Skocz do zawartości

Fałszywe e-mail'e z ZUS


Nikonem

Rekomendowane odpowiedzi

Z adresu ZUS@GOV.PL otrzymałem dzisiaj e-mail z informacją o zaległych składkach. W stopce dane kontaktowe do ZUS. Zaległości nie mam, więc sprawdziłem w na koncie w ZUS czy coś jest nie tak. Brak zaległości. Po 10 minutach czekania dodzwoniłem się do Infolinii ZUS a tam wyjaśnili, że ktoś się pod nich podszywa. No i straciłem przez jakiegoś dowcipnisia trochę czasu z rana. Może ta wiadomośc komuś oszczędzi tego czasu :D

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W radiu też o tym mówili wczoraj. Generalnie jak się nie ma zaległości to na takie maile trzeba uważać. 

Profesjonalne publikacje Content Marketingowe - zamów online na BlackHood.pl 

Szeroki wybór Łożysk samochodowych

Polecam również Praca Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@okazwłoka dane kontaktowe są ZUS a link z nazwą ZUS prowadzi do 

www.wicket.eu

Adres e-mail jest do zus@gov.pl Szczerze mówiąc link sprawdziłem dopiero po Twoim wpisie.

41 minut temu, Sanchez Spinoza napisał:

na takie maile trzeba uważać. 

 

Ostatnio mam wysyp wiadomości podszywających się pod różne istniejące firmy z załącznikiem w rar i żądaniem płatności. Adresy e-mail są w domenie istniejących firm.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zacząłem w php pisać apkę która monitoruje nowe wiadomości na skrzynce. Jest tam kilka fajnych opcji antyspamowych. Może trochę okrężną drogą robione, ale w php czuję się najlepiej. Może za jakiś czas skrypt udostępnię do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest problemem podszyć się pod czyjś adres.

Po za tym ZUS nie korzysta z takiego adresu. ZUS nie wysyła informacji mailowych o zaległości. :)

Przed jakakolwiek reakcją należy sprawdzić dokąd prowadzą linki z wiadomości (oczywiście nie klikając w nie). Nie otwierać też załączników.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nikonem napisał:

Z adresu ZUS@GOV.PL otrzymałem dzisiaj e-mail z informacją o zaległych składkach

Zobacz w treści (źródle)  e-maila jaki faktyczny jest nadawca SMTP.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahaha - właśnie czytałem ten temat i przyszła do mnie wiadomość o treści:

Witam
Przesylam wezwanie przed sadowe do spaty wiezytelnosci jesli nie rozpoczna Panstwo splaty sprawa zajmie sie komornik sadowy.
Z powazaniem Grupa Kruk S.A.
[Kruk S.A. ]
el.: [+ 48 660987754]
 
 Zadluzenie na dzien 2018.10.11 <- TO JEST LINK DO PLIKU .rar

Odpowiedź wiadomości email na adres: jeerry@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sprawa jest poważna, bo dużo osób wziętych z zaskoczenia może otworzyć taki załącznik by sie przekonać co te Bryy ****** z ZUS'u znowu wymyśliły :nie_powiem:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie : "Jak żyć?" postawione prezesowi ZUS, pytany odpowiada krótko...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności