Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation since 07/03/2012 in all areas

 1. indeksowanie.i4a.pl - to nowy, skuteczny system do indeksowania linków. Dostępne jest api podobne do instantlinkindexera. W panelu jest instrukcja jak podłączyć api w popularnych seo programach (np. GSA). Serwis jest już testowany przez wiele osób. Skuteczność indeksacji (procent indeksacji) zależna jest od rodzaju wrzucanych do systemu linków. Opinie o indeksatorze będzie można znaleźć na stronie indeksowanie.i4a.pl i oczywiście tu na forum.
  49 points
 2. Genezą powstania infografik jest chyba to, że ludzkość zmierza ku wtórnemu analfabetyzmowi i tak jak piktogramy wyparły słowo pisane w instrukcjach obsługi tak informacja tekstowa zaczyna być wypierana w necie przez infografiki. Nie na darmo sie mówi, że jeden obrazek wart jest 1000 słów. Ogólnie świat zmierza do tego aby wszystko załatwiać jednym przyciśnięciem guzika bez zbytniego wnikania jakie działania wywołuje to przyciśnięcie
  27 points
 3. @magik89 chyba jak każdemu, kto pozycjonuje więcej niż 3 strony na raz. A teraz zagadka - czy tu jest przypadek, że akurat u nas uwalili najwięcej ? Zniknęło z wyników 80% polskich sklepów. Akuurat tak się składa, że największy partner google, czyli amazon wchodzi na nasz rynek. Czyli ludzie sobie zgłaszali disavow, eliminowali siebie i swoich rodaków a google zrobiło piękną czystkę, żeby odsłonić pole do manwerów amazonowi. Kolejna Wielka korpo zniszczy ich teraz tak, jak supermarkety wykończyły małe sklepy. Nikt tego nie widzi ? Ludzie sie cieszą bo w amazon będzie praca po tysiącpińćset na etat 12h a w ten właśnie sposób nasz kraj został wyprzedany i jesteśmy niewolnikami w obcym już dla nas kraju.
  23 points
 4. hmmm szybkie streszczenie : mi spadło---> mi do góry ---> ku**a nie wiem czemu ---> "ja wiem ale nie powiem " ---> zapraszamy na szkolenia jedynie 800 zł w tym bonusy za 400 zł wiec jedynie 400 zł za wiedze---> seokaty działają ---. mi spadło po nich---> precle publiczne jak i prywatne sparwiły że mi strona spadła---> " profil linków źle dobrałes dodawaj tam gdzie link bedzie wartościowy" ---> dodawaj na forach blogach na różne anchory ---> ch**a pomogło---> widze po swl'ach że się dobrze trzymają ---> dostałem filtra/bana używałem swli to źle??? ---> zainwestuj w zaplecze ---> jak podlinkować to zaplecze? ---> źle podlinkowane zaplecze wszystko pospadlało---> ( po raz kolejny ) dodawaj do wartościowych miejsc a nie spamujesz---> ja lece czym sie da i wszystko jest ok ---> zainwestuj w wiedze---> jaki program kupić---> czy wypozycjonuje coś bez wkładu $$$? ---> nie zainwestujesz w program to dużo nie zdziałasz---> to jak go podlinkować ---> zapraszam do zakupu ^^%&^% nim łatwo podlinkujesz na blogach wpisy ---> a skąd te blogi ---> harvest to przecież oczywiste ...--->ale czym ten harvest---> kup za jedyne $$$ ---> ale jaki footprint ---> moge prośić o pomoc? ---> kupiłeś program nie pomoc---> k&*2a znowu spadło na pewno te multikody---> ja dodaje do multikodów i jest ok---> ile dziennie dodajesz? ---> musi być naturalnie ---> ale to 2-5-10-czy 50 ---> ja dodaje do 100 zanim to zaindeksuje---> za czesto dodawałem do seokatów filtr?---> inne strony mają się dobrze ---> " ZŁY PROFIL LINKÓW" ---> grudzien 2013 " ku%@a znowu mi strona spadła " ... do zobaczenia w 2014 ( :
  23 points
 5. Koledzy statystyki z dnia trzydziestego były takie same jak z dwudziestu dziewiątego. Test uważam za zamknięty. Podsumowanie : Test pokazał, że 4 polskie indeksery działają mniej więcej na tym samym poziomie, indekser Oka nie co gorzej ale i cena jest niżej. Jak widzieliście nie było wypadania linków z indeksu i nie wrócenia, a było wahanie takie same w każdym indekserze i powrót do poziomu stabilnego był taki sam u wszystkich. Indekser Oka na ok 1 dzień później przemielił paczkę ( wrzucona byla jednocześnie ze wszystkimi) dla tego i jego reakcja byla spóźniona na 1 dzień. Test pokazał również, że nawet publiczną ( udostępniona dawno temu dla każdego użytkownika softu) zajechaną setkami blastow bazę można zindeksować do poziomu ok 50% samym indekserem. Bez wątpienia test udowodnił że samoczynnie linki z takich baz nigdy nie będą indeksować się do poziomu 50%. Jaki ma to wpływ na rankowanie? to już inna historia i założenia do innego testu. Dziękuję czytającym i obserwującym ten temat za poświęcony czas.
  19 points
 6. Matt jest dokładnie taki sam jak każdy polityk. Wyobraźcie sobie, że to jest Tusk i sprawa wygląda tak: "ZUS od lat trwonił Wasze pieniądze, do tego machloje, defraudacje - nie ma, przejeb***śmy. Musimy przedłużyć wiek emerytalny + zaje**ć Wasze pieniądze z OFE, żeby przetrwać u władzy jeszcze ze 2 kadencje. Po tym czasie ZUS pier**nie razem z Waszymi emeryturami ale my w tym czasie zdążymy się jeszcze nakraść i dopiero wtedy zwiejemy." Tusk powie: "Szanowni obywatele. Nasza gospodarka rozwija się bardzo dobrze, jednak niż demograficzny i brak fachowców na rynku spowodował, że postanowiliśmy wydłużyć wiek emerytalny. Dzięki temu emerytury będą jeszcze większe. Dodatkowo aby zabezpieczyć Waszą przyszłość postanowiliśmy włączyć do emerytur finanse gromadzone w OFE, ponieważ w państwowych rękach będą bezpieczniejsze i gwarancja Waszej przyszłości będzie pewniejsza", Da się ? Da się Tutaj jest dokłądnie to samo, tylko wygląda to tak: "Nasza zachłanność i brak moralności nie mają żadnych, absolutnie żdanych granic.Chcemy kontrolować każdą tranzakcję, budżet każdej firmy, więc opodatkujemy w postaci AdWords każdą jedną stronę, jaką znajdziemy. Nie próbujcie pozycjonować stron w żaden sposób bo codziennie szukamy nowych metod aby usunąć z wyników wasze strony i wymusić zakup naszych drogich reklam". A to co się czyta w jego wypowiedziach: "ble, ble, ble naturalne linki, ble, ble, ble nienaturalne, ble, ble, ble". Tyle z całej filiozofii
  19 points
 7. Ja Ci mogę pożyczyć, ale kasa musi zostać u mnie bo mi jest potrzebna .
  18 points
 8. Nie ot dzisiaj na PiO pojawiają się dość śmieszne pytanie lub odpowiedzi, cale tematy i posty. Śmiech to najlepszy sposób na poprawienie nastroju i motywacje do pracy. Postanowiłem "perełki" dublować w tym temacie aby większe grono użytkowników mogło nieco poprawić sobie nastrój. Nie publikujemy dowcipów z innych stron. Na razie z dzisiaj :
  17 points
 9. No to Xann mam propozycje : zróbmy 3 miesięczny test ... fraza fotograf poznań - osoba która uzyska gorszy wyniki wpłaca 10 tys na dowolną fundację. Chwaliłeś się, że jestes w top10 najlepiej zarabiających agencji interaktywnych więc nie zaboli Cie w razie czego.
  17 points
 10. A może tak czas za jakąś konkretną robotę się wziąć? Zaktualizować wiedzę o seo która zatrzymała się w okolicach 2008 roku? Komu potrzebny jest portret polskiego seowca? Już ich pełno zrobiono, jeden na przykład jest tutaj:
  16 points
 11. Małżonka dokonała pewnego testu, który pokazał dwie kreski, i nie jest to test na twardość wody. Wynika więc z tego, że po raz drugi zostanę ojcem:)
  16 points
 12. a biz.pl z polską i bizantyjską...
  16 points
 13. teraz chyba wszyscy wiedza jak ty tej kasy potrzebujesz Opowiem historie z mojego życia. Mailem taki okres dawno dawno temu kiedy studiowałem, zona tez a mielimy już dziecko i brakowało na podstawowe rzeczy takie jak mleko dla dziecka, opłatę za media i ta. Poszedłem na stacje kolejowa gdzie rozładowują towarowe wagony żeby rozładowywać rożne rzeczy za pieniędzy (marne, ale na pewno na mleko dziecku wystarczyło by i na obiad), oczywiście była ekipa stalą, ale kiedy zobaczyli ze naprawdę nie che na wódkę, a potrzebuje kasy pilnie to przyjęli mnie do ekipy i dzielili się po równo. I tak przez jakiś czas w dzień studiowałem, w nocy rozładowałem wagony. Rodicy moje wcale nie są biednymi ludzmi, ale mi było wstyd prosić wlasnych rodziców te pieniądze, bo wiem że jeśli mam rodzinę i dziecko to muszę sam zarobić na nich i na siebie, było mi wstyd prosić u rodziców, a co u obcych ludzi. Jeśli Tobie nie wstyd na otwartym forum prosić 50zl, a ofertę otrzymania tych 50 zł w jeden dzień legalnie wyśmiewasz, nu to ja nie mam więcej pytań, reszta chyba też.
  16 points
 14. Tak jak ostatnio właściciele ( osoby reprezentujące właścicieli) indeskerów ścigają się w oskarżaniu się na wzajem, że jednym dziala a innym nie działa, że testy ustawione, inne postanowiłem własnoręcznie zrobić test. Założenia testu Linki: Publiczna baza dostępna z softem Xneolinks ( stara, upubliczniona miesiąc temu, już zajechana więc nikt nie powie, że sama indeksuje się na poziomie 60%). Ponad 100 CMSów, różne typy linków ( profile, artykuły, komentarze, inne). Linki zostaną dodane do tej samej bazy na 4 strony docelowe ( strony nie moje). Tak aby profil linków i miejscówki w każdej paczce którą dostanie każdy indekser był identyczny ( może różnić się 1-10 miejscówkami bo to nie apteka i na tą ilość to margines błędu.). Paczki zostaną dodane do 4 Polskich indekserów. Recz jasna właściciele indeksów nie będą wiedzieć które to linki bo konta w indekserach nie moje a ilość tych blastów na publicznej bazie wrzucana do indekserów jest tak duża, że nie wyłapią które moje. Konta kupione już dawno temu na dane prywatne kolegi ( ja z indekserów nie korzystam). Sprawdzać indeksację będę każdych 24h przez 30 dni od pierwszego pomiaru softem od @Młodego (Adam) i dodatkiem do Xneolinks ( kontrolnie co parę dni bo on sprawdza również obecność w cashe). Również oświadczam, że nie jestem powiązany biznesowo, mentalnie, lub w inny sposób z żadnym z testowanych indekserów. Trzech właścicieli znam z forum, z niektórymi czasami rozmawiamy przez telefon. Przed pierwszym wrzuceniem paczek do indekserow zostanie pomierzony poziom "samoczynnej" indeksacji. Będę edytować ten post wpisując aktualizacje i winniki co 24h przez 30 dni od pierwszego pomiaru. Jeśli ktoś ma pomysł jak jeszcze bardziej uwiarygodnić test możecie śmiało pisać, uważam że zaproponowany mój schemat daje równe szanse każdemu systemowi. Ostrzegam przed próbami pisania do mnie o odpłatne podrasowanie wyników któregoś z systemów, jeśli takie coś będzie mieć miejsce zastrzegam sobie możliwość upublicznienia tego faktu. Przyjąłem taką numerację, kolejność dowolna indekser nr.4 RankIndexer.win indekser nr.3 Speed-links.net indekser nr.2 Black-Star Indexer indekser nr.1 indeksowanie.i4a.pl Samoczynne indeksowanie na 12.09.2016: Paczka nr 1 2,88% Paczka nr 2 3.01 Paczka nr 3 4,2 % Paczka nr 4 3,5 % ​Dzień pierwszy : Dzień drugi: Dzień trzeci: Dzień czwarty Dzień piąty: Dzień szósty: Dzień siódmy : Dzień ósmy: Dzień dziewiąty: Dzień dziesiąty : Dzień jedenasty: ( limit obrazków w jednym poście) http://www.forum.optymalizacja.com/topic/232502-test-ogólnodostępnych-polskich-systemow-indeksacji/?p=1498447 Dzień dwunasty ( limit obrazków w jednym poście) http://www.forum.optymalizacja.com/topic/232502-test-ogólnodostępnych-polskich-systemow-indeksacji/?p=1498544 Dzień trzynasty ( limit obrazków w jednym poście) http://www.forum.optymalizacja.com/topic/232502-test-ogólnodostępnych-polskich-systemow-indeksacji/?p=1498680 Dzień czternasty ( limit obrazków w jednym poście) http://www.forum.optymalizacja.com/topic/232502-test-ogólnodostępnych-polskich-systemow-indeksacji/?p=1498884 Dzień piętnasty ( limit obrazków w jednym poście) http://www.forum.optymalizacja.com/topic/232502-test-ogólnodostępnych-polskich-systemow-indeksacji/?p=1498962 Dzień szesnasty ( limit obrazków w jednym poście) http://www.forum.optymalizacja.com/topic/232502-test-ogólnodostępnych-polskich-systemow-indeksacji/?p=1499204 Dzień siedemnasty ( limit obrazków w jednym poście) http://www.forum.optymalizacja.com/topic/232502-test-ogólnodostępnych-polskich-systemow-indeksacji/?p=1499385 Dzień osiemnasty ( limit obrazków w jednym poście) http://www.forum.optymalizacja.com/topic/232502-test-ogólnodostępnych-polskich-systemow-indeksacji/?p=1499485 Dzień dziewiętnasty ( limit obrazków w jednym poście) http://www.forum.optymalizacja.com/topic/232502-test-ogólnodostępnych-polskich-systemow-indeksacji/?p=1499540 Dzień dwudziesty ( limit obrazków w jednym poście) http://www.forum.optymalizacja.com/topic/232502-test-ogólnodostępnych-polskich-systemow-indeksacji/?p=1499672
  15 points
 15. W większości wypadków osoby które zajmują się : a) audytami usuwaniem filtrow Robią to bo nie są w stanie skutecznie pozycjonować a jeść coś trzeba.... osoba od frazy payday loans mnie rozbawiła.
  15 points
 16. Jako Bogdansenator : a skąd wiesz? Jako Blake: Berbuś w d. byłeś i g. widziałeś - przeprowadziliśmy testy jakiś czas temu i fakt jest faktem - niektórych fraz wbić się po prostu nie da. Jak byś sie zajął pozycjonowaniem a nie pierdołami doszedł byś do podobnych wniosków. Jako It_management : przeprowadziliśmy testy na 3 k domen i to jest prawdą- fraz i domen nie podam z oczywisteych względów. Jako Xann : Tak - jest to możliwe , niedługo taką usługę będziemy mieć w swej ofercie dlatego zapraszam po punkty bo cena wzrośnie . Jako MaxPan - Powtarzam po raz kolejny - weźcie się za robotu a nie prawicie o niczym. Jako faktor.biz- dopóki nie będziemy znali domen to jak wróżenie z fusów ale najprawdopodobniej to jest filtr -były powiadomienia w GWT ? - jak nie było to algorytmiczny - napisz na PW Jako Zgred : co wy możecie wiedzieć ....? Jako Kris_set : my life it's your life Jako SzlafRock : ustawialiśmy, ustawiamy i będziemy ustawiać. Jako Nikonem: @Szlaf - ja wiedziałem
  15 points
 17. Tak wygląda "galeria moich słit foci" w Sofitel Warsaw Victoria http://www.mmwarszawa.pl/photostory/465003/Odmienione+wn%C4%99trza+hotelu+Sofitel+Warsaw+Victoria+%5Bzdj%C4%99cia%5D
  15 points
 18. Blake, To znaczę że teksty typu wiem a nie powiem będą tępione, nie chcesz nic powiedzieć nie udzielaj się, udzielasz się w temacie pisz merytorycznie. Teraz rozumiesz? Bo tematy dla początkujących służą obecnie dla lansowania się. Jeśli ktoś nie chce zdradzać "tajemnej wiedzy" to po co w ogóle pisać? Przeglądałem dział dla początkujących właśnie tak to wygląda, są konkretne pytania odpowiedzi na które niema w wyszukiwarce ale autor tematu dostaje 10 wypowiedzi typu "wiem ale nie powiem" i koniec. Wartość merytoryczna planujemy podnieś miedzy innymi przez zobowiązanie producentów softów (na razie polskich) do dostarczenie instrukcji użytkowania, bo tematy o softach maja ogromna ilość postów jak wlaczyc to jak wlaczyc tamto. Przestawiasz soft na PIO (zarabiasz na forum kasę)- dostarcz instrukcje obsługi przynajmniej podstawową. A wygląda obecnie to tak - producenci softów traktują PIO jako platformę sprzedażową (darmowa nota bene) i jeszcze jak darmowy support bo nie chcą nawet instrukcji podstawowej napisać.
  15 points
 19. W końcu udało mi się znaleźć kilka chwil na przygotowanie publicznej wersji tego programu używanego przeze mnie już od jakiegoś czasu. Darmowy program dostępny do instalacji pod Windows lub do wrzucenia na serwer z php. Na razie nie ma dokumentacji, ale coś na pewno z czasem się pojawi, na razie musi starczyć ten temat tu na PiO . Do pobrania, zainstalowania i uruchomienia nie potrzeba podawać żadnych swoich danych. Jedynie co to z czasem mogą być wyświetlane reklamy SEO w górnej belce. Ale to może z czasem. Jest to zbiór różnych narzędzi mniej lub bardziej przydatnych, oczywiście lista nie jest zamknięta i można proponować różne rozwiązania. Nie obiecuję, że wprowadzę wszystkie. MONITORING: Monitoring dostępności stron Monitoring pozycji w Google Monitoring zaindeksowania w Google Monitor top10 Google SCRAPER Scraper url ze stron Scraper proxy ze stron Scraper email ze stron Scraper url z Google Scraper reklam z Google Scraper ilości wyników z Google DZIAŁANIA NA LISTACH Usuwanie duplikatów z listy Przycinanie adresów do domeny Porównanie 2 list PUBLIKOWANIE Wyślij wpisy do WordPress (xml-rpc) CHECKER Linki wychodzące Meta tagi MOZ IP Whois DNS GENERATOR TREŚCI Generator tekstu z synonimów Generator synonimów z tekstu BACKLINKI Backlinki do strony Backlink checker Aktualny opis będzie dostępny pod adresem: http://i4a.pl/?p=seoprzybornik Instalator Windows do pobrania. Wersja serwerowa do pobrania (min. php 5.3, ioncube loader minimum 4.4 i kilka innych standardowych modułów) Jest to zbiór różnych narzędzi mniej lub bardziej przydatnych, oczywiście lista nie jest zamknięta i można proponować różne rozwiązania. Nie obiecuję, że wprowadzę wszystkie. edit. Literówka edit2. Podmiana linków na goo.gl w celu zliczania pobrań.
  14 points
 20. Przecież to Lexy robi. Prywatna firma wydaje certyfikaty pobiera za to określona kwotę. Dobra inicjatywa na $$$ bo trocha osób podejrzewam zrobi sobie taką karteczkę, pytanie tylko kto certyfikował certyfikacyjnego. Ja w 5 minut zrobiłem Xannowi za darmo przykładowy certyfikat :
  14 points
 21. Racja meteorytyki w tych grupach na FB niema żadnej, bo przecież stworzone wyłącznie dla lansu ( i niema w tym nic złego), a PIO jeśli pamiętasz zostało stworzono na pewno nie dla lansu. jest część użytkowników co ciągle nadaje na PIO ale ciągle linki w postach wstawia jak w preclach, i za bardzo merytorycznych postów też nie piszę chyba że dla promocji własnych lub powiązanych usług. Podnoszenie merytoryczności forum trzeba zaczynać od siebie bo Kuba i Michał tego na pewno nie zrobią z poziomu admina. Wiec różnica jest kosmiczna ale i tak na korzyść PIO. Tomek bo piszesz o awatarach każdym poście - przekaz rozumiemy. Ja na przykład jestem zdania, że pokazywania fotek własnych dzieci, ujawniana szkól do których chodzą, pokazywanie w których knajpach jesz ( nie Ty) homarów jest bardziej nieprzemyślane jak niechęć ujawniać tego czego ujawniać wcale nie jest potrzeba do niczego. Prosty przykład Twój główny konkurent Gotlink - pacząc po statystykach chyba złemu im nie powodzi się a właściciel jakoś nie jest szybki do podpisywania się. Czy w tym momencie ten SWL staje się niewiarygodny?Nie bo niby czemu? SWL lub działa lub nie, punkty sprzedają się przynosząc zyski lub nie. Ja im nie płacę ( bo nie sprzedają kont premium czy innych płatnych usług) wiec i nie wymagam FV z danymi firmy, proste. A czy właścicielem serwera jest Kowalski czy Marecki co to zmieni?, a nic To Twoja sprawa, że na FB pokazujesz fotki dzieci, zonę ( nota bene gratulacje masz fajną, inteligentną żonę i dzieciaki) i nawet nie pomyślisz, że są kretyni które myślą, że Twoja firma ma milionowe obroty( bo kiedyś w jakieś ankiecie rzucałeś kwotami które dali Tobie jakieś tam miejsce pod względem obrotów w branży) i porwanie dziecka było by dobrym pomysłem. Chyba rozumiesz, że to wcale nie jest niemożliwy do zrealizowania scenariusz? Pomijam fakt banalnego "obrobienia" mieszkanie bo przecież większość na FB opisuje każdy swój krok i rodziny gdzie są co robią i tak dalej. Wywnioskować z tej informacji kiedy niema nikogo w domu to trzeba mieć IQ na poziomie ameby. Na pewno wiele osób z tego forum wie jak nazywam się i gdzie mieszkam i pili zemną wódkę czy piwo, ale to ja decyduje kto to. Chyba dostrzegasz tą subtelna różnica. Ja mam "w nosie" jak nazywa się osoba która siedzi po drugie stronie monitora dla mnie liczę się czy ma "olej w głowie". Uwierz mi znam wiele w 100 razy wiarygodniejszych "avatarow" od tych co podpisują się na forum czy FB imieniem i nazwiskiem. Nie jest to żaden wyznacznik. Nie internuje mnie czy copywriter Marysia zaręczyła się z hydraulikiem Krzysztofem i na zaręczyny dostała pierścionek za 1999 zł. Za niedługo na grupach SEO na FB będą ludzie opisywać jaki maja stolec po update Google... tylko czy to podnosi poziom ich wiedzy SEO, czy to kogoś interesuje poza piszącym? Jak już wywołałeś grupy na FB to jest tam nuda, można coś tam zarobić, sprzedawać kursy pozycjonowania lub inne usługi, reklamować bloga, brand ale nazywać to pokładami merytorycznej wiedzy SEO na pewno nazwać nie można. Juk już społecznościowi to lepie posiedzieć tydzień wybrać sobie dobre kanały na Twitterze, masz przynajmniej to skoncentrowane do 160 znaków, a ludzi które piszą bzdury wywalasz z obserwujących w 1 sek. P.S polecam dyskutować o katalogowaniu i innych zaleceniach zawartych w artykule.
  14 points
 22. Cóż, ja bym zaczął od ściągnięcia noindex z całej domeny...
  13 points
 23. Pobożny muzułmanin wsiadł do taksówki i słysząc muzykę w szorstki sposób zwrócił się do taksówkarza: - wyłącz muzykę, nie mogę jej słuchać , w czasach Proroka jej nie było a szczególnie tej zachodniej która jest muzyką niewiernych Taksówkarz grzecznie wyłaczył muzykę, po czym zatrzymał auto i otworzył drzwi. - Co robisz ? - zapytał muzułmanian. - W czasach Proroka nie było taksówek, więc wyypieeeerdalaj i czekaj na wielbłąda.
  13 points
 24. cytat z regulaminu likeplus.eu na prawdę uważasz nas za idiotów?
  13 points
 25. Witam, poniższy tekst jest podsumowaniem zgoła 5 miesięcznych zmagań moich z systemem monopolistycznym google i epilogiem wątku "Erotomani gawędziarze" (tutaj), Na wstępie chciałbym podziękować panom: Beerbant, SzlafRock, Zgred, Arkaszka, Uczę się całe życie, Raphel za poświęcony czas i czysto bezinteresowną pomoc dla człowieka silnie zdesperowanego i spoza seobranży (kolejność przypadkowa, jak o kimś zapomniałem to najmocniej przepraszam). Edit: i jeszcze niemalekko85 Wiedza którą zdobyłem przez te kilka miesięcy jest zdecydowanie większa, niż cała jaką udało mi się zdobyć przez kilka lat na tym forum. I jako, że co chwilę pojawiają się nowi użytkownicy, którzy co chwilę pytają o podstawy (choć śmiem twierdzić, że w większości to trole internetowi mający multikonta na tym forum) to chcę podzielić się moimi doświadczeniami i częściowo wiedzą. 1. Wiele osób, moim zdaniem silnych w seo, ma tylko kilku bardzo dużych klientów i z nich żyje mając gdzieś drobniejsze zlecenia (nie neguję tego, bo wiadomo, że nikt nie lubi pracować charytatywnie i w biznesie nie chodzi o pracę za free) Pozycjonowanie dzięki aktualizacjom google jest coraz trudniejsze i wymaga więcej środków na narzędzia, testy, domeny itp. Kolejna grupa silnych seowców mogących wbijać sie na trudne frazy do topów, nie pozycjonuje dla "obcych" tylko dla siebie swoje strony (afiliacja i inne bądź co bądź bardzo ciekawe zabawki). Kolejna grupa pozycjonujących to są osoby/firmy, które nazwałbym sektor średni - mają zaplecze, narzędzia - pozycjonują jak mogą, ale są skazani na wariacje gugla i albo im się uda wypozycjonować, albo nie uda - tych jest najwięcej na forum PiO. Ostatnia grupa to firmy, które nie mają mocy pozycjonerskiej, idą na ilość, podpisują pewnie setki - tysiące umów i spamują, po czym zakładają, że część fraz jakimś psim swędem wejdzie do topów, i będzie kasa, lub też znajdzie się jeleń, który za ich nic-nie-robienie zapłaci abonament (tak tak, też płaciłem przez 6 miesięcy za "nie możemy pokazać gdzie są linki, bo sa one ukryte przed konkurencją, ahrefsami itp." i hcyba google też ), ale generalnie tracą czas i pieniądze swoich klientów (np. takich jak ja). Ta ostatnia grupa jest zdecydowanie najliczniejsza i oferty od nich dostaję co chwilę od kilku miesięcy i z PiO i z google. Ludzie! nie wiedziałem, że firm pozycjonujących jest tyle w Polsce! - "gwarantujemy tylko metody White" "Jesteśmy autoryzowanym partnerem google" "w ciągu kilku tygodni będziecie w top10" "6 miesięcy pozycjonowania z darmo" "A co by Pan powiedział na 75zl netto/mc za 5 fraz?" "Nie ma Pana w czołówce pod hasłem: slowokluczowe mrągowo! (to szczegół że do Mrągowa mam 300km a na dodatek nie zakładam, ze akurat tam będzie najwięcej klientów na mój produkt)" 2. w czerwcu zgłosiło się do mnie kilka firm (aktywnie, a niektóre baaardzo aktywnie wypowiadające się na forum) chcącym wypozycjonować mnie na moje frazy: Przypadek 1. duża firma z Wrocławia, mieli zrobić sami stronę na swoim silniku, na swojej domenie, ze swoimi tekstami, "w ciągu miesiąca dwóch będą efekty" (Pan podesłał statystyki do kilku klientów jako dowód niezaprzeczalny, że po kilku tygodniach od rozpoczęcia działań podniósł pozycje z 85 na top5 - top10). Mijają kolejne tygodnie, strony jak nie było tak nie ma, czas leci... po kilku emailach jak to w świecie seo bywa ... cisza... w końcu wakacje, nie będę się narzucał, ale za którymś razem pomyślałem, że zadzwonię: "tak, tak pamiętam, ale teraz wczasy po powrocie się zajmę" dobra lipiec... we wrześniu: "w przyszłym tygodniu startuje strona i lecimy z pozycjonowaniem". Mamy listopad, czas leci, strona w między czasie stanęła (czas wykonania dla kodera - c.a. 30 minut, str. gówna+ 3 podstrony bez zdjec, bez niczego). Pozycji nie ma, ba... ledwo w indeksie siedzi. Na maile Pan nie odpowiada, dzwonić po raz n-ty też nie zamierzam. Przypadek 2. Jakoś z początkiem roku sam wyszukałem firmę - wiodąca agencja seo - do pozycjonowania. Założona nowa domena, nowa strona, wszystko zgodnie z zaleceniami agencji. Twierdzili, że wyniki będą w ciągu 1-3 miesięcy, po 3 miesiącach top 10, po 5miesiącach top5. Po pięciu miesiącach ambitne pozycje120 - 180. Po kilku telefonach, po długiej korespondencji żeby czekać i czekać. Jak już nie wytrzymałem i z babą od obsługi klienta nie mogłem się dogadać, bo zaczęła do mnie gadać regułkami jak firmy windykacyjne, zadzwoniłem do "szefa", który po wnikliwym przyjrzeniu się sprawie oznajmił że: - strona jest be, bo zawiera za dużo podobnych treści do mojej macierzystej strony (jakoś przez ostatnie 5 miesięcy im to nie przeszkadzało) - za niskie są stawki w umowie i za takie to się nic nie da zrobić (a to nie oni określili te stawki????? nie podpisali umowy???) - na dzień dzisiejszy nic się nie da zrobić, bo była właśnie zmiana algorytmu i na razie czekają... - proponują, że albo "zmiana budżetu na pozycjonowanie" albo poprowadzą kampanię adwords, albo za kilka tysięcy przerobią mi stronę... W między czasie firma założyła stronę satelitę i ją zaczęła pozycjonować, nie mówiąc mi o tym, i nie pytając o zdanie. Nie było by może w tym nic złego gdyby nie fakt, że: - umieścili zdjęcia po chamsku ściągnięte z sieci (prawa autorskie ???)akurat wiem czyje to są zdjęcia i na1000% nie mają praw do publikacji tych zdjęć - zdjęcia sugerują, że mam w ofercie zupełnie inny produkt niż mam na prawdę. Tak jakbym miał salon Mercedesa, a zdjęca na stronie z częściami do Daewoo czy innego azjatyckiego wynalazku. - strona jest zrobiona w sposób: strona główna na nowej domenie, nowy teksty, zdjęcia pierdoły, ale każdy link z menu prowadzi do podstrony serwisu wcześniejszego - czyli tego z umowy. Zażądałem natychmiastowego wyłączenia strony satelity - efekt: strona wisi do dzisiaj. 3. Od kilku miesięcy zmieniłem podejście do prowadzenia biznesu i walko z google. Zmiany dotyczyły przede wszystkim: - Adwords: przy odpowiedniej wprawie, wzięciu google na przetrzymanie (okazuje się, że działa) przy takim samym CRT można stawki za kliknięcie w mojej branży zredukować z 2,5 - 3zł za klik do 0,20-0,50 zł za klik - nie pytajcie jak, nie powiem, bo to co zadziałało u mnie nie zadziałało u innych, a to co zadziałało u mojego mentora od google nie zadziałało u mnie najlepszy jest tu cytat Zgred-a: testy testy testy) - nie wierzyć w to co piszą na sieci! na forum głośno było, że mrozy w serpach. Blake wbił zapleczówkę jakąś do top10 na zamrożone moje hasło w ciągu kilku dni!!!, że google po chwili uwaliło, to mniej istotne, nie chodziło o bezpieczne metody, a o udowodnienie, że nie ma mrozów. Chylę czoła. Inny znajomy umieścił na swojej stronie nie związanej w ogóle z moją branżą podstronę z treścią z moim słowem kluczowym, po kilku dniach pozycja ok. 40 bez jednego linka z moim anchorem. Mrozy ??? chyba nie w serpach. - na allegro sprzedają takie śmieci, że szkoda gadać, to co tam jest jest idealne żeby uwalić konkurencję! (pod warunkiem, że konkurencja nie ma stabilnych mocnych stron, bo takimi linkami z allegro można krzywdę zrobić, ale tylko słabym stronom, mocnym nie pomoże ani nie zaszkodzi). - zadbanie o obecnego klienta (wiem, że w niektórym branżach klient jest jednorazowy jak u Rafała z Wawy - dysk w kompie pada pewnie raz w życiu, i ... zazwyczaj raz umiera) zadowolony klient, jest wiernym klientem i o jak się okazało przynosi wielu kolejnych klientów - nie dbałem o obecnych, na siłę szukałem nowych, teraz wiem, że to był błąd. przychodzą drzwiami i oknami, bo on ma taki produkt od tamtego, bo tamten robi u nas i on chce taką samą, bo tamten powiedział, że jesteśmy najlepsi! a teraz hit: - NADSPRZEDAŻ (upselling) sprzedawaj więcej (każdy zainteresowany doczyta w sieci co to jest) - w każdym razie klienci chcą kupić więcej niż my chcemy im sprzedać! Przykład: zamówienie na 3 produkty - szanowny Panie X, czemu nie weźmie Pan 5 szt.? to są same korzyści, na przesyłkę wchodzi do 5, wiec nie ma dodatkowych niepotrzebnych kosztów przesyłki, a za miesiąc będzie Pan miał jeszcze te dwa dodatkowe i nie będzie musiał Pan sobie zaprzątać tym głowy, że zabrakło panu, a dodatkowo jeszcze na piąty dostanie pan 0,005% rabatu. U mnie działa u 60% klientów wzięli 20-50% towaru więcej, a pozostali, po prostu stwierdzili, ze może następnym razem! - kontent na stronie jest cholernie ważny, bo będąc na setnej pozycji na moje frazy, ludzie wchodzą na stronę pod dziwnymi hasłami (analitiks90%not provided, ale co pokaże: "torebeczki niebieskie ze wstążeczką w kokardkę z czerwonymi kulkami w środku" -dywersyfikacja zdobywania klientów (masa wejść z gratki, oeliksy, twitery i inne) - WAŻNE: optymalizacja strony, ale nie pod kątem seo a pod kątem użytkownika (strzał w kolano az.pl) ile to stron nie ma landing page, nie ma statystyk, nie ma formularza zamówień i ma wiele błędów chociażby z nawigacją. Audyt za kilkaset złotych pod kątem poprawności strony potrafi zwiększyć konwersję strony z kilku do kilkudziesięciu % reasumując: uważam, że na forum jest wielu bijących pianę, gadających o zamrożonych wynikach, popisujących się skórą furą i komórą, że potrafią z zamkniętymi oczami opony i kredyty wbić na top 3 w tydzień. Prawda jest taka, że da się wiele zrobić, ale z tym idzie potworna kasa, na którą nie stać przeciętnego kowalskiego, a dwa: miejsc w top jest 10 (w porywach do 7, w końcu czas robić nowe miejsca dla płatnych linków) Dodatkowo: dla nowych na forum i stawiających pierwsze kroki w SEO: na forum jest wielu takich co celowo wpuszcza w maliny lub celowo wysadzą na minę (dziękuję panie B. - Twoje zachowanie utwardziło mój tyłek na kopnięcia od google) jest wiele rozwiązań, które sprawdziły się w przypadku strony X, ale nie sprawdzą się w przypadku strony Y i tylko google wie dlaczego, chociaż wydaje mi się czasem, ze nawet oni już nad tym nie panują! Zdobycie tej wiedzy, kosztowało mnie kilkanaście tysięcy złotych, straconych kilka domen, wiele godzin pracy, zwolnienie 3 pracowników, o tzw. utraconych kosztach nie mówię. Wiedza, mobilizacja i bezprecedensowy wzrost motywacji spowodowały wzrost liczby klientów o 100%, wzrost obrotów firmy o jakieś 200-250% Czego i Wam kochani życzę!
  13 points
 26. Hurtem odpowiem na wiele zapytań z PW, myślę, że mogą się Wam przydać jako swego rodzaju studium przypadku. 1. Od czasu "Epilogu" dostałem już kilkanaście ofert na pozycjonowanie! Raczej nie prosiłem o to, ale cóż... Najciekawsze kwiatki: "Wypozycjonowanie Pana słów kluczowych zajmie dokładnie 11 miesięcy." dostałem ofertę pozycjonowania NIE MOJEJ DOMENY (na tej domenie jest link do mnie owszem, ale umieszczony, że tak powiem gościnnie) a domena jest typowym czyimś zapleczem. za 800 zł brutto 12 miesięcy, 5 słów kluczowych, gwarancja top 10 na 3 słowa, co daje 18 zł netto/m-c za frazę - Taniej niż na allegro! - realna wartość to przynajmniej kilkaset złotych za frazę/m-c "źle Pana pozycjonują, bo spada ilość linków w google z 20k rok temu do 300 teraz, co widać w ahrefs, poza tym te linki mają gównianą jakość, bo są pisane na zagranicznych forach..." na jedno z zapytań o ofertę od razu dostałem UMOWĘ z pustymi miejscami na dane firmy, pieczątkę itp. a najlepsze, że dawno takiej umowy nie widziałem... 5 stron A4 zapisane maczkiem (w pierwszej chwili myślałem, że może dzieci mi namieszały coś z kompem i czcionki zmniejszyły, ale nie) około 47300 znaków ze spacjami na 5 stronach... maczek jak w umowach z telefonią, albo na kredyt w banku :-/ AKTYWACJA USŁUGI - GRATIS ( suuuper oferta, Polkomtel za aktywację karty SIM skasował mnie ostatnio coś koło dwóch dych) 2. Dlaczego zwolniłem ludzi? to samo u mnie, co i u innych. Pewnie wielu z Was ma to samo. przychodzi gość na rozmowę o pracę: ile chce Pan zarabiać? 3000 na rękę, samochód służbowy, telefon... ale będzie Pan pracował na magazynie, po co Panu telefon i samochód? no jak to, przecież jak będę dojeżdżał do pracy? a bez telefonu służbowego jak będę dzwonił do firmy, że np. mnie nie będzie dzisiaj w pracy? spośród nadesłanych ok 150 CV wybraliśmy skrzętnie c.a. 20 po kilka osób zapraszaliśmy na rozmowę, co np. pół godziny każda. na 20 osób 1 już miała inną pracę, pozostałe 19 miało przyjść na rozmowę, przyszło11, 8 całkowicie olało temat. Wybraliśmy jedną osobę - wydawało się, że najlepszą. Jako, że czas pracy nienormowany i teoretycznie od 8 do 16 miał pracować, ale trzeba to mógł przyjść na 9. Po 3 dniach codziennie przychodził na 9 , przebranie w stój roboczy 9.15, stawał do pracy, 11 - 12 przerwa na śniadanie od 14 odbieranie telefonów od dziewczyny i/lub pisanie sms-ów 15.50 przebrany w strój wyjściowy, stanowisko pracy posprzątane, bo o 16 wychodzi... za którym razem mówię, że może by został, bo przecież nie skończył tego co miał zrobić (uruchomienie na nowo maszyny po zatrzymaniu to przynajmniej 30-40 minut w plecy) to usłyszałem że on przecież pracuje tylko do 16-stej, a jego kobieta stoi przed firmą już z 15 minut i czeka. Wisienką do tortu było przyjście ok godz. 15-stej dziewczyny gościa, rozsiedli się w konferencyjnym i po czym szanowny Pan zaczął w kuchni kanapki robić, bo pani głodna przyszła, do tego z dzieckiem (1,5- 2 lata ledwo chodzące) puścili na produkcję. Tak, to był moment na pożegnanie się w trybie natychmiastowym. kolejna rekrutacja, kolejnych dwóch zatrudnionych. Jeden pracował tylko jak się nad nim stało (dziennie wykonywał 2000 detali), jak pojechałem w teren, wydajność spadła do 150-200 detali/dzień) Jak nikt nie widział chował się za maszynami i naparzał na telefonie... nie wiem czy sms-y, czy facebook, czy co, ale miał pracować, a nie opierniczać się... Drugi rzeczywiście pracował jak należało, przy czym miał zakodowane że ma wykonać jak najwięcej, to wyciskał po 3000-3500 detali/ dzień, tyle tylko, że nie docierało do niego, że lepiej wolniej a dokładniej, niż z 3000 wykonanych 1000 nadawało się do śmieci! w momencie jak dostał umowę o pracę wydajność spadła do poziomu 700-1200 detali/ dzień (jego pensja +podatek+zus+prąd+chemia = ~1500 detali/dzień) nie zamierzam ciągle dokładać do interesu. W tym tygodniu wchodzi gość "dzień dobry, bo się chciałem dowiedzieć" o co chciał się Pan dowiedzieć? "no czy mam?" no ale co Pan ma? "no czy mam pracę?" ale o co chodzi, jaką pracę? "no bo zostawiłem tutaj sibi" Kiedy zostawił Pan CV? noooo hmmmm uuuu jakieś 2 miesiące temu. sprawdziłem, rzeczywiście Pan zostawił swoje CV... w marcu, więc było to jakieś 9 miesięcy temu (tak, na odwrocie CV zapisuję datę zostawienia CV, datę spotkania i najważniejsze szczegóły ze spotkania.) )) 3. Dużo o prowadzeniu firmy można się dowiedzieć z sieci (multum filmików na YT, ale trzeba to tez odpowiednio przefiltrować, bo jakby brać wszystko co jest za pewnik to chyba bym sobie zaraz z radości w łeb strzelił ) 4. Nie jestem ekspertem w ratowaniu firm i trudnych / beznadziejnych sytuacji, mogę tylko doradzić, żeby na spokojnie przeanalizować swoje słabe punkty i PODKREŚLIĆ najmocniejsze. Pieniądze leża na ziemi, tylko trzeba trochę wysiłku, aby się schylić i na dodatek trzeba wziąć koniecznie ze sobą worek, bo w samych rękach ciężko dużo nieść ;-) Pozdrawiam
  13 points
 27. Polskie napisy można wlaczyc na dole z prawej strony. Filmik nakręcony po opowiadaniu Aleksieja Berezina http://alex-aka-jj.livejournal.com/66984.html. Przekaz idealnie pasuje do stylu pracy w dużych firmach IT Po prawej stronie pod video 4 ikonka od prawej włącza polskie napisy. Co jest smutne, że właśnie taki Chińczyk (nie chodzi o narodowość a o wskazanie persony) ma najmniejszą pensje.
  13 points
 28. https://www.youtube.com/watch?v=heydrDtSY-w
  13 points
 29. Dziękuje, za mile słowa. Tak, od pierwszego dnia mojego moderowania chce zrobić porządek z multikontami. Wiele osób z tak zwanych "starych wyjadaczy" nie chce udzielać się w tematach bo ilość multikont biorących udział w dyskusji jest ogromna, idzie potężny trolling i lobbing. Multikonta to główna z przyczyn zmniejszania poziomu merytorycznego forum. Mam zamiar to odmienić. Po konsultacjach z Adminem od 03.09.2013 do 10.09.2013 ogłaszam akcje "Zgłoś swoje multikonta - uniknij kary" Każdy uzytkownik który zgłosi do mnie lub Admina czy innego moderatora swoje multikonta na PIO nie musi obawiać się konsekwencji. Konta firmowe które nie byli wczesnej zgłoszone proszę zglaszac na PW do Moderatorów czy Adminów. Bany i ostrzenia dzisiejsze już nie biorą udziału w amnestii. Również uprzedzam wszystkich użytkowników piszących posty w działach Ogłoszenia i Zlecenia - czytajcie regulamin. Kary będą dotkliwe za nie dostosowanie się do regulaminu. W najbliższym czasy planuje tez nieco usprawnić dział "Narzędzia" i "Katalogi i precle" i inne. PIO to nasz wspólny dom, zachęcam do przestrzegania regulaminu a razem podniesiemy merytoryczną wartość forum i poszczególnych tematów. p.s oczywiście teraz jako Moderator też nieco zmienię i swoje podejście do niektórych tematów i jeśli pozwoli mi czas będę przy możliwości więcej pomagać osobom które takiej pomocy naprawdę potrzebują a odpowiedzi na PIO nie znaleźli.
  13 points
 30. W ramach pokuty otrzyma ode mnie kopa z pół obrotu w du*e i będziecie kwita !
  13 points
 31. Pamiętajcie, że maszyna jest tak głupia, jak jej użytkownik
  12 points
 32. Jak nie myślał. Nie trzeba nie doceniać wroga, to przyczyna wielu klęsk o zarania dziejów. Wyszukiwarki to wysoko intelektualne korporacje. Stać ich na zatrudnienie każdego, na zakup całej firmy dla jednego algorytmu, mają ogromne ośrodki badawcze. My z swoimi testami jak komary na ciele słonia. Trocha krwi wypijemy ale słoń dalej idzie i tylko czasami wrzuci kurzu aby ubić cześć insektów. Jesteśmy pasożytami na ciele wyszukiwarek , nie ma co płakać a gryźć ile się da. Wiem, że boli jak zarabiająca strona odlatuje, jak klient spada. To ryzyko zawodowe. Ciszcie się, że nie pracujemy w kopalni bo tam metan wybucha, a tu tylko strony odlatują w dól wyników. Jedno i drugie zdarza się sukcesywnie.
  12 points
 33. Przykład wpływu linkowania wewnętrznego na wzrost zaindeksowania serwisu, wzrost pozycji i parę innych rzeczy. Przykład co ciekawszy, że linkowanie wewnętrzne było całkowicie spieprzone tym "kliknij tutaj", "Kliknij tam czy sram" . Najgorsze , że właściciel witryny nie chciał się zgodzić na zmianę tekstów anchorów . Także przykładowo do podstrony z listingiem produktów z całego serwisu prowadziły linki wewnętrzne ze zróżnicowanymi anchortekstami. Co to powodowało ? Otóż powodowało to totalny burdel i nic więcej efektem tego bajzlu było to, że algorytm nie potrafił dobrać właściwych podstron dla właściwych fraz. Dodatkowym problemem było to, że każdy pojedynczy produkt występował w kilkunastu kategoriach .... No to zrobiliśmy mały trick polegający na sztucznym zwiększeniu ilości linków wewnętrznych z właściwymi keywordsami. Użytkownik tego nie widzi od razu bo nie musi a jak chce to znajdzie i co najważniejsze sztuczka ta umotywowana jest "użytecznością" dla mniej ogarniętego usera. Po wprowadzeniu tej sztuczki i jeszcze paru innych tricków pozycje witryny dla fraz zaczęły rosnąć , mało tego dla najważniejszej frazy udało się wprowadzić w TOP 5 dwie podstrony, stronę główną i jedną z podstron. Dodatkowo indeksacja skoczyła z 40K do ok 240K. Co prawda obawiam się, że jak dojdziemy do TOP1 to jedna z nich zniknie ale i tak dużo to da. Witryna już obsadziła TOP1 i TOP 1-3 dla zbliżonych fraz które generują miesięczne ilości zapytań w granicach 10-2 K/mies, Problemem niestety są obrazki, merchanty i reklamy google w serpach dla tych fraz odbierające w cholerę ruchu. Witryna e-commerce wszyscy sprzedają to samo, a o topy bije się od cholery stron. Dzięki takim sztuczkom (i paru innym) nie było żadnych mrozów jak u Xanna w serpach , witryna nówka, SEOwana ok 7 miesięcy. W polu zostało alledrogo, ceneo i parę witryn / marek z kilkuletnim stażem. Jak mi się uda w końcu namówić właściciela do pewnej akcji, mającej na celu pozyskanie "naturalnych" linków z jednoczesną promocją marki to zrobię case Dlaczego optymalizacja linkowania wewnętrznego była w tym przypadku tak ważna ? Ano z dwóch powodów : 1. zaoszczędziliśmy na ilości linków prowadzących do witryny 2. Wprowadziliśmy w TOP 10 chyba największą ilość podstron dla fraz związanych z branżą niż jakakolwiek strona konkurencji Tym bardziej cieszy bo wszyscy praktycznie sprzedają to samo . Przypadki są pojedyncze, kiedy się powtarzają przestają być przypadkami
  12 points
 34. Projekt niewielki, póki co darmowy, skierowany do osób nie działających na dużą skalę i zajmujących się głównie swoimi stronami. Powstał z nadmiaru wolnego czasu i dlatego, że chciałem trochę liznąć programowania w Java i C#, ale być może przerodzi się w coś większego. Zamierzam udostępnić w ramach projektu kilka podstawowych narzędzi ułatwiających i przyśpieszających pracę seowca oraz kilka dodawarek (będą pewne ograniczenia dla dodawarek w wersji free). Projekt obejmuje szablony dla ZennoPoster (który to jest według mnie najlepszym softem seo) i aplikację w Java służącą do ich bezstresowej obsługi (brak konieczności męczenia się z plikami tekstowymi). Wersja ZenToolkit 0.02 Obecnie są dostępne następujące szablony: 00-01-GetHarvester-Bing.xmlz 00-01-GetHarvester-Bing-Period.xmlz 00-01-GetHarvester-Google.xmlz 00-01-GetHarvester-Google-Period.xmlz Proste Harvestery wyszukiwarek Google i Bing. Profesjonalistów nie zadowolą, ale myślę że hobbysta może zrezygnować dzięki nim z zakupy np. GScrapera (zakładając, że wykosztuje się na przynajmniej 5-wątkowa wersję ZennoPoster). Nie używają wbudowanej w ZennoPoster przeglądarki, do ich budowy został użyty kod C# i zapytania GET. Dlatego działają stosunkowo szybko i bez problemu można ustawić dużą ilość wątków (około ¾ szybkości Srapeboxa 2 na laptopie z Celeronem 1005m przy 50 wątkach, bez problemu chodził jednocześnie szablon obsługujący przeglądarkę). Dostępne są w dwóch wersjach zwykłej i oznaczonej jako „Period” W wersji zwykłej słowa kluczowe są usuwane z listy po odpytaniu wyszukiwarki. W wersji „Period” przenoszone są na koniec listy. Wersja „Period” jest przeznaczona głównie do cyklicznego zbierania wyników z krótkiego okresu czasu (1h, 24h) co ma na celu uzyskiwanie świeżych list. Szablony i aplikacja zostały tak zaprojektowane, aby można było tworzyć kolejki z keywordami z przypisanymi do nich różnymi formatami odpytań do wyszukiwarek. Przykładowo jedną grupę keywordów można dodać do kolejki z ustawieniem zbierania wyników tylko z pierwszej strony w Google, drugą grupę można dodać do kolejki z ustawieniem zbierania wyników do 10 strony w Google. Szablony odpytują przeglądarkę tak długo, aż dany keyword zostanie „przemielony” kompletnie. Nic nie jest pomijane z powodu zbanowanego proxy. Obsługę proxy zapewnia moduł „Proxy Checker” w ZennoPoster. 00-02-email-creator-direct-admin-1-T.xmlz Szablon tworzący konta email w panelu DirectAdmin. Testowany z kilkoma hostingami i usługą poczty w v-net.pro. Format zapisu wyniku kompatybilny z GSA SER. 00-02-email-creator-o2-M-T.xmlz Szablon tworzący konta pocztowe na o2. Format zapisu wyniku kompatybilny z GSA SER. ================================================================================== Link do ściągnięcia ZenToolkit - pod linkiem zawsze aktualna wersja Link z refem do zakupu ZennoPoster - jakby ktoś z jakiś niezrozumiałych powodów nie miał jeszcze tego softu, przewidziane bonusy dla osoby kupującej przez link z refem W najbliższych planach stworzenie darmowych szablonów mobilizujących twórców polskich softów seo i rozszerzenie aplikacji o narzędzie do manipulacji tekstem (a'la textmechanic).
  12 points
 35. Tomek błagam bo tego już da się czytać..... już nie jest nawet śmieszne. Rozumiem ze piszesz głupoty aby inni Ciebie hejtowali i podbijali Tobie temat, ale to co piszesz to seoporno i to najgorszego gatunku. Mnie to obrazą, że masz mnie za idiotę, a muszę czytać te brednie.
  12 points
 36. A jeżeli nie pojmujesz czym jest pozycjonowanie to postaram się wytłumaczyć to "łopatologicznie". Stoi sobie w rządku 10 chłopa, każdy chce być na samym przodzie. Sołtys na wsi ustala, że na przodzie będą ci, którzy kiwają się do przodu i do tył. Który wg niego ładniej się kiwa ten przesuwa się na przód. I tak sobie stoją chłopki kiwając się do przodu i do tył i zmieniają się o 1-2 pozycję w zależności od tego czy sołtys zmieni zdanie, bo akurat zauważy, że ten z połowy rządku się zaczął lepiej kiwać. Kiwają się tak przez miesiąc, dwa, trzy aż w końcu sołtys zobaczył, że za płotem stoją chłopki i kiwają się na boki.... Pomyślał chwilę i stwierdził, że teraz należy kiwać się na BOKI! Wyrzucił z podwórka wszystkich tych, którzy kiwali się przód-tył i zaprosił tych tych spod płota, którzy kiwali się na boki. Cały czas jednak zerka za ten płot co tam się dzieje i wypatrzył jednego, który zrozumiał, że sołtys chce teraz żeby kiwać się na boki i stoi pod tym płotem i kiwa się na boki. Sołtys wywalił z podwórka tego, który kiwał się na boki, ale niedbale i zaprosił na jego miejsce tego spod płota do którego dotarło czego oczekuje sołtys. Za pół roku sołtysowi znudziło się jednak kiwanie na boki, uznał, że lepiej będzie jak będą podskakiwać! Znasz dalszą część tej bajki?
  12 points
 37. kiedy wbicie domen w TOP przyciskiem start-stop dodawarki przestało działać zaczęli się szkolenie z tajemną wiedzą tajemne blogi z ukrytą treścią. Później bum na zdejmowanie filtrów i opowiadanie, że to bardzo skomplikowany proces i potrzebuje olbrzymiej wiedzy na poziomie magistra inżyniera. Kiedy jelenie zrozumieli, że po takim "zdejmowaniu filtra" strona już prawdopodobnie nigdy nie trafi tam gdzie była przed filtrem i łatwiej hydraulikowi z Wołki Koziej zmienić domenę z hydraulik-wolka-kozia.pl na hydraulik-wolka-kozia.com.pl. Kolejnym pomysłem całkiem świeżym jest pomysł certyfikowanie sami siebie za kasę. A teraz ktoś kto nie potrafi nic w SEO będzie polecać inną firmę SEO za 50 zł na godzinę. Ta branża sama pożera swoje dzieci, ciekawo jaki pomysł będzie kolejnym.
  12 points
 38. Perfekcyjny dzien dla kobiety: 8:15 - Jesteś budzona pocałunkami i pieszczotami. 8:30 - Ważysz 2 kilo mniej niż dzień wcześniej. 8:45 - Śniadanie w łóżku - sok ze świeżych owoców i croissanty. 9:10 - Rozpakowujesz prezenty, np. drogie klejnoty wybrane przez uważnego partnera. 9:15 - Gorąca kąpiel z pachnącymi olejkami. 10:00 - Lekki trening w fitness-clubie z twoim przystojnym, dowcipnym trenerem. 10:30 - Manicure, pielęgnacja twarzy, smarowanie się balsamem. 12:00 - Widzisz ex-żonę / sympatię twojego partnera i stwierdzasz, że przytyła 7 kg. 13:00 - Zakupy z przyjaciółmi, karta kredytowa bez limitu. 15:00 - Popołudniowa drzemka. 16:00 - Dostajesz 3 tuziny róż z karteczką od tajemniczego wielbiciela. 16:15 - Lekki trening, potem masaż, mily, przystojny masażysta stwierdza, że rzadko masuje takie perfekcyjne ciało. 17:30 - Przymierzasz swoje nowe ubrania i przed dużym lustrem robisz mały pokaz mody dla samej siebie. 19:30 - Kolacja przy świecach dla 2 osób, następnie tańce i dużo komplementów. 22:00 - Gorąca kąpiel 22:50 - Zostajesz zaniesiona do łóżka, świeża, wykrochmalona pościel. 23:00 - Czułe pieszczoty. 23:15 - Zasypiasz w silnych ramionach. Perfekcyjny dzień dla mężczyzny: 6:00 - Budzik dzwoni. 6:15 - Ktoś ci robi loda. 6:30 - Wielka, zadowalająca kupa poranna, przy tym czytasz dział sportowy w gazecie. 7:00 - Śniadanie: rump steak, jajka, kawa, toasty, wszystko przygotowane przez nagą gosposię. 7:30 - Limuzyna podjeżdża. 7:45 - Parę szklaneczek whisky w drodze na lotnisko. 9:15 - Lot prywatnym jetem. 9:30 - Limuzyna z szoferem zawozi cię do klubu golfowego, po drodze ktoś ci robi loda. 9:45 - Gra w golfa. 11:45 - Lunch: fast food, 3 piwa, butelka Don Perignon. 12:15 - Ktoś robi ci loda. 12:30 - Gra w golfa. 14:15 - Limuzyna z powrotem na lotnisko (parę szklaneczek whisky). 14:30 - Lot do Monte Carlo. 15:30 - Popołudniowa wycieczka na ryby, wszystkie towarzyszki podróży nago. 17:00 - Lot do domu, masaż całego ciała przez Annę Kournikową. 18:45 - Kupa, prysznic, golenie. 19:00 - Oglądasz wiadomości w telewizji: marihuana i hardcore-pornos zalegalizowane. 19:30 - Kolacja: rak na przystawkę, Don Perignon(1953), wielki stek, na deser lody serwowane na nagich piersiach. 21:00 - Napoleon, Cognac, Cohuna, oglądasz sport w tv na szerokopanoramicznym dużym odbiorniku, Polska pokonuje Niemcy 11:0. 21:30 - Sex z trzema kobietami, wszystkie wykazują skłonności do nimfomanii. 23:00 - Masaż i kąpiel w whirlpoolu, do tego pizza i duże jasne. 23:30 - Ktoś robi ci loda "na dobranoc". 23:45 - Leżysz sam w lóżku. 23:50 - 12-sekundowy pierd, którego ton zmienia melodię 4 razy i który zmusza psa do opuszczenia pokoju.
  12 points
 39. Niestety jeśli ktoś nie potrafi zrobić takiej strony i wbić jej w topy to pozostaje mu tylko wyrzucanie swoich frustracji na forum google i słanie setek spam raportów. Coś na zasadzie: "Ja nie potrafię to inni też nie będę zarabiali". Bo co jej ta strona przeszkadzała? A nie przeszkadzała jej. Po prostu bolało ją to, że ktoś zarabia a ona nie potrafi. Ile czasu zajmuje walka z takimi stronami? Wysyłanie setek spam raportów i pisanie na forum google? Czy nie lepiej w tym czasie zrobić własną stronę i próbować podobnie ją wbić? Wszyscy byliby zadowoleni. Pani jest pewnie dzisiaj bardzo z siebie dumna. Ręce opadają patrząc na to jak sami sobie rzucamy kłody pod nogi.... Komuś się udało oszukać google? Brawa dla niego, jest dobry i niech zarabia jak najwięcej, a ja postaram się zrobić podobnie. Czy tak nie jest łatwiej i lepiej dla wszystkich?
  12 points
 40. a ja tak prowokacyjnie wrzucę kamyczek i se pójdę hehe : od lat działa ciągle to samo, nic się nie zmienia (w sensie znaczącym, nie mówię o pierdołach), kolejne niby "updaty" to akcje "wywalania domen, bo $ z AdWordsów brakuje". Robi się akcja niczym burza nad miasteczkiem, ileś tam domów trafi i wychodzi słońce. Nic się nie zmienia kto nie oberwał miał szczęście, kto oberwał stawia taką samą chałupę, jest kilku co się przestraszyło i stawia super wypasione ze schronem, myślą że są ponad to. I znów przyłazi burza wali gdzie popadnie obrywa i ten wypasiony i ten co mu się ledwo ściany trzymają. I tak zabawa trwa w kółko... P.S. Oczywiście warto minimalizować ryzyko trafienia i nie stawiać 10 piętrowca jak obok same maleństwa, ale i tak o pełnym bezpieczeństwie mowy być nie może. Nie trać czasu na tego typu dyskusje, to naprawdę nie ma znaczenia o czym juz Ci tu wyżej napisano. Rób swoje i naucz się pewnego dystansu do tego co się dzieje. Po latach taka nocka, gdy nagle efekt miesięcy czy lat pracy idzie w cholerę nie robi już wielkiego wrażenia. Inaczej w tej branży od pewnego czasu już się raczej nie da. Szkoda zdrowia
  12 points
 41. Gdy czasami zaglądam do tego tematu na myśl przychodzi mi inny klasyk:
  12 points
 42. Tak na rozluźnienie atmosfery po Pingwinie 2.1. Swoją; drogą, napisałem to jako prośbę o ponowne rozpatrzenie domeny, ale zabrakło mi odwagi. Może ktoś z Was skorzysta Seło Modlitwa Hmm, coś się posypało w poprzednim poście a nie mogę go edytować. Proszę moderatora o usunięcie
  12 points
 43. THE BEST POSITION Łukasz Pyka?
  12 points
 44. Nie od dzisiaj wiadomo że na cycki, pupy i ładne buzi kobiet można sprzedać wszytko, co więcej bardzo często reklamodawcy sami chcą aby na ich reklamach czy banerach byli ładne dziewczyny nawet kiedy sprzedają blacho-dachówki. Wiec nie widzę w tym nic złego, kobieta to zdecydowanie najpiękniejsze co zostało stworzone na ziemi, i trudno oskarżać firmy ze wykorzystują to w reklamach. cieszymy się że się ujawniłeś, teraz bedzie tylko lepiej. PIO to to bardzo tolerancyjne forum i liberalne światopoglądowo.
  12 points
 45. http://seoinfo.edu.p...ka-kocham-pana/ Krzywy to sam siebie wykluczył z poważnego traktowania, a później plącze na innych forach ( a dokładnie na blogu jednego eksperta od darmowych koszulek) że PIO jego nie kocha. Moim prywatnym zdaniem to co on prezentuje na temat SEO to seopornografia i to kiepskiej jakości. Na dodatek swoje herezje ubiera jeszcze w szatę "poszkodowanego" przez świat SEO, a tak naprawdę społeczność SEO ma jego daleko w ..... kosmosie, bo nie prezentuje żadnej wyróżniającej jego wiedzy, a raczej jej brak po prostu śmieszę. Oczywiście spotkałem się i z użytkownikami co mówili ze Krzywy to nowy mesjasz polskiego SEO, i na każdym szkoleniu rozdaje tajemna wiedzę co kosztuje dziesiątki tysięcy złotych , ale dla mnie wystarczyło zobaczyć parę minut jego filmiku na YT, pierwsze 2 minuty śmiałem się, później to stało już meczące....
  12 points
 46. Moim zdaniem samo powstanie tego tematu jest bez sensu, co mnie interesuje jakiś Mochrer.W mojej ocenie na forum koszulkowego bractwa nie wyróżniał się poziomem wiedzy o SEO, a raczej jej brakiem. Ale zasłynął ciągłym powtarzaniem mantry bez logicznego uzasadnienia, zgłaszaniem spam raportów. Co on teraz robi, co będzie robić zupełnie mnie to nie interesuje.
  12 points
 47. Jeśli narybek przywiezie skrzynkę dobrego alkoholu to od razu zostanie awansowany edit p.s Matusik musiał by przywieść pięć.
  11 points
 48. Poczytaj mój test Jak dla mnie ex-googlersi to jedna wielka ściema, nie mogą ujawnić czegoś, za co karę by spłacali ich prawnuki Sprzedawane linki wykrywają ręcznie, jeżeli jest to oficjalnie link sponsorowany. Zasada nr 1 - tylko google może zarabiać w Internecie. Kiedyś gość na jednym zagranicznym forum naprawcował się i stworzył 100 bardzo ładnych stron, każda PR4 / PR5. Artykuły, zdjęcia, piękny content. Pewnie siedział nad tym rok. Wrzucił listę w ZIP-a i umieścił ogłoszenie, że sprzedaje arty sponsorowane na tych stronach. Art musi mieć zdjęcie, ciekawy, unikalny content itp. Ściągnąłem zipa, patrzę na domeny - wszystkie zbanowane - site:0 Kilka dni po umieszczeniu ogłoszenia. Proste - chcesz działać non-profit ? Proszę bardzo, chcesz zarabiać ? To na pewno nie w Internecie bo do tego prawo mamy tylko my - google - panowie i władcy Internetu
  11 points
 49. Dziękuję za informacje przekazane mi w panelu, jednakże ze względu na brak jakichkolwiek konkretnych wskazań linków nienaturalnych prowadzących do mojej witryny proszę o wskazówki jak mam odróżnić linki naturalne od nienaturalnych. Brak konkretnych i szczegółowych wskazań z Waszej strony skutkuje niemożliwością podania przeze mnie szczegółowych informacji przy prośbie o ponowne rozpatrzenie. Mając na uwadze jak najlepszą współpracę z Waszą wyszukiwarką proszę o wskazanie konkretnych linków zwrotnych które według Was są linkami nienaturalnymi. Z góry dziękuję za listę tych linków która pomoże mi w osiągnięciu jak najlepszych wyników jakościowych dla mojej witryny. Pozdrawiam, K.Z.
  11 points
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy