Rainmaster

Forumowicze
 • Zawartość

  373
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

14 Good

Profile Information

 • Gender
  Male

Ostatnio na profilu byli

3521 wyświetleń profilu
 1. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  @okazwłoka Super, to dobre wieści. Co do min kosztu myślę że najprościej i najmniej wprowadzając zamieszania będzie to zrobić jako po prostu pole do wpisania oczekiwanego minimalnego kosztu, linki o niższej wartości niż określona po prostu by się nie przydzielały. Kto chce najmocniejsze linki zazwyczaj ze stron głównych wpisze np min 100 punktów na przydzielenie, kto chce obojętnie jakie byle bez linków na stronach bez cache wpisze 1, a to kryterium w ogóle nie uzupełnione sprawi że będą się one przydzielać po staremu wg reszty kryteriów i już. Ważne by system też na to reagował tak jak pilnując teraz zmiany ranku.
 2. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Ponawiam prośbę o wprowadzenie w formularzu dodawania linku pola minimalej liczby punktów. Bardzo będzie to pomocne przy linkach z frazą z których chce się wycisnąć jak najwięcej mocy przy jak najmniejszej ich ilości. Ustawienie wysokiego kryterium rank czy też długości tekstów nie zawsze się sprawdza, przeglądam przydzielenia dla linków o rank 9-10 i często trafiam tam linki o koszcie 0 (czyli brak cache) jak i mniej niż 10 co sugeruje że wylądowały na dość słabo ocenianej przez system jakiejś dalszej podstronie. Ustawienie takiego kryterium i pilnowanie go (tak jak reagowanie na zmiany rank) bardzo by ten temat ułatwiło a i pewnie dla wielu osób z podobnym podejściem spowodowałoby konieczność dokupienia punktów więc z korzyścią dla systemu.
 3. Rainmaster

  [NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL

  @okazwłoka czy przy okazji wprowadzania funkcji linkowania tylko ze stron głównych jest szansa na dodanie funkcjonalności min. liczby punktów za link?
 4. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Przychylam się do wspomnianej tutaj już przez kogoś propozycji wprowadzenia kryterium min. kosztu linka przy przydzielaniu. Załatwiłoby to od razu dwie rzeczy: linki bez cache które czekają mając zerowy koszt dzięki temu kryterium mogłyby być podmieniane szybciej (gdy ktoś czekać na to nie chce i woli nowe wylosowanie linku gdzie indziej) oraz pozwoliło zmaksymalizować otrzymanie tych kilku naprawdę mocniejszych linków jakich czasem brakuje do popchnięcia frazy. Domyślnie opcja min kosztu mogłaby być odznaczona co by nagle nie okazało się, że przydzielenia na słabszych domenach drastycznie spadły bo takie linki także są potrzebne.
 5. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  @okazwłoka Oka czy udało się naprawić cykliczne wywoływanie sprawdzenia kryterium Rank dla linków czy wywołujesz to co jakiś czas ręcznie przez przeglądarkę? Pytam bo przez parę dni działało to idealnie a teraz widzę coraz więcej przydzieleń w linkach z nieprawidłowym kryterium - być może jednak rank gdzieś po prostu spadł i system jeszcze nie zareagował z podmianą, nie wiem jak w praktyce szybko takie coś podmienia?
 6. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Dzięki Oka za szybkie zajęcie się tematem. Mam wrażenie, że w niektórych lokalizacjach faktycznie powoli zostają podmieniane przydzielenia z nieprawidłowym rank poza ustalonym kryterium, ale wiele jeszcze czeka - to pewnie dlatego, że priorytet ma tu sprawdzenie zaindeksowania podejrzewam?
 7. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Rozumiem, pytam bo bardzo często znajduję właśnie linki które są poza kryterium a dawno nie zostały już podmienione. Zerknij proszę jako przykład w przydzielenia dla linku o id 4496 - w jego ustawieniach znajdziesz wysokie kryterium rank oraz zaznaczone pilnowanie tego, w przydzieleniach zaś jest id 237897 o całkiem innym ranku z 11. kwietnia które nie zostało wciąż podmienione. Bardzo dużo znajduję takich przydzieleń które nie zostały podmienione od dawna więc gdzieś musi być tego przyczyna. Może to drobiazg ale w dużej skali powoduje spory problem z przepalaniem punktów czy po prostu zajmowaniem cenniejszych slotów linkiem z byle jakim anchorem które ktoś mógłby wykorzystać na coś lepszego.
 8. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  @okazwłoka przy okazji - czy mechanizm podmiany linków w przypadku nie spełniania/wypadnięcia z kryterium np rank też był/jest zależny od ujemnego salda punktów? Mam na myśli w ogóle sprawdzanie i wycofywanie ich, bo że nowych nie przydzieli jak punktów braknie to rozumiem. Swoją drogą, jak często jest takie sprawdzenie wszystkich linków robione tj. czy wszystkie przydzielone mieszczą się w ustawionym przedziale rank?
 9. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  @okazwłoka taka pierdoła ale denerwująca - od jakiegoś czasu po wejściu w grupę cała tabela jest rozjechana przez maksymalnie ile się da szeroką kolumnę Anchor (jeśli mamy wiele anchorów/synonimów dodanych przy linku), przez co inne kolumny są nieczytelne i całość się sypie. Poprzedni sposób wyświetlania anchorów w tabeli (chyba było wtedy przycięcie do kilkudziesięciu znaków + tak jak teraz podgląd wszystkich po najechaniu) był dużo lepszy. Teraz kolumna z datą przez to jest tak ściśnięta że data się dzieli na 6 wierszy i całość rozciąga w dół czyniąc jeszcze bardziej nieczytelną nawet w rozdzielczości full hd. Przy okazji grzebania w interfejsie, proszę zrób też to wyświetlanie grup linków (zakładka Moje linki) alfabetycznie zamiast obecnej chaotycznej kolejności, wspominałem o tym kilka razy tutaj jak i pisząc przy okazji w korespondencji ale może czasu nie było. I jeszcze jeden potencjalny błąd, jeśli moja obserwacja jest dobra - linki nie są wycofywane (tam gdzie ustawiliśmy ilość docelową mniejszą niż obecne przydzielenia) gdy brakuje wolnych punktów czy też są na minusie. Pewnie jest warunek sprawdzający dla przyrostu (jeśli punkty są to przyrost działa i są nowe przydzielenia) i może rykoszetem zadziałało to dla przyrostu ujemnego?
 10. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Wielkie dzięki Oka za masową edycję. Proszę dodaj jeszcze w kodzie listy grup linków by wyświetlane grupy były alfabetycznie zamiast obecnej kolejności.
 11. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  Na to chyba czekamy najbardziej. Oka, bardzo proszę też o wyświetlanie grup linków domyślnie w kolejności alfabetycznej. Nawet nie ma potrzeby robić klikalnego sortowania po innych kryteriach, byle po prostu zamiast wyświetlania obecnego było alfabetyczne - obecnie podobnie nazwane grupy z np. tym samym przedrostkiem są porozrzucane po całej liście.
 12. Rainmaster

  [NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL

  Szybkie pytanie, czy możliwe jest dodawanie urli również kilku w jednym polu tak jak anchorów do losowania? Czasami przydałoby się to gdy np chcemy porozrzucać trochę linków o tych samych kryteriach i na główną i na podstrony zamiast tworzyć do tego celu osobny link.
 13. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  @okazwłoka jeszcze drobna prośba o domyślne wyświetlanie grup chociażby alfabetycznie ( tj na http://linktak.pl/?typ=grupy_linkow ), gdyż obecnie są chyba wyświetlane jakoś losowo, nie alfabetycznie ani nie wg daty stworzenia i robi się bałagan nawet gdy nazywa się grupy np z podobnym przedrostkiem by mieć je obok siebie widoczne. Przy kilkudziesięciu grupach będzie trudno się odnaleźć.
 14. Rainmaster

  Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  1. W prawym górnym rogu panel w miejscu Punkty / Strony / Linki dla wartości Linki podaje sumaryczny koszt, a miał chyba ich ilość? 2. Bardzo brakuje jakiejś możliwości masowej edycji różnych ustawień dla wielu linków. Mogłoby to być na zasadzie jak teraz w grupie możliwości zaznaczenia tych które chcemy edytować i z listy dropdown Zaznaczone móc wybrać Edytuj. Wtedy otwierałby się formularz tak jak przy edycji jednego linku i tylko te pola które w nim zmienimy nadpisywałyby wartości dla zaznaczonych (np zmieniamy tylko wartość w polu przyrostu to ta wartość zostaje zmieniona dla wielu zaznaczonych zamiast edytować po kolei każdy z dziesiątek linków). 3. Nie jestem pewien czy wybierając Kopiuj link czy też używając wstępnie wypełnionego formularza po dodaniu linku zachęcającego do dodania kolejnego któreś pola nie są kopiowane tak jak link poprzedni/kopiowany - dopiero po czasie zorientowałem się że tak dodane linki nie miały tego samego ustawienia jak pierwszy link dot. długości treści czy umieszczania ich także na stronach głównych. Warto to sprawdzić by niechcący nie robić sobie bałaganu.
 15. Soft wygląda na bardzo przemyślany szczególnie pod względem automatyzacji jak i różnych ułatwień pod seo. Świetna sprawa choć na początku trzeba przebrnąć przez naukę co i jak działa ale intuicyjność panelu ułatwia ten etap. Generalnie bardzo polecam chociażby za solidne wykonanie, dobry kontakt przy sprzedaży jak i fachową jak zawsze pomoc Miona