Jump to content

Recommended Posts

Od pewnego czasu pojawiają się oferty kupna / sprzedaży zaplecza.

Sam nawet dałem ofertę kupna. Szczególnie pozycjonerzy bez wielkiego zaplecza muszą kiedyś stanąć porządnie na nogach i pokazać, że są godni konkurować z firmami liczącymi na dzisiejszym rynku. Początki- budowanie zaplecza jest trudne. Wymaga wiele czasu albo nakładów finansowych.

Postanowiłem stworzyć ten temat, aby pokazać metody budowania zaplecza od początku (punktem startowym niech będzie 1 strona z zaindeksowanymi 100 podstronami, widniejąca w Google już od 3 miesięcy- katalogowana do 300 katalogów).

Jak najlepiej rozwinąć swoje zaplecze, nie tylko, aby wypozycjonować tę stronę, ale mieć całą sieć gotową do pozycjonowania innych stron? Załóżmy, że budujemy strony różno tematyczne.

Oczywiście katalogowanie (czasochłonny proces), który jednak zawsze może dać trochę siły. Dla poczatkujących jest on bardzo ważnym czynnikiem. Zwykle katalogi to pierwsze linki prowadzące do stron adeptów. Jak już pisałem katalogowanie wymaga niestety czasu, a katalogując 20-30 serwisów dziennie jest go coraz mniej. Zlecenie katalogowania dla poczatkujących może być zadużym wydatkiem finansowym. Nie mają oni dochodów od klientów, jedynie własną gotówkę

Przyjmijmy jednak, że ktoś nie ma pieniędzy.

Katalogowanie, wymiana wiele nie dadzą. Moim zdaniem na takim etapie warto sporządzić mądry projekt. Może jakieś skrypty z wymaganiem linka zwrotnego. Można stworzyć ciekawe strony, aby ludzie sami linkowali do nich (wydaje się to nam trudne, ale np. wikipedia moim zdaniem właśnie w ten sposób zdobyła "wartość").

Zwykle początkujący natrafiaja się na system wymiany linkowej. Czy jest to dobrym rozwiązaniem? Wątpię, ponieważ ich strony z mała ilością podstron i jadących tylko na katalogach dostaną małą sumę punktów. Coprawda może to dać jakieś efekty, ale moim zdaniem systemy wymiany linkowej NIGDY nie były i nie będą pewne (patrz np. l-v, który możliwe w niedlugim czasie straci olbrzymią ilość użytkowników- powód: wyindeksowanie ich z G).

Proszę stwarzajmy tutaj takie scenariusze. Może będzie wam miło wspomnieć jak Wy zaczynaliście tworzyć swoje małe strony, rozbudowując je do dzisiejszej postaci. Jestem trochę zmęczony, więc przepraszam Was jakbym wypisał zadużo głupot.

Case study jak pozyskać więcej leadów

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

PAQ ci próbuje tłumaczyć, nic nie daje,  wiec napiszę żołnierskimi słowami; G ma wy&ebane na taki plankton spamerski, takie działanie jak wyśledzenie właściciela 10 zapleczówek , zajęłoby cen

Problem taki że 99,99 osób piszący tu o zapleczach mówi o 10-20-50 szt a przy takich ilościach to wszytko nie ma znaczenia bo postawić tyle zapleczówek można na szared gdzie na tym samym IP stoi jeszc

I na tym blogu wypowiadał się "Expert z Google" ? Czy chodzi Tobie "Expert od Google"? Bo takich ekspertów mamy cale forum, polowe postów w dziale dowcipy to ich eksperckie badania.

Posted Images

Pisałem o założeniu bez kasy.

Ok- mamy rozwiązanie dla ludzi z kasą, a co z resztą? Jakiś czas temu postanowiłem zacząć skrobać ebooka o pozycjonowaniu, po mimo, że przerwałem prace z powodu braku czasu zamierzam go ukończyć i właśnie do takich ludzi chcę go kierować. Moim zdaniem ludzie z kasą nie bawiliby się w pozycjonowanie własnych stronek tylko podpisaliby umowę z firmą i robili to co chcą.

Case study jak pozyskać więcej leadów

Link to post
Share on other sites

(punktem startowym niech będzie 1 strona z zaindeksowanymi 100 podstronami, widniejąca w Google już od 3 miesięcy- katalogowana do 300 katalogów).

Zastanawiam się czy w ciągu 3 miesięcy Google jest w stanie zaindeksowac 100 podstron nowej domeny:pytajnik:

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się czy w ciągu 3 miesięcy Google jest w stanie zaindeksowac 100 podstron nowej domeny:pytajnik:

w 3 miechy moze nie. ale w 2 tygodnie czmeu nie ;)

ps. offtopic: Basso i Urlich nie jadą?!?! jezus maria.. masakra... dawalem wszystko na basso, szczegolnie po giro. a teraz? teraz to nie ma nikogo sensownego. jakies pionki beda mialy historyczna szanse na sukces.

Link to post
Share on other sites

Ja znalazłem rozwiązanie na budowanie zaplecza dla ludzi bez kasy.

Nie jest to męczące katalogowanie ani żebranie o wymianę linkiem.

Ja znalazłem, inne osoby na tym forum znalazły, ale nikt mądry tą wiedzą się nie podzieli. Ja też nie. Osoby w temacie wiedzą o co chodzi...;)

P.S. Moja stopka nie ma nic wspólnego z tą tajemnicą.

Edited by 15175
Link to post
Share on other sites

15175, więc po co piszesz jak niechcesz się dzielić wiedzą?

+ Do tego co powiedział Normanos

Potrzeba jeszcze cierpliwości i samo zaparcia.

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Link to post
Share on other sites

Ja Was rozgryzłem. Mówicie, że potrzeba czasu, cierpliwości, etc, etc, ale nie zechcecie podać konkretnych scenariuszy. Ponoć jest to działa "dla początkujących", a wy tu uprawiacie tylko wolną dyskusję opartą na ogólnikach bez konkretów.

Zapraszam na blog o użyteczności.

Link to post
Share on other sites

nikt tu nikomu nie poda rozwiazania na tacy. z milionow powodow.

cala wiedza jest na tysiacach stroin tego forum. jezeli ktos niepotrafi sobie tego przyswoic, wyygoglac, zrozumiec, pokombinowac to niech nie liczy na sukces.

tu ktos ma w opisie: SEO nie jest dla wszystkich. ma racje.

Link to post
Share on other sites

bellois, prosze

1. Szukasz 100x freehost

2. Instalujesz na kazdej z nich dmoz

3. Idzisz do spisu Mara

4. Leeeeecisz przez pare dni dodajac sie tu i tam.

*dmozy zastąp czym chcesz.

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy