Rainmaster

Forumowicze
 • Zawartość

  384
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

14 Good

Profile Information

 • Gender
  Male

Ostatnio na profilu byli

3576 wyświetleń profilu
 1. Rainmaster

  Błędy

  @okazwłoka zerknij proszę na przydzielenia nr 632017 oraz 632147 - mają ten sam url docelowy a system przydzielił je na tą samą stronę obok siebie. Te linki pochodzą z dwóch różnych grup linków w systemie dlatego tutaj funkcja przydzielania unikalnych linków nie zadziałała i to jest zrozumiałe, ale wydaje mi się że gdzieś była mowa o poprawce by system nie wrzucał na tą samą podstronę linków prowadzących do tej samej domeny. Wiadomo chodzi tu o "first link count", to ważne by tak się nie działo nawet jeśli docelowy url nie jest identyczny bo np jeden link prowadzi do głównej a drugi do podstrony, jeśli tylko są do tej samej domeny to system powinien przydzielić drugi gdzie indziej, nawet na tej samej stronie systemowej ale innej jej podstronie.
 2. Rainmaster

  Błędy

  Bardzo dobra sugestia, rzuciło mi się to w oczy też wcześniej. Myślę jednak, że zamiast losowości lepszy byłby rozkład tych linków w zadanym czasie mniej więcej w równych odstępach czasowych. Np. ustawiamy 100 linków na miesiąc to system zakolejkuje to w stylu 100/30 = 3,33 = ~3 linki dziennie (akurat głupi przykład bo tu wygodniej i pewniej byłoby ręcznie ustawić 3 linki dziennie ale wiadomo o co chodzi). Losowość bywa złośliwa i często wypadnie ten rozkład w czasie dziwnie, a tak dodatek losowości będzie i tak z tytułu tego, że nie wszystkie linki google przecież zaindeksuje od razu. Grunt by w ten sposób uniknąć dodania wielu przydzieleń z różnych linków np pierwszego dnia.
 3. Rainmaster

  Błędy

  Fantastycznie, bo patrząc dokładniej po datach przydzieleń część takich zerowych, nieistniejących dla google linków zajmuje przydzielenie od miesięcy, inne zerowe wiszą też od miesięcy na statusie "w kolejce do opublikowania" bez szansy na zmianę tego. Będzie naprawdę super jak ten mechanizm uwzględni oba takie przypadki.
 4. Rainmaster

  Błędy

  Po dłuższym przeglądaniu przydzielonych linków przez system da się zauważyć, że na 100 sztuk kilkanaście a czasem kilkadziesiąt przydzieleń to linki o koszcie zerowym czyli na stronach zwracających 404 lub niezaindeksowanych. Czy opcja dająca wybór co system powinien robić z takimi przydzieleniami dalej jest w planach i pojawi się niebawem? Ułatwiłoby to robotę znacznie gdyby można raz na zawsze ustalić rozwiązanie typu dla naszego konta wszystkie takie przydzielenia byłyby podmieniane na nowe po powiedzmy 3 dniach takiego stanu. Z góry dzięki za interwencję w tym temacie.
 5. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Update: widzę dzisiaj, że linki poza zadanym kryterium zniknęły z listy więc mechanizm chyba ruszył. Zostały jedynie te o zerowym koszcie więc albo by trzeba uwzględnić w odsiewaniu też 0 jako próg minimalny zamiast 1 lub pozostaje czekać na to osobne ustawienie dające wybór co robić z tymi linkami zerowymi. Z tym, że byłoby super gdyby ta opcja usuwająca je działała nawet szybciej niż inne wycofania/podmiany.
 6. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Na chwilę obecną bez zmian, linki poniżej i powyżej widełek kryterium są na liście przydzieleń dalej.
 7. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Okej, id 3520 - zmniejszyłem dla testu od razu kryterium max by zobaczyć czy ładnie odfiltruje za jednym zamachem też linki droższe niż zadane.
 8. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  @okazwłoka czy kryterium min/max kosztu działa "w czasie rzeczywistym" pilnując tych parametrów czy też to tylko kryterium startowe dla filtrowania przydzielanych linków jednorazowo? Pytam ponieważ dla testu ustawiłem w jednym linku kryteria min 20, max 140 i po upływie doby w przydzieleniach widzę dalej linki o koszcie rzędu 13 czy 18 punktów. Być może system sprawdza to rzadziej niż raz na dobę by oszczędzać zasoby serwera?
 9. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Bardzo dobra idea, pozostaje więc czekać także na owe narzędzie - jeśli tylko pozwoli na ustawienie szybkiego reagowania na takie zerowe linki (domyślnie może tam być wybrana opcja z większą zwłoką czasową dla dobra systemu by przez chwilowe problemy nie działało to jak rotacja - a pewnie wiele osób tam nawet nie zajrzy by ustawić i będzie działać na właśnie domyślnie wybranej opcji na ich koncie) to faktycznie problem zostanie załatwiony na zawsze.
 10. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  To świetna wiadomość. Żeby nie robić sobie podwójnej roboty proszę Oka zaplanuj to kryterium działające również z tą obecną opcją pilnowania parametrów linku stale, dzięki temu jeśli np link wypadnie poza widełki ustalonych kosztów zostanie od razu wycofany i przeniesiony (w tym będzie to super lekarstwem na te trafiające się jeszcze czasem linki o koszcie 0 na niezaindeksowanych stronach które trzeba ręcznie wyszukiwać i wycofywać). Daj znać po wprowadzeniu co jaki czas system sprawdza wszystkie kryteria każdego linku, to będzie cenna informacja.
 11. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  @okazwłoka Oka ten sam temat jest odczuwalny podczas przekopywania się przez setki przydzielonych linków gdy trzeba znaleźć te które mają koszt 0 lub pousuwać zbyt drogie lokalizacje względem zadanego kryterium (rzadko bo rzadko ale czasem się takie trafią). Tutaj lekiem na całe zło byłoby po prostu to wspomniane min i max kosztu linka w jego edycji/dodawaniu, masz ten mechanizm wysoko na liście to-do?;)
 12. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  @okazwłoka Super, to dobre wieści. Co do min kosztu myślę że najprościej i najmniej wprowadzając zamieszania będzie to zrobić jako po prostu pole do wpisania oczekiwanego minimalnego kosztu, linki o niższej wartości niż określona po prostu by się nie przydzielały. Kto chce najmocniejsze linki zazwyczaj ze stron głównych wpisze np min 100 punktów na przydzielenie, kto chce obojętnie jakie byle bez linków na stronach bez cache wpisze 1, a to kryterium w ogóle nie uzupełnione sprawi że będą się one przydzielać po staremu wg reszty kryteriów i już. Ważne by system też na to reagował tak jak pilnując teraz zmiany ranku.
 13. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Ponawiam prośbę o wprowadzenie w formularzu dodawania linku pola minimalej liczby punktów. Bardzo będzie to pomocne przy linkach z frazą z których chce się wycisnąć jak najwięcej mocy przy jak najmniejszej ich ilości. Ustawienie wysokiego kryterium rank czy też długości tekstów nie zawsze się sprawdza, przeglądam przydzielenia dla linków o rank 9-10 i często trafiam tam linki o koszcie 0 (czyli brak cache) jak i mniej niż 10 co sugeruje że wylądowały na dość słabo ocenianej przez system jakiejś dalszej podstronie. Ustawienie takiego kryterium i pilnowanie go (tak jak reagowanie na zmiany rank) bardzo by ten temat ułatwiło a i pewnie dla wielu osób z podobnym podejściem spowodowałoby konieczność dokupienia punktów więc z korzyścią dla systemu.
 14. Rainmaster

  [NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL

  @okazwłoka czy przy okazji wprowadzania funkcji linkowania tylko ze stron głównych jest szansa na dodanie funkcjonalności min. liczby punktów za link?
 15. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Przychylam się do wspomnianej tutaj już przez kogoś propozycji wprowadzenia kryterium min. kosztu linka przy przydzielaniu. Załatwiłoby to od razu dwie rzeczy: linki bez cache które czekają mając zerowy koszt dzięki temu kryterium mogłyby być podmieniane szybciej (gdy ktoś czekać na to nie chce i woli nowe wylosowanie linku gdzie indziej) oraz pozwoliło zmaksymalizować otrzymanie tych kilku naprawdę mocniejszych linków jakich czasem brakuje do popchnięcia frazy. Domyślnie opcja min kosztu mogłaby być odznaczona co by nagle nie okazało się, że przydzielenia na słabszych domenach drastycznie spadły bo takie linki także są potrzebne.