Młynek

Forumowicze
 • Zawartość

  399
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  6

Młynek wygrał w ostatnim dniu 5 Luty

Młynek ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

121 Excellent

Profile Information

 • Gender
  Male

Ostatnio na profilu byli

1603 wyświetleń profilu
 1. [NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL

  To się bardzo często zdarza (oba te błędy u mnie są wielokrotnie). Poczekaj 24-48h i zazwyczaj znikną same. Albo strona miała chwilowa zawiechę w czasie sprawdzania, albo "robot sprawdzający" (jakoś tak z obserwacji coraz bardziej obstawiam robota).
 2. @Czaoszesq sam twierdzisz że linkowanie ma znaczący wpływ na pozycje, a później wypierasz to twierdzą że Twoim zdaniem to jest niewłaściwe. Może i jest niewłaściwe (kwestia sporna; nie będziemy tego teraz drążyć), ale takie są fakty. I teraz masz dwie drogi - linkować (wbrew sobie) i mieć pozycje; albo nie linkować i dalej rozrzucać pytania w sieci "co robię nie tak" (a za każdym razem gdy ktoś zwróci uwagę na linki będziesz to wypierał i twierdził że jest inaczej). Faktycznie, według Majestics masz ~700 linków (BL), ale one prowadzą z zaledwie 23 serwisów (RD). Nie chciało mi się sprawdzać jakie tam są anchory itd., bo to nie jest temat o darmowym audycie. Zmierzam do tego, że: 1. lepiej nie umniejszać znaczenia linków, 2. profil linków (rozkład anchorów, źródła linków itp.), i to że masz 700 linków z tym samym anchorem nie znaczy że zdobędziesz topy. W myśl zasady, że powinno się dawać wędkę a nie rybę: skup się na sugestiach z tego tematu (zacznij o tym czytać, użyj Google, znajdziesz różne blogi + stare tematy z PiO), zamiast z nimi walczyć i promować swoją wizję SEO, której nie popiera nawet Google.
 3. Pytanie czy "ma problemy" czy to świadome działanie/ wygaszenie usługi. Początkowo też obstawiałem problemy techniczne, ale to już trwa blisko tydzień. Jakoś ciężko uwierzyć że Google ma tak duży problem z przywróceniem stosunkowo prostej usługi przez tydzień. To jest jakaś cisza przed burzą... Czyżby jakaś duża aktualizacja nadchodziła?
 4. Własny serwer a zakup domen.

  Możesz w OVH kupić domenę z konta firmowego (dostać FV) ale podczas rejestracji podać inne dane właściciela. Tylko tam to jest tak zrobione, że chyba specjalnie chcą pokarać tych co tak robią, bo później te domeny niby są widoczne w jednym panelu, ale np. jak chcesz zmienić DNSy dla którejś z nich to już musisz się logować na konto tej "osoby" na którą zarejestrowana jest domena (nie możesz nic zrobić z domeną z poziomu panelu płatnika). Także jeśli chcesz rejestrować domeny .pl i będzie ich "kilka", tak że w aftermnarkecie wskoczysz w cenniki hurtowe to polecam tą opcję, mimo że będzie kilka złotych drożej. Ale tam szybko robisz nowych użytkowników, i później z jednego wspólnego panelu sobie zarządzasz domenami, nie musisz się nigdzie przelogowywać itd. Ogólnie panel w OVH to jest jakaś porażka. Niby jedna z największych firm, ale panel to tragedia (i z kim nie rozmawiam to wszyscy mają te same spostrzeżenia). O ile przy serwerach to nie jest taki duży problem, bo po zakupie, odpaleniu itd. już się tam praktycznie nie zagląda, bo korzysta się z panelu zarządzanie serwerem (Vest, cPanel, DirectAdmin itp.), to przy domenach jest problem bo jak się ma ich sporo i się chce tam pozmieniać to jest koszmar.
 5. Własny serwer a zakup domen.

  Temat z serwerem dość ciekawy raczej nie jest tak jak autor tematu myśli, ale nie ważne. Wracając do głównego pytania: niektórzy sprzedawcy domen mają usługę, gdzie w ramach jednego panelu możesz stworzyć wielu użytkowników, i każdą domenę rejestrować na inne dane (lub sobie to grupować po kilka domen na kont). Wtedy dostajesz jedną fakturę na firmę, ale domeny masz zarejestrowane na różne dane. Taką opcję ma na pewno Aftermarket.pl i OVH, przy czym w OVH mają tak nieprzyjazny panel że to jest droga przez mękę. Za to mają ciekawe ceny na wiele domen.
 6. [NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL

  System sam Ci tej treści nie zliczy, bo o ile dodawałeś już jakieś podstrony do systemu, to wiesz, że musisz dodać je ręcznie podając m.in. treść całego artykułu (podobno system regularnie sprawdza, czy teksty na stronach nie zostały podmienione). Czyli inaczej mówiąc - system sam nie pobiera treści ze strony, nie sczytuje ich i nie obrabia - trzeba to zrobić ręcznie. Natomiast nie wiem jak wygląda (i czy w ogóle się da/ czy zostało to przewidziane) kwestia aktualizacji już dodanej podstrony; nigdy tego nie robiłem.
 7. Sprzedam/ Wynajmę punkty w nowym Systemie Wymiany Linków LinkTak.pl (ref). Obecnie dostępnych jest około 70 tysięcy wolnych punktów. Cena: 8 zł netto/ 1k/ miesiąc. Na punkty wystawiam FV Zamówienia/kontakt: gdm-media@gdm-capital.eu Dane firmy GDM Capital sp. z o. o. NIP: 8943052888
 8. Łódź, piwko 1 marca

  Ja w przyszłym tygodniu nie mogę (SEM KRK + inne obowiązki), ale ogólnie też uważam że w tym tygodniu jak mają być 2-3 osoby to chyba nie ma większego sensu.
 9. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Potwierdzam, że coś nie tak jest z kredytami przy edycji przelewu (nie sprawdzałem jak to jest przy nowych przelewach). Dzisiaj zmieniałem datę jednego przelewu o 4 miesiące i system mi nic nie pobrał Dla mnie spoko, ale gdybym siedział cicho to byłaby krótkowzroczność, bo jak @okazwłoka nie będzie miał z tego kasy to zawinie system i tyle będzie z tej zabawy. Domen faktycznie w tym miesiącu sporo przybyło. To dobrze dla linkujących, bo mogą liczyć na większe zróżnicowanie. Mam tylko nadzieję, że zgodnie z założeniami jest kontrolowana ilość stron na IP, żeby nie było jak w Statlinku, gdzie na jednym IP stoi 700 domen
 10. [NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL

  O ku....a, jakieś deflautowe ustawienia w szablonie z social media były włączone... Już to wyłączyłem Ile czasu mniej więcej system potrzebuje na ponowne przeliczenie (dostrzeżenie że nie ma linków wychodzących)?
 11. [NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL

  @okazwłoka a patrzyłeś może na moją domenę ID 1346, o której pisałem tutaj kilka dni temu? Nadal pokazuje jakieś dziwne wartości punktowe. Moim zdaniem coś jest z nią nie tak.
 12. [startup] GieldaTekstow.pl

  Wow, super Taka niby mała rzecz, a naprawdę ułatwi życie. Nie trzeba będzie w drugiej karcie mieć otwarte listy ulubionych i przez F3 (bo wyszukiwarki nie ma) sprawdzać czy ktoś jest na liście czy nie.
 13. [NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL

  Z tego co kojarzę tłumaczenia dlaczego bierze parametry z url a nie root, to fundament problemu dotyczy przejętych domen. Jeżeli kupujemy przejętą domenę, która ma np. 100 linków (co w dalszej perspektywie przekłada się na TF i CF), ale z tych 100 linków 10 prowadzi do głównej a 90 do podstron, które nie istnieją w nowym serwisie (bo jest nowy cms, nowe treści, nowa struktura linków) no to nie mam sensu brać pod uwagę tych 90 linków. Tutaj @okazwłoka próbował poruszyć ten temat, proponując m.in. branie parametru root, jeśli domena będzie miała ustawione 301 z 404 na główną, tak aby moc tych linków z 404 nie szła w powietrze Ale nikt nie podjął jakiejś większej dyskusji, więc na razie zostało tak jak jest.
 14. [NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL

  @okazwłoka mógłbyś rzucić okiem na domenę ID 1346? Domena ma Rank=0, ale jest to domena .pl, więc przez 2 miesiące powinna mieć Rank=3 (komunikat o bonusie się przy niej wyświetla jak to zawsze bywa przy takich domenach). Czyli z automatu ona powinna generować minimum 300 punktów za samą stronę główną (+ ewentualnie coś mogło wpaść za podstrony). Natomiast strona generuje 29 punktów Coś się chyba przy niej zwiesiło
 15. [NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL

  U mnie już działa. Choć rano też miałem ten komunikat co Wy.