Skocz do zawartości

Moc linku z podstrony <noindex, follow>


orzech_85

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem profile z linkiem. W tych serwisach podstrona z moim profilem posiada meta

<meta name="robots" content="noindex, follow" />

Do profilu nie prowadzą żadne linki wewnętrzne z jakiejkolwiek innej podstrony serwisu.

 

Czy taki link przekazuje jakąś moc? Czy wrzucenie listy tych profili do jakieś narzędzia indeksującego (w celu jedynie przejścia robota na moją stronę) ma jakiś sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerowa. Już dawno Googlersi powiedzieli, że skoro NOINDEX to nie ma znaczenia czy jest follow czy nofollow. Z drugiej strony na logike - skoro kazałeś zrobić noindex to jak ma przekazać moc?

  • Like 1

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, orzech_85 napisał:

Czy taki link przekazuje jakąś moc?

- noindex > Uniemożliwia wyświetlanie strony w wynikach wyszukiwania.

- follow > Podążaj za llinkami na tej stronie

 

  • Like 1

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mion ale 0 i 1 daje 0 - ot koniunkcja (czy jakoś tak to leci) :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nawet w google nie ma takiej specyfikacji jak follow, ale kiedyś chyba była:

https://developers.google.com/search/docs/advanced/robots/robots_meta_tag?hl=pl
Cytat

Z drugiej strony na logike - skoro kazałeś zrobić noindex to jak ma przekazać moc?

Jeśli to działo tak jak opisałem, a z tego co pamiętam kiedyś tak było to interpretowane, to jest <był> sens. Strona sama w sobie nie będzie wyświetlana w wynikach wyszukiwania, ale robot miał podążać za linkami na niej się znajdującymi  :)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podążac pewnie tak, tylko on pytal o moc. A ja tam moc zero widzę :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SzlafRock napisał:

 

Czym mierzysz moc? Watomierzem?

Dokładnie tak. Gdyby NOINDEX FOLLOW dawało cokolwiek seowcy by się o to zabijali, zeby w GSC nie bylo widac zaplecza xD

  • Thanks 1

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zgred napisał:

Googlersi powiedzieli, że

 

Jeszcze jedna uwaga.

Nie wiem co to są Googlersi, ale jeśli masz na myśli pracowników wyszukiwarki Google to oni nie mówią prawdy. Mówią tyle aby zaciekawić lud nie zdradzając mechanizmów funkcjonowania. Nie wierz im, tym Googlersom. ;) 

  • Like 1

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że stronę NIE jest w indeksie NIE oznacza, że ona NIE istnieje. Nadal jest częścią serwisu do którego może dotrzeć użytkownik oraz Googlebot.

 

Indexation-controlling parameters:

 

https://moz.com/learn/seo/robots-meta-directives
Cytat

Follow: Even if the page isn’t indexed, the crawler should follow all the links on a page and pass equity to the linked pages.
PL:Śledź: nawet jeśli strona nie jest zindeksowana, robot indeksujący powinien podążać za wszystkimi linkami na stronie i przekazać własność stronom, do których prowadzą linki.
--

W przeciwieństwie do:

Cytat

Nofollow: Tells a crawler not to follow any links on a page or pass along any link equity.
PL: Nofollow: informuje robota indeksującego, aby nie podążał za żadnymi linkami na stronie ani nie przekazywał żadnych zasobów linków.

 

Ale jak już wspominałem nie ma dyrektywy "follow" w oficjalnej specyfikacji, więc ilu interpretatorów tyle możne być interpretacji....
 

https://developers.google.com/search/docs/advanced/robots/robots_meta_tag#directives

EOT_

  • Like 2

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.04.2021 o 07:47, zgred napisał:

Z drugiej strony na logike - skoro kazałeś zrobić noindex to jak ma przekazać moc?

Właściwie to noindex nie zezwala jedynie na wyświetlenie danego adresu w Google, ale to nie to samo co robots.txt, więc Googlebot nadal ma tam wstęp. Dlatego właśnie noindex nie jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku chęci ograniczenia aktywności Googlebota na podstronach, które nie mają znaczenia pod kątem SEO, bo chodzić po nich i tak dalej będzie. 

 

Wiem, że to bardzo dawne czasy, ale dostałam kiedyś filtr za linki wychodzące i został on zdjęty dopiero po dodaniu nofollow do linków wychodzących z podstron artykułów z ustawionym noindex, filtr został zdjęty. Nie mam 100% pewności, że to dzięki temu, bo być może nawet bez dodatkowych zmian, za którymś razem rozpatrzyliby zgłoszenie pozytywnie. Szczegóły opisałam na https://www.lexy.com.pl/blog/filtr-za-linki-z-niezaindeksowanych-stron.html To był jeden, jedyny przypadek filtra, przy którym głównym podejrzanym były linki ze stron z ustawionym noindex. 

 

Z tego co pamiętam, Googlebot dotychczas normalnie zliczał linki ze stron z noindex i znaczenie dla tego, czy link zostanie zliczony, czy nie, miało wyłącznie zastosowanie nofollow albo jego brak. Nie mogę sobie tylko przypomnieć konkretnych przykładów z tym związanych. W ramach dość szybkiego testu można ustawić noindex w kilku nowo opublikowanych artykułach i albo wrzucić w nich linki z unikalnymi anchorami, albo po prostu sprawdzić w logach stron podlinkowanych, czy bot przeszedł na nie po tych linkach. Na pewno temat z logami przerabiałam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2021 o 20:44, orzech_85 napisał:

Do profilu nie prowadzą żadne linki wewnętrzne z jakiejkolwiek innej podstrony serwisu.

W tym konkretnym przypadku TO jest parametr decydujący o braku "mocy" gdyby ta podstrona posiadała by linkowanie z zewnątrz to linki umieszczone na niej miały by "moc" uzależnioną od jakości tych prowadzących do niej linków.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności