Jump to content

Arkadiusz

Forumowicze
 • Content Count

  3,329
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Arkadiusz

 1. No chyba jednak nie ma obowiązku żaden hostingodawca ułatwiania migracji od niego
 2. Dane można przenieść na różny sposób, więc raczej nie uniemożliwia, a co najwyżej utrudnia lub nawet nie ułatwia Ja bym tutaj nie szukał drugiego dna, takie opcje po prostu generują duże obciążenia i często są np. ograniczane do pracy jedynie w godzinach wieczornych.
 3. Skoro nie masz dużych oczekiwań względem powierzchni, to powinieneś się imo skupić na najtańszych ofertach, bo po co płacić za coś, czego się nie potrzebuje? Wybierz np. 3 i porównaj szybkość działania strony, funkcjonalności panelu, sprawność supportu. W ten sposób sam zbudujesz opinię.
 4. Każda oferta jakoś się jednak różni. Ceną, powierzchnią, oprogramowaniem itd. Szybkości w ofercie nie zobaczysz, bo nawet na dyskach nvme i serwerze litespeed możesz odczuwać spowolnienia, jeśli firma nawali tam mocno obciążających klientów. Teraz każda firma oferuje okres testowy, więc na twoim miejscu wybrałbym kilka firm które odpowiadają twoim potrzebom i je po prostu sprawdził, jak to wygląda w praniu. A mimo to i tak będzie zawsze opcja, że trafisz na świeży serwer, na którym dopiero co lokowani są klienci Jeśli chcesz 100% zasobów dla siebie, to tylko serwer dedykowany, bo nawet cloud/
 5. Sprawdzałeś https://rhosting.eu albo https://neteasy.pl ?
 6. A to coś niezwykłego? Przecież te serwery LE nie wyrabiają już od dłuższego czasu i z moich doświadczeń widzę, że średnio 1 na 2 żądania się nie udaje.
 7. To przenieś domenę po wygaśnięciu xD
 8. Wystarczy: a) nie wierzyć w cuda, że coś jest za darmo b) sprawdzić cennik i regulamin promocji
 9. Czyli zakładasz, że taki moloch traktuje jakiegoś klienta specjalnie? :) Pisz do supportu, forum to nie miejsce na takie pytania.
 10. Kod domeny eu można uzyskać bezpośrednio na stronie euridu. https://eurid.eu/pl/moje-konto-abonenta-domeny-eu/
 11. Pytanie jak na taką zmianę zareaguje google? Czy NASK zrobi automatyczne przekierowania?
 12. Jeśli wierzysz w to, że sąsiedztwo ma realny wpływ na jakość zaplecza/strony, to jedyną sensowną opcją są dedykowane adresy IP, a te najtańsze są w ovh. Zawsze możesz też pójść w zwykłe tanie hostingi i tam jako sąsiedztwo będziesz miał normalne strony, czyli będzie to chyba najbardziej naturalne. Jak poszukasz hostingów w cenie do 50 zł /rok, to dla 10 stron wyniesie Cię to 500 zł. Czyli albo idziesz w rozwiązania SEO i akceptujesz to, że masz ruletkę jeśli chodzi o sąsiedztwo, albo idziesz w droższe rozwiązania.
 13. Dobrze rozumiem, że oczekujesz 50IP za 200 zł rocznie i jednocześnie oczekujesz wysokiej jakości (sąsiedztwa)? :) Bo jeśli tak, to życzę powodzenia ;) Coś co kosztuje niewiele będzie przyciągać takie towarzystwo, więc nie masz co liczyć na szał. Jak chcesz jakości to kup VPS w ovh i dodaj IP - będą dedykowane, tylko dla Ciebie, bez złego sąsiedztwa.
 14. Jedyne rozwiązanie, jakie przychodzi mi do głowy, to że rejestrator wyłożył $$$ i odkupił domenę od osoby, która ją przejęła. Jeśli tak było, to trzeba przyznać, że nieźle to rozwiązali i jako klient powinieneś być bardzo zadowolony, że tak się to skończyło (czyt. nie musiałeś przez kolejne 10 lat biegać po sądach).
 15. Możesz podać źródło tej rewelacji? Domena eu też przechodzi do kwarantanny, ale w przeciwieństwie do pl-ek nie na 30, a na 40 dni.
 16. A czy eurid, jak nask, nie wysyła czasem do abonenta informacji, że 'uwaga uwaga domena wygasła'? Jeśli wpłata dotarła (była poprawnie zatytułowana itd), to wina jest po stronie operatora, ale trzeba pamiętać, ze tam też pracują tylko ludzie, którzy mogą się pomylić. Po to są właśnie te kwarantanny, żeby ludzkie błędy po obu stronach wyeliminować. Imo jeśli ktoś nie zauważa, że w ciągu kwarantanny domena nie działa (zauważa to dopiero po 3 miesiącach), to znaczy, że nie była mu potrzebna i równie dobrze ktoś może liczyć na to, żeby zarobić na tym błędzie firmy (domena przepada = można poz
 17. W tej tabeli pod wykresem przydałaby się też pozycja w rankingu, żeby można było historycznie to porównywać :)
 18. Chyba Cię trochę poniosło, bo jest przynajmniej kilkanaście tańszych hostingów w Polsce (przynajmniej jeśli porównamy tylko jeden parametr - cenę). Ale też żeby nie było - nie uważam, że 79 zł rocznie jest to już "drogo". Argument, że "Pomagają nawet w tematach, w których błąd jest z twojej winy" jest imo raczej słabo trafiony, bo dopóki nie masz tego zagwarantowanego w ofercie, trzeba traktować na zasadzie może jest (będzie), a może nie. A że nie jest to jakiś s-f, to poszukaj tematu o b-h (także h88), w której była też taka pomoc do VPS'ów typu root i potem się okazało, że już je
 19. https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/senat-przyjal-ustawe-o-ochronie-danych-osobowych,837704.html
 20. @Solutia umowa będzie darmowa we wszystkich pakietach?
 21. A te 100 zł to nie czasem jednorazowo? No i daleko tej kwocie do 6k miesięcznie i 2k jednorazowo
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy