Jump to content

Finan

Forumowicze
 • Content Count

  3,550
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  28

Finan last won the day on March 19

Finan had the most liked content!

Community Reputation

959 Excellent

Contact Methods

 • Website URL
  https://sprintmoney.pl

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Interests
  https://sprintmoney.pl

Recent Profile Visitors

7,590 profile views
 1. No to jeszcze raz. W OWU polisy jest jasno napisane że ubezpieczenie obejmuje transport gotówki,utracenie jej na wskutek nieszczęśliwego wypadku, napadu, rabunku, itp. ALE TYLKO POZA SIEDZIBĄ FIRMY. Także jak zamawiam konwój to ochroniarz przychodzi do SIEDZIBY firmy i zabiera gotówkę W SIEDZIBIE i wtedy on odpowiada poza siedzibą firmy. Więc skoro ja tej gotówki poza siedzibą firmy nie posiadam (ma je firma ochroniarska) to się pytam dlaczego narzucili na mnie obowiązkowe OC w tym zakresie? Owszem jeśli ja tą gotówkę wynosiłbym fizycznie poza siedzibę firmy takie ubezpiecz
 2. Darku piszę o ubezpieczeniu gotówki podczas transportu.
 3. Wszędzie może zaistnieć (piszesz np. artykuł preclowy, nie wywiążesz się z terminu gdzie ja potrzebuję go dla innego kontrahenta (a jestem związany umową terminową i są kary umowne w niej), on potrzebuje bo ma inną umowę,łącznie jest 2 różne firmy które mogą ponieść stratę z tytułu niewywiązania się z umowy, oczywiście tylko taki przykład). Co nie oznacza że ubezpieczenie powinno być obowiązkowe. A czasem ubezpieczenie OC jest całkiem zbędne lub pobierane 2 razy. Np. w jednej z działalności którą się zajmuję mam obowiązkowe OC bo chodzi o transport gotówki.I jeśli zlecę transp
 4. Jeśli mówimy o jakiejś działalności gdzie przetargi itp. to jak najbardziej.Ja mówię o mniejszych gdzie OC nie ma sensu.Np. ja w jednej mam obowiązkowe OC ale aby dostać z niego jakąś kasę to muszę spełnić tyle warunków że generuje to dodatkowe koszty które byłyby wyższe niż przychód. Tak więc punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
 5. I to bardzo mocno. Ty żartujesz czy poważnie mówisz?Jakbym miał kupić OC na wszystko co robię to tragedia.No chyba że zarabiasz miesięcznie miliony to ok, możesz wykupić. Ale weź pod uwagę że dużo osób po prostu zarabia na życie świadcząc usługi.Wiadomo jeden zrobi to lepiej, drugi gorzej, ale obowiązkowe OC to przesada. Są usługi które MUSZĄ mieć OC i jestem za, ale wszystkim ?
 6. OC niekoniecznie musi wyjść taniej, a nawet o wiele drożej niż pełna księgowość.Do tego i tak musi jakąś księgowość mieć (chyba że sam będzie się zajmował). Do tego te OC to tak różnie działają, ja w jednej z działalności mam do 100 tyś za zdarzenie, ale żeby dostać kasę z ubezpieczenia to warunków jest tyle że hej. Składkę płacę bo przy tego typu działalności muszę mieć ubezpieczenie, inaczej bym zrezygnował.
 7. Pewnie że fajnie.Ale tylko dla dwóch podmiotów: 1. Lekarz bo ma kasę 2. NFZ bo nie zapłacił za Twoją wizytę
 8. To jedynie sp. z o.o., ale księgowość nie jest tania.No i zdrowotnego też nie będziesz miał.Ale odpowiadasz tylko do kapitału zakładowego.Oczywiście aby odpowiadać do kapitału zakładowego też trzeba spełnić różne wymogi. Jak możesz działać na umowę zlecenie, a mieć zdrowotne to niech np. żona (czy inny najblizszy członek rodziny) Cię zgłosi do zdrowotnego, nic nie dopłaca.
 9. @MaxPan Niedawno coś takiego miałem.Na tym się nie zarabia już, zarabia dana sieć telekomunikacyjna.Bo jak ktoś kupi starter namówią go wcześniej czy później na abonament.I mają kasę.A Ty jako sprzedający starter masz śmieszną prowizję. Z naciskiem na śmieszną.
 10. Finan

  O gawronie i lekarzu

  Żeby ten dowcip był jeszcze śmieszny.
 11. Tu odpowiedź jest akurat prosta.Od 0 zł do 1000000000000 zł.I to nie żart bo nie znając Twojej strony, fraz na jakie konkurować chcesz itd, nie da się dać odpowiedzi.
 12. Przed chwilą @MaxPan odpowiedział za mnie.
 13. Więc tu linkowanie ma trochę małe znaczenie.Są inne sposoby aby sprzedawać w sklepie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy