Jump to content

Linuxpl.com i Futurehost.pl w rękach H88

Recommended Posts

• Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dziękuje bardzo za informację. Mam pytanie : więcej linków z anchorem nie dało się wcisnąć w tekst? Naliczyłem 8, poprawiam.  

ups, moje było bez linków

Ja raczej na to nie czekam... bo nie chce mi się przenosić stron Może dajmy szansę H88 i zobaczy się co z tego wyjdzie...

Posted Images

Aż takiej konsolidacji chyba nie będzie. Na światowym rynku hostingowym jest pełno małych i średnich graczy. Mają swoje nisze, oferty skonfigurowane pod konkretne wymagania, produkty, inne.

Zawsze będą filmy co na po-leasingowych maszynach ponapychają kont dając cenę bliską do progu opłacalności, admin, suport w jednej osobie... i wile skusi się.

Natomiast oferowania szaredów w cenie dedyka+ceny administracji jest również złą drogą bo na rynku jest coraz więcej profesjonalnych adminów pracujących za przyzwoitą kwotę.

re287am9.jpg

Co nie zmienia faktu, że 3 firmy mają obecnie na oko 80-90% klientów całego rynku ;) I 6 domen w top10 na hosting (z czego 1 to wiki).

• Like 1

"Szaleństwem jest chodzenie po ulicy z połówką melona na głowie i powtarzanie: Jestem chomikiem"

Dick Steele, Agent WD-40 [*]

3 godziny temu, jimmi napisał:

R22 jest właścicielem H88

Coraz większa koncentracja na rynku hostingowym.

Inna branża ale w przypadku browarów koncentracja nie wypaliła i teraz giganci udają lokalne browary :D Celna była Twoja uwaga na temat OVH. Są na cenzurowanym. Ciekaw jestem czy odpalili jakieś gratisy za tamto zamieszanie.

Nie mam tam teraz serwera więc nie wiem. Natomiast mam na linuxpl i jestem zadowolony. Mateteninowy bełkot Pana Prezesa włączył mi parę alarmowych lampek. Słusznie Szlaf prawi, że trzeba sondować rynek na okoliczność ucieczki.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

"Działalność w tym segmencie realizowana jest w ramach marek: Hekko.pl, Super-Host.pl, Biznes-Host.pl, Domeny.pl, Ogicom.pl, Active24.pl, Linuxpl.com i Futurehost.pl. W prospekcie jednak zaznaczono, że do końca marca 2018 roku planowana jest stopniowa integracja posiadanych marek i docelowo mają pozostać dwie: domeny.pl jako marka premium oraz Hekko.pl jako marka ekonomiczna. Obydwie marki będą funkcjonowały w oparciu o tę samą, zunifikowaną infrastrukturę, oferując jednak zróżnicowane parametry poszczególnych usług oraz różne zakresy usług dodanych."

"W dniu 8 listopada Grupa H88 (spółka z Grupy R22) dokonała płatności w kwocie 32 mln PLN tytułem nabycia 100% udziałów w spółce Serveradmin (właściciela marki Linuxpl.com) oraz 2,75 mln PLN tytułem nabycia udziałów stanowiących 100% kapitału zakładowego spółki BRIGHT GROUP (właściciela marki Futurehost.pl)."

Dzisiaj KEI za ledwo 22.

Raport z dziś. Ciekawie się robi.

https://r22.pl/raport-biezacy-17-2017/

Cytat

Rozwój segmentu Hosting poprzez kontynuację przejęć, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, prowadzony w oparciu o doświadczenia z licznych, zakończonych sukcesem, przejęć zrealizowanych w Polsce. W naszej ocenie konsolidacja podmiotów świadczących usługi hostingu w podobnym modelu biznesowym z krajów regionu nie powinna istotnie odbiegać od konsolidacji podmiotów polskich. Celem jest osiągnięcie w okresie trzech lat wiodącej pozycji w obszarze hostingu w Europie Środkowej i Wschodniej oraz osiągnięcie do końca 2020 roku poziomu 500 tys. obsługiwanych użytkowników.

Edited by SzlafRock
  • 1 month later...