Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, wordpresiarz napisał:

zaplecze od zera na nowej domenie bez historii. Jednak teraz nie wiem czy ma to sens (skoro dopiero po 2-3latach będzie jakiś efekt)

 

Pytanie dlaczego chcesz stworzyć jedną domenę zapleczową i czekać aż 2-3 lata?

Nie lepiej postawić więcej zaplecz i linkować z nich docelową wcześniej?

Za 2-3 lata algorytm może zmienić się na tyle, że działania które wykonasz na tej zapleczówce będą do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, wordpresiarz napisał:

czy nie lepiej upolować jakąś domenę z historią

 

Domeny z historią znacznie przyśpieszają proces dlatego są poszukiwane. Jednak przed zakupem takiej domeny trzeba sprawdzić profil linków do niej prowadzących aby nie było w nadmiarze linków, które google może uznać z szkodliwe. 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wordpresiarz napisał:

Od początku chciałem stworzyć zaplecze od zera na nowej domenie bez historii. Jednak teraz nie wiem czy ma to sens (skoro dopiero po 2-3latach będzie jakiś efekt), czy nie lepiej upolować jakąś domenę z historią i wtedy działać na niej albo zainwestować w jakieś płatne linki...


Zdecydowanie zapłacze na domenach z historią. Tu praktycznie niemal od razu możesz wrzucić jakiegoś linka do pozycjonowanej strony i to ma szansę zaraz coś dać.
Na nowej domenie to się już nie uda, a jeszcze musisz w nią inwestować przez parę lat.         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie: jeżeli domena np. na aftermarket jeszcze 2 lata temu miała ruch X, Y fraz w top 10 i Z w top50 ale od 2 lat nie ma tam żadnej strony i statystyki pospadały to też jest sens reanimować taką domenę czy to już strata czasu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestruj, wrzuć treści i zobacz jak się zachowuje. Z expirkami jest tak, że często na 10 zadziała tylko jedna, ale zadziała tak dobrze , że była tego warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wordpresiarz napisał:

Te 2-3 lata parę komentarzy temu się pojawiło w odpowiedzi na pytanie ile może trwać zbudowanie mocnego zaplecza od zera. 

TAK, ale nie na jednej domenie ?

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym synonimem zaplecza nie jest Blog na WP, co jest najczęstszym skojarzeniem ?

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wordpresiarz napisał:

możesz podesłać link do jakiegoś swojego zaplecza żebym mógł zobaczyć jak to powinno się prezentować :)

 

onet.pl - nieźle to ogarnęli jak na zaplecze ?

  • Like 1
  • Haha 1

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Aleksiejs napisał:

onet.pl - nieźle to ogarnęli jak na zaplecze

Do tego coraz częściej artykuły mają długości "preclowej" ?

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś postawiłem przykładową zapleczówkę bardziej dla testów niż pod linki, szczególnie do testów fragmentów rozszerzonych i sprawdzania ctr , szybkości wejścia w TOPy dla fraz i paru innych rzeczy. W sumie dla paru fraz po ok 8 mies udało mi się zbić wiki, wrzucić trochę fraz w wyświetlanie tych fragmentów , pozyskać kilka naturalnych linków i zdobyć trochę ruchu przy minimalnym linkowaniu zewnętrznym. Wszystko postawione na świeżej domenie. Parę topów zdobytych pomimo braku EM w treści i mizernej treści.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności