Jump to content

Aleksiejs

Forumowicze
 • Content Count

  1,572
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  39

Aleksiejs last won the day on September 9

Aleksiejs had the most liked content!

Community Reputation

523 Excellent

1 Follower

About Aleksiejs

 • Rank
  SEO freelancer - elizja.com

Contact Methods

 • Website URL
  https://elizja.com

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Łódź

Recent Profile Visitors

4,693 profile views
 1. Ewentualnie w zależności od skali ilości tych podstron i tego jaki ruch generują z organika, można się zastanowić nad ubiciem starych podstron i przekierowaniami 301 na aktualne.
 2. Nie do końca, Google chce dawać sensowne wyniki danych i jednocześnie oszczędzać moc obliczeniową. Seowcy, którzy faktycznie dbają o serwisy i ich optymalizację wspomagają ich działania. Co do for czy katalogów to osobiście już z nich praktycznie nie korzystam i to od dość dawna. Forum czy katalog to strona jak każda inna, ale większość tych polskich to zaspamowany syf, więc szkoda fatygi. Z 5-7 lat temu można było działać w oparciu o same fora na średnio trudne frazy komercyjne.
 3. Hej ho, wybiera się ktoś w tym roku? Mam bilet jeszcze z poprzedniej edycji, która się nie odbyła, wybiera się ktoś? @jimmi jedziesz w tym roku? Mnie trochę termin nie pasuje i jeszcze nie mam hotelu, ale jak coś ibis budget rządzi
 4. Nie rozumiem Twojego pytania. Każdą kategorię w sklepie optymalizuję pod konkretne frazy kluczowe.
 5. Bzdura. Laik nie jest w stanie ocenić i wybrać dobrej oferty. Po prostu nie ma pojęcia co ma znaczenie. Firma A powie, że zrobi content marketing x5 artykułów za 1k pln, firma B powie, że zrobi to samo za 5k pln. Jesteś w stanie wybrać lepszą ofertę? Może ta pierwsza wrzuci teksty 2k znaków na swoje bezsensowne precle, a ta druga napisze wartościowe teksty i umieści je w prawdziwych i dobrych serwisach? A może obydwie zrobią to samo i wrzucą słabe teksty na słabe strony?
 6. @Beerbant, bo na koniec dnia często okazuje się, że ruch na blogu jest, ale bezpośrednio nic nie sprzedaje - sporo zależy od tematyki w jakiej się obracamy. Mam bloga, który generuje 30% ruchu w całej domenie, sprzedaży tam nie ma wcale - w ciągu ostatnich 3 miesięcy dwie sprzedaże wg GA, kiedy inne kanały zrobiły 1k+ transakcji. Powiedzmy, że może to mieć inne pozytywne skutki, ale bezpośredniego jako czysty i prosty zakup - brak.
 7. Co za problem samemu znaleźć? Wpisujesz kilka zapytań + miasto, zerkasz czy siedzi w serpach firma z danego miesta czy ktoś kto ma lp'ki na każde miasto.
 8. Ostatnio jest straszny burdel, w jednym sklepie gdzie dodałem 40 nowych kategorii z tekstami itd. ostatnio zindeksowały się keywordy na podstronie kontakt, czyli zaciągnęło po menu. Jest to trochę bezsensu, bo kontakt nigdy nie był linkowany ani nie pojawiał się w wynikach wyszukiwania.
 9. @Torque w pozycjonowaniu nie ma żadnej magii już od dawna. Potrzebna jest wiedza, czas i budżet + rzemieślnik, który to faktycznie ogarnie. Bez jakiegokolwiek składnika nic z tego nie będzie obojętnie gdzie trafisz.
 10. @adrians2 i @Torque Wy tak na poważnie? Straszne bzdury piszecie. Wiadomym jest, że duża agencja może poświęcić czas i pieniądze na pozycjonowanie samej siebie, mniejszym się to po prostu nie opłaca. Nie ma to żadnego wpływu na to jak będą pozycjonować swojego klienta. Agencyjek SEO są dziesiątki, a miejsc w top10 tylko kilka. Agencja będzie robiła tak dużo jak dużo zapłacisz, jeśli masz kilkaset złotych to nikt cudu nie zrobi, jeśli masz kilka tysięcy/mc to umawiasz się na to co konkretnie agencja robi i jeśli jest rzetelna to będzie rosło, a jeśli nie jest to nic się nie będzie d
 11. Tak, ale wśród ogólnej puli fraz. Frazy typu kurs dolara, pogoda warszawa itd. będą miały bardzo niskie ctr'y, a np. brandowe będą miały bardzo wysoki ctr
 12. Dla różnych stron i branż może być różnie, osobiście praktycznie zrezygnowałem z linków z for internetowych do stron docelowych - w Polsce praktycznie nie ma for, które pozwalają na umieszczenie linka, a które nie są zaspamowane.
 13. Jw. Plus dzielić od razu potencjał tego ruchu, przykładowo mam na jednej stronie frazę na pierwszym miejscu przynajmniej od 3 miesięcy, w tym czasie zgodnie z search console wygenerowała 190 wejść, wg keyword plannera jej potencjał na te 3 miesiące to około 4500 wyszukiwań, czyli adsy, obrazki, mapki itd. "ukradły" mi 96% ruchu
 14. Ten sklep nie zarobi na płatną reklamę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy