Jump to content

SzlafRock

Forumowicze
 • Content Count

  10,821
 • Joined

 • Days Won

  205

SzlafRock last won the day on July 21

SzlafRock had the most liked content!

Community Reputation

4,186 Excellent

1 Follower

About SzlafRock

 • Rank
  SzlafRock

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.szlafrock.pl

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Interests
  SzlafRock.pl

Recent Profile Visitors

26,052 profile views
 1. Dla mnie takie wpisy to radość. Taka odskocznia od dnia codziennego. Oby więcej takich tematów
 2. Czy nie była to czasem preautoryzacja karty? Hotele czasami blokują środki na koncie karty aby zabezpieczyć płatność.
 3. Banki i systemy płatności odchodzą już od tego. Kiedyś amazon miał możliwość zakupu bez użycia kodu CVV. Niektóre banki poszły dalej i przy transakcjach internetowych kartą kredytową wymagają dodatkowej autoryzacji kodem wysyłanym na nr telefonu. Warto zainteresować się czy twój bank oferuje taką możliwość. Jest to dodatkowe uwierzytelnienie.
 4. Z partnerów tylko domena łebsukcesu działa. Czyżby osiągnęli sukces ?
 5. Ogólnie nie używam tradycyjnych kart kredytowych a tym bardziej nie podaję numerów kart debetowych do transakcji. Posiadam za to karty kredytowe wirtualne przedpłacone (to się chyba tak nazywa). Czyli musisz zasilić konto jakąś kwota aby móc kartą zapłacić. Od kilku jak nie kilkunastu lat posługuję się tymi kartami kredytowymi ze względów bezpieczeństwa. Twoja historia przypomniała mi, ze tak samo zrobiłem rezerwując hotel na wrzesień. Podałem numer karty, datę ważności i kod zabezpieczający. Było to wymogiem rezerwacji z rabatem, z dużym rabatem. Pierwszy raz miałem taką sytuację, że mus
 6. Spółkę z oo chcesz założyć i szukasz informacji na forum pozycjonowanie i optymalizacja? Nie lepiej na fejsbuku, tam jest bardzo dużo ekspertów od wszystkiego.
 7. Te wyskakujące informacje o polityce prywatności to jakiś obłęd. Jeden sklep kopiuje od drugiego bez jakiejkolwiek wiedzy. Polityka prywatności i regulamin muszą być ale nie muszą być wyskakujące. Wystarczy jak na każdej podstronie będzie widoczny link do tych dokumentów aby każdy mógł się zapoznać. Podczas rejestracji, zakładania konta każdy musi się zapoznać z dokumentami i to poświadczyć odznaczając informację o tym. Musisz mieć to potwierdzone. W przypadku utworzonych kont w sklepie przy każdej zmianie regulaminu musi obowiązkowo o tym powiadomić klientów.
 8. To był żart oczywiście. Do jazdy nocnej też mam specjalne szkła antyrefleksyjne. Super sprawa. Gorzej jak jakiś typ nie zatrzyma się tylko będzie jechał drugim pasem. Trzeba też obserwować drogę.
 9. Nie jest jasno powiedziane. Gorzej byłoby gdyby wprowadzono przepis, że trzeba ustąpić widząc pieszego z zamiarem wejścia na przejście. Jak rozpoznać zamiar wejścia. Trudne do interpretacji. W Niemczech jest to doprecyzowanie i 4-6 metrów przed przejściem pieszy jest chroniony. Moim zdaniem do wielka bzdura. Wolę pieszego wchodzącego na przejście. Od kilku dekad poruszam się autem i z doświadczenia muszę stwierdzić, że kierowcy coraz gorzej jeżdżą. Ryzyko, brawura i przecenianie swoich i auta możliwości. Pieszy nie ma żadnych szans w kontakcie z debilem w aucie. Dla mnie
 10. Z reguły ten co przekroczył krawężnik (np jedną noga w zawisie) ale można też uznać, kogoś kto stoi przy krawężniku i boi się wejść na przejście. Wchodzącym nie jest ten co stoi dalej od krawężnika. Interpretacja zdroworozsądkowa.
 11. To jest masakra szczególnie poza terenem zabudowanym lub na nieoświetlonych przejściach. Pieszego w nocy ubranego na czarno lub ciemne kolory widzisz jak już jest często za późno. Zmora są rowerzyści w mieście gdzie ścieżka rowerowa przecina skrzyżowanie a ty skręcasz w prawo na warunkowej zielonej strzałce. Miałem dwa przypadki gdy rowerzyści zapier*alali ile sił w kolanach i wieżdżał na skrzyżowanie bo ma przecież zielone a ja skręcałem w prawo. Nie widać takiego delikwenta w lusterku i nie widać jak się nawet obejrzysz. Masakra.
 12. Przepis jasno stanowi, pieszy wchodzący na przejście a nie znajdujący się w okolicy. Po za tym na przejściach dla pieszych jest zakaz wyprzedzania. Jestem pieszym i kierowcą uznaję ten przepis za dobry z obydwu stron. Jest też przepis zakazujący pieszym wbieganie na przejścia. Powinni jeszcze porządek zrobić z rowerzystami
 13. Od zawsze pracuję na stacjonarnym sprzęcie. Laptopów używam tylko okazjonalnie lub w wyjazdach. Nie widzę lepszej, wydajniejszej i zdrowszej pracy niż przy dobrze dobrym sprzęcie stacjonarnym. Laptop, tablet, smartfon to dodatki. Oczywiście to jest tylko moja opinia potwierdzona latami doświadczenia.
 14. Przy mniejszych zasobach wiedzy, sprzętowych, programowych, finansowych itp. możesz robić kopię ręcznie na oddzielny dysk w komputerze. Następnie robić kopię kopii na dysk, który nie jest na stałe podpięty pod komputer, internet. ZAWSZE posiadaj minimum dwie kopie.
 15. Pamiętajcie o dzisiejszym święcie ludu pracującego i przy okazji święta ciekawy kawałek ze Słowenii
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy