Jump to content

Paq

Forumowicze
 • Content Count

  1,627
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  23

Paq last won the day on March 13 2019

Paq had the most liked content!

Community Reputation

506 Excellent

About Paq

 • Birthday 05/01/1990

Contact Methods

 • Website URL
  http://paq-studio.com

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Koszalin

Recent Profile Visitors

12,230 profile views
 1. Rak, jak każdy inny @zgred. Przynajmniej będzie mógł zadawać pytania na grupach na Facebooku: "Ej, jak zmienić kolor fontu w widgecie z prawej strony", bo co drugi w PL siedzi na Divi, to mu chociaż odpowie.
 2. 90% wszystkich gotowych theme jest zbudowana w oparciu o rakotwórcze page-buildery, zawierają tonę zbędnych CSS'ów, widgetów, więc nawet trudno to ocenić, który jest napisany lepiej, a który gorzej. Jak stronę zbudujesz z jednym sliderem, dwoma wtyczkami, to każdy da radę. A jak będziesz chciał mieć złożony site, to każdy taki theme będzie wymagał pracy front-end dewelopera. Nie ma dobrych, gotowych theme'ów plug & play, drag & drop etc. Poza tym - co to znaczy, najwydajniejszy i najlepiej zoptymalizowany pod SEO? Liczy się kontekst - ten sam theme może równie dobrze dawać radę, jak i niszczyć całą robotę. Tutaj masz materiał, który objaśnia, w czym pierwszy lepszy gotowy them nie daje rady i zapewniam, że ten problem dotyczy 99% z nich: https://youtu.be/WzYq8Ici0VY Ostatecznie, jeśli upierasz się przy gotowcu, to pewnie Divi będzie najmniejszym złem.
 3. Nie do końca Mion, wiele mechanik jest nieindeksowalna dla niego mimo że działa na zaktualizowanym Chromie. Nawet głupia mechanika ukrywania tekstu pod "czytaj więcej" w 2 na 3 przypadki jest nie zaindeksowana. O lazy load'ach i innych dziwnych paginacjach nie wspominając.
 4. To jest zwykły scam na wyciąganie kasy od nieświadomych webmasterów.
 5. Screaming Frog, jeśli masz do skanowania cały site. A jak z doskoku, to masz np. taką wtyczkę do Chrome'a, jak "Check my links".
 6. Chcesz łamać prawa autorskie i pytasz, jak to ograć, żeby Cię nikt nie złapał za rękę. Tak powinniśmy rozumieć Twoje pytanie?
 7. To, jaka jest różnica między subdomeną, a katalogiem, to było to wielokrotnie wałkowane. Subdomena nie dziedziczy wartości po domenie matce, w której jest osadzona. I odwrotnie - w katalogu dziedziczy wszystkie wartości. A w związku z tym - implikuje to mnóstwo okoliczności. Jako, że forum jest podatne na włamy i na indeksowanie jakichś dziwnych kombinacji URL, query stringów, a nawet na niekontrolowane linki wychodzące (generowane przez użytkowników), to jeśli forum ma być tylko dodatkiem, a nie corowym elementem składowym, to tylko w subdomenie. Słabsze pozycje wyjściowe, ale większe bezpieczeństwo długoterminowo. PS. IMO nie ma szans na zbudowanie mocnej społeczności wokół forum dyskusyjnego w 2019 r.
 8. Paq

  Dziwne backlinki?

  Są na pewno niemile widziane.
 9. Po roku użytkowania, to pewnie 1/3 kodu systemowego jest podmieniona w wyniku bieżących update'ów.
 10. Ja bym w ogóle zastanowił, się czy semantycznie istnieje powiązanie między "nauka pływania Warszawa", a "nauka pływania dla dorosłych", bo za pewnie nie i trzeba byłoby zacząć, że masz architekturę do przebudowy.
 11. My zmigrowaliśmy ze sharedów kylos.pl na madhosting.pl - prowadzi to nasz partner i naprawdę dają radę; ich oferta to tak na dobrą sprawę VPS pod e-commerce z obsługą administracyjną. Sporo klientów z Woo i Prestą już tam przenieśliśmy i wszyscy są zadowoleni. Na plus na pewno bezobsługowość, bo Ty na froncie nadal masz zwykły panel, a nie konsolę, a zasoby sprzętowe obsługa dokłada po zleconych testach. My sami na madhosting.pl uciekliśmy z jednym ze sklepów spółki, tj. motogar.pl, bo przy 5-6 tys. produktów Presta już nawet nie zapisywała danych na sharedzie (nie żeby shared kylos.pl był słaby, po prostu shared już przy dużym ruchu i takiej liczby produktów nie nadaje się do obsługi). Żadne krypto, po prostu jesteśmy naprawdę szczerze z nich mega zadowoleni. Pozdrawiam, Paq
 12. @kwk9k O mocy zaplecza decyduje jego profil linków, a nie CMS, na jakim stoi. Tak, jak napisał @Aleksiejs - bez znaczenia.
 13. @Parsi Ja bym sobie zadał zasadniczo jedno pytanie - po co miałbyś wpinać wpinać zaplecze w SC?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy