Skocz do zawartości

Nadchodzi kolejny update algorytmu? Coś drgnęło w serpach? Google coś miesza? Przetasowania w TOPach?


MaxPan

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest to, że uważacie mnie za nowicjusza 😄 I już sobie sami teorie dorabiacie do linku ze stopki, na tym forum - z jakiego na pewno bym nie liniował do siebie do stron poważnych (nie związanych tematycznie z tematyką tej strony) 😄 

Gdzieś już kilka razy z tego co pamiętam pisałem - mam głównie strony monotematyczne. Może nie doczytaliście. 

Ale teorie sobie dorobiliście na bazie własnych projekcji. Nawet sobie przyklepali piąteczkę ;-D 

Edytowane przez tomierc

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panie i wszystkie nietypowe stwory, które są na bieżąco w temacie SEO.

Prośba o merytoryczne zweryfikowanie jak to aktualnie u was wygląda.

  • VPN — lokalizacja polska ewentualnie proxy z lokalizacją w Polsce
  • wyniki dla Google w trybie incognito
  • fraza sklepowa w liczbie pojedynczej tz layout wyszukiwarki nastawiony na produkty z cenami
  • wyniki od góry
    • Sponsorowana belka z kartami produktowymi
    • wyniki sponsorowane - 2 odnośniki
    • wyniki naturalne - 4 odnośniki
    • sekcja produktów 2x4 - 8 odnośników
    • Więcej pytań ... - 4 pytania
    • wyniki naturalne - 1 odnośnik
    • Grafiki 1x3
    • wyniki naturalne - 4 odnośniki
    • sekcja produktów 6x4 - 24 odnośniki
    • wyniki sponsorowane - 1 odnośniki
    • Inni wyszukiwali również

Jak dla mnie coś jest tu skaszanione.

Drugie ustawienie bardziej "naturalne"

  • brak VPN i proxy
  • wyniki dla Google w trybie incognito
  • fraza sklepowa w liczbie pojedynczej tz layout wyszukiwarki nastawiony na produkty z cenami
  • wyniki od góry
    • Sponsorowana belka z kartami produktowymi
    • wyniki sponsorowane - 1 odnośnik
    • wynik naturalny - 1 odnośnik
    • Więcej pytań ... - 4 pytania
    • wyniki naturalne - 4 odnośniki
    • sekcja produktów 2x4 - 8 odnośników
    • wyniki naturalne - 3 odnośniki
    • sekcja produktów 6x4 - 24 odnośniki
    • wyniki naturalne - 1 odnośnik
    • Miejsca — mapki Google - 2 odnośniki
    • wynik naturalny - 1 odnośnik
    • wyniki sponsorowane - 1 odnośnik
    • Inni wyszukiwali również

Pierwsze ustawienie to symulacja jakiekolwiek monitoringu, który w idealnych ustawieniach ma proxy z polski. Drugie ustawienie jest naturalne

Prośba jest taka — ile u was pojawia się sekcji produktów po ile produktów w wynikach naturalnych na pierwszej stronie, czyli do miejsca Inni wyszukiwali również? Wiem, że na pierwszej stronie pojawiają się jeszcze inne elementy typu Porównywarka miejsc, Witryny produktów — mi chodzi tylko o sekcje produktów mające odnośniki do stron produktowych sklepów. Dla w/w przykładu wychodzi mi 32 odnośniki. Jak to jest średnia ilość dla najbardziej popularnych fraz sklepów internetowych, to tradycyjne wyniki naturalne, które śledzimy w monitoringach się trochę gubią. Wychodzi mi, że liczyć się będą tylko strony w top 5.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Grey Ronin napisał(a):

Drugie ustawienie bardziej "naturalne"

  • brak VPN i proxy
  • wyniki dla Google w trybie incognito
  • fraza sklepowa w liczbie pojedynczej tz layout wyszukiwarki nastawiony na produkty z cenami

Proszę bardzo:

  • wyniki od góry
    • Sponsorowana belka z kartami produktowymi
    • sekcja produktów 2x4 - 8 odnośników
    • wyniki naturalne - 4 odnośniki
    • Grafiki 1x3
    • Więcej pytań ... - 4 pytania
    • wyniki naturalne - 5 odnośników
    • sekcja produktów 6x4 - 24 odnośniki
    • Inni wyszukiwali również
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie strony monotematyczne trzymają się i ogólnie kilka z nich zyskało nawet +30%

Strony wielotematyczne (mam ich a zasobach niewiele) wszystkie oberwały, bez znaczenia na jakość ich treści. Nawet te z treściami mocno PRO co miały 100% bardzo wysokiej jakości dostały po tyłku mocno.

 

Ogólnie najlepiej trzymają się strony u mnie komercyjne i dodatkowo jakie korzystają też przez klientów z dodatkowych reklam oczywiście w google. 

 

Strony niekomercyjne odnotować można w nich pogorszenie wyników, bez znaczenia na to jakiej są jakości.

 

Ogólnie mamy w pakiecie raczej strony mocno tematyczne i bardzo zadbane z treścią, ale i też kilka śmieci jak choćby i ta z sygnaturki. Jak co Update to pikuje do wyzerowania wyników. 

 

Edytowane przez tomierc

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, okazwłoka napisał(a):

wielotematyczne

czekam az według wypowiedzi oberwie onet, allegro i tego typu rzeczy ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę wszędzie Allegro, jakby pół internetu to było Allegro. W ogóle wyniki wyszukiwarki są coraz częściej bardzo podzielone i zepchnięte przez Adsy, sekcje produktowe, wszystkie obrazki, podobne pytania i inne dodatki. To już nie jest wyszukiwarka. Wyniki naturalne zajmują jakiś mały kawałek strony i są najmniej widoczne.

Youtuba się nie da oglądać w wersji darmowej, bo co dwie minuty ekstremalnie irytująca reklama w koło ta sama. Świetny sposób na zniechęcenie do swojego produktu. This is Google.

Edytowane przez Farlicki
  • Like 1

Pozdrawiam

Swidnica24 - Lokaty w Portalu o Świdnicy  Portal dla kobiet

Portal Biznesowy  Inne niezaindeksowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, roli napisał(a):

Tak to jest z monopolistą, może robić co chce, a i tak wszyscy będą korzystać i z youtuba i z G.

Nieprawda bo wszyscy to wszyscy, a ja nie korzystam oraz moja rodzina także i większość znajomych także nie korzysta z nich. 

 

Udział obecnie to nadal chyba z 90% rynku wyszukiwarek - to tylko dowodzi jak ludzie są podatni na manipulacje i się nie kapują, że coś jest nie tak. Tak wiele ludzi jest bierna mimo niekorzystnych dla nich zmian - bo wyniki dzisiejsze google to jest praktycznie spam. 

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie przestać płakać? Bo nudno się robi ...

  • Like 1

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zgred napisał(a):

a możecie przestać płakać?

 

Gdzie jak nie tu, Zgredziu, taki rzewny temat...

  • Haha 1

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności