Skocz do zawartości

Zleciłem firmie pozycjonowanie (błąd?)


UniX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zleciłem wykonanie usługi zdobycie linków z różnych źródeł firmie która istnieje już 10 lat na rynku, 

zastrzeżenie mam do katalogów, gdyż firma skopiowała moją treść ze strony i pododawała do katalogów bez mojej

zgody, nie była pisana umowa, Wiec mam kilka pytań: 

 

1. Czy skopiowana treść z mojej strony do katalogów obniża moją wartość strony ? ( firma twierdzi że nie)

2. Gdy zlecam pozycjonowanie udostępniam swoją stronę "poniekąd" firmie pozycjonerskiej ? (np treść strony) Firma mówi że tak

3.  Pierwsza usługa została źle wykonana, czy mam prawo wstrzymać dalsze usługi i prosić o zwrot gotówki za nie wykonane dalsze usługi? (firma twierdzi że nie mam prawa)

 

W takim wypadku co mam robić, proszę o porady, sugestie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"firma skopiowała moją treść ze strony i pododawała do katalogów" - o kura! z naciskiem na wysokie "W"!!!

Firma wykonała usługę. Nic nie zrobisz. A to, że tak jak chciała ... niestety 2 lata w sądzie. Na pewno ją wykonała źle ale to trzeba udowodnić.

 

Sugerowałbym odstąpienie od umowy. Jak będa pyskować - wrzuć nazwę firmy tutaj ;) lub odeślij ich do tego wątku :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma twierdzi że wykonała usługę prawidłowo, lecz zgodziła się na zmianę opisów w katalogach na unikalne, to były katalogi

premium (płatne) 

Nie podpisałem umowy, dogadałem się mailowo zapłaciłem jednorazowo za usługę, katalogi, profile, artykuły

te dwa ostatnie nie zostały jeszcze wykonane wiec postaram się o zwrot zanim coś poknocą znowu, ale twierdzi

że wszystko jest prawidłowe i nie ma zastrzeżeń do wykonania dalszej usługi wiec zwrotu za profile i artykuły nie będzie.

korespondencję mam na gg, wiec mam dowód 

 

Dzięki zgred za odpisanie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Tak

Ad.2. Nie

ad.3. Tak, ale... beda problemy. Pewnie będziesz musiał wkroczyć na droge sadową, dlatego musisz skalkulować czy ci się to opłaca. Brak umowy papierowej nie oznacza jej braku. umowa może być zawarta także ustnie. zapewne posiadasz też korespondencje z firma, która to też jest dokumentem.

 

4 godziny temu, UniX napisał:

W takim wypadku co mam robić, proszę o porady, sugestie 

 

Napisać pismo do firmy o zaprzestanie wykonania umowy z powodu wadliwego jej wykonania.  Domagać się zwrotu części wynagrodzenia. Jeśli to małe pieniądze i staną mocno "okoniem" to olać.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i jutro jest nie czynne wiec w poniedziałek będzie kolejna dyskusja z firmą, mam na dzieję że rozstrzygnie się pozytywnie

dziękuję wszystkim za porady, jak zakończy się poinformują w tym temacie poniedziałek/wtorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, UniX napisał:

Czy skopiowana treść z mojej strony do katalogów obniża moją wartość strony ?

Błąd z Twojej strony taki, że nie ustaliłeś z firmą jakie teksty będą dodawane w katalogach. Bo równie dobrze firma mogła by napisać jeden opis i dodawać go w każdy katalog.

 

20 godzin temu, UniX napisał:

2. Gdy zlecam pozycjonowanie udostępniam swoją stronę "poniekąd" firmie pozycjonerskiej ? (np treść strony) Firma mówi że tak

Pytanie jest takie: czy zleciłeś pozycjonowanie czy usługę wykonania linków? Bo to dwie różne sprawy.

 

20 godzin temu, UniX napisał:

3.  Pierwsza usługa została źle wykonana, czy mam prawo wstrzymać dalsze usługi i prosić o zwrot gotówki za nie wykonane dalsze usługi? (firma twierdzi że nie mam prawa)

Pytanie jakie były ustalenia itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s_matysik ale jakby agencja seło sreło jednak pomyślała to by nie kopiowała. Nie sądzisz, ze robota nie zwalnia od myślenia i szkodzeniu klientowi? Po prostu martwi Mnie, że wykonawca zrobił robote szkodząc klientowi ... a wystaczyło pomyśleć.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zgred myślisz, że jest to kwestia myślenia? Raczej jest to kwestia traktowania klientów na odwal byle szybciej zwłaszcza jak klient nie strategiczny. Skopiować ze strony i wkleić w katalogi to kwestia 20 minut napisanie nowych treśći to kwestia 2-3 godzin. W tym samym czasie "obsłużysz" 4 klientów.

 

Pozdrawiam

Pysio

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pysio czyli wracamy do tego, że firma zrobiła na odwal się, czyli niezgodnie z umową tudzież niechlujnie a to juz podpada ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiałem i przystałem na warunki:

1. Zmiana opisów katalogów na unikalny

2. Rekompensata linkowanie dodatkowe 

3. Dokończenie reszty zamówienia 

 

Nadal będę obserwował jak poczynania ze zmianą opisów czy dalsze linkowanie,

dobrze że firma zmieniła zdanie bo początek wyglądał na zupełnie coś innego 

 

Dziękuję wam za dużą aktywność w temacie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec nie zapomnij zażądać haseł do wpisów. Jak się nie da uzyskać od firmy to pisz do właścicieli katalogów i innych miejsc. Jak to są takie mistrze co robią przedszkolne błędy to nie wiadomo jakie cuda powyprawiają w zakresie np anchorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji osoba która ma dużą widzę i pracuje jako freelancer bardzo często jest na tyle zawalona robotą, że nie da rady takiego klienta za pare stówek realnie obsłużyć ale chęć zaksięgowania kolejnej kwoty na koncie bierze górę.  Co do "szkodliwych praktyk" to własnie freelancer ma mniej oporów ich stosować bo agencja nie chce pakować się na minę, żeby popsuć sobie opinie i stracić setkę klientów. Zazwyczaj agencje mogą nic nie robić lub wystawić linki na zaplecze, kupić parę artykułów na WP  zamiast tracić czas na coś co Ty nazywasz "szkodliwe praktyki".  Nie mają na to po prostu czasu i bardzo często wiedzy jak to można robić. Sprawnie dziadziejąca agencja seo to nic złego. Jeśli jest umowa robią wszytko co w umowie zawarte to czemu nie. Pod względem globalnym zawsze gorsze jest kiedy wszytko spina się na jednej osobie. Znam wiele przykładów kiedy to kończy się złe. Przykład z ostatniego miesiąca poznałem przypadkowo właścicielkę  jednego sklepu stacjonarnego robiliśmy tam zakupy. Rozgadaliśmy się i powiedziała jak 3 lata temu postanowiła stać stać się "e-comerce". W skrócie zamiast zwrócić się do firmy zaufała jakiemuś freelancerowy ( znajomemu znajomych) . Postawił sklep na presta domena na szczęście zarejestrowana na właścicielkę ale sklep stal na serwerze freelancera. Freelancer wyjechał do UK nie wiem czy na zmywak czy nie ale kontaktu nie ma, hosting skoczył się sklep padł. Udało się odzyskać pliki tylko dla tego, że znam właścicieli hostingu i udało się udowodnić, że wszytko co znajduje się na serwerze faktycznie należy do właścicielki sklepu i po pismach od prawnika na adres zamieszkania freelancera odezwał się i potwierdził cesje konta hostingowe. Po prostu hosting nie kasował konto na moja prośbę do czasu wyjaśnienia. I tak własnie wygląda  "powierzyć serwis jednej osobie która ma dużą wiedzę i zajmie się tym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności