Skocz do zawartości

[info ] - UOKiK nałożył kary na influencerów. Maffashion, Kruszwil i Dubiel zapłacą najwięcej


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył kary na sześciu influencerów za brak współpracy z urzędem. Ich łączna wartość to 139 tysięcy złotych. Kary otrzymali między innymi Maffashion, Kruszwil i Dubiel. [...] Dodał, że kontrolerzy sprawdzili m.in., z czego konkretnie wynikają zaniedbania w oznaczaniu postów sponsorowanych - kiedy winę ponosi twórca, a kiedy ukrycia charakteru reklamy wymaga sam zleceniodawca

 

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/maffashion-kruszwil-i-dubiel-ukarani-przez-uokik-jakie-kary-zaplaca-5769088

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moich prawie emeryckich czasów dzieci chciały być strażakiem, żołnierzem, pielęgniarką itd

teraz marzenie to być  influencerem albo innych -erem.

 

Któregoś razu na fejsie zaprosiła mnie do znajomych córka mojej siostry ciotecznej, 17 lat, tak z ciekawości wszedłem na jej konta, takiej ilości dzióbków z samojebek, pustych lalek którym jakiś sponsor fundnął jakiś ciuch i teraz musi się polansować nie widziałem, obłęd nawet wyjście z kibla musi być uwiecznione.

qwo vadis  świecie.

Co poszło nie tak w ewolucji?

Edytowane przez Arkaszka

www

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Arkaszka napisał:

qwo vadis  świecie.

 

Parę tysięcy lat temu też marudzili na młodych, a jakoś to się Panie kręci :)

  • Like 2

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkaszka napisał:

Za moich prawie emeryckich czasów (...)

 

@Arkaszka Nie chcę się wymądrzać, ja prosty chłop dla jasności i bez urazy ;)

 

Mam 8 letniego syna, mam 50 lat. Bardzo dobrze pamiętam, gdy sam miałem tyle lat, co on. Uważałem się za "gwiazdę", bo w tym czasie np. czytałem "Potop", wiele innych książek (m.in. Curwood, Cooper, Verne). Interesowałem się chemią, fizyką, elektroniką itp (wujek zaszczepił).

 

Porównując: mój syn bije mnie na głowę postrzeganiem świata, otwartością, zrozumieniem, elokwentnością, empatią, bystrością, ogólnym luzem ;)

Z innej beczki. Przez lata zatrudniałem studentów do prostych prac sprzątania (około 300). Kilku przepracowało u mnie całe studia. Mam bardzo dobre wspomnienia: punktualni, solidni, inteligentni, zadbani z zainteresowaniami. Podobne spostrzeżenia wśród firm z którymi współpracuję.

Kolega przez wiele lat zatrudniał za grosze dziewczyny na zmywak we wrocławskiej knajpie. Wszystko studentki. Zasuwały wieczorami w tygodniu, by uczyć się w weekendy. SZACUN!

Młodzi są inni, niekoniecznie tacy jak my.

Świat się zmienia, a my odchodzimy.

  • Like 3

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, na liście jest Paweł Malinowski, moja córka ma na niego bana, bo głupoty niesamowite :P

  • Like 1

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Nikonem napisał:

a jakoś to się Panie kręci 

Uhmm, jak się kręci miałem okazję sie dwa dni temu przekonać w rozmowie ze "studentem". W mojej wypowiedzi padło słowo mnich, teraz uwaga, - młody człowiek zapytał cytuję "co to znaczy mnich?". Wyjaśniłem i usłyszałem w odpowiedzi: "bo ja jestem niewierzący, także mogłem nie wiedzieć" ;)

 

Chyba jednak coś w tym jest, że średni poziom inteligencji spada o 7 pkt z pokolenia na pokolenie. ?

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Beerbant napisał:

Uhmm, jak się kręci miałem okazję sie dwa dni temu przekonać w rozmowie ze "studentem".

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się w jakim Ty się obracasz towarzystwie :olaboga:

  • Like 2

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Nikonem napisał:

w jakim Ty się obracasz towarzystwie

W każdym :D , ostatnio odbyłem ciekawą rozmowę z prof fizyki kwantowej o Bogu. ;)

Też mi się fajnie rozmawiało o Bułhakowie i "Szkarłatnej Wyspie" z jednym bezdomnym...

  • Like 1
  • Haha 1

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2022 o 22:53, Nikonem napisał:

Młodzi są inni, niekoniecznie tacy jak my. ...

No to na pewno.. Jak szedłem z kolega, to rozmawiałem z nim, a nie trzymałem telefon ... Nie raz widziałem idące obok siebie "koleżanki" i każda z nich wlepiona w telefon - swój telefon .... możne nawet pisały do sobie, bo też jest taka moda ?

 

Ale nie ma sensu porównywać dawnych czasów i obecnych panta rhei...

---

Pamiętam jak w latach 80 byłem umówiony z dziewczyną, by na łonie natury napić się  piwa  ... W sklepie spożywczym akurat piwa nie było, a czasu do randki było mało.... Więc jako pomysłowy Dobromir najpierw kupiłem puste butelki po piwie i z tymi butelkami poszedłem do restauracji kupić piwo na wynos, które było tylko do OBIADU ?.

Brzmi jak opowieść o UFO, ale Takie były realia.

 

By uzbierać kasę na piłkę do nogi chodziliśmy po kamienicach zbierać makulaturę ....

 

Edytowane przez Mion
  • Like 1

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mion napisał:

By uzbierać kasę na piłkę do nogi chodziliśmy po kamienicach zbierać makulaturę ....

 

Dziś młodzież staje się influencerami i zbiera suby, lajki lub inne takie.  panta rhei...

 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jest w tym ze niby wszystko się zmienia ale wcale nie znaczy że idzie do przodu.

To ze idiociejemy to jeszcze nie aż tragedia - człowiek jest dość elastyczny i jak zechce to przestanie być aż takim ignorantem z tendencją do zidiocenia.

Stoimy w miejscu w tym sensie ze "młodzi" jak przyjdzie co do czego prawie kropka w kropkę powtórzą błędy "starych".

To "uczenie się na własnych błędach" ma dotyczyć dzieci tak do lat 6 a nie całej ludzkości. Cała ludzkość powinna uczyć się na historii ale ta jest traktowana nadal subiektywnie czyli zamazujemy wszystko co jest be i wypunktujemy wszystko co jest cacy - i broń boże nie uczymy głębszego interpretowania wydarzeń historycznych bo jeszcze młodzi dojdą do mało patriotycznych wniosków. Pewnie są nauczyciele którzy może nawet uczą krytycznej historii ale podejrzewam ze to rzadkie przypadki. Nauczycieli z powołaniem to jest tyle ile księży z powołania - garstka. Nawet jakby chcieli to zwykle system i jego "upupienie" oraz niekiedy własne podglądy nie pozwalają im na wyjście poza schemat. 

W sumie całe to koło zamachowe cywilizacji toczy się ale prawie nie idzie do przodu pod kontem "mentalnym" dla ludzi. Chwilami ma się wyraźnie ze wczoraj zeszliśmy dopiero z drzewa a dzisiaj mamy wielką chęć wrócić z powrotem. 

Zresztą starzeję się i  mam wrażenie że się powtarzam. 

Edytowane przez Grey Ronin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale im podbijają publikę :D chyba UOKIK nie kuma jakie ogromne zasiegi im robią :D

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności