Jump to content

eBizo

Forumowicze
 • Posts

  31
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

eBizo last won the day on June 25 2019

eBizo had the most liked content!

Recent Profile Visitors

1,150 profile views

eBizo's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

6

Reputation

 1. Usługa cały czas aktualna i rozwijana, zachowując jednocześnie kameralny (niemasowy) charakter. Zapraszam do kontaktu, wysyłam na PW link do specyfikacji gdzie jest możliwość samodzielnego przetestowania usługi.
 2. Na ten moment nie miałem żadnych sygnałów o jakichkolwiek filtrach czy banach. Fakt, że ten ruch jest motywowany jest praktycznie nie do wychwycenia, tzn. mogły by być zastosowane metody behawioralne, w połączeniu z obserwowaniem charakterystyki takich wejść, ale nie sądzę aby to było warte zachodu dla takiej cząstki w morzu wszystkich metod seo.
 3. Update: Ze względu na zainteresowanie większymi wolumenami wejść, podjąłem współpracę z innymi serwisami udostępniając im kampanie jako pewnego rodzaju ad server. Tym samym ilość wejść (ilość potencjalnych odwiedzających) wzrosła kilkukrotnie. Wystarczy włączyć bezpłatną opcję "wejść sieciowych". Oprócz tego od strony reklamodawcy zostało dodanych dużo nowości takich jak szczegółowe statystyki z ilością wejść, obejrzanych podstron, czasu na stronie oraz fraz. Zachęcam do kontaktu, niezobowiązująco wysyłam link do dłuższego opisu i kalkulatora, gdzie można z góry, co do grosza ocenić koszt kampanii.
 4. Kilka ciekawostek na odświeżenie tematu. Jest już kilkanaście kampanii, większość odnotowała wzrost pozycji, głównie frazy niszowe, który były na stronach wyników typu 2<. Oczywiście nigdy się nie dowiemy ile jest w tym udziału mojej usługi, a ile działań pobocznych. Jako, że jest dość fajne zainteresowanie miałem motywację, aby system mocno rozbudować, tak więc w przypadku zainteresowania wysyłam od razu link do systemu, gdzie można przeczytać o usłudze i praktycznie bez mojego udziału samodzielnie uruchomić kampanię od A do Z. Co więcej po uruchomieniu kampanii można sterować frazami, ale też parametrami jakościowymi, cena za wejście jest aktualizowana automatycznie. No i największa ciekawostka. Jednak niesłusznie się "chwaliłem", że pierwszy wpadłem na pomysł takiej usługi. Jeden z reklamodawców znalazł podobny serwis - serpclix com. Jest to głównie amerykański ruch, ale mniej więcej opierają się o tę samą logikę co ja, w kwestii efektu pozycjonującego. Czy to jest jednak 1:1 co ja oferuje? Nie do końca. Pomijając, że tam ruch jest głównie z USA, a potem pewnie jakaś ruska/azjatycka mieszanka to moja usługa ma kilka przewag: jest niezależna od przeglądarki, a nawet urządzenia, tam wejścia są tylko z Firefox, co jest nienaturalne jak dla mnie, technicznie sprawdzają wejścia dzięki wtyczce co jak widać ma plusy i minusy (łatwiejsze dla reklamodawcy, bo nie musi wklejać skryptu) mało się chwalą jakością wejść czyli czasem wizyty i liczbą podstron, generalnie nie śledzą tego więc po prostu ten ruch jest gorszy pod względem parametrów ciężko porównywać, ale na pewno ceny są u nich znacznie wyższe, tzn. są podobne tylko u nich w USD, a u mnie w PLN
 5. Oczywiście może tak być. Ale przynajmniej ta usługa ma zawsze ten efekt poboczny z wejść z których są odsłony, statystyki i jakieś leady pewnie też. A z takiego nieudanego zaplecza nie ma ani ruchu, ani efektu, tylko stracone pieniądze.
 6. Tak. Z forum są 3 osoby, póki co jednak niechętni podzieleniem się opinią. Po prostu większość kampanii nie trwa na tyle, aby były jakieś znaczące zmiany. Jeden z reklamodawców (pozwolę sobie za niego skomentować) jest trochę zawiedziony ilością wejść, które jestem w stanie zaoferować, a jest to kilkaset wejść dziennie, co dla niektórych fraz jest kroplą w morzu naturalnych wejść. Usługa więc jest nie nadaje się dla bardzo ruchliwych, topowych fraz. Mam też obserwację kampanii z branży medycznej, nie z tego forum i uruchomione wcześniej (miesiąc temu) i jest wyraźny efekt z drugiej strony wyników na pierwszą (ok 15 pozycja na 7-8).
 7. Chodzi o PW? Osobiście je zignorowałem, bo stwierdziłem, że to zwykłe grzecznościowe powitanie lub jakiś spam (sorry za szczerość) i szybko usunąłem ze względu na bardzo niski limit skrzynki dla początkujących.
 8. Ale krzykacz.. A ty tak może byś po pierwsze zaczął używać ALT, bo aż oczy bolą Cię cytować (1/2 tekstu na czerwono)? Już wytłumaczyłem wcześniej, co miałem na myśli przez wyszukiwarki incognito, nawet wysłałem linka do takiej, która ma tę określenie w adresie domeny. Nie da się edytować tutaj postów, więc już nie skonkretyzuję o co mi chodziło. Po trzecie nigdzie nie napisałem nigdzie, że uważam się za specjalistę SEO, moje podejście jest typowo zdroworozsądkowe do pozycjonowania, jak ktoś tu ładnie napisał behawioralnego. Sry, literówka. Piszę na co dzień w Larwie. Nie, nie cała strona była na tym FW, a po prostu dopisał on backendową część, która liczy czas wizyty. Ale bez JS się nie obyło i tak więc stwierdziłem, że pójdę w czysty JS (jQuery) bo łatwiej będzie się to instalować, tak jak kody GA czy agencji reklamowych. Poudawaj zainteresowanego, napisz na PW - to wyślę Ci kod.. Po stopce widzę, że ogarniasz programowanie to napiszesz tutaj czy Twoim zdaniem skrypt coś może wyrządzić złego czy nie
 9. Panel póki co pozwala na zarządzanie frazami i limitem dziennym. Czas jest wartością od której zależy koszt jednego wejścia więc póki co jest ustalany wspólnie.
 10. Nie, skrypt tego nie robi, wyszukanie frazy następuje w sposób naturalny przez użytkownika, który dostaje jedynie frazę, którą ma wpisać i przybliżoną pozycję. Skrypt tutaj akurat nie jest najbardziej innowacyjną rzeczą, to tylko kod śledzący konwersję. Efekt jest taki jakbyś poprosił 10 znajomych przez GG:
 11. Odezwało się kilku chętnych do testów więc myślę, że się podzielą się wkrótce jakimiś spostrzeżeniami. Skrypt jest zbliżony do skryptów liczących konwersje. Nie ma innej opcji abym ja wiedział czy ta wizyta była i się skończyła sukcesem (czas, podstrony). Zamiast JS można go napisać w PHP ale jest wtedy mniej interaktywny i trudniejszy w instalacji (choć jeden klient takowy sam sobie napisał w Symphony we własnym zakresie). Skryptu nie wklejam, bo nie widzę sensu, przecież gdybym miał jakieś złe intencje to i tak nie wkleił bym tu "tej złej wersji". Nie popadajmy w paranoje w każdym razie. Serwis/firmę prowadzę od 2007 roku, kilka tysięcy userów wyświetla u siebie rotator z banerami z mojego systemu, a to nie zgadniecie - też skrypt JS
 12. Odwoływanie do regulaminu w przypadku błędu, który wygląda jak błąd systemowy jest słabe. Również sugeruje, aby zaktualizować ten błąd, pewnie da się go chociaż inaczej przetłumaczyć jeżeli nie da się sterować treścią błędu w inny sposób. Sugeruje: Nie możesz edytować profilu ponieważ nie masz do tego praw, bądź nie spełniasz zasad opisanych w regulaminie (link).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy