Jump to content

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation since 05/14/2021 in all areas

 1. Zasada jest prosta: rejestracja w serwisie na stronie http://piosiębawi.waw.pl (można wstawić linka! ), obstawianie meczów. Na razie nie ma nagród, ale pewnie coś się pojawi Edit. Gdyby ktoś chciał dorzucić do puli nagród to proszę bardzo - wystarczy napisać na PW lub mail.
  6 points
 2. Chętnie opowiem o swoim doświadczeniu z copywrtitingiem i poruszę temat stawek. Otóż pracowałem przez 2 lata w średniej wielkości agencji reklamowej w woj. mazowieckim. Agencja dostarczała treści graficzne i teksty na portale internetowe, ale nie tylko. Jako osoba świeżo po studiach, bez doświadczenia, natomiast z wykształceniem kierunkowym - dosyć szybko uzyskałem stawkę netto 22 zł za 1000 zzs. Jeżeli ktoś uważa to za niespodziewanie wysoką stawkę, niech poszuka informacji w jakiekolwiek agencji lub uda się na rozmowę kwalifikacyjną, wtedy jego złudzenia miną. Ludzie, co ledwo umieli stawiać
  6 points
 3. Bez obrazy, tak na żarcie, bo mi to poprawiło humor, a raczej wywołało bezwarunkowy uśmiech :
  5 points
 4. To Was zaskoczę to Kuba razem z wspólnikiem odkupił od SW dział hostingu współdzielonego. Migrują teraz, naprawiaj i będzie git. Za niedługo pojawi się na PIO.
  4 points
 5. Dzień dobry wszystkim. Dzisiaj Częściowe zaćmienie Słońca - gdzie oglądać? Częściowe zaćmienie Słońca rozpocznie się 10 czerwca ok. 11:45, największy stopień przesłonięcia będzie miał miejsce między 12:45 a 13:00, a zakończy się ok. 14:00. W kulminacyjnym momencie Słońce, Księżyc i Ziemia znajdą się w jednej linii.
  3 points
 6. Aktualizacja bazy Premium Dzisiaj lub jutro będzie dostępna aktualizacja bazy, dojdzie około 700 adresów i odejdzie też mniej więcej tyle. Więc bilans na zero zostanie. Aktualizacja DonLinkage v7 Ok, trochę czasu minęło i trochę planów się zmieniło. Przede wszystkim porzuciłem budowanie v7 od podstaw - tu nie będzie rewolucji żadnej. Obecna wersja będzie nadal rozwijana krok po kroku (będzie instalator od wersji 7.0 ). Najbliższe plany są takie: 1. Rozbudowany moduł Monitoringu pozycji Google - zostanie stworzony osobny panel (skrypt) dla klientów (będzie można
  3 points
 7. @Grey Ronin - ja zawsze pracowałem na laptopach 15,6 cala. Nie tak dawno temu walnął mi monitor (tak się kończy pokazanie dziecku komety z kilku klocków lego i bibuły ), a że lapek stary to nie chciało mi się go naprawiać (nowa matryca to ok 200 zł). Kupiłem sobie monitor 22 cale + klawiaturę i mysz bezprzewodową i przejrzałem na oczy. Ale do czego zmierzam. Monitor + laptop to świetne połączenie. Wybudzanie, włączenie - to wszystko łatwo skonfigurować (ustawiasz wybudzanie z klawiatury/myszy, usuwasz z ustawień zamykanie/usypianie systemu klapą). Laptop zamknięty zajmuje mało miejsca.
  3 points
 8. @Grey RoninMam Lenovo ale starszy model z windows 10, mam go chyba z 6 lat, co ciekawo bateria dalej trzyma z 4/5 godzin bez trybu oszczędzania. Jak był nowy bez problemu 8-10 godzin na jednym lądowaniu. To dla tego ze tam czterordzeniowy procesor Intel Atom stoi a on dość oszczędny. Można lądować Power Bankiem mam taki na 20 000 machów. Nie mam żadnych zastrzeżeń wykorzystuje go w podróży, kiedy telefon za malo a laptop za dużo. Nie odpalam żadnych zasobożernych programów, można powiedzieć, że wyłącznie sprawy biurowe, zdalne pulpity, inne. Oczywiście na obecne czasu to zabytek, ale dalej pr
  3 points
 9. Przez weekend każdy może wypróbować za darmo, edytora od #semstorm czyli asystenta do pisania treści Czyli coś podobnego od do znanego od dawna edytora z surferseo https://semstorm.com/editor
  2 points
 10. Poszukując biura wirtualnego w Łodzi natknąłem się na TOMEDO zna ktoś?
  2 points
 11. 3,75 zł za e-doręczenie, czyli najdroższy mail świata https://www.money.pl/gospodarka/3-75-zl-za-e-doreczenie-czyli-najdrozszy-mail-swiata-prywatne-firmy-biora-za-taka-usluge-1-zl-6647351705172960a.html
  2 points
 12. @GoodContent, czy podejmiecie jakieś działania, żeby uświadomić niektórym zlecającym, czym jest tekst preclowy? Po raz kolejny czytam w zleceniu coś w stylu: "Zlecam wprawdzie tekst preclowy (za jakieś 2,20 zł za 1000 zzs)), ale proszę o przyzwoitą jakość merytoryczną (!!!)" + podział na akapity + śródtytuły. To przecież są wymagania przynajmniej na zaplecze lub nawet na t. tematyczny. Nie przyzwyczajajmy zlecających, że mogą przesadzać w próbach maksymalnego obniżenia wypłaty dla piszącego.
  2 points
 13. Ogarnij jakieś szkła korekcyjne. Ja mam mały minus, do tego parę bajerów anty odblaskowych (nie znam się ) i masz fajne szkła. Dużo większy komfort jazdy Np. zawsze miałem problem jazdy w nocy, w deszczu, oślepiające światła zna przeciwka. Są na to dobre szkła, kolego Jeśli chodzi o pieszych, przyznam Wam się co robię od wielu lat (około 30). Otóż wychodzę z założenia, że puszczając przodem pieszego, mamę z wózkiem, dzieckiem, staruszkę, dziadka - chronię ich. Bo zasłaniam ich podczas przejścia przez drogę swoim samochodem. Wiem, że oni mogą przejść, jak ja już przejadę, ale ja
  2 points
 14. Nie jest jasno powiedziane. Gorzej byłoby gdyby wprowadzono przepis, że trzeba ustąpić widząc pieszego z zamiarem wejścia na przejście. Jak rozpoznać zamiar wejścia. Trudne do interpretacji. W Niemczech jest to doprecyzowanie i 4-6 metrów przed przejściem pieszy jest chroniony. Moim zdaniem do wielka bzdura. Wolę pieszego wchodzącego na przejście. Od kilku dekad poruszam się autem i z doświadczenia muszę stwierdzić, że kierowcy coraz gorzej jeżdżą. Ryzyko, brawura i przecenianie swoich i auta możliwości. Pieszy nie ma żadnych szans w kontakcie z debilem w aucie. Dla mnie
  2 points
 15. ale zauważ zmiany również zwieszają odpowiedzialność pieszego za nieostrzeganie zasad to dobry kierunek. Oczywiście, że wiele pojęć wymagają doprecyzowania w kwestii poruszania się pieszych, rowerów. Ja na przykład mam rower elektryczny który zapiernicza nawet 60 km, jeśli cisnąć manetkę na całą, i teraz pomyślicie, że taki rower ma osoba która nigdy nie miała prawa jazdy, nie chodziła na kurs, nie zdawała egzaminów i niema nawet 18 lat.
  2 points
 16. To jest masakra szczególnie poza terenem zabudowanym lub na nieoświetlonych przejściach. Pieszego w nocy ubranego na czarno lub ciemne kolory widzisz jak już jest często za późno. Zmora są rowerzyści w mieście gdzie ścieżka rowerowa przecina skrzyżowanie a ty skręcasz w prawo na warunkowej zielonej strzałce. Miałem dwa przypadki gdy rowerzyści zapier*alali ile sił w kolanach i wieżdżał na skrzyżowanie bo ma przecież zielone a ja skręcałem w prawo. Nie widać takiego delikwenta w lusterku i nie widać jak się nawet obejrzysz. Masakra.
  2 points
 17. Noc i deszczowa pogada lub słoneczna pogoda oślepiająca kierowcę + pieszy przekonany o swoim pierwszeństwie = mieszanka wybuchowa.
  2 points
 18. Albo jest piedryliard niepotrzebnych znaków i świecących reklam, chamskich świateł przy drogach, i nie zauważysz tego jednego, który faktycznie jest ważny. Albo pieszych, którzy prześcigają się w strojach maskujących. Często również poza miejscowościami, a tam mają mieć odblaski. Wielu pieszym pojazd kojarzy się z kimś kto ma im ustąpić, a nie tym, czym jest: dla nich śmiertelnym niebezpieczeństwem.
  2 points
 19. Okej, jedziesz 40 na godzinę, dwa metry przed twoją maską pieszy stojący przed przejściem uzna, że jednak wejdzie na przejście. I jesteś umoczony czy nie ?
  2 points
 20. Ja zawsze uważam przy przejściach, ale czasem po prostu nie zauważysz pasów - to się pewnie zdarza każdemu. Najpierw trzeba doświetlić wszystkie przejścia, one muszą być widoczne bo inaczej żadne przepisy nie pomogą zredukować ilości wypadków na przejściach.
  2 points
 21. Prawdopodobnie chodzi o to, że gdy jest w ruchu w stronę pasów Liczy się pierwsze drgnięcie Tak to jest jak za robienie przepisów ruchu drogowego biorą się ludzie wożący się limuzynami na tylnym siedzeniu
  2 points
 22. Zobaczymy jakie przyniesie to rezultaty. Może być tak, że po wprowadzeniu tych przepisów (auto ma ustąpić) będzie więcej wypadków niż jest.
  2 points
 23. @ach!foto a co może się stać po jednym wpisie w katalogu?
  2 points
 24. Ale wtedy trzeba rozdzielacz nosić podłączonym ciągle do laptopa, a w torebce którą ma na laptop tak miejsca nie ma . Ona każdego dnia 3-4 razy podłącza i odłącza kabel HDMI w laptop, A gniazda HDMI z zasady nie są zrobione dla częstego włączania, USB ma inna budowę. Zawsze można w serwisie wymienić, mam oficjalny serwis Huawei blisko, własnie wybieram się w P30 PRO baterie wymienić, dostałem wiadomość, że za 99 zł wymieniają na oryginalna.
  2 points
 25. jakas_firma: Usługi SEM Obecnie marketing internetowy jest już podstawową formą promocji firmy. Posiadanie strony internetowej to standard, ale też furtka do zupełnie nowych i naprawdę obiecujących form pozyskiwania klientów... Poleca: Polska Planeta SEO View the full article
  2 points
 26. Jestem mile zaskoczony sprawnością obsługi BOK nazwa.pl. Przypisałem domenę do Antycast DNS i w panelu serwera ... ale domena nie działała, bo zapomniałem o jej przypisaniu na serwer... Więc wysłałem zapytanie do BOK o 17:09 > BOK odpowiedział wyczerpująco o 17:22 = niesamowicie szybko i to w niedzielę.
  2 points
 27. Parę słów po dłuższym użytkowaniu: S21 Ultra to naprawdę dobry sprzęt. Najważniejsze dla mnie w pracy to znakomita jakość zdjęć, daleki i stabilny zasięg Bluetooth. W codziennym użytkowaniu telefon wcale nie jest tak duży i ciężki jak pisali w recenzjach. Za namową @Herkules kupiłem etui. Słuchawki Budsy Pro dobrze i długo grają, ale uwaga na gumkę, może zostać w uchu e: Sprawdziłem, gumki mają blokadę, trzeba je tylko prawidłowo ustawić i nie zostaną w uchu. Zdjęcie zrobione zza okna w nocy:
  2 points
 28. Dzisiaj zrobiłem aktualizację, można sobie pobrać nową wersję z aktualizatora. Jest trochę poprawek głównie dla zapytań do Google, kilka nowych narzędzi: https://www.i4a.pl/seo/darmoweprogramy/seoprzybornik
  2 points
 29. A wiesz, że też na niego trafiłem. Myślałem że rozwiną temat typów licencji, typów plików, inne. Może Gosia tylko uczy się, bądźmy wyrozumiali bo jeszcze ją zwolnią, a teraz to nie najlepsze czasu na poszukiwanie nowej pracy.
  2 points
 30. Po przeczytaniu powyzszego posta nasuwaja mi sie takie odpowiedzi: 1. Wg. tego, co jest na screenshotach, chyba tak to wyglada - jak jestes firma, klikasz, jak nie game over. Moja rada jest taka - klikaj i za duzo nie czytaj, bo szkoda na to zycia. Jesli sie boisz, mozesz to zawsze jakos obejsc. Proponuje dwie metody: - na Donalda Trumpa: Zakladasz konto gmail jako Donald Trump, zakladasz Analyticsa jako on i jak potem ktos bedzie mial pretensje, niech sie kontaktuja bezposrednio z nim. - na Hindusa ; kupujesz/zlecasz usluge zalozenia konta GA na Fi
  1 point
 31. Obecnie system ma bardzo słabą skuteczność, dzisiaj wszystkie zasoby zostaną podmienione i skuteczność indeksowania powinna wrócić do normy. Linki z ostatnich dwóch tygodni zostaną ponownie przetworzone. Ok. Udało się postawić na nowo cały system indeksowania. Linki zostały skierowane do ponownej indeksacji. Zanim machina się rozpędzi pewnie minie kilka dni 😕
  1 point
 32. W Google wszystkie opinie pozytywne, w większości od osób z jedną opinią. Jest też sprzed 7 miesięcy jedna negatywna xD:
  1 point
 33. Najlepiej nie realizować takich zleceń. Zleceniodawcy uświadomią się sami 😄
  1 point
 34. Dzień dobry, ze względu na takie sytuacje wprowadziliśmy w panelu możliwość zgłoszenia nieprawidłowości. Zgłoszenie nieprawidłowości działa tak, że po otrzymaniu powiadomienia o taki zgłoszeniu sprawdzamy zamówienie i wysyłamy powiadomienie do klienta: o zaniżonej stawce, niezgodności treści co do rodzaju. Jednak nie wszyscy klienci reagują na to i w tym przypadku mamy związane ręce.
  1 point
 35. Przykład MaxPana jest bardzo dobry. Ja sam kiedyś kupiłem sobie skuter, ograniczenie do 45km na godzinę, więc teoretycznie nie potrzebuję na niego żadnych uprawnień. Jako że dawno wtedy nie jeździłem niczym podobnym to po mieście bałem się nim jeździć z uwagi na to że brak doświadczenia na czymś takim.
  1 point
 36. Ja uważam, że w wypadku braku działającej sygnalizacji pieszy powinien: czekać aż w zasięgu powiedzmy bezpiecznym w kontekście drogi hamowania nie będzie jechał pojazd; czekać aż pojazd sam się zatrzyma i przepuści pieszego. Ale na pewnie nie tak jak jest obecnie, że ma pierwszeństwo... Bo co z tego, że miał pierwszeństwo jak może być inwalidą do końca życia ....
  1 point
 37. Przepis jasno stanowi, pieszy wchodzący na przejście a nie znajdujący się w okolicy. Po za tym na przejściach dla pieszych jest zakaz wyprzedzania. Jestem pieszym i kierowcą uznaję ten przepis za dobry z obydwu stron. Jest też przepis zakazujący pieszym wbieganie na przejścia. Powinni jeszcze porządek zrobić z rowerzystami
  1 point
 38. Nie wiem, czy teraz piesi nie są jeszcze bardziej uprzywilejowani. Wystarczy, że nie będą wlepieni w ekran i im w zasadzie wszystko wolno. Czyli teraz jeśli ktoś nie ma jeszcze kamerki, to obowiązkowo trzeba się wyposażyć, bo to będzie jedyny sposób sprawdzenia czy zwolniłeś i czy pieszy nie wtargnął pod koła.
  1 point
 39. To chyba ten: https://bablosoft.com/shop/BrowserAutomationStudio
  1 point
 40. Może trzeba po prostu uprościć pewne rzeczy albo jednak zlecić rozliczenia komuś kumatemu? Bo jak tak popatrzeć, to konkurencja działa zupełnie analogicznie (punkty przeliczane na złotówki ,wykupywanie punktów przez zleceniodawców, zarabianie ich przez piszących i wreszcie wypłata, gdy zleci ją piszący), a konkurencja zawsze wyrabia się w 3 dni od zlecenia wypłaty i nie jest od niej pobierana opłata / prowizja, czy jak zwał, tak zwał. Owszem, mają w regulaminie, że można zrobić 1 wypłatę w miesiącu, ale u większości pracodawców dostaje się kasę raz na miesiąc, ale za to nikt normal
  1 point
 41. @albercik81 - dzięki za info. Mail niestety przez pomyłkę (w naporze spamu) wylądował w spam folderze. Widzę zamówienie i nie wiem dlaczego nie przypisało kredytów, będą to sprawdzał. A tymczasem przepraszam za problem, uruchomiłem przed momentem dwa pakiety portfolio na koncie.
  1 point
 42. To już wiadomo kto podłogę robił pod narodowy, że się premierowi jajca na posadzce odbijały @Nikonem a Etui sam przyznaj dobra sprawa i żadne tam ubezpieczenia (no chyba, że w kwestii oprogramowania ) To etui mi spadało na góry, skały etc zero uszkodzenia Zdrówka i pozdrawiam
  1 point
 43. o widzisz - zwróciłam TB kiedyś uwagę, że zmuszanie nas do stosowania znaczników w tekstach, przy takich samych stawkach jest niezgodne z dotychczasowymi zasadami. Odpowiedzieli mi krótko - mam robić jak chce klient.... i odrzucili chyba dwa teksty, bez możliwości poprawy chociaż, po namyśle, może i poprawiałam, ale na pewno nie dostałam za to większej kasy.
  1 point
 44. Wydaje mi się, że nie będzie nic spektakularnego bo nie było gwałtownego indeksowania jak za każdym razem. Obserwuje od lat taki sam schemat : nagły wzrost site bo indeksują wszytko, później zastosowanie zaktualizowanego algorytmu na tych danych.
  1 point
 45. Chyba nadaje się do dowcipów za tą cenę czyli 1 zł.Ale jakby ktoś chciał za tą cenę chętnie biorę.
  1 point
 46. Zerowa. Już dawno Googlersi powiedzieli, że skoro NOINDEX to nie ma znaczenia czy jest follow czy nofollow. Z drugiej strony na logike - skoro kazałeś zrobić noindex to jak ma przekazać moc?
  1 point
 47. Ja już próbowałem go kilka razy wyrzucić, ale zawsze wraca jak bumerang
  1 point
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+02:00
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy