Skocz do zawartości

Jak to jest z tym pozycjonowaniem, jak wybierać słowa kluczowe


kafar610

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pobrałem proponowane słowa kluczowe z Google plannera i zastanawiam się które będą najlepsze.

Zdjęcia proponowanych słów kluczowych

Czy wybierać takie które mają duża liczbę miesięcznych wyszukań i konkurencje możliwe jak najmniejsza?

Czy powiedzmy 1 tyś- 10 tyś wyszukań miesięcznie i competition równe 0 czy może 100 - 1 tyś i competition równe powiedzmy 0,04.

Które słowa kluczowe będą się pozycjonować lepiej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem, a dokładnie to czy ta konkurencja jest w odniesieniu do liczby wyszukań... Są hasła:

  • z wysoką konkurecją, 100-1tyś wyszukań miesięcznie
  • oraz niską konkurencją, 10tyś - 100tyś wysz/mieś

Rozumiem że to jest konkurencja z przeliczeniu na tę samą liczbę wyszukań ?

Strona o transhumanizmie, medycynie przyszłości i nanotechonologii: Human 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wzoru na obliczanie konkurencji przez Planner słów kluczowych ale jest on stworzony docelowo do reklam AdWords. Możesz ten wynik traktować jako konkurencję do wyświetlania reklam AdWords. Może to mieć przełożenie na zwykłe pozycjonowanie ale nie jest to reguła. Zazwyczaj bardziej dochodowe hasła mają większą konkurencję tak w AdWords jak i wynikach naturalnych.

specjalista-googleads.pl - prowadzenie kampanii Google Ads (AdWords)

www.smart-seo.pl - skuteczna reklama w Google :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kafar610 napisał:

Które słowa kluczowe będą się pozycjonować lepiej?

 

Zapewne te najłatwiejsze ;) Po tym co i jak piszesz myślę, że faktycznie warto poświęcić trochę czasu na czytanie podstaw. W między czasie ustaw parę kampanii adwords i wyciągaj wnioski.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wybierz, że łatwiejsze, a później dokładaj trudniejsze.

Zadam inne pytanie: Jaka jest twoja wiedza i umiejętności dotyczące pozycjonowania stron? Niech to będzie kryterium jakim będziesz się kierował przy doborze słów kluczowych.

Ps. mierz siłę na zamiary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystkie tematyczne :) później grupujesz i lecisz z budową treści i z optymalizacją. Część wejdzie wyżej, część nie. Pamiętaj tylko o kanibalizacji i żeby nie pakować za dużo na jedną stronę. Możesz sobie przyjąć ogranicznik w postaci długości title - na jedna stronę pakujesz frazy mieszczące się sumarycznie w pi razy oko 65 do 70 znaków. 

 

Masz listę np. 200 fraz. Pogrupuj podobne (odmiany, liczba poj./mnoga, pl znaki itp.), powinieneś dostać kilkanaście/kilkadziesiąt grup. Do każdej z nich skonstruuj title pamiętając o jego długości. Jak tak zrobisz to w trakcie grupy będą się dzielić/łączyć. Jak już zamkniesz taką listę to tworzysz/optymalizujesz podstrony serwisu pod nie. Najtrudniejszą grupę - na stronę główną.

 

To tak w uproszczeniu.

dymna.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2018 o 17:48, kafar610 napisał:

Czy wybierać takie które mają duża liczbę miesięcznych wyszukań i konkurencje możliwe jak najmniejsza?

 

google plannera znają wszystkie osoby zajmujące się pozycjonowaniem. wszystkie te osoby dostaną podobne wyniki z planera.

sztuką jest znaleźć niszowe frazy, które dają największą konwersję. bo konwersja jest najważniejsza a nie liczba miesięcznych wyszukiwań. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzlafRock tyle, że planner też oszukuje, mam słowo kluczowe, które wg planera 100-1000/mc, a wg analitycs wchodzi mi na stronę z top 1 dokładnie z tej frazy500-1000 osób dziennie (CTR ok.25%)

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M0drzew , ale ja to napisałem, poniekąd. może ni dosłownie się wyraziłem, ale taki jest fakt. Dlatego napisałem aby szukać fraz niszowych z konwersją. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzlafRock ale bardziej metodą prób i błędów niż stricte polegać na tym co pokazuje planner, analitycs i inne narzedzia...

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, M0drzew napisał:

co pokazuje planner, analitycs i inne narzedzia...

 

te narzędzia pokazują to co google che. często rzeczywistość jest inna.

 

Tak prywatnie.

Mnie przeraża zaufanie innych osób do narzędzi google. Oczywiście jest to wola, której odebrać nie można. wszystko zależy od wiedzy. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SzlafRock napisał:

 

Mnie przeraża zaufanie innych osób do narzędzi google.

 

cuda też są w Adwordsach (szczególnie zwroty za nadmiarowe kliknięcia) a także sugerowane stawki za pierwszą stronę :))) no ale jak się tego organoleptycznie nie przetestuje to się nie wie jak wielkie g. robi ludzi w jajo.

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie odpalasz kampanie adwords na wszystkie frazy. (tylko nie na 2 dni ale znacznie dłużej ponieważ występuje sezonowość nawet w branżach, które wydaj się, że takiej zależności nie mają) po zakończeniu takiej kampanii zakładają , że została zrobiona prawidłowo masz odpowiedź co warto, co nie warto. Zdarza się tak, że lepiej mieć adwords na daną frazę niż się pchać w seo i odwrotnie.

Owocnego wydawania kasy życzę.

PS. Jak masz wysokie ceny, stronę z zeszłej epoki to nawet jak masz top1 to wynik będą słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności