Jump to content

Farlicki

Forumowicze
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

352 profile views
 1. ooo to jest bardzo ciekawa opcja. Sprawdziłem na jakiejś stronie mozjpeg.com i rzeczywiście nawet lepiej niż webp. Chociaż Page Speed Insights sugeruje "nowe formaty" to jak jpg będzie odpowiednio skompresowany, to teoretycznie nie powinien. Przyszło mi do głowy, żeby zgrać obrazy ze sklepu przez ftp, przepuścić przez to, zapisać pod tą samą nazwą i wgrać z powrotem. Tylko te online nie mają możliwości regulacji poziomu kompresji, a niektóre zdjęcia się psują jednak.
 2. Ogólnie znam html i css, aczkolwiek no nie projektuję stron i sporo zapomniałem, sporo się zmieniło. Jest też wiele rzeczy, których nie wiem. Myślę, że nie wie ich też wielu ludzi, którzy zajmują się projektowaniem stron i sklepów. Fontami się wcześniej specjalnie nie interesowałem, bo w większości stron mam całkiem dobre wskaźniki. Tu są kiepskie. Wszystko się zmienia (w IT to w ogóle błyskawicznie) i człowiek się uczy cały czas. Nie projektujesz stron / sklepów, to nie jesteś na bieżąco. JS niestety nie znam - używam zwykle gotowców. W cudzym kodzie zazwyczaj się po omacku robi.
 3. Próbowałem przeforsować wyłączenie slidera. Niestety chyba nie przejdzie. Jeszcze spróbuję. W kwestii fotek jest planowane przejście na webp i optymalizację. To dość dużo pracy. Informatyk musi zrobić. Próbuję ogarnąć te drobniejsze rzeczy. I tak już jest lepiej ze zdjęciami, bo pierwotnie były nawet takie po 1 mb ;). Chyba, że może jest jakiś sposób, żeby zamienić wszystko na webp ?? W WP odpala się wtyczkę, no ale w sklepie nie ma takiej możliwości. JS nie wiem co do czego jest i co można wyłączyć. Może coś rozpoznałeś? Jesteś w stanie coś mi doradzić - co można wyłączyć?
 4. Niestety nie WP. Strona to sklep https://e-aromat.pl Podobno przy założeniu, że ma się szybki serwer, a ten chyba nie należy do najszybszych. Próbuję odchudzić go nieco. CSS zaczyna się od: font-family:Muli,-apple-system,BlinkMacSystemFont,"Segoe UI",Roboto,"Helvetica Neue",Arial,sans-serif,"Apple Color Emoji","Segoe UI Emoji","Segoe UI Symbol" Nie wiem czy to aż tyle ich jest potrzebne. Czy to font-family działa tak, że ładuje czcionkę kolejną jak pierwsza jest niedostępna? Do tego ładuje https://font
 5. Na co można zamienić czcionki Google, żeby to dobrze wyglądało, a nie było zasobem zewnętrznym blokującym renderowanie? Ewentualnie jak to powinno się wpisać w CSS, żeby "Zapewnić widoczność tekstu podczas ładowania czcionek internetowych"
 6. No zapowiadali od dłuższego czasu i wyświetla alert, że przez te zmiany w iOS, będzie mniej konwersji w statystykach, ale może to nie to, a bardziej upały?? Są odczuwalne w większości branż e-commerce.
 7. Mnie ręka bolała przez 2 dni, ale poza tym nic więcej.
 8. Jest też jeszcze opcja zablokowania w robots.txt lub Googlebot w htaccess
 9. Jak rzeczywiście wyindeksował to trochę po chamsku . Nie wiem w jakich warunkach się z nim rozstawałeś, ale to jest do przywrócenia. Przy czym swoje linki pewnie usunął lub usunie w niedalekiej przyszłości. Widzę, że coś tam też ogarniasz. Ogólnie im wyższe pozycje tym trudniej, wolniej idzie i trzeba więcej czasu, aczkolwiek nie bronię fachowca, bo nie wiem co robił. Jak to ma być solidne i bezpieczne to wymaga czasu i pracy.
 10. To, że ktoś czasem piszę to widziałem. Po prostu patrząc po datach niektóre tematy w niektórych działach są dość stare - w sensie ostatniego posta.
 11. Same linki, czy wpisy gościnne też? Wchodzą w grę inne tematyki? Ja Ci tego życzę jak najbardziej. Sceptycyzm ludzi wynika z tego, że jak sobie przejrzysz forum, to dwóch lata często już nie ma domen. Ja mam też kilka swoich tylko, ale najstarsze sięgają 2007 roku. No i tak je trzymam, czasem dodam jakieś nowe linki.
 12. Ja już nie wierzę w nic w internecie, co prosi mnie o wpłacanie, zapłacenie, głosownie itp.. Nie kwestionuję tego przypadku, bo nie wiem, nie znam tematu i nie sprawdzałem fundacji. Po prostu dziesiątki maili z zip, fakturą do zapłacenia, nieodebraną paczką, dopłatą do prądu i telefonu, pw na fb z prośbą o głosy i lajki wywołały już u mnie totalny dystans i znieczulicę.
 13. Ja się chętnie wymienię bez "pinioszków" za adekwatne wpisy, ale bez kupy w serwisach w domenach na 2 lata, bez ruchu, na podstawowym szablonie WP i BL z automatu zakładającego profile. Swoją drogą dzisiaj coraz trudniej ocenić BL. Na starych domenach siłą rzeczy są jakieś dziwne link, cholera wie skąd. Zawsze się jakieś chińskie znaczki przykleją. Narzędzia do badania BL mają tyle wspólnego z wartościowaniem linków prze Google co piernik z wiatrakiem. Sorry za literówki - nie mogę edytować.
 14. Witajcie, zacząłem trochę pisać, ale w pewnym momencie zauważyłem, że czasem odpowiadam na tematy z przed miesięcy, za co sorty, były u góry jak pierwsze, nie zwróciłem uwagi. Kiedyś było kolebą wiedzy o seo. *kolebką Nie mam uprawnień do edycji.
 15. Ale w jakim ujęciu czasowym??? Miesięcznie, rocznie, czy w ogóle całościowo?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy