Jump to content

Lexy

Forumowicze
 • Content Count

  3,747
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Everything posted by Lexy

 1. W ramach Black Week (23-30 listopada 2020 r.) przygotowałam promocje cenowe na wszystkie kursy pozycjonowania do 30%: - Kurs SEO dla początkujących (głównie dla stron firmowych): https://www.lexy.com.pl/blog/produkt/kurs-pozycjonowania-dla-poczatkujacych za 144 zł zamiast 180 zł; - Kurs SEO dla średnio zaawansowanych (dot. serwisów e-commerce i blogów): https://www.lexy.com.pl/blog/produkt/kurs-pozycjonowania-dla-srednio-zaawansowanych za 176 zł zamiast 220 zł; - Pakiet kursów SEO (2 powyższe): https://www.lexy.com.pl/blog/produkt/pakiet-kursow-pozycjonowania za 230 zł zamiast 2
 2. Skoro współpracujesz już z jakąś firmą, to na pewno najlepiej zacząć od rozmowy z nią. Jeśli nie będzie chciała/mogła dostarczyć więcej tekstów, to może przygotować ogólne zalecenia lub tematy do zlecenia copywriterowi. Wtedy działania będą spójne.
 3. Oj, już sporo po zakończeniu promocji. W tej chwili kupony promocyjne są dostępne dla niektórych użytkowników SeoStation w zależności od ich stażu.
 4. Odświeżam temat ze względu na uruchomienie promocji wakacyjnej również w tym roku. Dotyczy ona wszystkich kursów SEO i ebooków dostępnych na stronie https://www.lexy.com.pl/blog/sklep Promocja obowiązuje przez cały sierpień 2020 r. i przez ten czas ceny są obniżone o 30%.
 5. W All in One SEO Pack jest dostępna jest sekcja "Weryfikacja Webmaster" i tam są pola, w których możesz wpisać kody weryfikacyjne z różnych narzędzi. Niżej jest pole na kod UA-... przy czym jeśli masz podpięty GA do tych stron, to nie potrzebujesz dodatkowego kodu GSC, ponieważ jedną z metod weryfikacji własności strony jest zamieszczenie na niej swojego kodu GA.
 6. Ten miesiąc rozpoczęliśmy od akcji promocyjnej, która potrwa od 1 do 7 czerwca 2020 r. Do KAŻDEGO zamówionego pakietu SeoStation dodawany będzie "Słownik pojęć SEO (ang<->pol)" w wersji PDF. Zawiera on tłumaczenie ok. 500 haseł branżowych i przyda się szczególnie podczas lektury anglojęzycznych artykułów. Dodatkowo, w zależności od wartości zamówienia, przekażemy: "SEO Case Study - zestaw 9 przykładów z życia wziętych" - dotyczy zamówień między 150 a 350 zł; "SEO Case Study..." LUB świeżo zaktualizowane szkolenie "Zarabiaj na audytach SEO" - dotyczy
 7. W dniu 1 maja 2020 r. wyszła aktualizacja szkolenia "Zarabiaj na audytach SEO". Materiał składa się z: 74-stronicowej instrukcji; 9 arkuszy z tabelami do przeprowadzenia oceny analizowanych czynników (arkusze w wersji polskiej oraz angielskiej); szablon audytu; 3 okładki do wykorzystania. Przy okazji aktualizacji uruchomiłam promocję podzieloną na 2 etapy: 50% taniej dla 10 pierwszych zamówień; 30% taniej dla pozostałych zamówień złożonych do zakończenia promocji, czyli do dnia 24 maja 2020 r. Link do zamówienia: https://www.lexy.com.
 8. Jeśli strona stoi na WordPressie, to do wyboru jest sporo wtyczek do szukania błędnych linków. Szukaj na stronach https://wordpress.org/plugins/search/404/ i https://wordpress.org/plugins/search/broken+link/ Masz też Xenu: http://home.snafu.de/tilman/xenulink.html i oczywiście wspomnianego Screaming Froga.
 9. Jeszcze do końca sierpnia obowiązuje promocja -30% na kursy. Na materiały, których nie wymieniłam w pierwszym poście, też ustawiłam drobne obniżki cen. Adres sklepu ze wszystkimi produktami: https://www.lexy.com.pl/blog/sklep
 10. Dałeś zbyt ogólne pytanie. Napisz kilka słów na temat sklepu, a w szczególności o branży, w jakiej chcesz zacząć działać. Czy masz już jakiekolwiek doświadczenie w działaniach marketingowych? Co do SEO, optymalizacja sklepu to jedno, ale do uzyskania efektów niezbędne są systematyczne i intensywne działania z zakresu link buidlingi połączonego czasem z typowymi działaniami promocyjnymi.
 11. Trochę złe podejście. Blog wykorzystuje się głównie pod long-taila ze względu na to, że jest najlepszym miejscem na zamieszczenie obszernych treści zawierających wiele odmian najważniejszych słów kluczowych, ich synonimy itp. Pod 1-2 popularne słowa optymalizuje się najwyższą strukturę strony, czyli stronę główną albo kategorie. Natomiast blog powinieneś wykorzystać do fraz składających się nawet z 4-5 słów, np. w formie pytań jakie internauci często wpisują w Google. Pamiętaj, że pomimo iż treści mogą być obszerne, to jednak wpisy są podlinkowane słabiej niż wyższa, ważniejsza struktura i dla
 12. W związku ze świeżą aktualizacją prowadzonych przeze mnie kursów pozycjonowania online, przygotowałam następujący harmonogram promocji: -50% od dzisiaj do 7 lipca br.; -40% od 8 do 31 lipca br.; -30% od 1 do 31 sierpnia br. Promocje dotyczą następujących materiałów: kurs pozycjonowania dla początkujących [PDF + EPUB + MOBI] zaktualizowany 25 czerwca 2019 r.: https://www.lexy.com.pl/blog/produkt/kurs-pozycjonowania-dla-poczatkujacych kurs pozycjonowania dla średnio zaawansowanych [PDF] zaktualizowany 3 lipca 2019 r.: https://www.lexy.com.pl/blog/produkt/
 13. Nie, nie powinno być żadnych łańcuchów przekierowań. Prawdopodobnie masz albo nieaktualne linki wewnętrzne, albo nieprawidłowo ustawione przekierowania, przez które np. najpierw przekierowujesz z http://domena.pl na http://www.domena.pl, potem dopiero na wersję z HTTPS, ewentualnie w międzyczasie są jeszcze jakieś przekierowania wynikające z dawnej zmiany struktury adresów URL. Możesz wkleić tutaj wszystkie 4 przekierowania? To jednak dużo.
 14. Odsyłam do wpisu https://sprawnymarketing.pl/seo-checklista-po-wdrozeniu-ssl/ Jest tam wszystko po kolei wyjaśnione łącznie z odesłaniem do narzędzia umożliwiającego sprawdzenie łańcuchów przekierowań, sprawdzeniem czy faktycznie połączenie jest w pełni bezpieczne (często zostają jakieś obrazki albo pliki w HTTP) itp. W skrócie, wszędzie powinieneś korzystać tylko z jednego formatu adresu, czyli z HTTPS i albo z, albo bez www w zależności od tego, jak ustalisz. Jedynie w GSC nie ma możliwości wskazania "preferowanej domeny" w postaci tej z HTTPS (wybierasz ją jedynie pomi
 15. Zweryfikuj w pierwszej kolejności, czy faktycznie na tych stronach masz ustawiony noindex (lub none). Komunikat jest właśnie po to, abyś mógł szybko zareagować na ewentualne błędy na stronie. Jeśli pozostaną na nie, z czasem Google zacznie je usuwać z indeksu.
 16. Różne DC Google mogą mieć zapisane różne wersje strony, więc to jeszcze może się zmieniać. Możesz sprawdzić to klikając w link "Kopia" przy danym wyniku. Pamiętaj też, że Google nie zawsze wyświetli opis z sekcji META i że to co wyświetli jest w dużym stopniu zależne od wpisanego zapytania. Raz pobierze opis z sekcji META, innym razem wyciągnie sobie fragment strony zawierający wyszukiwane wyrażenie.
 17. Sądzę, że tak. Po 1. żadnych testów nie robi się pojedynczo, tylko hurtowo i z próbą wykluczenia innych czynników mogących zaburzyć wynik. Po 2. to spadek zaledwie o 1 oczko. Po 3. zdarza się, że na 10 odświeżeń uzyskasz wiele różnych wyników, bo są one zależne od wielu czynników. PS Dla komplikacji przypomnę o zasadzie first link counts.
 18. Ale to nie o samą stronę chodzi, tylko również o konkretne frazy. Piszesz, że na regionalnych domenach masz wysoko w topach artykuły na ogólne frazy. Jeśli tak faktycznie jest (sprawdzałeś w różnych lokalizacjach w narzędziu podglądu reklam?), to znaczy, że te konkretne frazy nie mają charakteru lokalnego. Jednak te o charakterze lokalnym będą zawsze dostosowane do lokalizacji i ciężko tu mówić o pozycjonowaniu regionalnej strony na ogólnopolskie wyniki, bo czegoś takiego w rzeczywistości nie da się uzyskać.
 19. Jak miałam problemy z przekierowaniami u siebie (domeny zostały prawidłowo przekierowane, stare zniknęły z indeksu, a po kilku latach nagle się znowu pojawiły i na domiar złego zastąpiły nowe), to połączyłam 301 z canonicalem i po chwili wszystko wróciło do normy. To było zalecenie Muellera, bo wrzucałam temat na działające wtedy G+.
 20. Takie zmiany były już dawniej wprowadzane. Kiedyś można było za pomocą samych subdomen (np. lokalnych) zgarnąć sporo miejsca w top 10. Ciekawa była też możliwość podbicia pozycji drugiej z podstron dzięki wysokiej pozycji pierwszej - np. jeśli jedna podstrona zajmowała 3. pozycję, a druga była na kilkunastej, wystarczyło wbić ją do dziesiątki, żeby podkleiła się pod tę na 3. pozycji i wtedy zajmowało się pozycje nr 3 i 4. Potem w 2013 r. był Domain Crowding Update mający na celu ograniczenie liczby wyników z tej samej domeny. Z czasem Google zaczęło zmniejszać liczbę wyników dla z
 21. Wylicz ilość roboczogodzin, przygotuj kosztorys comiesięcznych kosztów dodatkowych (linki, artykuły, teksty, podzlecanie na zewnątrz), dopasowując wszystko do potrzeb konkretnej strony. Wylicz swoją stawkę za godzinę pracy biorąc pod uwagę Twoje umiejętności, doświadczenie i czas, jakim dysponujesz. Uwzględnij koszta wspólne ponoszone w ramach prac nad wieloma klientami - hostingi, domeny, narzędzia, generalnie utrzymanie zaplecza.
 22. Może to być ciężko, chociaż to zależy od fraz. U mnie na jednej z domen jest problem tego rodzaju, że raz pokazuje się domena główna, a raz subdomena, ale tylko dla niektórych fraz. Jeśli wskakuje domena, to subdomeny raczej nie da się znaleźć w top 100. Są takie, które pokazują więcej wyników - zarówno domenę, subdomenę, jak i dodatkowe podstrony i to ma miejsce zazwyczaj dla nazwy firmy, bo to mocno brandowa fraza, w której są mniejsze limity na wyniki z tej samej domeny. Absolutnie nie można tego przyjmować za pewnik. Jeśli prowadzi stronę w domenie i subdomenie, obie są wzajemnie
 23. Masz rację co do tego, że liczba wyświetleń jest nabita przez roboty, również przez te do zliczania wzmianek o marce - one czasem (przy korzystaniu z ustawień zaawansowanych) mają dość nietypową formę albo są zapisane w cudzysłowie. Zazwyczaj w takich przypadkach dzienna liczba wyświetleń jest mocno zbliżona, tyle że jest problem z kliknięciami i tym samym z CTR. Sprawdź, jakie frazy sam monitorujesz i wejdź osobno w wykresy wyświetleń tych mniej popularnych, a zobaczysz, że są do siebie zbliżone. Robotowi pokaże wyniki dostosowane do ustawień narzędzia. Co do dany
 24. Z okazji zbliżających się Świąt, ustawiłam promocję -20% na wszystkie kursy i ebooki dostępne na stronie https://www.lexy.com.pl/blog/sklep Promocją objęte są następujące materiały: kurs pozycjonowania dla początkujących kurs pozycjonowania dla średnio zaawansowanych pakiet kursów SEO (kurs pozycjonowania dla początkujących + dla średnio zaawansowanych) szkolenie „Zarabiaj na audytach SEO” SEO case study Słownik pojęć SEO Promocja trwa od dzisiaj, 12 kwietnia, do 30 kwietnia 2019 r.
 25. Mnie osobiście Yoast nie przekonuje, więc to tylko moja propozycja.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy