Beltan

Rozliczanie SEO sklepu internetowego za % z obrotów

Polecane posty

Jak w temacie, macie jakieś doświadczenia w układzie że za SEO/SEM na sklepie internetowym dostajecie % z obrotów jako należność za swoją pracę i jak w takim rozliczeniu pracujecie/chcieli byście pracować?

Rozliczanie za frazy przestało być takie atrakcyjne, fraza frazie nie równa co powoduje różne konsekwencje, konkurencja też nie śpi. Z kolei pozycjonowanie abonamentowe pozostawia luźną furtkę interpretacjom co i za ile się należy.

Wiadomo że za skuteczność klient zapłaci więcej na udziałach, ale na pewno nie padnie ofiarą dobierania kiepskich fraz, generowania sztucznego ruchu, ani pójścia na łatwiznę na inne sposoby, tylko podbije efektywność sprzedaży z jak najlepszym przebiciem (w założeniu). Nie musi zastanawiać się nad SEO/SEM na którym się nie zna, czy wszystkie "efekty specjalne" w kampaniach są uzupełniane, analityka, konwersje, jest dużo dodatkowej pracy za którą trzeba płacić i poświęcać dodatkowy czas na to, a wiadomo choćby taki etat analityka ruchu na stronach internetowych, mediana 7 tys zł/mc, kto na to nastarczy jak rozkręca młody biznes, a jeszcze dodatkowa optymalizacja, zaangażowanie w rozbudowywanie treści i dodatkowe usprawnienia podnoszące jakość i skuteczność. Taki układ może być sprzyjający.

Zastanawiam się jakie są minusy takiego układu, co może przeszkadzać, budzić wątpliwości, o co należy zadbać przy nawiązywaniu współpracy tego typu?

Jakie macie myśli na ten temat?

Nie znam żadnej agencji, która rozliczałaby się z samych obrotów sklepu. Bo to nie agencja decyduje o cenie produktu, optymalizacji karty, uptime hostingu, obsłudze klienta, promocjach, asortymencie. Można wymieniać w opór.

Równie dobrze sklep mógłby mieć konwersję na poziomie 0.05%. Kto na to pójdzie?

Ewentualnie podstawa + prowizja %, jeśli gra warta świeczki.

Sklep to nie landing page ze środkami na potencję, jest za dużo zmiennych, które decydują obrotach i trudno obarczać nimi agencję SEO.

paq-studio.png

Zleć artykuł SEO w: Redseocopy | Kup sobie śmieszną skarpetkę: smieszne-skarpetki.com.pl

Zadaj sobie pytanie, czy za adwordsy też tak można..?

Przecież na zakup w danym sklepie nie wpływa tylko pozycja danej frazy.. ba, nawet nie jest najważniejszym z czynników.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

@Beltan rozumiem, że pytasz o zagrożenia z perspektywy kogoś kto ma świadczyć usługi pozycjonowania, a nie właściciela biznesu.

Zagrożeń jest dużo i niestety każda ze stron musiała by mieć udziały zagwarantowane. Jeżeli to miałoby się odbywać tylko na zasadzie, że klient przychodzi do Ciebie i mówi: mam sklep i odpalę Ci 2% od obrotów jak mi go ustawisz, to wówczas możesz się zastanowić czy przypadkiem nie lepiej brać kredyt i samodzielnie go poprowadzić. Kto nie ryzykuje, nie pije szampana.

Musisz brać pod uwagę takie scenariusze: pracujesz nad tym tematem 3 lata, a po 3 latach klient oświadcza, że już nie potrzebuje, albo zwinie interes, albo ....... (tu możesz wpisać wszystko, łącznie z urodzinami babci).

Jeżeli na Twoim miejscu czuł bym się mocny w tej sprawie, to mógłbym przystać na taki układ pod warunkiem: moja jest domena, moje są dane klientów. Wtedy wiesz, że z dnia na dzień nie dostaniesz kopniaka. A nawet jeżeli dostaniesz to będziesz mógł z domeną pójść do kogoś innego i zaproponować mu współpracę (domena + baza klientów).

W tej sytuacji obydwie strony ponoszą ryzyko "zakończenia współpracy".

Jeżeli wierzysz w ten biznes, to znaczy, że go zbadałeś, wiesz, że masz szanse, że sklep ma szanse sprzedawać to możesz na coś takiego się zgodzić. Jeżeli jednak analiza rynku, analiza cen, konkurencji, dostawców pokazuje Ci, że może być średnio to zastanów się czy nie lepiej iść gdzieś na etat, może nawet do kogoś kto ma sklep stacjonarny, ale na tyle ciekawą ofertę, którą można przenieść do internetu i zatrudnij się.

Jeżeli jednak jesteś naiwny, to ja chętnie otworzę jakiś sklep, żebyś mi go pozycjonował :) za udział w zyskach. Mogę nawet zaproponować Ci połowę zysku. Musisz mieć tylko taką świadomość, że obrót może być, a zysk nie koniecznie, bo całość zysku ze sklepu przeznaczę na leasing swojego nowego Range Rovera za 850 tys zł brutto :) który jest niezbędnym narzędziem do prowadzenia tego biznesu. Mam nadzieję, że zrozumiałeś mój wywód.

Skuteczna metoda izolacji. Zobacz: cennik ocieplania pianką. Nowoczesna izolacja to realne oszczędności w ogrzewaniu domu.

Jesteście trochę w błędzie bo znam wiele sklepów/innych działalności które płacą procentowo za wygenerowane zyski.I na prawdę przy tradycyjnej umowie na pozycjonowanie poszczególnych fraz żadna agencja/pozycjoner by tyle nie zarobiła.Mówię tu o kilku zerach na fakturze.

Kwestia odpowiedniej umowy itd. oraz tego czy dana agencja/pozycjoner jest w stanie zrobić to co trzeba.

No i oczywiście takiej umowy nie podpisuje się z firmą która startuje na rynku, ale ma już jakąś pozycję.Bo każdy może napisać zakładam sklep, daję Ci % od zysków, a Ty zajmuj się promocją.Jeśli by tak było to ja jutro zakładam 1000 sklepów i zlecam ich promocję za udział w zyskach, a potem lecę na Bahamy bo kasa sama będzie spływać.Tak to nie działa.

Ogólnie to jakaś firma X ma kontakty/pomysł na biznes, ale nie na promocję.Promocję zleca za odpowiedni udział w zyskach innym firmom.

Jest takie przysłowie: Kto się zna na wszystkim to się nie zna na niczym.

• Like 1

logo_novacash3.png

Forum o pożyczkach

Szybka pożyczka online                                                     

1 godzinę temu, Toto napisał:

Mam nadzieję, że zrozumiałeś mój wywód

Nic nie wnoszący bełkot.

• Like 1

Prawdopodobnie najlepszy blog na temat SEO SzlafRock.pl -   Certyfikat SSL

12 godzin temu, Finan napisał:

No i oczywiście takiej umowy nie podpisuje się z firmą która startuje na rynku, ale ma już jakąś pozycję.

Ale w tym przypadku mowa jest o czymś zupełnie nowym.

13 godzin temu, Beltan napisał:

kto na to nastarczy jak rozkręca młody biznes

A więc mówimy konkretnie o nowym biznesie, a nie takim, który jest ugruntowany i już na start gwarantuje obroty i zyski.

11 godzin temu, SzlafRock napisał:

Nic nie wnoszący bełkot.

Dzięki za opinię :) Domyślałem się, ale było już za późno.

Poza tym starałem się odpowiedzieć na zapytanie, czyli dokładnie:

13 godzin temu, Beltan napisał:

Zastanawiam się jakie są minusy takiego układu, co może przeszkadzać, budzić wątpliwości, o co należy zadbać przy nawiązywaniu współpracy tego typu?

Jakie macie myśli na ten temat?

• Like 1

Skuteczna metoda izolacji. Zobacz: cennik ocieplania pianką. Nowoczesna izolacja to realne oszczędności w ogrzewaniu domu.

przeważnie przy nowej działalności/projekcie można wejść ale bardziej na zasadzie partnera/współwłaściciela takiego przedsięwzięcia aby mieć realny wpływ na różne elementy funkcjonowania firmy.

• Like 2

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Oczywiście, że są Agencje, które się tak rozliczają. Wszystko zależy od oborotu. Jak przyjdzie do Ciebie Allegro i da Ci nawet 0,5% swojego obrotu to musisz być debilem, żeby nie skorzystać. Jeżeli jest to współpraca partnerska to Agencja musi klientowi powiedzieć, że np. dokładając xx.xxxzł zwiększy swój obrót, a mądry klient powinien taką kaskę wyłożyć. Z tym, że żeby znaleźć mądrego klienta obecnie...

Blog motoryzacyjny - domena 2004 rok, TF 28, CT 21, może być Twój.

Minus jest jeden i to duży. Agencje nie chcę takiej współpracy - sprawdzałem jakieś dwa lata temu. Przynajmniej kilka, z którymi rozmawiałem.

@Paq lubię cie i przyglądam się jak robisz swój sklep motocyklowy ale takie podejście jest delikatnie mówiąc chybione. Z góry zakładasz, że właściciel sklepu jest idiotą, który będzie robił wszytko aby sklep kulał. Co więcej ograniczasz działania seo / sem . Bo optymalizacja karty, uptime itd to właśnie działka, za którą odpowiedzialna jest agencja. Bo po to się dzielisz kasą na zasadzie WIN WIN, żeby właściciel sklepu nie musiał wiedzieć jak zrobić linkowanie wewnętrzne, jak napisać dobry opis produktu, jak zoptymalizować sklep.

Robisz analizę, szacujesz koszty i wiesz, czy się opłaca wejście w taki biznes, czy nie.

• Like 1

38 minut temu, Pyciak napisał:

Oczywiście, że są Agencje, które się tak rozliczają. Wszystko zależy od oborotu.

Jasne, ale warto przeanalizować przypadek i pytanie kolegi @Beltan, z którego jednoznacznie wynika, że to jest młody biznes. Nie mówimy więc o Allegro.pl 

40 minut temu, Pyciak napisał:

Jak przyjdzie do Ciebie Allegro i da Ci nawet 0,5% swojego obrotu to musisz być debilem, żeby nie skorzystać.

Czy zakładasz, że ludzie z Allegro są debilami? :D 

47 minut temu, Pyciak napisał:

Jeżeli jest to współpraca partnerska to Agencja musi klientowi powiedzieć, że np. dokładając xx.xxxzł zwiększy swój obrót

Ale kolega @Paq słusznie napisał. Nikt o zdrowych zmysłach, prowadzący agencje nie zagwarantuje takiego czy innego obrotu sprawy, pod groźbą kary lub utraty zysku za pracę. Na powodzenie przykładowego sklepu składa się zbyt wiele czynników, które mają bezpośredni wpływ: ogólna sytuacja na rynku, sytuacja u konkurencji itp. W dalszym ciągu takie obiecanki mogą pozostać tylko obiecankami, a nie gwarancjami. Jedyne co zagwarantować może agencja to ruch, a i na to nie ma wpływu na 100%.

25 minut temu, NoTo napisał:

Agencje nie chcę takiej współpracy - sprawdzałem jakieś dwa lata temu.

I nie ma co się dziwić. To co piszesz pokazuje, że Silni gracze po dwóch stronach nie pójdą na taki układ. Taki układ może zaistnieć tylko wtedy kiedy jedna ze stron jest słaba i nie jest pewna swojej oferty. W innym przypadku nie powinni się dogadać :) 

41 minut temu, Toto napisał:

I nie ma co się dziwić. To co piszesz pokazuje, że Silni gracze po dwóch stronach nie pójdą na taki układ. Taki układ może zaistnieć tylko wtedy kiedy jedna ze stron jest słaba i nie jest pewna swojej oferty. W innym przypadku nie powinni się dogadać :) 

Nie, to pokazuje, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem :) Silni gracze też się tak rozliczają :) Znam co najmniej 3 spółki, w których zarządzie jest:

a - osoba związana z agencją

b - osoba związana z dużą, znaną marką

które współpracują ze sobą - agencja daje know-how, marka pieniądze i produkty.

Edytowano przez Pyciak
bo mi sie przypomniało, a nie chce mi się później tłumaczyć

2 minuty temu, Pyciak napisał:

Silni gracze też się tak rozliczają

Rozumiem, że dysponujesz całą masą przykładów :) 

Daj namiary na takie agencje koledze @NoTo bo on nie znalazł. Ja też poproszę.

Jeżeli ja prowadziłbym bardzo dochodowy sklep to musiałbym rozważyć, czy opłaca mi się zainwestować w swoją kadrę i mieć to u siebie i dla siebie, czy taniej będzie to zlecić na zewnątrz. Jeżeli agencja zaproponuje wartość mniejszą niż koszty zatrudnienia i utrzymania personelu to (bo przecież będą to koszty stałe) wybiorę agencje. Ale jeżeli agencja przyjmie taką moją propozycję, finansową gorszą niż utrzymanie własnego personelu to nie będzie to świadczyć o jej sile, ale o słabości właśnie. Oczywiście mówię to o prosperującym biznesie, z obrotami i realnym zyskiem.

Jeżeli masz ciekawą propozycję - zapraszam na PW, jeżeli chcesz mi udowodnić, że się mylę, to nie mam czasu :)

19 minut temu, Pyciak napisał:

Nie, to pokazuje, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem

Nie mam dla Ciebie żadnej propozycji, chciałem tylko pokazać, że umiem czytać ze zrozumieniem i rozumiem znaczenie poszczególnych słów. Dlatego wnioskuję, że możesz pomóc dając kolegom namiary na silnych graczy, którzy rozliczają się w ten sposób.

10 minut temu, Pyciak napisał:

jeżeli chcesz mi udowodnić, że się mylę

Broń boże. Napisałeś coś, więc jestem przekonany, że nie jest to "nic nie wnoszący bełkot" ;) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez SEOsklep24.pl
      Ręczne mocne profile TR + pisanie postów!

Ręcznie zakładane forumowe profile Trust Rank zdobyły już solidną pozycję w dogmatach pozycjonerskich i wpisały się na dobre w schematach związanych z kampaniami SEO każdej pozycjonowanej strony. Nie sposób odmówić im skuteczności oraz faktu, iż są obecnie jedną z najbezpieczniejszych form zdobywania linków kierujących do promowanych stron. To jednak nie koniec - SEOsklep24.pl ulepsza to, co już jest bardzo dobre - wprowadzamy do oferty nową usługę, która polega nie tylko na tworzeniu profili TR z linkami, ale także pisaniu postów z założonych kont!

Co daje dodatkowa opcja związana z pisaniem postów?

Otóż profil, na którym znajduje się link do Waszej strony (najczęściej w sygnaturce), jest dodatkowo wzbogacany o treści pod postacią napisanych na forum postów. Posty są oczywiście tematyczne, różnią się długością i ilością (w ramach 1 konta piszemy od 3 do 5 tematycznych postów). Profil z napisanymi postami jest dużo bardziej wiarygodny, zyskuje w oczach administratorów a także Google (dodatkowe posty to szybsza indeksacja profilu a także więcej miejsc, z których podlinkowana jest Wasza strona oraz założony profil). Jeżeli dla strony same profile to za mało - na pewno profile w usłudze z napisaniem postów sprawdzą się wyśmienicie!

Jeśli chcesz zamówić większą ilość postów, które mamy
      napisać z jednego założonego profilu to zapraszamy do
      kontaktu na kontakt@SEOsklep24.pl.
      Wycenimy wtedy usługę indywidualnie!

Co oferujemy w ramach usługi?

Stworzenie 25-500 profili osadzonych na polskich domenach / popularnych forach internetowych + wypełnienie ich linkami kierującymi do Waszej strony.
      Napisanie od 3 do 5 tematycznych wpisów z każdego konta (różnicujemy długość a także ilość pisanych postów). Posty piszemy ręcznie, gwarantując tematyczność a także unikalność. Nie piszemy postów w dziale "Powitalnia", każdy post zamieszczany jest w aktualnym temacie - nasze wpisy są naturalne, dzięki czemu nie wpłyną negatywnie na wizerunek Waszej strony/firmy. Możemy zagwarantować, że posty napisane przez nas będą dopasowane do tematyki prowadzonej rozmowy.
      Linki pozyskiwane są na domenach z TF i CF +20!
      Usługa realizowana do 5-30 dni roboczych! Szczegółowy raport po zakończeniu usługi linkowania - w raporcie znajdą się dane logowania dla profili oraz e-mail'a założonego na potrzeby zlecenia.

Przykładowe profile oraz posty:

http://angielski.edu.pl/forum/post70544.html#p70544
      http://lubforum.pl/user/28410-assi22/
      http://centrump2p.com/viewtopic.php?f=16&t=2720&p=9771#p9771
      http://www.erodzina.com/forum/viewtopic.php?f=37&t=4851&p=545784&sid=562f02c0bc20c9aafc7b29a42f335cfb#p545784

Co potrzebujemy do realizacji zlecenia?

Listy URL wraz z anchorami - możliwość linkowania zarówno stron głównych, jak i podstron (linki w większości znajdują się w sygnaturkach lub w wypełnionym profilu forum).

Dostępne pakiety linków:

105 postów na 25 forach
      Link: http://seosklep24.pl/447-105-postow-na-25-forach.html
      Cena: 189,99zł

210 postów na 50 forach
      Link: http://seosklep24.pl/448-210-postow-na-50-forach.html
      Cena: 299,99zł

420 postów na 100 forach
      Link: http://seosklep24.pl/449-420-postow-na-100-forach.html
      Cena: 550zł

Kontakt:

GG: 4826437
      mail: j.brozyna@seosklep24.pl
      tel. 796 451 740

Dane Firmy:

J&J Jakub Brożyna
      ul. Wałowa 12
      38-230 Nowy Żmigród
      NIP: 6852245474
    • Przez Dralik
      Sprzedam/ Wynajmę punkty w nowym Systemie Wymiany Linków LinkTak.pl (ref).

Cena za 1000 pkt LinkTak.pl - 11 zł netto
      Przy zamówieniu większej ilości pkt cena do negocjacji.

DLA KAŻDEGO NOWEGO UŻYTKOWNIKA ZAREJESTROWANEGO Z MOJEGO REF PIERWSZE 2 MIESIĄCE RABAT 40% (po 2 miesiącach cena wraca do kwoty 11 zł za 1k.)

Podana kwota dotyczy wynajmu na 30 dni
      Wystawiam fv
      Kontakt
      biuro@dralik.pl Dane:
      SEOklik Przemysław Śliwiński NIP: 789-173-53-49 62-302 Węgierki ul. Czereśniowa 27    
    • Przez seo-synonimy
      Wykonam Audyty SEO + optymalizacja stron!

Obszerny Audyt i optymalizacja strony!

Zapraszam do skorzystania z oferty dotyczącej optymalizacja stron. Wiele testów, wielu ekspertów, nawet same wytyczne twórców algorytmów wyszukiwarek potwierdzają - strona musi być przyjazna dla użytkownika i dla robotów odwiedzających stronę. Jeżeli taka nie będzie - wysokie pozycje staną się tylko mrzonką.
      Oferuję profesjonalną pomoc w optymalizacji stron opartych na autorskich lub darmowych CMS, stron HTML, blogów, sklepów online i stron firmowych. Do każdego zlecenia podchodzę z należytą starannością, przyglądając się stronie pod kątem optymalizacji SEO i wdrażając wymagane poprawki. Wszystkie prace zostaną udokumentowane audytem SEO (zwykle od 20 do 50 stron A4) - profesjonalnie przygotowany, opisujący wszystkie poprawki i zmiany wdrożone na stronie.
      Zapraszam do skorzystania z oferty. Koszty optymalizacji strony ustalane są indywidualnie.
      Kontakt: damian@seo-synonimy.pl

Zapraszam do współpracy!
    • Przez Miyagi
      Posiadasz stronę internetową, ale nie realizuje ona Twojego celu biznesowego? Chcesz oferować usługi przez Internet, jednak nikt nie odwiedza Twojej witryny?

Pozycjonowanie stron internetowych, to jedna z najbardziej skutecznych form reklamy w Internecie. Wynika to m.in. z popularności wyszukiwarki Google, a także nieinwazyjności. To potencjalni klienci sami znajdują stronę lub sklep internetowy, którego produktami lub usługami są zainteresowani.

Dzięki usłudze pozycjonowania jesteśmy w stanie sprowadzić wartościowy ruch na Twoją stronę internetową i zamienić go w potencjalnych klientów.

Dlaczego warto ze mną współpracować?
      skuteczność potwierdzona pozytywnymi opiniami Klientów,
      indywidualna wycena na podstawie branży oraz oczekiwań,
      konkurencyjne ceny,
      nie zawieram długoterminowych umów - miesiąc wypowiedzenia,
      co miesiąc przesyłam statystyki wraz z podsumowaniem,
      wystawiam FV VAT.

Więcej informacji: http://marketing-sensei.pl/uslugi/pozycjonowanie/pozycjonowanie-stron-internetowych/

Zapraszam do kontaktu!

Dane firmy:
      Marketing Sensei
      ul. Mickiewicza 81/31
      60-837 Poznań
      NIP: 6652737988
      e-mail: hello@marketing-sensei.pl
      www: marketing-sensei.pl
    • Przez Seochess.pl

Wykonam kompleksowe usługi SEO dla klienta indywidualnego jak i firm. Link Building najwyższej klasy. Seo jest jak partia szachów. Rozegraj swoją konkurencję już teraz. Zobacz moje usługi!

STRATEGICZNE PLANOWANIE

Twoja strona potrzebuje strategicznego planowania i dobrze zoptymalizowanej kampanii backlinkowej. W dzisiejszych czasach odpowiednia optymalizacja i kampania backlinkowa to podstawa. 80 % sukcesu. Brak odpowiedniego zaplecza nigdy nie pozwoli Ci dostać się na sam szczyt wyszukiwarek. Współpracując ze mną masz pewność, że otrzymujesz usługę czy produkt, który pozwoli ci na optymalizację i backlinking 21 wieku. Rozegraj przeciwnika razem z nami !

CZAS TO PIENIĄDZ

Twój czas to pieniądz. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego każde zlecenie wykonujemy w tempie ekspresowym! Maksymalny czas wykonania usługi to 10 dni, jednak nasza średnia jest dużo lepsza! Robimy wszystko, abyś był zadowolony. Bardzo istotny jest dla nas także fakt, abyś brał czynny udział w tym co robimy i nanosił zmiany czy poprawki. Współpraca popłaca! Nie zapomnij również dobrze zoptymalizować swojego zamówienia pod względem logistycznym, tak aby miało ono sens.Każdy detal ma znaczenie…

EFEKT GWARANTOWANY

Wszystko co robimy, to najwyższej jakości usługi Backlinkowe. Link building ma swoje wady i zalety, ale jest niezbędny abyś zaistniał w wyszukiwarce i pokonał swoją konkurencję. Nasza rola polga na tym, aby nawigować twój ruch na szachownicy wyszukiwarek i prowadzić Cię krok po kroku do zwycięstwa. Warto pamiętać, że kampania backlinkowa powinna być przeprowadzona w odpowiedni i zrównoważony sposób.

Rozegraj przeciwnika razem z nami!

Oferta detaliczna :

Profile forumowe :

- Polskie
      - Zagraniczne (język angielski)
      - do 3 komentarzy na każde konto
      - wybrany anchor text i słowo kluczowe

Blogi Expires :

a) Blogi Tumblr 

- PA>27 + 10 zespinowanych artykułów + anchor text
      - PA>30-34 + 10 zespinowanych artykułów + anchor text
      - PA>35 + 10 zespinowanych artykułów + anchor text
      - PA>40 + 10 zespinowanych artykułów + anchor text
      * PA >35 ORAZ PA>40 nie zawsze dostępne!

Blogi Wordpress

c) Blogi Weebly

d) Blogi Webnode
      -

e) Blogi Over-blog

- Content building - artykuły wysokiej jakości, opytmalizacja wordpressa pod szybkość i seo, proste landing page pod proste produkty które dobrze konwertują.

- Trust Ranki - serwisy internetowe o wysokim PA ORAZ DA - czyli tworzymy konto i zostawiamy link w sygnaturce/strona internetowa/about

- Optymalizacja - Seo Audyt + monitoring pozycji w google (Rank Tracking via Scrapebox ) + raport

Proszę zapytać o ofertę na dane kontaktowe. 

Dane kontaktowe:

Tomasz Roman
      support@seochess.pl
      info@seochess.pl