Arkadiusz

Forumowicze
 • Zawartość

  3278
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

76 Excellent

O Arkadiusz

 • Tytuł
  Zbłąkany wędrowiec
 • Urodziny 15.02.1984

Contact Methods

 • Website URL
  http://

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. Z dedykiem mnie poniosło, przyznaję Natomiast VPS nie jest złą opcją, bo o ile w sharedach powiększa się zazwyczaj tylko powierzchnię i transfer, tak w VPS można zwiększać zasoby i zaczynając od małego konta można skończyć na niemal dedyku. Presta jest skryptem, który wraz z rozwojem (nowymi wersjami) staje się bardziej zasobożernym, stąd uważam że lepiej mieć jednak tę furtkę na upgrade serwera.
 2. To jest duży (może nie jedyny, ale na pewno nie "żaden") wyznacznik, skoro nowa wersja pustego skryptu potrzebuje aż 6 jednoczesnych połączeń do bazy. Zakładamy, że strona będzie podłączona do internetu i ktoś będzie z niej korzystał (choćby boty), a nie że będzie to strona zamknięta tylko dla właściciela. Przy paru osobach online czysta presta tworzy już niemałe obciążenie, a przy 1000 produktów to obciążenie jest już naprawdę zauważalne - nie mówię, że to musi być dedyk za 1k/mc, ale shared już pierwszy z brzegu się nie nada, bo pewnie niejedna firma podziękuje takiemu klientowi, a chyba nie chodzi o to, żeby co miesiąc przenosić stronę z serwera na serwer. Imo warto myśleć perspektywicznie i już na początku wziąć coś mocniejszego lub zastanowić się nad innym skryptem.
 3. 1000 produktów i presta? Wiele zależy od ruchu, ale IMO zapomnij o shared. Tylko VPS lub dedyk.
 4. [OT]Mnie też w dzieciństwie chronił Tata, ogólnie to dobre solution.[/OT]
 5. Zaktualizowałeś wszystko? Wszystko masz legalne?
 6. To jakaś dziurawa/piracka wtyczka/theme lub dziurawa wersja WP. Zacznij od aktualizacji wszystkiego.
 7. Ostatnio otwierając lodówkę znalazłem dhosting, więc mam dziwne wrażenie, że ten temat powstał także w tym celu, co autorze?
 8. Dodaj do zablokowanych funkcji tę odpowiedzialną za dekodowanie, czyli najpewniej base64_decode/encode.
 9. 500-1000 produktów i 2,5GB danych (a jak rozumiem będzie tego więcej), to wcale nie tak mało i hosting współdzielony może nie dać rady nawet przy tych 200 osobach dziennie. Jeśli stać Cię na 350 zł, to poszukaj od razu VPS z administracją/pomocą, bo może się okazać że teraz dołożysz bardzo niewiele, a w przyszłości unikniesz konieczności przenoszenia danych (tak jak zresztą teraz). A na pytanie czy lepszy będzie pakiet A czy B od firmy X odpowie pewnie kompetentnie tylko firma X - tutaj BOK tej firmy nie ma.
 10. Na czym polega ochrona ddos? Ile Gbps wytrzyma serwer? Pytam, bo to raczej nowość jeśli chodzi o serwery B-H,
 11. Nie przesadzasz trochę? Jak ktoś np. na home.pl coś podobnego stworzy, to co, też wszystkie strony tam znajdujące się dostaną po du*ie? Kup sobie dedykowany adres IP, to będziesz miał czyste sumienie (i nic poza tym).
 12. Że też wam w ogóle nie wstyd przyznawać się, że się pokusiliście na tych kilkadziesiąt groszy Nigdy mnie nie przestaniecie zadziwiać
 13. Kupiłeś hosting od krzaka, który nie posiada wsparcia technicznego?
 14. Niczego poważnego bym tam nie wrzucał. OVH ma milion zalet, ale też ogrom wad. Serwery potrafią chodzić po 5 lat bez awarii, ale... jest tam dziwna mania zmieniania warunków w trakcie umowy (a jak nie pasuje to wypad) - począwszy od zmian cen (np. za IP z opłaty jednorazowej do miesięcznej) czy wyłączeniu w ogóle supportu (kimsufi), jak coś walnie w serwerze w piątek, to w najlepszym razie przyjdzie Ci rozmawiać z Francuzem znającym 5 słów po angielsku. Potrafią też za byle włamanie (np. do WP) zablokować serwer, a jedyna możliwość odblokowania go to całkowite przeinstalowanie go.
 15. Wystarczy wywalić sporną treść, która odnosi się do tej osoby i może naskoczyć. Mało to ludzi ma imię i nazwisko np. Robert Lewandowski?