Jump to content

Rainmaster

Forumowicze
 • Posts

  476
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Rainmaster last won the day on August 2 2019

Rainmaster had the most liked content!

Recent Profile Visitors

4,617 profile views

Rainmaster's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

47

Reputation

 1. Sporo osób tutaj na co dzień używa vpsów i dedyków znając różne przydatne sztuczki więc choć mój problem nie dotyczy bezpośrednio softu na potrzeby seo to może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem i coś poradzi (w końcu seo softy na wielu wątkach też potrafią nieźle maszynę zajechać). Do rzeczy: mam problem z vpsem (stoi na serwerowym Windows2016DC), maszyna niezbyt potężna bo 2x 3,4ghz core i 4 gb ram w statnecie. Chodzi na nim soft liczący setki przebiegów na różnych ustawieniach ku wybraniu najlepszego - i to generuje z czasem spore obciążenie a i sam soft pod względem optymalizacji najlepszy nie jest. Problem polega zaś na tym że po dobie czy dwóch już na vpsie zaczyna brakować zasobów na tyle że nie sposób obsłużyć połączenia zdalnego i nie da się z nim połączyć. Zresztą wnioskuję to też po tym że wcześniej gdy jeszcze połączenie jest możliwe widać spore nagromadzone obciążenie, niższą responsywność itp. By tego uniknąć póki co próbowałem: - w samym sofcie ograniczyć zużycie cpu ale że w nim optymalizacja leży i kwiczy to raczej suwak dla zabawy (zresztą nie ma to ustawienie przełożenia na realne obciążenie rdzeni bo na wykresach wydajności dalej jest 90-100%) - zastosowałem jakieś pluginy do niego mające na celu automatyczne zwalnianie pamięci ram gdy jej pożre za dużo (teoretycznie działało do czasu i gdy byłem zalogowany widziałem że pamięć co jakiś czas jest zwalniana) - w ustawieniach task managera windowsa dla tego softu narzuciłem najniższy możliwy priorytet zasobów Nic z tych rzeczy nie pomogło, po max dwóch dobach sytuacja się powtarza: połączenie pulpitu zdalnego nie wyrzuca błędu ale otwarcie połączenia to mignięcie na ułame sekundy czarnego ekranu i natychmiastowe zamknięcie. Pozostaje tylko reset. Czy jest coś jeszcze co można zrobić by w jakiś sposób na takim vpsie zagwarantować trochę wolnych zasobów na obsłużenie połączenia pulpitu zdalnego zawsze? Jakiś program skutecznie pilnujący wolnych zasobów, jakieś ustawienie? Będę wdzięczny za każdą poradę.
 2. @s_matysik gra i buczy już? Uruchomiłem teraz dla sprawdzenia i połączenie z licencją działa, wersja 2.0.0.114
 3. Skłaniałbym się ku pierwszej opcji (zakładając że masz na myśli domain rating a nie DA) pod warunkiem, że jest ona w parze z sensowną liczbą domen linkujących. Co mi po wysokim DR jak robią ją 2-3 domeny które przecież kiedyś też mogą zniknąć i cała moc domeny odpłynie.
 4. Niestety, nie chcę być złym prorokiem ale opieranie się głównie na mj może pociągnąć system na dno. Z drugiej zaś strony doskonale rozumiem jaki bałagan znów by wywołały kluczowe zmiany i zdaję sobie sprawę że w jakiś sposób system przecież musi oceniać strony by móc bardziej nagradzać tych którzy zadali sobie większy trud w złapaniu lepszych domen. Dobrze jednak by też to przekładało się w większy efekt dla linkujących. Póki co cieszę się że jest chociaż biała lista i jakoś sobie za jej pomocą można poradzić po swojemu nie będąc zależnym od mj. Teraz jeszcze czekam na wprowadzenie zapowiedzianego drugiego kryterium (gdzie do wyboru miały być ref domains oraz dane o liczbie fraz w top10 z semstorm) - to też już znacznie ułatwi temat bo będzie niejako kryterium pilnowanym automatycznie.
 5. Zgadzam się z opinią powyżej, majestic na dzień dzisiejszy jest średnio wiarygodny, aktualizowany rzadko a w sumie to też bez znaczenia bo jego metryki od dawna nie są już wyznacznikiem jakiejkolwiek nawet orientacyjnej mocy. Masa przechwyconych spamów mimo wysokich TF na ogół nie bardzo chce kopać i sugerowanie się tylko danymi z mj generalnie potrafi zaskoczyć. I mimo że wszelkie wskaźniki frm zewnętrznych zawsze należy traktować dość zachowawczo to przyznaję, że ahrefs zrobił znaczny postęp i często wielkość ich DR przekłada się jako tako na potencjał jakiego można się z danej domeny spodziewać. Bardzo często ahrefs trafnie też rozpoznaje spamy choćby miały super treść i zostały ładnie przypudrowane - jak domena zajechana to DR potrafi nawet być w częściach dziesiętnych między 0 a 1. Dodam też, że zabawa w ręczną selekcję domen białą listą m. in. po ahrefs zamiast po systemowym ranku czyli mj daje bardzo fajne rezultaty. Byłoby o wiele łatwiej wszystkim gdyby nie trzeba było tego robić ręcznie a po prostu system na ahrefs opierał i sam pilnował tym samym na bieżąco kryteriów. Podejrzewam że kiedyś pewnie taka fundamentalna zmiana w systemie nastąpi choć nie bez fajerwerków.
 6. @pdg12345 nie spodoba Ci się taka odpowiedź, ale dzisiaj może to zależeć prawie od wszystkiego. Google jest na tyle skomplikowanym organizmem, że bierze bardzo wiele zmiennych pod uwagę przy ustalaniu rankingu. To już nie rok 2010 że generalnie liczyły się tylko linki, a optymalizacja sprowadzała się głównie do nawalenia frazy w treści. Ale by trochę pokazać kierunek podpowiem, że faktycznie najczęściej takie skoki i wyloty związane są z linkowaniem. Pamiętaj też o tym, że Google by ogarnąć ogrom internetu ma tysiące swoich serwerów (data center), pomiędzy którymi synchronizuje serpy i to wszystko jest w ciągłym ruchu. Chociażby z tego powodu, na jednym monitoringu możesz mieć skrajnie inną pozycję niż na innym, tak samo taki wylot na jednym możesz zauważyć, na innym pozycja będzie bliska starej. Dlatego wspomniałem byś sobie tym za bardzo nie zawracał głowy tylko dalej robił swoje. Pozycja wróci za dzień dwa albo i za dwa tygodnie. Szkoda życia na bierne czekanie.
 7. Powrócić powróci, ale niekoniecznie znów na 15. miejsce. Niemniej takie wyloty się zdarzają i nie ma co sobie nimi zaprzątać głowy. Rób swoje tj. zdobywaj dalej linki, szukaj obszarów na swojej witrynie z których coś możesz jeszcze wycisnąć poprawkami porównując do stron konkurencji a pozycje z czasem się ustabilizują.
 8. To zależy jak kto rozpatruje to kryterium, w Twoich testach i komentarzach debata jest wokół tego czy linki ze stron z ruchem kopią mocniej. Dla mnie ilość ruchu czy raczej widoczność nie jest składową która w jakikolwiek sposób może się przełożyć na moc w sensie bardziej lub mniej. ALE - cały czas takie kryterium używam jako zabezpieczenie - jeżeli domena jest w indeksie dłużej, podlinkowana jest też niby fajnie a nie ma nawet kilku fraz long tailowych w top10 mimo posiadania wielu podstron i contentu to dla mnie coś z nią jest nie tak i wolę link na takiej która z takim rankowaniem czegokolwiek w top10 nie ma problemów co świadczy o jej dobrym "zdrowiu". Dotychczas rozwiązywałem to białą listą ale to bardzo połowiczne i ograniczone rozwiązanie, ponieważ jeżeli strona systemowa jest świeżo postawiona to prawie zawsze jeszcze nic nie ma w top10, a za miesiąc może już mieć kilkanaście jakichś long taili - przez co teraz mógłbym ją ocenić jako niepewną i wrzucić z rozpędu na czarną listę, a po paru tygodniach jak do niej nie wrócę to nawet nie dowiem się że jednak była ona spoko tylko potrzebowała swoje odleżeć. I tu właśnie takie kryterium widoczności top10 semstorm pilnowane przez system by ze 100% skutecznością tego pilnowało - gdy strona już swoje odleży i zacznie rankować, dostanę na takiej link. Jeśli z jakiegoś powodu dostanie filtra, zostanie spalona backlinkami przez geniusza spamera, wleci na nią malware czy cokolwiek innego co obniży jej widoczność - system mi z niej link zdejmie bo kryterium się nie będzie zgadzało. Dlatego spójrz proszę także na takie wykorzystanie tego typu kryteriów semstorm, a podejrzewam że kto inny jeszcze inne zastosowanie by znalazł. Dlatego warto by było na stałe w systemie, szczególnie powiązane z obecną super funkcjonalnością pilnowania kryteriów którą uważam za jedną z największych zalet linktaka (zaraz obok pilnowania obecności linku w cache ).
 9. Fajnie, z pewnością niektórym przyda się pilnowanie warunku po min ref domains z mj. Sam czekam na kryteria z semstorm, nawet te same jakie są dostępne w wyszukiwarce artykułów robiłyby robotę
 10. Temat uciekł a zapowiadał się super więc się przypominam - czekamy na wprowadzenie opcji drugiego selektywnego kryterium doboru linków przy linkowaniu, zapowiadane tam były m. in. dane z semstorm typu widoczność, ilość fraz w top50, top10 i chyba coś jeszcze ciągnięte zdaje się z majestic, rd? Takie kryterium w dodatku automatycznie pilnowane podobnie jak teraz trzymanie parametrów rank czy punktów w przydzielonych linkach niesamowicie ułatwiłoby wiele procesów
 11. A skoro temat już odkopany - czy ktoś z osób z forum które zgłosiły się na testy ma już jakieś pierwsze wyniki?
 12. Przeglądając przydzielenia linków widzę czasami takie zawieszone na "W kolejce do opublikowania..." gdzie ten stan trwa już miesiąc a nawet lepiej nie wiadomo czemu. Może warto wprowadzić jakiś mechanizm który by takie zawieszone przydzielenia odnajdował, po x dni wycofywał i próbował przydzielić na innej domenie?
 13. Zgadza się, pierwszy wszedł francuz Alain Robert w '98, a rok później Dawid Kaszlikowski. Banot ma na swoim koncie sporo takich wariactw
 14. Faktycznie brzmi to trochę jak taki bardziej zaawansowany autosurf ale skoro są chętni to czekamy na efekty w postaci potwierdzonych skoków pozycji Z tego co mówisz skrypt musi w jakiś sposób przed wejściem wyszukiwać frazę na jakiej nam zależy a następnie wchodzić w konkretną stronę z serpów. Nie wykluczam, że faktycznie może taki czynnik behawioralny być brany pod uwagę w ustalaniu rankingu ale jeśli nawet - pytanie jak jego waga ma się do starych, dobrych linków.
 15. @Koala-Panda zdecydowanie zainteresuj się naszym polskim Senuto, mają świetną bazę i po rejestracji masz 14 dni testu za darmo by przekonać się czy Ci odpowiada. Zagraniczne softy często podają totalnie oderwane od rzeczywistości liczby wyszukań dla polskich fraz także szkoda zachodu. W Senuto możesz wyszukać tony słów kluczowych związanych z Twoją stroną i filtrować sobie je jak chcesz, np by zawierały dany wyraz co ułatwia pracę albo miały min. x wyszukań. Znajdziesz tam także wskaźnik trudności danej frazy ale traktuj go mocno orientacyjnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy