Jump to content

[Test] Podpięcie nowej strony do systemu


okazwłoka

Recommended Posts

Test ma pokazać, czy opłacalne jest podpinanie nowych stron do systemu. Oczywiście abstrahując od ceny za punkty, które moim zdaniem powinny być wyższe (ale to osobny temat).

 

KROK1
Szukam domenę na expireddomains.net (darmowe konto).
W kilka minut trafiam na domenę [edytowane].pl, domena najlepsze statystyki w majestic.com ma dla wersji 
http://www.[edytowane].pl - więc taką wersję wskazuję do sprawdzania dla statystyk. Będzie Rank=10. Super.

 

KROK2
Stawiam stronę. Na początek robię małą stronę z 10 podstronami (tak, żeby spełnić regulamin linktak.pl). Nie robię większej strony (ważne).
Wcześniej na domenie była oferta szkoły jazdy, więc zrobimy coś w temacie. Niech to będzie fikcyjna strona firmowa z kursami na prawo jazdy.

 

KROK3
Indeksacja. Wrzucam stronę przez dowolny skuteczny indeksator. Oczywiście korzystam z własnych rozwiązań - najlepiej addurl.i4a.pl. Niestety ostatnio Google ociąga się z wrzucaniem nowych stron do indeksu. Przed wykonaniem kolejnego kroku czekam, aż całość wejdzie w indeks (w teście przyśpieszam całość podpinając stronę pod GSC i indeksując).

 

KROK4
Gdy już strona jest w indeksie (zwykle po kilku dniach) podpinam ją pod system linktak.pl. Zgłaszam stronę główną i podstrony. Czekam aż moderator przyjmie stronę do systemu.

 

Po przyjęciu otrzymuję na start 1000 punktów.

 

KROK5
Z kolumny "Akcje" dla strony wybieram opcję: "Pobierz zapotrzebowanie dla tej strony". Może okazać się, że zapotrzebowanie jest jeszcze puste (aktualizacja danych jest robiona mniej więcej raz na 24 godziny). Ale, że samo przyjęcie strony trwa zwykle dość długo, to zapotrzebowanie powinno zdążyć się wygenerować. Jeśli komuś się pali zawsze może wysłać info żeby wygenerować zapotrzebowanie poza kolejką.

Otrzymujemy w ten sposób listę "linków", które palą się do publikacji na tej stronie. Ja otrzymałem od razu listę 50 linków. W takim razie utworzę 50 stron dedykowanych dla tych linków. Dzięki temu otrzymam szybko punkty (linki szybko wpadną), a dodatkowo otrzymam bonusowe punkty. Super!

 

Format listy jest następujący:
url_strony;tagi (przynajmniej jeden tag musi być podany w tagach dla podstrony i przynajmniej jeden tag przynajmniej jeden raz w treści);termin (termin, po którym zapotrzebowanie może wygasnąć - dzień-miesiąc-rok)

 

Tak więc do dzieła. Tworzę/Zamawiam treści dla tagów. Czasem trzeba się nagimnastykować, żeby dla tematycznej strony zmieścić niektóre tagi, ale wszystko da się zrobić.

 

NASTĘPNE KROKI (jeszcze czekają na realizację):

 

KROK6
Publikacja nowych wpisów na stronie.

 

KROK7
Indeksacja nowych wpisów

 

KROK8
Zgłoszenie podstron do systemu. Poczekanie na zaakceptowanie przez moderatora. I tu po 1-2 dniach zobaczymy ilość linków i punktów. Później jeszcze przez miesiąc raz w tygodniu będą tworzone treści do kolejnych zapotrzebowań ( o ile takie będzie ). I wtedy po miesiącu już finalnie będziemy znać ilość punktów i będzie można myśleć dalej.

 


 

  • Thanks 1

piosygnatura.jpg Linki z wizytówek NAP, RSS, ogłoszeń, statystytk, WHOIS, katalogów, portfolio i inne...

Link to comment
Share on other sites

Super, że publikujesz test i że próbujesz pomóc innym tworząc instrukcję. Ale żeby nie wpędzić świeżych osób na minę to uważam że należałoby podać wszystkie dane, głównie związane z kosztami.

 

- Jakim narzędziem weryfikujesz parametry domen z expireddomains.net? Majestic'iem (wtedy wypadałoby podać ile kosztuje konto), czy jakimś narzędziem pośrednim (wtedy tez wypadałoby podać jakim i za ile)? Do tego ile mniej więcej sprawdzeń wykonałeś zanim znalazłeś domenę (czyli jeśli jechałeś na narzędziu pośrednim, pobierającym dane z Majestica to ile raportów ktoś musiałby przeprowadzić zanim znajdzie domenę)? Jeśli jechałeś na darmowym koncie w Majesticu to ok, ale wtedy podaj jaki jest limit dzienny sprawdzeń, lub jak go obejść, jeśli masz jakiś myk. Czyli ogólnie jeśli chodzi o poszukiwanie jednej domeny: ile Ci to zajęło czasu i ile Cię to kosztowało?

 

- Kolejny temat to koszt tekstów. Jak długie dałeś teksty, ile płaciłeś za jeden tekst, ile łącznie tekstów zamówiłeś (60?) itd.

 

- Ile czasu zajęło postawienie strony (WP czy jakiś inny CMS?) + ile trwa dodanie jednego artykułu (biorąc pod uwagę wymogi systemu: znalezienie legalnego darmowego zdjęcia, obrobienie/przycięcie, dodanie do artykuły, formatowanie artykułu [nagłówki itp.], dodanie tagów).

 

- Ile czasu zajęła analiza słów kluczowych (KROK 5), i na jej podstawie sporządzenie planu artykułów?

 

Na podstawie tych danych, każdy (mniej więcej) będzie mógł sobie oszacować koszty postawienia takiej stronki i czas (co się przekłada na kasę oczywiście) i przy ilości punktów jakie ona generuj sprawdzi sobie po jakim czasie się zwróci itd. Oczywiście dochodzi domena i hosting, ale to każdy powinien znać te ceny.

 

Ponadto w swoim teście nie uwzględniasz linkowania (i kosztów z nim związanych), także tutaj warto też w dalszych miesiącach podawać jak będzie wyglądała ilość podstron ze starym cache i czy podstrony nie będą wypadały w indeksu - i ile taka strona będzie realnie generowała punktów po 4-6 miesiącach.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Młynek myślę że w kwestii majestic wystarczy http://mj.i4a.pl - tanio, pokazuje parametry, profil anchorów a nawet liczy od razu rank w linktaku wg aktualnej formuły ;)

LaoHost - tani i niezawodny / dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (link daje 5% rabatu) / spideric - genialny monitoring pozycji niezależny od sytuacji z proxy

Link to comment
Share on other sites

@Młynek to nie poradnik/instrukcja, to  jest test. Test ma pokazać, czy faktycznie jest problem i strona nie jest obsadzana linkami. Sam nie wiem jak to się skończy, jakie będą wnioski i dalsze kroki.

 

Ale żeby nie było:

 

Teksty są w różnych długościach, zazwyczaj +1000 znaków (rzadko więcej niż 1500). Sam dobrze rozumiesz, jeden kupi 60 wpisów za 60 złotych, a inny za 200, a jeszcze inny za 150. Narzędzia są różne, można spokojnie darmowym kontem na majsticu jechać, poza tym expired domains ma statystyki z majestica (dla głównej domeny). Można skorzystać ewentualnie jak wyżej napisał @Rainmaster

 

Stawianie stron, obsługa - to wszystko są elementy optymalizacji, oskryptowania. Nowe strony nie stawia się w setkach, więc sama instalacja ręczna to kilka minut roboty/ To wszystko można obsłużyć na przykład WPisem - tam dodawane treści obsługuje też wybór obrazków z pixabay.

 

Analizaca KROK 5 nic nie zajęła, tam wszystko jest na tacy. 

 

Ceny domen, serwerów - to wszystko da się optymalizować oczywiście. Nie uwierzysz, ale niektórzy w systemie trzymają domeny na nazwie.

 

Nie linkuję domen, które są dobrze podlinkowane. Co do trzymania cache - to wszystko wyjdzie w praniu, bo tego też nie wiem.

 

 

piosygnatura.jpg Linki z wizytówek NAP, RSS, ogłoszeń, statystytk, WHOIS, katalogów, portfolio i inne...

Link to comment
Share on other sites

@Rainmaster Ok, ja wiem że takie serwisy istnieją - o nich myślałem używając określenia "narzędzie pośrednie". Ja po prostu chciałbym żeby test był miarodajny. Bo na razie został opisany na zasadzie "jak wygenerować XXX punktów". Ale brakuje strony kosztów, żeby każdy mógł to sobie zbilansować.

 

@okazwłoka Dzięki za odpowiedź, ale uważam że nadal to niewiele wnosi. Ja wiem ile to wszystko kosztuje i ile zajmuje czasu. Więc jak już robisz taki test, to warto byłoby aby inni też wiedzieli. Choć teoretycznie nie jest to w moim interesie: ktoś to przeczyta, wpakuje się w koszty, zwróci mu się to może po 9 miesiącach, a po 11,5 miesiącach przyjdzie refleksja że w całej kalkulacji nie uwzględniło się przedłużenia domeny ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam, że Oka robi ten test bardziej by samemu dostrzec jakieś wnioski które z perspektywy osoby zarządzającej całą machiną a nie tworzącej punkty są nie tak łatwo dostrzegalne niż raczej jako instruktaż. Może po to by pomyśleć czy warto doprecyzować punktacje, może by wyłapać jakieś luki przez które na jakiejś podstronie nie będą się przydzielać linki itp. Nic nie stoi na przeszkodzie by w tym temacie dorzucać jakieś porady jak daną kwestię zoptymalizować kosztowo, ale myślę że mało kto jest ku temu chętny by sobie konkurencji w sprzedaży punktów nie robić.

  • Like 1

LaoHost - tani i niezawodny / dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (link daje 5% rabatu) / spideric - genialny monitoring pozycji niezależny od sytuacji z proxy

Link to comment
Share on other sites

@Młynek Każdy z podniesionych przez Ciebie punktów można optymalizować i optymalizować pod względem kosztów i nakładów czasowych. SWL to biznes nie dla każdego.

 

Problem jest niestety taki, że najniższa cena za 1k punktów jest 7zł, a to 2x mniej niż zakładane na etapie projektowania. I dlatego w systemie zostaną Ci, którzy potrafią to mocno optymalizować. 

 

@Rainmaster - dokładnie tak jest, po to jest ten test. Ma on dać odpowiedź czy faktycznie  na ten czas brakuje reklamodawców w systemie (i przy okazji pokazać wszelkie minusy systemu w kwestii stron). A sprawy kosztów tworzenia zaplecza to zupełnie inna para kaloszy.

Edited by okazwłoka

piosygnatura.jpg Linki z wizytówek NAP, RSS, ogłoszeń, statystytk, WHOIS, katalogów, portfolio i inne...

Link to comment
Share on other sites

Co do tematu, to miałem kilka podejść pod zostanie wydawcą w systemie, mam w nim od bardzo dawna kilka stron i trochę punktów, które lecą na moje zaplecza i zastanawiałem się czy nie byłoby warto generować dużych ilości punktów na sprzedaż. Kiedyś liczyłem z @Młynek koszt stawiania stron pod system, brałem pod uwagę również koszt przedłużenia domen po roku. Podstawowym problemem jest to, że nawet po zoptymalizowaniu wszystkiego zostają niewielkie kwoty zarobku i to przy założeniu, że mamy odbiorców na wszystkie generowane punkty.

Patrząc na oferty, gdzie można kupić 1k pkt za 7zł netto lub mniej to ciężko wejść do systemu jeśli nie było się wydawcą przez kilka lat w innych systemach i nie ma się bazy klientów, którzy będą brali te punkty za przynajmniej 10zł netto.

Kolejny problem jest taki, że jest pewna ilość punktów, która jest w obrocie, a reszta leży odłogiem. Kilku wydawców może coś zarabia, ale po braku przyrostu nowych domen widać, że nawet tym, którzy mają stałych klientów, nie opłaca się tworzyć i dodawać do systemu nowych stron. Gdy im brakuje punktów to pewnie wykupują z rynku te oferty po 7zł netto.

Skoro nie opłaca się dodawać nowych domen, bo więcej punktów nie zejdzie, to pula wolnych miejsc w systemie się nie zwiększa, więc część osób nie kupi większej ilości punktów niż bierze cały czas, bo i tak ich na nic nie wyda i koło się zamyka

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - http://zyczeniowo.pl/ 

Link to comment
Share on other sites

@up jedynym rozsądnym wyjściem jest linkowanie również swoich domen tym systemem, wtedy jak masz nadwyżkę to linkujesz w swoje strony, masz braki usuwasz swoje, na których strasznie Ci nie zależy i wtedy sprzedajesz - tylko wtedy ma to sens.

 

o, że system jest nieopłacalny dla wydawców wszyscy wiemy. Ja mam wrażenie, że największym minusem było pozwolenie na przejście stron w systemie na nowy sposób rozliczania.
Tzn wcześniej strona generowała 1/50 podstawy * przelicznik za teksty, okazwłoka przymknął oko dla tych którzy poprosili o kolejną moderację i im ten przelicznik zmienił na 1/20. Z automatu pojawiło się tym osobom tysiące pkt dzięki czemu mogli zaniżyć cenę. Interes się im kręci, ale okazwłoka nie przemyślał faktu, że oni zaleją system tanimi pkt (bo tak właśnie jest) i nie dodadzą kolejnych stron do systemu. Było to rozdanie pkt za free :) Teraz cierpią na tym wszyscy. Jak system będzie wyglądał za jakiś czas zobaczymy, ja się nigdzie na razie nie wybieram ale rozwijać już też nie zamierzam, przynajmniej dopóki jest jak jest.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj (po niecałych 24 godzinach od podłączenia zindeksowanej strony pod system) sytuacja wygląda tak:

918b2b9823d7c36e94ed05c58a791889.png

 

Przyszedł czas na wrzucenie nowych treści (tych z zapotrzebowania) i indeksację. Żeby zoptymalizować koszty indeksowania podłączam stronę pod GSC i zgłaszam do indeksu wszystko jak leci.

 

Na razie widać, że strona ładnie zapełnia się linkami. Oby tak dalej.

 

Jutro zapodam kolejny zrzut.

Edited by okazwłoka

piosygnatura.jpg Linki z wizytówek NAP, RSS, ogłoszeń, statystytk, WHOIS, katalogów, portfolio i inne...

Link to comment
Share on other sites

Wrzuciłem właśnie nowe podstrony, wyszło tego dokładnie 46 (niektórych po prostu nie dało się wpasować w tematykę :)

0c3a20f0cf9453f13c81e7a02140611d.png

 

piosygnatura.jpg Linki z wizytówek NAP, RSS, ogłoszeń, statystytk, WHOIS, katalogów, portfolio i inne...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.01.2019 o 15:48, Aleksiejs napisał:

Skoro nie opłaca się dodawać nowych domen, bo więcej punktów nie zejdzie, to pula wolnych miejsc w systemie się nie zwiększa, więc część osób nie kupi większej ilości punktów niż bierze cały czas, bo i tak ich na nic nie wyda i koło się zamyka.

Tak ale zauważyłem, że wszyscy liczycie na płynny wzrost zapotrzebowania na zasoby a przecież to tylko SWL. Duża agencja może wejść tutaj z dnia na dzień, ktoś może jeszcze przejść ze Statlinka albo po jakimś tam szkoleniu prelegnetów czy jak to się nazywa, pod Katowicami, ktoś szepnie o Linktaku i pojawi się kilku nabywców pkt, którzy zapisali sobie na karteczce jego nazwę. Wg mnie obecnie trzeba skupić się na wyeliminowaniu drobnych błędów w mechanizmie i poprawie UX oraz obserwować Statlinka.

Edited by Anmato
Link to comment
Share on other sites

@Anmato to działaj. Ja nie wchodzę tam gdzie na dany moment nie widzę możliwości zarobku. Jeśli coś się zmieni to jaki problem wygenerować duże ilości punktów?

  • Like 1

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - http://zyczeniowo.pl/ 

Link to comment
Share on other sites

Tu koło się trochę zamyka, bo jak nie będzie więcej miejscówek, to nikt duży nie przyjdzie. Obłożenie w systemie jest moim zdaniem na dobrym poziomie, około 30% miejsc jest wolnych, ale tu zróżnicowanie miejscówek (ilość domen, słowa kluczowe) blokuje przydzielenia.

 

Ja już podjąłem decyzję o wzięciu tego na swoje barki i będę budował spore zaplecze.

 

Mamy drugi dzień testu i sytuacja wygląda tak:

847039ca74f0c13cbd4a465bb416920a.png

 

Edit.

Widzę w Google, że strona się ładnie zindeksowała, dlatego klikam w nieaktywnych podstronach sprawdzanie zindeksowania:

fbff6870c1057688e3898ef431384a04.png

 

Na jutro powinno być mnóstwo stron aktywnych, a dzięki temu, że podstrony zostały przygotowane pod zapotrzebowanie - powinno być spore obłożenie - według tego co się spodziewam, ale zobaczymy jak to będzie w rzeczywistości.

 

 

 

Edited by okazwłoka

piosygnatura.jpg Linki z wizytówek NAP, RSS, ogłoszeń, statystytk, WHOIS, katalogów, portfolio i inne...

Link to comment
Share on other sites

@up tylko jeśli będziesz sprzedawał pkt jako admin sprzedawaj je po 15 zł netto może wtedy system zacznie działać prawidłowo. Mam nadzieje, że rozumiesz podaną stawkę. W innym przypadku Ty zaczniesz sukcesywnie razem z resztą pracujących za miskę ryżu psuć system :) Rozumiem, że Tobie zysk z pkt nie jest niezbędny dlatego jeśli wygenerujesz pkt to po prostu albo zarobisz na nich albo będzie to kolejny krok w rozwój.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy