Jump to content

s_matysik

Forumowicze
 • Content Count

  1,273
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

s_matysik last won the day on November 16

s_matysik had the most liked content!

Community Reputation

192 Excellent

About s_matysik

 • Rank
  LevelRank

Contact Methods

 • Website URL
  https://levelrank.pl/
 • Skype
  s_matysik
 • Twitter
  s_matysik

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Szczecin

Recent Profile Visitors

7,289 profile views
 1. @brn Da się mając budżet, jak wyżej napisał MaxPan. Zobacz jakie spadki pkt i panoramafirm odnotowały przy okazji ostatniego update Więc za dodatkowe utrudnienie, przy tego typu projektach musisz uznać zmiany algo.
 2. Nie ma to jak puszczać blasty (które kopią i robią topy) i wrzucać je w niektórych przypadkach do DT Biorąc pod uwagę, że podobnie tak jak Ty zrobi xx innych specjalistów, to te strony afiliacyjne polecą Ci przy kolejnym większym update, a nowych już nie wbijesz, bo miejscówki będą oflagowane. Bo były najprawdopodobniej źle użyte. Branże i frazy są różne. Dla przykładu mając 1k dobrze kopiących miejscówek - w jednej branży nawet na główne frazy możesz walnąć tego blasta bezpośrednio w stronę docelową i uda się zrobić ścisłe topy. Ale w innej branży (gdzie algo jest bardziej dokręcone) trzeba tego blasta przyłożyć przez 301 lub przez pośrednie zaplecze, bo np. w top3 są strony z małą ilością linków bezpośrednich. Są frazy gdzie obecnie i nawet kilka lat temu nie można było wejść domeną, która ma na sobie bezpośrednio zbyt dużo linków. Ale to nie wina miejscówek, a sposobu ich użycia. Zamiast dostosować techniki linkowania do danej branży i fraz to wrzucasz do DT linki, dzięki którym możesz zrobić lub robisz topy. Wrzucanie do DT linków, które zrobiły Ci topy na innych domenach, to jak sr** do własnego gniazda, ale cóż taka ta branża i tacy Ci specjaliści...
 3. s_matysik

  Domena na zeplecze?

  tak, to jeden ze sposobów
 4. @toja postawić 10 testowych stron docelowych i pozycjonować je na 10 różnych sposobów. Najpierw np. przetestować 10 metod optymalizacji, contentu, a potem 10 metod linkowania etc. Zaplecze to inna kwestia, obecnie to bardzo ważny element potrzebny do skutecznego linkowania. I dopalać i nie dopalać, różne stawiać i sprawdzić które klepią najmocniej
 5. @zgred Racja, czasem ciężko taką domenę ruszyć. Jeśli jest możliwość to warto spróbować zrobić 301 na nową domenę o tej samej nazwie a np. innym rozszerzeniu. Ale w przypadku dużych tematów jest to niemożliwe i trzeba próbować przełamać linkami. To ciężki temat, długo już nie możesz przełamać takimi mocnymi linkami? Bo w końcu po kilku miesiącach powinno odbić.
 6. s_matysik

  Domena na zeplecze?

  Dlatego nie warto się sugerować tego typu mitami, tylko samemu sprawdzać co działa, a co nie. Dla linkowania wewnętrznego oraz dla łapania dodatkowego longtaila. Tak, stosując odpowiednie anchory do takich linków wewnętrznych. Należy jednak nadać odpowiedni link juice podstronom, które mają go przekazywać na docelowe url.
 7. s_matysik

  Domena na zeplecze?

  Tak jak wyżej, tego DA to nawet nie ma w Ahrefs. A czy z któryś z tych wskaźników jest faktycznie taki miarodajny? Miarodajne to są testy w Google, gdzie łatwo sprawdzić jakie linki kopią, a jakich domen. Oczywiście stworzenie mocnego zaplecza to nie jest taka oczywista sprawa, dlatego trzeba testować, a nie opierać się na jakiś wskaźnikach. Jedyna słuszna droga w SEO, ciągłe testy i ciągłe "uczenie się" algo.
 8. postaw 10 stron pod i linkuj każdą domenę w inny sposób, a prawdopodobnie dowiesz się jak należy budować profil linków pod tego typu frazy
 9. Nie ma wpływu. Ahrefs pokazuje dobrze pozycje obrazków
 10. @toja Aby ocenić trudność frazy trzeba przeanalizować konkurencję w top10. Przede wszystkim linki (a tego automatycznie analizować się nie da, żadne parametry tf, cf etc. nie mają pokrycia z google), ilość contentu oraz wiek domen. Każdą taką ocenę trzeba robić 'ręcznie'. Inna sprawa, to że na frazach lokalnych i ogólnych jest inny algorytm (np. trzeba inaczej budować profil linków).
 11. Tylko pytanie po co? Nie lepiej ten czas przeznaczyć na zdobycie nowych mocnych linków?
 12. Bauer Media kupił kolejną dużą agencję SEO, tym razem Grupę Tense https://www.facebook.com/groups/496083163758299/permalink/3011621012204489/
 13. @sklepikarz zależy, jest dużo czynników i w tej materii nie ma rzeczy pewnych. Ale może odpuścić nawet do miesiąca jak będzie to zrobione z "głową".
 14. Google oficjalnie potwierdziło aktualizację algorytmu dotyczącego lokalnych wyników wyszukiwania. Google, pisze o wykorzystaniu dopasowań neuronowych (neural matching) - system oparty na sztucznej inteligencji (AI) pomagający w układaniu serpów. Jakie są Wasze obserwacje?;) Na razie widać, że Panoramafirm i PKT mocno oberwały: Ciekawe jak długo i mocno będzie ich ciągnąć w dół. Na prostych stronach wizytówkach, na lokalnych frazach nie widzę póki co większych zawirowań. Na niektóre frazy lokalne, dalej całe top10 dalej "zasyfione" nic nie wnoszącymi na tych frazach, dużymi agregatorami np. https://www.google.com/search?q=księgowa+szczecin&oq=księgowa+szczecin&aqs=chrome..69i57.2671j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8 W te neuronowe dopasowania i AI o których pisze Google, mało wierzę bo póki co w rzeczywistości SEO nie nastąpiła żadna, wielka zmiana.
 15. @sklepikarz jak już to usuwać linki, a nie zmieniać anchory.. U mnie działało to raczej negatywnie. Po za tym szybciej Google bot przeliczy nowe linki, niż stare ze zmienionymi anchorami. Filtra algorytmiczny za anchory - dołożenie sporej ilości nowych linków z odpowiednimi anchorami działa bardzo skutecznie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy