Rainmaster

Forumowicze
 • Zawartość

  362
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

12 Good

Profile Information

 • Gender
  Male

Ostatnie wizyty

3395 wyświetleń profilu
 1. [NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL

  Szybkie pytanie, czy możliwe jest dodawanie urli również kilku w jednym polu tak jak anchorów do losowania? Czasami przydałoby się to gdy np chcemy porozrzucać trochę linków o tych samych kryteriach i na główną i na podstrony zamiast tworzyć do tego celu osobny link.
 2. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  @okazwłoka jeszcze drobna prośba o domyślne wyświetlanie grup chociażby alfabetycznie ( tj na http://linktak.pl/?typ=grupy_linkow ), gdyż obecnie są chyba wyświetlane jakoś losowo, nie alfabetycznie ani nie wg daty stworzenia i robi się bałagan nawet gdy nazywa się grupy np z podobnym przedrostkiem by mieć je obok siebie widoczne. Przy kilkudziesięciu grupach będzie trudno się odnaleźć.
 3. Propozycje rozwoju LinkTak.pl

  1. W prawym górnym rogu panel w miejscu Punkty / Strony / Linki dla wartości Linki podaje sumaryczny koszt, a miał chyba ich ilość? 2. Bardzo brakuje jakiejś możliwości masowej edycji różnych ustawień dla wielu linków. Mogłoby to być na zasadzie jak teraz w grupie możliwości zaznaczenia tych które chcemy edytować i z listy dropdown Zaznaczone móc wybrać Edytuj. Wtedy otwierałby się formularz tak jak przy edycji jednego linku i tylko te pola które w nim zmienimy nadpisywałyby wartości dla zaznaczonych (np zmieniamy tylko wartość w polu przyrostu to ta wartość zostaje zmieniona dla wielu zaznaczonych zamiast edytować po kolei każdy z dziesiątek linków). 3. Nie jestem pewien czy wybierając Kopiuj link czy też używając wstępnie wypełnionego formularza po dodaniu linku zachęcającego do dodania kolejnego któreś pola nie są kopiowane tak jak link poprzedni/kopiowany - dopiero po czasie zorientowałem się że tak dodane linki nie miały tego samego ustawienia jak pierwszy link dot. długości treści czy umieszczania ich także na stronach głównych. Warto to sprawdzić by niechcący nie robić sobie bałaganu.
 4. Soft wygląda na bardzo przemyślany szczególnie pod względem automatyzacji jak i różnych ułatwień pod seo. Świetna sprawa choć na początku trzeba przebrnąć przez naukę co i jak działa ale intuicyjność panelu ułatwia ten etap. Generalnie bardzo polecam chociażby za solidne wykonanie, dobry kontakt przy sprzedaży jak i fachową jak zawsze pomoc Miona
 5. Podwójne przekierowanie 301

  @LinkGW ktoś z Google (pewnie nawet Cutts ale nie kojarzę teraz) wypowiadał się, że niby po sekwencji kilku 301 po sobie z każdym kolejnym przekazywana moc jest słabsza - jeśli tak jest w istocie (bo wiele rzeczy jakie mówią należy wiadomo nie brać na serio zawsze pewniakiem) to w Twoim przypadku takie przekierowanie trochę osłabi co najwyżej nowe urle. Ale nie przejmowałbym się tym. Sam miałem przypadek jakiegoś dzikiego cmsa który pomimo wielu prób wszelkiej maści kombinacji w tym w .htaccess (a do tego serwer w nazwie gdzie reguły działają w alternatywnej rzeczywistości) wg wszelkich checkerów pokazywał dziwny łańcuch przekierowań gubiący nagłówki a finalnie nie dający nawet statusu 200 - a taki bajzel był niestety jedynym możliwym rozwiązaniem bo inaczej strona w ogóle się nie wczytywała. Google pięknie łyknął nową wersję po tym przekierowaniu usuwając starą z indeksu, w search console też błędów renderowania nie było żadnych więc wnioskuję że przekierowania nawet niepoprawne roboty czytają dość dobrze więc Twój przypadek jeśli naprawdę nie idzie zrobić pojedynczym 301 bym zostawił z dwoma i już. Pamiętaj tylko by to były 301 a nie np. 302.
 6. Ogromny wyciek danych z Cloudflare

  Scrapebox z załadowaną listą swoich domen + funkcja filtrująca "Remove URL's not containing entries from..." zrobią robotę zostawiając tylko wspólne czyli te z naszych które są na tej gigantycznej liście.
 7. Problem z dalszym pozycjonowaniem

  Nofollow ma dyskusyjny wpływ na serpy ale trochę takich linków z tym atrybutem dla urozmaicenia profilu na pewno nie zaszkodzi. Forum oceniaj po prostu po aktywności, czy żyje, czy nie ma tam spamu na potęgę i ew czy liczba użytkowników nie jest tam jakaś kosmiczna (czyt nabita automatami). Ale to w gruncie i tak link dla urozmaicenia, a także po jakimś czasie może zniknąć.
 8. @winnetou1995 fajna i sympatyczna prosta strona, sporo treści i nawet blog jest Twój problem prawdopodobnie leży właśnie w linkowaniu. Na szybko zerknąłem w ahrefs w anchory i masz takie które nie są nawet związane z tematyką strony (może na domenie wcześniej stało coś innego?), za to nie masz takich związanych z Twoją frazą (chyba że są ukryte?). Nie wierz w propagandę, że teraz działania social media mają moc bo nie ma to przełożenia na pozycje ogromnego, raczej taki dodatek. W końcu czemu algorytm Google miałby się opierać o jakieś lajki? Linkowanie (ale takie z głową) to dalej najważniejsza siła napędowa SEO. - zadbaj o linki do swojej strony zawierające frazę na jakiej Ci zależy ale nie wal tylko nią ściśle, raczej jej odmiany czy nawet dłuższe anchory ją zawierające - masz fajny blog tematyczny w domenie, linkuj z niego do strony głównej w treści starając się tak też anchory dobierać jak powyżej - uzbrój się w cierpliwość, im wyżej jesteś tym jest trudniej a na efekty trzeba czasem czekać i tygodniami
 9. Problem z dalszym pozycjonowaniem

  Nie opieraj swojego linkowania o swle jako podstawę bo to się może źle skończyć. Zadbaj o linki tak by profil anchorów był zróżnicowany z nastawieniem na takie linki bez fraz jako przeważające tj. na adres jako anchor. Takie linki najlepiej zdobyć z publicznych miejscówek typu fora, blogi, jakieś artykuły sponsorowane też mogą być. Natomiast linki z frazami tylko z zaplecza o jakim wspomniałeś w pierwszym poście - dzięki temu będziesz miał nad nimi kontrolę (ich w ogóle istnieniem oraz ilością). Dodatkowo jeśli masz wybitny problem z ruszeniem jakiejś frazy która nie wydaje się być trudna zerknij na stopień nasycenia treści nią - jeśli będzie znacznie przeważać to algo szybko na to reaguje i strona zjeżdża w pozycjach szybko.
 10. [Serwis] Pobieranie parametrów z Majestic.com

  Hm, jeśli niewłaściwe urle potrafią przytkać machinę to trzeba chyba pomyśleć o jakiejś automatycznej walidacji bo znów coś się staneło
 11. [Serwis] Pobieranie parametrów z Majestic.com

  Narzędzie super, tylko chyba obecnie coś się przywiesiła kolejka?
 12. SeoMatik.pl

  @SeoMatik.pl proszę o kontakt na PW, masz pełną skrzynkę tutaj więc nie mogę wysłać wiadomości a na wiadomość wysłaną przez systemowy formularz kontaktu brak odpowiedzi. Dzięki!
 13. indeksowanie.i4a.pl **** system do indeksowania linków

  Przydałoby się dorzucić parę łopat do pieca, kolejka na tydzień do przodu się zrobiła od jakiegoś już czasu.
 14. Siedzę trzeci dzień i próbuję rozpracować przekierowanie 301 w .htaccess o teoretycznie prostym działaniu, a praktycznie upierdliwym. Otóż chcę spełnić dwa warunki: - przekierowanie z wariantu bez www na z www - przekierowanie z www.domena.com na www.domena.com/pl/ To pierwsze banalne i tu nie ma problemu. Z drugim są schody, a że w składni jestem cienki to przerabianie gotowców, generatorów i czytanie czego się dało nie przynosi efektu. Albo strona się nie wczytuje wcale poprzez zapętlenie przekierowań albo wywala adres typu www.domena.com/pl/pl/pl/pl/pl itp Na logikę, potrzebuję reguły która by działała tak: sprawdź wprowadzony adres na obecność /pl/ na końcu - jeśli nie ma, przekieruj 301 na takowy + ewentualnie przepisz resztę ciągu (jeśli adres dotyczy podstrony a nie głównej). Taki kod jak poniżej nie do końca się sprawdza: RewriteEngine On RewriteBase / RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www. [NC] RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/pl/ RewriteRule ^(.*)$ /pl/$1 [R=301,L] Tzn. przepisuje właściwie dostawiając www. w przypadku jego braku oczywiście, ale zapętla regułę w momencie dostawiania /pl/ i tworzy adres www.domena.com/pl/pl/pl/pl/pl/pl/pl. Co robię źle? Po metodzie prób i błędów domyślam się, że problem może leżeć w ostatniej linijce na początku kiedy to zamiast ^(.*)$ byłby potrzebny warunek sprawdzający czy adres zawiera już /pl/ i wtedy reguła się nie wykona więcej niż raz, czy tak? Tylko jak go napisać poprawnie? Proszę o pomoc.