Młynek

Forumowicze
 • Zawartość

  404
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  6

Ostatnia wygrana Młynek w dniu 5 Luty

Użytkownicy przyznają Młynek punkty reputacji!

Reputacja

122 Excellent

Profile Information

 • Gender
  Male

Ostatnie wizyty

1670 wyświetleń profilu
 1. Młynek

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Bardzo dobra zmiana. Najważniejsze jest żeby system kopał i żeby reklamodawcy byli zadowoleni. Jak będzie popyt na punkty to wydawcy sami się znajdą. najwyżej trzeba będzie podnieść ceny żeby biznes się zbilansował. Natomiast jeśli chodzi o wprowadzenie zmian to trochę boję się tego że 1 czerwca (no powiedzmy do 15 czerwca zanim system zaktualizuje wszystkie domeny) będzie duży spadek Rank, przez co wielu wydawców może mieć mniej punktów niż sprzedaje, przelewy się pozrywają, reklamodawcy się wku...wią i będzie niezły bałagan. I nie, nie jestem za tym żeby przesuwać ten termin. Im szybciej tym lepiej. Tylko np. zastanawiam się nad tym czy system już teraz (w oparciu o obecne staty z majestica) mógł pokazywać prognozowany Rank na dzień 1 czerwca. Tak aby każdy wydawca miał 3-4 tygodnie na podciągnięcie tych stron które na chwilę obecną mu polecą z Rankiem.
 2. Młynek

  Linktak.pl ma przyjmować tylko strony firmowe!

  Kiedyś gdzieś było info, że jeśli strona dodana przed 1 maja spełnia nowe wymagania (m.in. nazwa domeny powiązana z treścią strony, brak spamu, tematyczne zdjęcia itd.) to można ją zgłosić do ponownej moderacji aby generowała punkty według nowego algorytmu. Czy taka opcja istnieje? I jak ewentualnie zgłaszać strony? Będzie jakiś "guzik" w stylu "zgłoś do ponownej moderacji"? Czy należy pisać na forum ID? Czy na maila?
 3. Młynek

  [NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL

  Czy sprawdzanie parametrów w Majesticu działa poprawnie? Np. domena ID 1562, według Linktaka TF=0, a sprawdzam ręcznie w Majesticu i TF=16 dla url'a. Mała szansa że TF podskoczył wczoraj i system nie zdążył zareagować, bo nawet z wykresu w Majesticu wychodzi że od miesiąca nie doszły nowe linki.
 4. Młynek

  [NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL

  O, widzę że wczoraj/dzisiaj spadła ilość domen w systemie. Czyżby komuś "znudziły" się ceny punktów jakie są na rynku?
 5. Sprzedam/ Wynajmę punkty w nowym Systemie Wymiany Linków LinkTak.pl (ref). Obecnie dostępnych jest około 70 tysięcy wolnych punktów. Cena: 8 zł netto/ 1k/ miesiąc. Na punkty wystawiam FV Zamówienia/kontakt: gdm-media@gdm-capital.eu Dane firmy GDM Capital sp. z o. o. NIP: 8943052888
 6. Czy są może przewidziane jakieś nowe szablony? Oczywiście nie wymagam nic za Free chętnie kupię paczki z szablonami, bo kodowanie ich samemu jednak nie jest takie proste
 7. Młynek

  [NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL

  To się bardzo często zdarza (oba te błędy u mnie są wielokrotnie). Poczekaj 24-48h i zazwyczaj znikną same. Albo strona miała chwilowa zawiechę w czasie sprawdzania, albo "robot sprawdzający" (jakoś tak z obserwacji coraz bardziej obstawiam robota).
 8. Młynek

  Specjalysta od SEO wywróżył mi złą przyszłość

  @Czaoszesq sam twierdzisz że linkowanie ma znaczący wpływ na pozycje, a później wypierasz to twierdzą że Twoim zdaniem to jest niewłaściwe. Może i jest niewłaściwe (kwestia sporna; nie będziemy tego teraz drążyć), ale takie są fakty. I teraz masz dwie drogi - linkować (wbrew sobie) i mieć pozycje; albo nie linkować i dalej rozrzucać pytania w sieci "co robię nie tak" (a za każdym razem gdy ktoś zwróci uwagę na linki będziesz to wypierał i twierdził że jest inaczej). Faktycznie, według Majestics masz ~700 linków (BL), ale one prowadzą z zaledwie 23 serwisów (RD). Nie chciało mi się sprawdzać jakie tam są anchory itd., bo to nie jest temat o darmowym audycie. Zmierzam do tego, że: 1. lepiej nie umniejszać znaczenia linków, 2. profil linków (rozkład anchorów, źródła linków itp.), i to że masz 700 linków z tym samym anchorem nie znaczy że zdobędziesz topy. W myśl zasady, że powinno się dawać wędkę a nie rybę: skup się na sugestiach z tego tematu (zacznij o tym czytać, użyj Google, znajdziesz różne blogi + stare tematy z PiO), zamiast z nimi walczyć i promować swoją wizję SEO, której nie popiera nawet Google.
 9. Młynek

  Specjalysta od SEO wywróżył mi złą przyszłość

  Pytanie czy "ma problemy" czy to świadome działanie/ wygaszenie usługi. Początkowo też obstawiałem problemy techniczne, ale to już trwa blisko tydzień. Jakoś ciężko uwierzyć że Google ma tak duży problem z przywróceniem stosunkowo prostej usługi przez tydzień. To jest jakaś cisza przed burzą... Czyżby jakaś duża aktualizacja nadchodziła?
 10. Młynek

  Własny serwer a zakup domen.

  Możesz w OVH kupić domenę z konta firmowego (dostać FV) ale podczas rejestracji podać inne dane właściciela. Tylko tam to jest tak zrobione, że chyba specjalnie chcą pokarać tych co tak robią, bo później te domeny niby są widoczne w jednym panelu, ale np. jak chcesz zmienić DNSy dla którejś z nich to już musisz się logować na konto tej "osoby" na którą zarejestrowana jest domena (nie możesz nic zrobić z domeną z poziomu panelu płatnika). Także jeśli chcesz rejestrować domeny .pl i będzie ich "kilka", tak że w aftermnarkecie wskoczysz w cenniki hurtowe to polecam tą opcję, mimo że będzie kilka złotych drożej. Ale tam szybko robisz nowych użytkowników, i później z jednego wspólnego panelu sobie zarządzasz domenami, nie musisz się nigdzie przelogowywać itd. Ogólnie panel w OVH to jest jakaś porażka. Niby jedna z największych firm, ale panel to tragedia (i z kim nie rozmawiam to wszyscy mają te same spostrzeżenia). O ile przy serwerach to nie jest taki duży problem, bo po zakupie, odpaleniu itd. już się tam praktycznie nie zagląda, bo korzysta się z panelu zarządzanie serwerem (Vest, cPanel, DirectAdmin itp.), to przy domenach jest problem bo jak się ma ich sporo i się chce tam pozmieniać to jest koszmar.
 11. Młynek

  Własny serwer a zakup domen.

  Temat z serwerem dość ciekawy raczej nie jest tak jak autor tematu myśli, ale nie ważne. Wracając do głównego pytania: niektórzy sprzedawcy domen mają usługę, gdzie w ramach jednego panelu możesz stworzyć wielu użytkowników, i każdą domenę rejestrować na inne dane (lub sobie to grupować po kilka domen na kont). Wtedy dostajesz jedną fakturę na firmę, ale domeny masz zarejestrowane na różne dane. Taką opcję ma na pewno Aftermarket.pl i OVH, przy czym w OVH mają tak nieprzyjazny panel że to jest droga przez mękę. Za to mają ciekawe ceny na wiele domen.
 12. Młynek

  [NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL

  System sam Ci tej treści nie zliczy, bo o ile dodawałeś już jakieś podstrony do systemu, to wiesz, że musisz dodać je ręcznie podając m.in. treść całego artykułu (podobno system regularnie sprawdza, czy teksty na stronach nie zostały podmienione). Czyli inaczej mówiąc - system sam nie pobiera treści ze strony, nie sczytuje ich i nie obrabia - trzeba to zrobić ręcznie. Natomiast nie wiem jak wygląda (i czy w ogóle się da/ czy zostało to przewidziane) kwestia aktualizacji już dodanej podstrony; nigdy tego nie robiłem.
 13. Sprzedam/ Wynajmę punkty w nowym Systemie Wymiany Linków LinkTak.pl (ref). Obecnie dostępnych jest około 70 tysięcy wolnych punktów. Cena: 8 zł netto/ 1k/ miesiąc. Na punkty wystawiam FV Zamówienia/kontakt: gdm-media@gdm-capital.eu Dane firmy GDM Capital sp. z o. o. NIP: 8943052888
 14. Młynek

  Łódź, piwko 1 marca

  Ja w przyszłym tygodniu nie mogę (SEM KRK + inne obowiązki), ale ogólnie też uważam że w tym tygodniu jak mają być 2-3 osoby to chyba nie ma większego sensu.
 15. Młynek

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Potwierdzam, że coś nie tak jest z kredytami przy edycji przelewu (nie sprawdzałem jak to jest przy nowych przelewach). Dzisiaj zmieniałem datę jednego przelewu o 4 miesiące i system mi nic nie pobrał Dla mnie spoko, ale gdybym siedział cicho to byłaby krótkowzroczność, bo jak @okazwłoka nie będzie miał z tego kasy to zawinie system i tyle będzie z tej zabawy. Domen faktycznie w tym miesiącu sporo przybyło. To dobrze dla linkujących, bo mogą liczyć na większe zróżnicowanie. Mam tylko nadzieję, że zgodnie z założeniami jest kontrolowana ilość stron na IP, żeby nie było jak w Statlinku, gdzie na jednym IP stoi 700 domen