wedrowiec

Moderatorzy
 • Zawartość

  1547
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  4

wedrowiec wygrał w ostatnim dniu 11 Wrzesień

wedrowiec ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

131 Excellent

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Białystok/Łódź/Warszawa

Ostatnio na profilu byli

9003 wyświetleń profilu
 1. wedrowiec

  Prywatne proxy - porządki w google?

  Przede wszystkim proxy mają się pobierać od nowa co kilka minut. Inaczej zbanowane będą wisieć, działających będzie coraz mniej -> coraz szybciej będą się zapychać/banować. Bany dalej lecą szybko ale i szybko się odbanowują. Tak jest przynajmniej u mnie.
 2. wedrowiec

  Błędy

  popieram, zwłaszcza datę warto ustawić minimum na sztywno - zysk z daty w 3 linijkach jest zerowy a w pionie wszystko lata.
 3. wedrowiec

  Acta 2

  Nie przekonuje mnie ten gościu. Jednym z podawanych zagrożeń było to, że nie będzie można np. na FB wrzucić linka do onetu - ponieważ FB wkleja zajawkę a nie sam wyłącznie link. I problem będzie miał FB który żeby takie coś wyświetlić - będzie musiał mieć z onetem umowę. A pan pitoli że ludziki płacić nie będą. Ludziki nie. Ale jak FB nie podpisze - to ludzik nie wrzuci. Więc dla ludzika zmiana też będzie. Tłumaczenie tak samo mnie nie przekonuje jak nie przekonuje mnie pitolenie o płaceniu za linki - nie ma być płacenia za samo linkowanie ale za "otoczkę".
 4. wedrowiec

  Błędy

  @okazwłoka - ta druga grupa również? Do nowszych linków przydzieliłem 3 kategorie - nie ma różnicy przydzieleń w stosunku do ustawienia z 1 kategorią.
 5. wedrowiec

  Błędy

  Coś chyba się przyblokowało z niektórymi przydzieleniami. Mam kilka projektów które stoją ale może to być spowodowane brakiem stron w systemie. Natomiast grupa 646 - przydzieliło w sumie 6 linków - przydzielaj jeżeli kategoria, ustawiona: przemysł - Rank od 5 do 10 - ilość docelowa 10, w sumie 6 linków więc powinno przydzielić 60 linków (a nie 6) Ostatnie przydzielenie ponad miesiąc temu. edit: grupa 1144 dodana kolejna kategoria do przydzieleń - i nic nie drgnęło, zero przydzieleń linków.
 6. Ale nowi zleceniobiorcy? Ja na przestrzeni lat już się przyzwyczaiłem, z czasem robi się jakaś w miarę solidna baza podwykonawców. Niestety jest w niej jednak rotacja. Ale już ponad 10 lat temu miałem akcje ciekawe np. zlecałem siostrze znajomego pisanie tekstów, dostałem raz paczkę opisów do katalogów gdzie teksty dla każdego miasta różniły się... nazwą miasta Płatne oczywiście od każdego znaku. A ja wychodzę z założenia że jak mam jeszcze ciągle kontrolować to mój czas jest za dużo warty $$. Z tym całym "nieszczęsnym" copywritingiem mnie tylko zastanawia czemu co drugi gada jakby był co najmniej kandydatem do literackiej nagrody nobla albo naukowcem który był geniuszem z fizyki kwantowej, zlecamy mu tekst o rozmnażaniu przez pączkowanie i on krzyczy że stawka musi być wyższa bo przecież najpierw musi zrobić minimum doktorat z biologii. A później otwiera się tekst w wordzie i podkreślenia na czerwono są...
 7. E tam jak czytam wypociny niektórych to jestem przekonany że to bot musiał pisać
 8. wedrowiec

  Copywriter na etacie

  Ok tylko mamy stażystę najniższa za 10$ za godzinę a tam minimalna ogólnie jest w zależności od stanu nawet do 13$ za godzinę. No i Junior minimalna mniejsza niż u "normalnego"? Mediana zarobków w 2016 w USA to $31 099. Średnią więc mają max x2. Mediana w PL to 3511 pln brutto. Można więc powiedzieć (na podstawie wcześniejszego raportu) że copy w Polsce zarabia podobnie (w odniesieniu do rynku) jak w USA.
 9. wedrowiec

  Zarobki copywriterów i nie tylko

  Pisanie precla to tak naprawdę wydajność = szybkość pisania na klawiaturze - tak jakby ktoś tekst dyktował. Tam nie ma nad czym myśleć. Kiedyś pisałem mniej więcej z wydajnością 10K znaków na godzinę a copy ze mnie żaden. Także osoba bez przygotowania, bez specjalnych zdolności ale w miarę lotna może takiego tekstu nastukać te 10K, zakładam więc że copy powinien sobie radzić z taką ilością / pisać 2x tyle ale 4h dziennie a nie 8h - żeby nie zwariować 20 zł/h to można te 3K miesięcznie na rękę wyciągnąć, patrząc na oferowane w naszym kraju zarobki to tragedii nie ma. Dodam że te 10K to było w 45 minut, następnie 15 minut przerwy. Ludzie (nie copy ) piszą po 200-400 znaków na minutę. Przyjmując 40 minut po 250 znaków te 10K spokojnie można trzasnąć. Przyjmując 45 minut po 400 znaków (copy powinien chyba tyle dać radę) mamy już 18K zzs -> 36 zł / h -> 5760 brutto miesięcznie. Ja płacę 5 zł za takie teksty zapleczowe ciut lepsze, też nie wymagają za dużo myślenia, niech będzie te 10K zzs, 8h dziennie (8x45 minut), 20 dni w miesiącu - i jest faktura na 8K. Źle? Zero wymagań co do wykształcenia i wiedzy, wystarczy że na polskim się uważało i ma się lekkość pisania bez zbytniego dumania o du**e maryni znaczy się silenia się na niewiadomoco.
 10. wedrowiec

  Zarobki copywriterów i nie tylko

  Na FB jakoś nikt nie chciał mi odpowiedzieć ile są w stanie nastukać "preclowego" tekstu w godzinę. W ogóle lubię posiedzieć dla beki na tych grupach copy, ból d*y większy niż u nauczycieli - najbardziej gnębiona grupa zawodowa na świecie do tego chyba z największym oderwaniem od rzeczywistości/najbardziej fantazjująca odnośnie stawek jakie uzyskują. "Jak to 5 zł za 1k zzs? Czytałam na FB/forach że poniżej 25 zł to wyzysk!". No i nie ma wyzysku, nie ma roboty, nie ma kasy 10 lat temu jedna polonistka spod Suwałk trzasnęła mi jakieś 20K opisów do katalogów na frazy typu wynajem mieszkań Warszawa gdzie było 50 miast, wynajem/sprzedaż/na wynajem, mieszkania/domy/lokale itp. ale przecież w gruncie rzeczy to samo. Każdy opis unikalny. No i w kilka miesięcy przytuliła 20K minus podatek dochodowy. I nie było jęczenia tylko zarabianie kasy.
 11. wedrowiec

  Ustawienie innego artykułu

  Ale jest aktualny cache z canonicalem czy nie?
 12. wedrowiec

  Ustawienie innego artykułu

  Canonicala dał? Dał. Teoretycznie więc prawie jakby 301 dał (z czym się nie zgadzam bo dla mnie canonical to jedna wielka kupa g) więc linki linkami ale jest szansa że jak się przeindeksują to przeskoczy. Tylko trzeba pomóc w tym przeindeksowaniu.
 13. wedrowiec

  Ustawienie innego artykułu

  Przeindeksowane obydwie strony (cache aktualny)? Zdeoptymalizuj "stary" artykuł - usuń frazę z title, usuń z treści to co pogrubia się w opisie w serp.
 14. wedrowiec

  Damy radę?

  Trzymaj się! Poszedł mail z tekstami.