Jump to content
okazwłoka

Propozycje rozwoju LinkTak.pl

Recommended Posts

Posted (edited)

Cache to podstawowe założenie systemu. Moje obserwacje na wielu stronach jasno pokazuję, że im lepsza strona, tym lepiej siedzi w cache. Również mam problem na stronach zapleczowych  z utrzymaniem cache, szczególnie tych, których po przejęciu domeny nie linkuję. Cały czas monitoruję zachowanie cache na dobrych stronach czy nie ma jakichś poważnych problemów z cache.

Usuwanie linków byłoby na Twoją niekorzyść, bo:

- masz rotację linków

- w razie ponownego złapania cache jesteś stratny, przesuwasz sobie datę wymaganego cache, obrazowo: masz stronę w indeksie z dobrym cache, ale w końcu jakiś link nie jest na niej zindeksowany, strona oznacza jako stary cache, usuwamy automatycznie z niej linki, strona powiedzmy po tygodniu łapie ponownie cache, nie masz na stronie linków, nie masz więc i punktów, strona po jakimś czasie łapie nowe linki i Twój cache musi znowu być odświeżony, bo inaczej znów za jakiś czas oznaczy jako stary cache. W przypadku, gdy linki nie są usuwane załapanie cache powoduje, że od już masz spokój dopóki linki nie dojdzie nowy link.

Edited by okazwłoka

LinkTak.pl - linkuj z SWL

Posted (edited)
których po przejęciu domeny nie linkuję

linkuje wszystkie podstrony z error 404 linktakiem bo z założenia skoro linkują do nich podstrony gdzie był robot to na nie też powinien wejść.

że im lepsza strona, tym lepiej siedzi w cache

podstrony, które usunąłeś po zmianie zasad (mimo że wcześniej były zaakceptowane) siedzą w cache, czyli ktoś się pomylił usuwając podstrony ? Trochę zastanawiające prawda. Chociaż z drugiej strony z tych podstron linki nie wychodzą.

Usuwanie linków byłoby na Twoją niekorzyść, bo

ja mam wrażenie, że odpowiedź z drugiego cytatu tutaj jest kluczem, nie ma linków więc google je mimo wszystko daje do normalnego cache, a nie error 404

E:

usuwamy automatycznie z niej linki, strona powiedzmy po tygodniu łapie ponownie cache, nie masz na stronie linków, nie masz więc i punktów

ja nie mam pretensji o linki gdzie ten cache faktycznie jest starszy niż 60 dni, ja mam pretensje o cache który jest nieznany. To, że tam wyskakuje error 404 wcale nie oznacza, że na stronie przed chwilą bota nie było. 

E2: Dodam jeszcze, że odkąd ten cache robi się coraz uciążliwszy to już prawie 10k podstron wyleciało. To też niestety trzeba brać pod uwagę. Myślę, że to są naturalnie celowe działania. Pewnie gdybyś zrobił to o co proszę czyli usunął linki z podstron o cache niejasnym to pewnie w systemie zabraknie miejsca na linki.

Edited by Dralik
  • Like 1

W linktak nie ma możliwości linkowania stron systemowych, ale sprawdzę bo może da się to jakoś obejść ;) 

System musi iść w jako taką jakość, stąd zostały usunięte kiepskie treści na synonimach.

Brak cache nie oznacza, że bota na stronie nie ma - jasna sprawa. Bot nawet przechodzi po stronach niezindeksowanych. System działa tak, że dopiero po pierwszym przyjęciu linka sprawdza cache, wcześniej sprawdza jedynie zindeksowanie. Stąd jeśli strona nigdy nie miała cache, to słusznie jest po jakimś czasie wyzerowana. Czyli Twoim zdaniem lepiej podkręcić śrubę  i od razu sprawdzać cache dla każdej strony? Jeśli tak, to świeże strony będą miały bardzo ciężko się dostać, a tak to przynajmniej mają 2mc na załapanie się na cache.

Na razie możesz śmiało usunąć podstrony, które Ci nie dają punktów. Mogę obiecać, że dodam w następny tygodniu opcję usuwania linków z podstron, które nie dają punktów - nie widzę problemów, 10 minut roboty - jak ktoś będzie uważał, że to na jego korzyść, to czemu nie. System nikogo nie okrada, zasady są jawne.

To fakt, że z takimi zerowymi linkami trzeba coś zrobić, bo w niektórych przypadkach niepotrzebnie zajmują sloty. Jestem tutaj za daniem podstronie czasu - powiedzmy jeśli dana podstrona nie generuje punktów przez 30-60 dni, to system automatycznie usuwa z niej linki. 

• Like 1

W linktak nie ma możliwości linkowania stron systemowych, ale sprawdzę bo może da się to jakoś obejść ;)

wystarczy domena pomiędzy ;-) Cel i tak osiągnięty w ostatecznym wyniku. Robię to tylko dlatego, że w teorii skoro linkują strony z "nowym cache" to powinny jakoś kopać i w te stronę.

System zabrania linkowania stron systemowych, więc pewnie trzeba będzie się lepiej przyjrzeć definiowanym linkom w systemie :)

Ale fakt, automatyczne usuwanie linków zerowych może mocno popchnąć system do przodu. 

Pomału przychodzi moment (tak do kwietnia) gdy trzeba odnowić domeny zapleczowe (co widać po wykresie największy przyrost był od stycznia do kwietnia). Jest szansa że osób, które zaniżały cenę punktów, nie będzie stać na masowe odnowienia.

Co do cache to w pełni się zgadzam z @Dralik :  jak strona jest w cachu i ma starą datę to ok, "winny" jest wydawca. Ale jak jest 404, to już sprawa nie jest taka oczywista. Zwłaszcza że w logach widzę że robot lata po tych podstronach. Także może jest opcja dopisania kodu (od razu mówię że całkowicie się nie znam na kodowaniu, i nie wiem na ile moja propozycja jest możliwa do wykonania) do plików systemowych, tak aby Linktak rejestrował obecność botów na podstronach i te daty brać pod uwagę?

• Like 1

Nie da się rejestrować botów na czyichś stronach w taki sposób, żeby nie można było tego łatwo przekłamać, taka opcja byłaby świetna tylko w idealnym świecie :/ 

Na aktualności cache ma być budowana siła systemu, która ma przyciągać linkujących.

Za moment zrobię jeszcze jedną symulację i wtedy wyjaśni się coś ważnego.

Nie wiem jak to jest teraz ale kiedyś była opcja sprawdzenia czy google bot jest rzeczywiście do google (sam google mówi jak sprawdzić czy to on). 

I jeszcze - czy 404 w cache zeruje ostatni cache? Jeżeli tak to może trzeba po prostu 404 cache ignorować - jeżeli będzie za długo to strona poleci za zbyt stary cache.

Sprawdzam narzędzie do usuwania linków i powiem tak

- super że jest

- wywaliłem mnóstwo linków

- dlaczego to nie jest systemowo czyszczone?

Zaraz może się okazać że potrzebuję kilkaset K punktów - sloty były poblokowane, stąd zużywałem dużo mniej punktów niż "powinienem" ;)

Z tego co widzę spora część stron już nie działała, inne poleciały na aftermarket. Jeżeli link był przydzielony pół roku temu a nie ma żadnych linków z systemu to co taka strona robi dalej w systemie?

dymna.jpg

Posted (edited)

Tak, jest taka opcja, ale chodzi o to, że skrypt byłby u wydawcy, a to można by łatwo przerobić i na wyjściu funkcji dać true. A wiadomo, niejeden przedsiębiorczy wydawca będzie chciał iść na skróty :) 

Oczywiście 404 nie ignoruje znalezionego cache.

Ogólnie jestem w trakcie zmiany kodu źródłowego i będzie od razu to obowiązywało, bo znalazłem chyba najlepsze wyjście:

- do teraz było tak, że jeśli cache z wyszukiwarki zniknął, to status ustawiany na "stary cache" gdy wcześniej znaleziony był starszy niż 60 dni lub czas ostatniego znalezionego cache był mniejszy niż data przypisania ostatniego linka.  "Stary cache" był ustawiany również wtedy, gdy cache jest znalezionya jego data jest mniejsza niż 60 dni od ostatnio przypisanego linka.

W praktyce jeśli np. strona przyjęła 3 linki, cache załapał jeden z nich, a nie załapie w przyszłości pozostałe, to strona oznaczana jest "stary cache". To błędne założenie. Bo jeden link jest faktycznie zindeksowany, linkujący powinien za niego płacić, a wydawca mieć z tego korzyść. I tak też w tym momencie to przerabiam.

Może w zakręcony sposób to opisałem, ale ogólnie teraz będzie lepiej to rozwiązane.

Kilka tysięcy podstron dzięki temu wróci do łask.

Edited by okazwłoka

Posted (edited)

W wyniku zmian 7 tysięcy podstron zostanie aktywowanych ze statusu stary cache (mają przynajmniej jeden link zindeksowany) - zmiana spora, bo to ponad 10% obecnie aktywnych podstron. To pociągnie za sobą kolejne konsekwencje:

- wydawcy otrzymają punkty

- linkujący zapłacą za te linki, ale tylko te, które faktycznie są zindeksowane

Zmiany za moment będą już aktywne, muszę się upewnić jeszcze czy wszystko działa jak należy.

Ok, teraz powoli strony będą przechodziły na aktywną w miarę skanowania przez system.

Edited by okazwłoka

Informacyjnie - wywaliłem wszystkie linki z cache starszym niż 1 listopada. Zostały wszystkie młodsze, było ich kilkaset. Teraz odświeżyłem listę i jest już tylko kilka. A jestem pewien że było dużo więcej stron za te ostatnie 2 miesiące gdzie cache nie było / nie było linka w cache.

dymna.jpg

Posted (edited)

Tak, linki bez cache są samoczynnie usuwane przez system (po 14 dniach), powinno to usprawnić pracę całego systemu, muszę przygotować tabelkę z informacjami jak to dokładnie wygląda, bo po to dość znaczące zmiany.

Usuwanie zerowych linków sprawi, że koszt 100 linków wzrośnie, bo powiedzmy 20/100 było zerowych, a teraz zostaną zastąpione kosztownymi.

Tu dałem ciała, bo powinienem taką zmianę ogłosić dużo wcześniej, żeby każdy linkujący mógł na spokojnie do zmian się przygotować. Tak czy inaczej - zerowe koszty linków nie powinny mieć w systemie miejsca.

Przygotuję tabelkę dokładną jak to teraz wygląda w systemie, bo chyba zrobiło się zamieszanie. Ale to już na rano, bo dzisiaj mi się mózg zblazował ;)

Edited by okazwłoka

Ok, tabelka nie jest potrzebna.

W tym momencie algo działa następująco:

Podstrona otrzymuje status "brak/stary cache" gdy spełnione są 3 warunki:
- przyjęła linki
- cache jest starszy niż 60 dni
- wszystkie wysłane linki są młodsze od cache (zostały wysłane po dacie cache)
Jeśli przynajmniej jeden link jest starszy od cache, to strona nie otrzyma statusu "brak/stary cache".

Linki zostają usunięte, gdy spełnione są 2 warunki:
- są młodsze od cache
- cache podstrony do której są przydzielone jest starszy niż 60 dni

Przy przydzieleniach będzie wyświetlana informacja o linkach zindeksowanych i niezindeksowanych - dzięki temu będzie można się rozeznać i podjąć na przykład działania związane z indeksowaniem.

21 godzin temu, okazwłoka napisał:

Ok, teraz powoli strony będą przechodziły na aktywną w miarę skanowania przez system.

Statusy przy sprawdzaniu zindeksowania będą wskakiwały.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Delta
      Wynajmę punkty w systemie LinkTak.pl.   Cena od 7zł netto za 1000 punktów za okres 30 dni.
      Dostępne 100 000 punktów.
      Wystawiam fakturę VAT.   Gwarancja stabilności transferu lub zwrot płatności.   Chcesz przetestować system, a nie masz jeszcze konta? Napisz do mnie na emaila a dostaniesz 1 000 punktów gratis na miesiąc rejestrując się z mojego polecenia.   Kontakt:
      STRONIK
      ul. Nieduża 22/7
      71-531 Szczecin
      NIP: 851-27-89-472
      email: makskonto@gmail.com
    • By Delta
      Wynajmę punkty w systemie LinkTak.pl.   Cena od 7zł netto za 1000 punktów za okres 30 dni.
      Wystawiam fakturę VAT.   Gwarancja stabilności transferu lub zwrot płatności.   Chcesz przetestować system, a nie masz jeszcze konta? Napisz do mnie na emaila a dostaniesz 1 000 punktów gratis na miesiąc rejestrując się z mojego polecenia.   Kontakt:
      STRONIK
      ul. Nieduża 22/7
      71-531 Szczecin
    • By Gamsiu
      Dzień dobry,

Sprzedam punkty w systemie wymiany linków Statlink standard w ilości 40k

Możliwe mniejsze lub większe ilości. Dowolny okres wynajmu punktów.

Wystawiam faktury VAT. Cena do uzgodnienia.

Kontakt:
      Piotr Kołodziejczyk
      GG:6157716
      lub PW na forum.
      Tel: 796058746

Gamster
      ul: Kochanowskiego 15
      32-540 Trzebinia
      Nip: 628-202-81-87
    • By Delta
      STRONIK
      ul. Nieduża 22/7
      71-531 Szczecin
    • By Seo tekst
      Sprzedam punkty STATLINK standard i LINKTAK. Atrakcyjna cena.

Dane firmowe

Zapraszam do kontaktu:
      kontakt {} technernet.pl
      gg: 11083930
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy