Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, gieral napisał:

Problem polega na tym że napisałem dużą część pracy w której napisałem czym jest pozycjonowanie oraz opisałem trzy metody pozycjonowania (naturalne, właściwe, nieetyczne) i muszę w ostatnim rozdziale przeprowadzić jakąś analizę porównawczą pod danymi kryteriami.


Problem polega na tym, że żydzisz się na kilka złotych na własne testy. Zainwestuj tych kilka piw w tytuł, który chcesz pracą obronić..
 

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Problem głownie leży w tym, że sam podział naturalne, właściwe, nieetyczne już jest błędny.

Podział jest prosty skuteczny-nieskuteczny, każdy zawiera jakieś działania. Co więcej każdy z nich może doprowadzić do kar ze strony wyszukiwarki.

Bezpieczne tylko nic nie robienie i linkowanie z FB.

@mcmagik żeby zrobić test trzeba wiedzieć jak, a uwierz mi algo ostaniu bardzo szybko ewoluuje. Autor tematu nie przeprowadzi takich testów bo nie będzie mógł.

To, że ktoś mu napisze krok po kroku też nie ma co oczekiwać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym przeczytał tego typu pracę, choć przy zastosowaniu takiego dziwnego podziału (naturalne, właściwe, nieetyczne) raczej trudno cokolwiek zbadać i dojść do sensownych wniosków. Bardzo mnie też interesuje jak wygląda bibliografia, bo część teoretyczna pracy musi mieć umocowanie w już istniejących publikacjach naukowych na ten temat. Dużo znacie prac naukowych na temat pozycjonowania?

VEX Media - w przygotowaniu.

Mój płatny katalog SEO - w przygotowaniu.

Online-24.pl - w przygotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkaszka napisał:

dla mnie nieetyczne pozycjonowanie przy użyciu hackowanych  stron.

 

To jest nie tylko nie etyczne ale jeszcze nie zgodne z prawem.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku podsyłam powód dla którego podzieliłem w pracy pozycjonowanie na nieetyczne,właściwe i naturalne a czytając wasze wypowiedzi nasuwa się wniosek, że nie ma podziału na metody pozycjonowania, czyli paradoksalnie w książce są głupoty, a w internecie jest najprawdziwsza prawda. hmmm..?? 

Jeżeli chodzi o pozycjonowanie naturalne mam na myśli takie w którym nie trzeba wykonywać jakikolwiek działań i strona zyskuje na pozycji dzięki popularności i ciekawej treści.
 

IMG_20170421_070347.jpg

IMG_20170421_070741.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, gieral napisał:

naturalne, właściwe, nieetyczne

 

Zrób tak.
Zmień:
naturalne + właściwe = optymalizacja
nieetyczne = pozycjonowanie 
I będzie ok
(a przy okazji pozbędziesz się dywagacji co jest a co nie jest etyczne bo to tak jakbyś zastanawiał się czy etyczne jest przekraczanie prędkości jazdy samochodem nawet o 1 km/h pisząc pracę magisterską o budowie samochodu).

 

Żeby nie zamotać:
1. opisz optymalizację strony (od budowy html, przez powtórzenie fraz czy wrzucanie fraz w descriptiony) i jaki to ma wpływ na pozycje w wyszukiwarkach
2. opisz pozycjonowanie (bez podziału na właściwe i nieetyczne - bo to sztuczny podział).
Przykładem sztucznego podziału jest np. cloaking za który lata temu Google mocno karał (łącznie z banem całej strony). Obecnie oczywiste jest że grupy użytkowników na tej samej stronie otrzymują inne treści (np. w zależności od geolokalizacji czy urządzenia na którym przeglądają stronę). 
A takie coś jak "pozycjonowanie pod frazy niezgodne z tematyką witryny" - to też temat sprzed 10 lat bo Google sobie z tym całkiem skutecznie poradziło. Fałszywy Page Rank nie ma znaczenia jeśli Google nie pokazuje Page Ranku stron od 2 lat. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gieral Samo założenie w tej książce jest błędne, bo o czyjej etyce mówimy? Pozycjonera? Albo coś jest u góry, albo nie, a pamiętaj, że absolutnie każde działanie, które podejmuje pozycjoner jest niezgodne z regulaminem wyszukiwarki - nawet sama optymalizacja strony w treści, grafikę etc. ma na celu zmanipulowanie algorytmu; nie trzeba tego dalej rozwijać. Ale pracę dyplomową opisz tak, jak w książkach - na uczelniach nie mają o tym pojęcia, a tym bardziej na informatyce, więc w treści może być cokolwiek. I tak nie będziesz miał nikogo kto będzie w stanie merytorycznie ocenić pracę skoro SEO nie robi na co dzień.

 

A ta książka to żadna wykładnia. W polskiej literaturze mylenie np. SEM z PCC jest na porządku dziennym, więc bez większego zaskoczenia.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paq napisał:

 Ale pracę dyplomową opisz tak, jak w książkach - na uczelniach nie mają o tym pojęcia, a tym bardziej na informatyce, więc w treści może być cokolwiek. I tak nie będziesz miał nikogo kto będzie w stanie merytorycznie ocenić pracę skoro SEO nie robi na co dzień.

 

Chyba masz rację. Nie będą się czepiać.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1 O pozycjonowaniu i optymalizacji AD 2017 nie dowiesz się z książek (nie jest dostateczne źródło przy seo) takie w miarę obszerne a aktualne "kompendium"  jest np

https://www.hobo-web.co.uk/seo-blog/

ad. 2 Podział metod tak jak ci już powiedziano jest nieodpowiedni. Jeśli już brać "dyplomowo" podział metod to sa to metody

  • zgodne z wytycznymi Google nazwijmy je "naturalne" czyli taki popularny "biały kapelusz" i jak masz budżet, cierpliwość, samozaparcie oraz 25% Internetu w Polsce  jest  "twoim znajomym" to masz szansę się wypozycjonować 
  • niezgodne z w/w wytycznymi ("czarny kapelusz") przy tym "niezgodność" nigdy obecnie nie jest jawna i oczywista zawsze jest mniej lub bardziej ukrywana. Tutaj masz zarówno historyczne "metody" które działy ale już nie działają jak i nowe metody o których pewnie się nie dowiesz. 
  • najpopularniejsza metoda to taka pośrednia ("szary kapelusz") czyli bierzesz wszystko co na daną chwilę jest skuteczne, w miarę bezpieczne i ekonomicznie opłacalne z obu w/w metod i działasz. Trzeba tu też mieć na uwadze co pozycjonujesz i jaki jest twój cel: stronę firmowa która xx lat ma być w top, jakąś stronę/blog który ma "zarabiać" lub pomagać w pozycjonowaniu strony firmowych czy strony pod "chwilówki na pigułki na odchudzanie na walentynki".  

O każdej z w/w metod da się powiedzieć ze skuteczne/nieskuteczne o skuteczności decyduje głównie czas oraz skorzystanie z danej metody w taki sposob który da zamierzony efekt (nie ma tu prawidłowości bo seo to nie chemia)    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki Wam wiem jak przybliżyć temat pozycjonowania i opisanie czynności pozycjonujących stronę. Problem polega na tym, że praca dyplomowa musi zawierać jakąś tezę lub coś udowadniać, analizować coś lub mieć charakter badawczy i skoro ciężko mi będzie znaleźć przykłady metod oraz postęp przy użyciu każdej metody no to muszę znaleźć jakiś inny punkt zaczepienia tej pracy.. I tu pytanie do Was czy macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś szpenio pisał ksiażkę....

Fałszywy Page Rank służył głównie do sprzedaży napalonym na PR yelokom linków na g@wno wartych miejscówkach, za spory cash. Ewentualnie do podbijania cen domen...

w serpach to się nie sprawdzało.

 

Pozycjonowanie pod frazy niezgodne z tematyką strony? Jak będę swoja stronę o kotach bengalskich pozycjonował pod frazę xero Wołomin, to co mi to da oprócz tego ze się narobię bez sensu

www

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gieral napisał:

Problem polega na tym, że praca dyplomowa musi zawierać jakąś tezę lub coś udowadniać, analizować coś lub mieć charakter badawczy i skoro ciężko mi będzie znaleźć przykłady metod oraz postęp przy użyciu każdej metody no to muszę znaleźć jakiś inny punkt zaczepienia tej pracy..

 

Nie jestem pewny czy w dobrym kierunku poszedłeś wybierając temat. Literatura na temat pozycjonowania jest, ale w większości jest już nieaktualna. Wiedza ewoluuje wraz ze zmianami algorytmu czyli bardzo szybko.  Mozesz posługiwać się literaturą ale w odniesieniu do daty publikacji np. książki. Jednak często tak bywa, że książka, która ukazuje się w sprzedaży posiada już nieaktualne informacje.

 

 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności