Rainmaster

Forumowicze
 • Zawartość

  368
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

13 Good

Profile Information

 • Gender
  Male

Ostatnie wizyty

3456 wyświetleń profilu
 1. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Dzięki Oka za szybkie zajęcie się tematem. Mam wrażenie, że w niektórych lokalizacjach faktycznie powoli zostają podmieniane przydzielenia z nieprawidłowym rank poza ustalonym kryterium, ale wiele jeszcze czeka - to pewnie dlatego, że priorytet ma tu sprawdzenie zaindeksowania podejrzewam?
 2. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Rozumiem, pytam bo bardzo często znajduję właśnie linki które są poza kryterium a dawno nie zostały już podmienione. Zerknij proszę jako przykład w przydzielenia dla linku o id 4496 - w jego ustawieniach znajdziesz wysokie kryterium rank oraz zaznaczone pilnowanie tego, w przydzieleniach zaś jest id 237897 o całkiem innym ranku z 11. kwietnia które nie zostało wciąż podmienione. Bardzo dużo znajduję takich przydzieleń które nie zostały podmienione od dawna więc gdzieś musi być tego przyczyna. Może to drobiazg ale w dużej skali powoduje spory problem z przepalaniem punktów czy po prostu zajmowaniem cenniejszych slotów linkiem z byle jakim anchorem które ktoś mógłby wykorzystać na coś lepszego.
 3. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  @okazwłoka przy okazji - czy mechanizm podmiany linków w przypadku nie spełniania/wypadnięcia z kryterium np rank też był/jest zależny od ujemnego salda punktów? Mam na myśli w ogóle sprawdzanie i wycofywanie ich, bo że nowych nie przydzieli jak punktów braknie to rozumiem. Swoją drogą, jak często jest takie sprawdzenie wszystkich linków robione tj. czy wszystkie przydzielone mieszczą się w ustawionym przedziale rank?
 4. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  @okazwłoka taka pierdoła ale denerwująca - od jakiegoś czasu po wejściu w grupę cała tabela jest rozjechana przez maksymalnie ile się da szeroką kolumnę Anchor (jeśli mamy wiele anchorów/synonimów dodanych przy linku), przez co inne kolumny są nieczytelne i całość się sypie. Poprzedni sposób wyświetlania anchorów w tabeli (chyba było wtedy przycięcie do kilkudziesięciu znaków + tak jak teraz podgląd wszystkich po najechaniu) był dużo lepszy. Teraz kolumna z datą przez to jest tak ściśnięta że data się dzieli na 6 wierszy i całość rozciąga w dół czyniąc jeszcze bardziej nieczytelną nawet w rozdzielczości full hd. Przy okazji grzebania w interfejsie, proszę zrób też to wyświetlanie grup linków (zakładka Moje linki) alfabetycznie zamiast obecnej chaotycznej kolejności, wspominałem o tym kilka razy tutaj jak i pisząc przy okazji w korespondencji ale może czasu nie było. I jeszcze jeden potencjalny błąd, jeśli moja obserwacja jest dobra - linki nie są wycofywane (tam gdzie ustawiliśmy ilość docelową mniejszą niż obecne przydzielenia) gdy brakuje wolnych punktów czy też są na minusie. Pewnie jest warunek sprawdzający dla przyrostu (jeśli punkty są to przyrost działa i są nowe przydzielenia) i może rykoszetem zadziałało to dla przyrostu ujemnego?
 5. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Wielkie dzięki Oka za masową edycję. Proszę dodaj jeszcze w kodzie listy grup linków by wyświetlane grupy były alfabetycznie zamiast obecnej kolejności.
 6. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Na to chyba czekamy najbardziej. Oka, bardzo proszę też o wyświetlanie grup linków domyślnie w kolejności alfabetycznej. Nawet nie ma potrzeby robić klikalnego sortowania po innych kryteriach, byle po prostu zamiast wyświetlania obecnego było alfabetyczne - obecnie podobnie nazwane grupy z np. tym samym przedrostkiem są porozrzucane po całej liście.
 7. Rainmaster

  [NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL

  Szybkie pytanie, czy możliwe jest dodawanie urli również kilku w jednym polu tak jak anchorów do losowania? Czasami przydałoby się to gdy np chcemy porozrzucać trochę linków o tych samych kryteriach i na główną i na podstrony zamiast tworzyć do tego celu osobny link.
 8. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  @okazwłoka jeszcze drobna prośba o domyślne wyświetlanie grup chociażby alfabetycznie ( tj na http://linktak.pl/?typ=grupy_linkow ), gdyż obecnie są chyba wyświetlane jakoś losowo, nie alfabetycznie ani nie wg daty stworzenia i robi się bałagan nawet gdy nazywa się grupy np z podobnym przedrostkiem by mieć je obok siebie widoczne. Przy kilkudziesięciu grupach będzie trudno się odnaleźć.
 9. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  1. W prawym górnym rogu panel w miejscu Punkty / Strony / Linki dla wartości Linki podaje sumaryczny koszt, a miał chyba ich ilość? 2. Bardzo brakuje jakiejś możliwości masowej edycji różnych ustawień dla wielu linków. Mogłoby to być na zasadzie jak teraz w grupie możliwości zaznaczenia tych które chcemy edytować i z listy dropdown Zaznaczone móc wybrać Edytuj. Wtedy otwierałby się formularz tak jak przy edycji jednego linku i tylko te pola które w nim zmienimy nadpisywałyby wartości dla zaznaczonych (np zmieniamy tylko wartość w polu przyrostu to ta wartość zostaje zmieniona dla wielu zaznaczonych zamiast edytować po kolei każdy z dziesiątek linków). 3. Nie jestem pewien czy wybierając Kopiuj link czy też używając wstępnie wypełnionego formularza po dodaniu linku zachęcającego do dodania kolejnego któreś pola nie są kopiowane tak jak link poprzedni/kopiowany - dopiero po czasie zorientowałem się że tak dodane linki nie miały tego samego ustawienia jak pierwszy link dot. długości treści czy umieszczania ich także na stronach głównych. Warto to sprawdzić by niechcący nie robić sobie bałaganu.
 10. Soft wygląda na bardzo przemyślany szczególnie pod względem automatyzacji jak i różnych ułatwień pod seo. Świetna sprawa choć na początku trzeba przebrnąć przez naukę co i jak działa ale intuicyjność panelu ułatwia ten etap. Generalnie bardzo polecam chociażby za solidne wykonanie, dobry kontakt przy sprzedaży jak i fachową jak zawsze pomoc Miona
 11. Rainmaster

  Podwójne przekierowanie 301

  @LinkGW ktoś z Google (pewnie nawet Cutts ale nie kojarzę teraz) wypowiadał się, że niby po sekwencji kilku 301 po sobie z każdym kolejnym przekazywana moc jest słabsza - jeśli tak jest w istocie (bo wiele rzeczy jakie mówią należy wiadomo nie brać na serio zawsze pewniakiem) to w Twoim przypadku takie przekierowanie trochę osłabi co najwyżej nowe urle. Ale nie przejmowałbym się tym. Sam miałem przypadek jakiegoś dzikiego cmsa który pomimo wielu prób wszelkiej maści kombinacji w tym w .htaccess (a do tego serwer w nazwie gdzie reguły działają w alternatywnej rzeczywistości) wg wszelkich checkerów pokazywał dziwny łańcuch przekierowań gubiący nagłówki a finalnie nie dający nawet statusu 200 - a taki bajzel był niestety jedynym możliwym rozwiązaniem bo inaczej strona w ogóle się nie wczytywała. Google pięknie łyknął nową wersję po tym przekierowaniu usuwając starą z indeksu, w search console też błędów renderowania nie było żadnych więc wnioskuję że przekierowania nawet niepoprawne roboty czytają dość dobrze więc Twój przypadek jeśli naprawdę nie idzie zrobić pojedynczym 301 bym zostawił z dwoma i już. Pamiętaj tylko by to były 301 a nie np. 302.
 12. Rainmaster

  Ogromny wyciek danych z Cloudflare

  Scrapebox z załadowaną listą swoich domen + funkcja filtrująca "Remove URL's not containing entries from..." zrobią robotę zostawiając tylko wspólne czyli te z naszych które są na tej gigantycznej liście.
 13. Rainmaster

  Problem z dalszym pozycjonowaniem

  Nofollow ma dyskusyjny wpływ na serpy ale trochę takich linków z tym atrybutem dla urozmaicenia profilu na pewno nie zaszkodzi. Forum oceniaj po prostu po aktywności, czy żyje, czy nie ma tam spamu na potęgę i ew czy liczba użytkowników nie jest tam jakaś kosmiczna (czyt nabita automatami). Ale to w gruncie i tak link dla urozmaicenia, a także po jakimś czasie może zniknąć.
 14. @winnetou1995 fajna i sympatyczna prosta strona, sporo treści i nawet blog jest Twój problem prawdopodobnie leży właśnie w linkowaniu. Na szybko zerknąłem w ahrefs w anchory i masz takie które nie są nawet związane z tematyką strony (może na domenie wcześniej stało coś innego?), za to nie masz takich związanych z Twoją frazą (chyba że są ukryte?). Nie wierz w propagandę, że teraz działania social media mają moc bo nie ma to przełożenia na pozycje ogromnego, raczej taki dodatek. W końcu czemu algorytm Google miałby się opierać o jakieś lajki? Linkowanie (ale takie z głową) to dalej najważniejsza siła napędowa SEO. - zadbaj o linki do swojej strony zawierające frazę na jakiej Ci zależy ale nie wal tylko nią ściśle, raczej jej odmiany czy nawet dłuższe anchory ją zawierające - masz fajny blog tematyczny w domenie, linkuj z niego do strony głównej w treści starając się tak też anchory dobierać jak powyżej - uzbrój się w cierpliwość, im wyżej jesteś tym jest trudniej a na efekty trzeba czasem czekać i tygodniami
 15. Rainmaster

  Problem z dalszym pozycjonowaniem

  Nie opieraj swojego linkowania o swle jako podstawę bo to się może źle skończyć. Zadbaj o linki tak by profil anchorów był zróżnicowany z nastawieniem na takie linki bez fraz jako przeważające tj. na adres jako anchor. Takie linki najlepiej zdobyć z publicznych miejscówek typu fora, blogi, jakieś artykuły sponsorowane też mogą być. Natomiast linki z frazami tylko z zaplecza o jakim wspomniałeś w pierwszym poście - dzięki temu będziesz miał nad nimi kontrolę (ich w ogóle istnieniem oraz ilością). Dodatkowo jeśli masz wybitny problem z ruszeniem jakiejś frazy która nie wydaje się być trudna zerknij na stopień nasycenia treści nią - jeśli będzie znacznie przeważać to algo szybko na to reaguje i strona zjeżdża w pozycjach szybko.