Rainmaster

Forumowicze
 • Content Count

  464
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Rainmaster last won the day on May 28

Rainmaster had the most liked content!

Community Reputation

44 Excellent

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

3,865 profile views
 1. Rainmaster

  [inne] Banot wlazł na na Hotel Marriot

  Zgadza się, pierwszy wszedł francuz Alain Robert w '98, a rok później Dawid Kaszlikowski. Banot ma na swoim koncie sporo takich wariactw
 2. Faktycznie brzmi to trochę jak taki bardziej zaawansowany autosurf ale skoro są chętni to czekamy na efekty w postaci potwierdzonych skoków pozycji Z tego co mówisz skrypt musi w jakiś sposób przed wejściem wyszukiwać frazę na jakiej nam zależy a następnie wchodzić w konkretną stronę z serpów. Nie wykluczam, że faktycznie może taki czynnik behawioralny być brany pod uwagę w ustalaniu rankingu ale jeśli nawet - pytanie jak jego waga ma się do starych, dobrych linków.
 3. Rainmaster

  Ile dawać słów kluczowych

  @Koala-Panda zdecydowanie zainteresuj się naszym polskim Senuto, mają świetną bazę i po rejestracji masz 14 dni testu za darmo by przekonać się czy Ci odpowiada. Zagraniczne softy często podają totalnie oderwane od rzeczywistości liczby wyszukań dla polskich fraz także szkoda zachodu. W Senuto możesz wyszukać tony słów kluczowych związanych z Twoją stroną i filtrować sobie je jak chcesz, np by zawierały dany wyraz co ułatwia pracę albo miały min. x wyszukań. Znajdziesz tam także wskaźnik trudności danej frazy ale traktuj go mocno orientacyjnie.
 4. Dokładnie tak. Pozwolę sobie dorzucić świetny przykład autorstwa Paq: https://www.facebook.com/agencjapaqstudio/videos/750209181991439/
 5. Starsi stażem użytkownicy pewnie pamiętają podobne zapowiedzi już lata temu. W ich efekcie dalej było jednak tak, że np allegro potrafiło zdominować prawie całą stronę serpów na jakieś zapytanie. Ciekawe co im wyjdzie z tego tym razem - jeżeli reguła byłaby sztywna i dotyczyła każdej domeny zwolniłoby się sporo miejsca w wielu zapytaniach.
 6. Rainmaster

  Zmiana treści pod linkiem

  Jeśli tylko nie będziesz przeginał pały na zasadzie wstawiania w treści frazy co chwilę na siłę to będzie okej. Najrozsądniej jest zamiast sobie tym zawracać głowę pisać po prostu naturalnie a zamiast skupiać się na jednej frazie w treści stosować jej bliskoznaczne, odmiany a przede wszystkim wiele innych pochodnych i już. Najlepiej popatrz po konkurencji która na interesujące Cię frazy siedzi w top10 i zerknij jakie jeszcze stosują frazy w treści itp - skoro są wysoko to znaczy że Google tak pasuje najlepiej, to najpewniejszy sposób upewnienia się.
 7. Rainmaster

  Zmiana treści pod linkiem

  @Tomasz11 gdybyś próbował nawet "wklejać zdanie po zdaniu nowe do już istniejących" to choćbyś stanął na głowie to nie wyjdzie ani logicznie ani nie będzie brzmieć naturalnie Totalnie się tym nie przejmuj i zrób jak radzi @jimmi - zresztą czasem na jakiś uznanych blogach pisanych nie tylko pod seo a po prostu z pasji można znaleźć ogromne wręcz artykuły które autor z czasem aktualizuje. Zmienia to co uważa za konieczne bo np w temacie się zmieniło i nawet nie myśli o Google, a artykuł po zmianie i tak ruch organiczny przynosi. Jeżeli zatem artykuł rozbudowałeś to tak czy inaczej wiele fraz pewnie dalej pokrywa + doszły nowe także się na nic nie oglądaj i aktualizuj całość na raz.
 8. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  @okazwłoka ok to super - czeka mnie przewalenie kilkudziesięciu stron między listami i takie przyciski niesamowicie ułatwią sprawę wykluczając ewentualne czeskie błędy. I przy okazji - wiadomo już coś na temat wdrażania parametrów widoczności z semstorm w module artykułów oraz samym swlu?
 9. Rainmaster

  Myszka pionowa

  W ramach aktualizacji tematu dla ciekawych osób z podobnymi objawami - dziś cały dzień po raz pierwszy używam tego typu myszki, nabyłem najtańszą możliwą i to powystawową by w ogóle spróbować. Wrażenia pierwsze dziwne, bo po latach używania tradycyjnego gryzonia tego wynalazku niby używam tą samą dłonią jedynie przekręconą trochę w prawo a tyle wystarczyło by precyzja siadła znacznie Jednak po paru godzinach użytkowania powoli "pamięć mięśniowa" robi swoje i można szybko się przyzwyczaić, może to jeszcze nie poziom normalnego użytkowania w bardziej precyzyjnych zastosowaniach (w Quake pewnie bym dostał tęgie lanie) ale jest w porządku. Faktycznie stało się tak, że po pewnym czasie zacząłem czuć coś w przedramieniu - nic uciążliwego ani żaden ból, zapewne aktywowało się jakieś wiązanie czy ścięgno który przy normalnym ułożeniu przedramienia i nadgarstka przy tradycyjnej myszce nie pracowało. Ale co najważniejsze - pod koniec dnia nie czuję żadnych objawów jakie zwykle już się pojawiały w okolicy nadgarstka. Może najbliższe tygodnie będą bardziej miarodajne ale pierwsze wrażenie jest jak najbardziej na tak. Także jeśli ktoś się nad takim wynalazkiem zastanawia to zachęcam spróbować, bo jednak w naszej pracy ergonomia ma ogromne znaczenie.
 10. Rainmaster

  Budowanie zaplecza

  @Maciejus w żadnym wypadku, unikaj seo hostów jak ognia. Właśnie dlatego że są promowane jako rozwiązania pod seo to zazwyczaj są obładowane (głównie wordpressami) tak że w skrajnych przypadkach Twoje zaplecze będzie sypało błędami 500 itp zamiast ładować strony. Drugą wadą takich hostingów jest przeróżny bajzel jaki stoi na danym ip które jest współdzielone przez innych użytkowników. Generalnie lepiej wyjdziesz na pozbieraniu sobie kilku najtańszych kont z normalnych hostingów niż w nerwówkę z seo hostem z którego prędko postanowisz się wynieść. A przy okazji dostaniesz różne dnsy, data center itp jako dodatkową dywersyfikację.
 11. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Prośba o dodanie na białej liście przy każdym urlu obok przycisku "Usuń" drugiego w stylu "Usuń i dodaj do czarnej listy". Analogicznie też przydałby się taki przycisk na czarnej liście "Usuń i dodaj do białej listy". Przy żonglowaniu domenami między listami znacznie to przyspieszy grzebanie zamiast obecnego wyszukiwania domeny na obu listach tym bardziej że czasem dodawanie wielu adresów przez formularz do białej listy zawodzi i doda się tylko ostatnia linia więc pewniej ale wolniej jest dodawać po jednym adresie. Edit: a przy okazji tematu białej listy jeszcze prośba o tuning opcji we właściwościach linku "Przydzielaj tylko na domenach z mojej białej listy: " - z zero-jedynkowej zrobić np dropdown z opcjami: - przydzielaj tylko na domenach z białej listy - bez znaczenia (opcja domyślna niczym niezaznaczona obecna) - nie przydzielaj na domenach z białej listy Zastosowaniem tej trzeciej opcji byłaby super wygoda przy testowych projektach dla budowania białej listy (dodawane do takowej domeny od razu by znikały z przydzieleń tego testowego projektu tak jak to działa z czarną listą).
 12. Zawieranie frazy w domenie a w urlu to dwie różne sprawy - dobrze jest mieć frazę w adresie podstrony (jeśli wygląda to w miarę sensownie odnośnie tego co na danej podstronie jest np www.firmamarketingowa.pl/tworzenie-stron), ale nie ma sensu wciskać jej w samej domenie. Był czas kiedy domeny z frazą się pozycjonowały łatwiej, później takowe miały gorzej a jak jest teraz to ile seowców tyle opinii. Bezpieczniej jest moim zdaniem rejestrować domenę z nazwą firmy. I wizerunkowo dla marki również. Sama nazwa domeny nie ma totalnie wpływu na jej moc. Takową tworzą linki do niej prowadzące.
 13. W teorii lepiej mieć taką część serwisu na tej samej domenie z tego względu chociażby, że zbierając linki do strony moc po linkach wewnętrznych rozpłynie się na obie wersje. Z tego też powodu np blogi firmowe są prowadzone przecież na tej samej domenie, zwykle w katalogu /blog a nie jako osobny twór np na subdomenie czy w ogóle pod innym adresem. Z drugiej strony na obu stronach będziesz mieć wzajemne linki do wersji PL i EN także jakaś tam część pomiędzy nimi i tak przepłynie. Zaznaczyć jednak trzeba, że te linki będą niczym zwykłe linki wychodzące po prostu do innych stron (domen), jako link do wersji en w katalogu tej samej domeny będzie to traktowane jako link wewnętrzny. Dochodzi tutaj jeszcze kwestia czysto wizerunkowa, czy dla wersji angielskiej wolisz mieć adres .com czy .pl/en/ choć ten aspekt dla mnie miałby najmniejsze znaczenie.
 14. Na dobrą sprawę póki nie masz i tak pozycji na en więc nic nie tracisz możesz pokusić się o domenę .com dla niej, nawet ze względów "wizualnych" by nie mieć adresu .pl/en/ Tak czy inaczej po stworzeniu takowej i zaindeksowaniu zajmij się link buildingiem powoli a rankowanie sobie sprawdzaj przy okazji bez ciśnienia.
 15. Rainmaster

  Zmiana treści pod linkiem

  Cześć. Nie ma co się bać zmiany treści pod warunkiem że nagle nie wywalisz 3/4 całości Generalnie zmiany jakie wspominasz są akceptowalne ale miej na uwadze że każda większa ingerencja w treść nawet jeśli z naszego punktu widzenia jest zmianą na plus może zaowocować tymczasowymi turbulencjami pozycji także raczej się na to nastawiaj i rób swoje. Wykorzystaj tą okazję może do rozbudowy artykułu, wyszukaj sobie frazy poboczne i long taile na dany temat i spróbuj co nieco wcisnąć w miarę naturalnie - w ten sposób jak już pozycje ustaną po zmianach to możesz zgarnąć jeszcze dodatkowy ruch przez widoczność na większą pulę zapytań w serpach. Long story short - w żadnym wypadku nie usuwaj starego artykułu, edytuj obecny i to możliwie najlepiej.