Jump to content

Farlicki

Forumowicze
 • Posts

  48
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

587 profile views

Farlicki's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • Reacting Well Rare
 • Conversation Starter Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done Rare

Recent Badges

1

Reputation

 1. A skąd wiesz, że to efekt GSC, a nie po linkach bot zaindeksował albo z jakiegoś innego źródła, rss itp. Indeksowałeś wyizolowane podstrony bez linków wewnętrznych i zewnętrznych? Raz coś znika z indeksu, za chwilę jest i tak to też działa często. Jak jest jakiś problem to prośba o indeksacje nie pomoże. No, ale to moje zdanie. Ty możesz mieć oczywiście swoje. 3-5 razy na dobę wysyłanie próśb o indeksację...hmmm. Mnie tam zwykle pomaga link wewnętrzny sitewide. Może gdzieś tam spróbuję przy jakiejś okazji, nie upieram się. Natomiast fakt, że G. bardzo mocno okraja indeksowanie i oszczędza zasoby.
 2. We wczesny Prekambr nie wnikam :). Meta keywords itp.
 3. Zgłaszanie w GSC nigdy nic nie dawało. Domenę widzę masz podlinkowaną (jakości linków nie sprawdzałem). Poszukaj czy nie masz jakichś blokad robots.txt, noindex, błędnych canonical itp. Może przy jakiejś zmianie w algorytmach duża część twojego BL straciła wartość. Może jakiś filtr. Tylko, że poklikałem kilka przypadkowych ze strony głównej i są zaindeksowane. Ogólnie czasem jak się Googiel uprze to strasznie nie chce zaindeksować. Zwykle podlinkowanie pomaga, ale linkami z jakąś wartością dla G, a czasem i to nie pomaga. Treść unikalna?
 4. No być może, ale "mocy" linków, czy tam domeny, to z tego co wiem nie przenosi. Tylko wskazuje, a w zasadzie sugeruje, która treść jest nadrzędna, a która duplikująca.
 5. Skonfiguruj pierwszą kampanię kreatorem, zweryfikuj metodę płatności, a potem sobie zmienisz na eksperta. Przy czym niektóre funkcje mogą pojawić się dopiero z czasem.
 6. Nie znam tego Medium publishera. Canonical służy z założenia do wskazywania adresów kanonicznych w danej domenie. Jak się przenosi coś na inną domenę, to się stosuje przekierowanie 301, czego - jak piszesz - nie możesz zrobić. W ogóle masz tam opcję wprowadzenia canonical na innej domenie?
 7. Większość firm seo i agencji marketingowych oferuje właśnie UX. O ile przy e-commerce ma to sens, to w przypadku portali/stron eksperckich/blogów poza przeczytaniem artykułu/napisaniem komentarza użytkownicy nie są wiele w stanie zrobić. Jedynym sensownym czynnikiem do pomiaru wydaje mi się jest czas spędzony na takiej stronie. Zastanawia mnie na ile ma to rzeczywiście cokolwiek daje w kwestii seo. Ok, Google ma mega złożone algorytmy i systemy pseudo EI, ale czy tego typu działania, które sobie w ramach optymalizacji strony przeprowadziliście cokolwiek zauważalnego Wam dały w kwestii pozycji? Z jednej strony eksperci piszą o jakimś wpływie videomarketingu na seo, a z drugiej zamieszczenie filmu na stronie zdruzgota web core vitals. Chyba, że z jakimś leazload.
 8. Ale w wynikach Google na telefonie? Nie chodzi mi o przeglądarki.
 9. Albo w życiu nie są warte swoich cen. No ciężko znaleźć coś dobrego i wartościowego.
 10. @s_matysik bo większość to jest syf zasypany samymi artami z linkami, a "portale" podlinkowane automatem z profili i zagranicznych blogów, z nofollow, żeby podbić te rzekomej wiarygodności wskaźniki zewnętrznych firm, które pewnie niewiele mają wspólnego z realną oceną przez G.
 11. Ja bardziej mówię, o obcych serwisach, gdzie znajdują się linki do naszych domen. Także nie wiem jaki tam site był, bo teraz nie jestem w stanie wskazać konkretnego przykładu.
 12. W przypadku konkretnych podstron różnie to jest. Czasem nie ma danego adres w site, a za chwilę jest. Jak mi na czymś bardziej zależy to staram się odnaleźć w wynikach na jakieś bardzo złożone zapytania lub z cudzysłowem. No, ale tak się można bawić z pojedynczymi przypadkami.
 13. Mi chodzi bardziej o obce serwisy z linkami do mnie. Niestety nie mam tam wpływu na to co robią właściciel. Jedynie mogę puścić jakieś linki do danej podstrony.
 14. No właśnie niektóre serwisy nie są wcale złe. Wszędzie się zdarza, że coś wylatuje z indeksu. Próbuję to linkami przywrócić, ale też mi się wydaje, że to już nie koniecznie działa. Chyba, że będzie ich dużo. Tylko jakby tak wszystko przywracać, to strasznie dużo roboty i średni sens ma.
 15. No też to zauważyłem. Ostatnio podlinkowałem trochę zewnętrznych (obcych stron z linkami) - wyindeksowanych podstron, ale do dzisiaj niezaindeksowane wiszą, a same serwisy wcale nie jakieś słabe. Co ciekawe w jednym przypadku jest tak, że w wyszukiwarce grafik jest (są obrazki), a w normalnych wynikach nie. Sprawdziłem canonical, robots.txt, robots w meta, nie ma żadnych blokad. Chyba, że w narzędziach dla webmasteów ktoś by sobie zablokował, ale nie wydaje mi się, bo nie wiem po co.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy