Paq

Forumowicze
 • Zawartość

  1347
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Paq wygrał w dniu 22 Kwiecień

Paq posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

350 Excellent

O Paq

 • Urodziny 01.05.1990

Contact Methods

 • Website URL
  http://paq-studio.com
 • GooglePlus
  +AdrianPakulski

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Koszalin

Ostatnie wizyty

8072 wyświetleń profilu
 1. 1. Mówisz o lokalizacjach, którym ręcznie przypisano powiadomienie o nienaturalnych linkach wychodzących, tak? Zmierzyć się tego jednoznacznie chyba nie da, bo sam mam kilka domen, które dostały takie powiadomienia, ale ich widoczność w wynikach nie spadła i to w perspektywie roku, dwóch lat. Czy mogą potencjalnie szkodzić domenom, do których linkują? To prawdopodobne, ale testów nie robiłem, bo zawsze prewencyjnie zdejmowałem linki wychodzące z [1] takich stron. 2. Myślę sobie, że większe ryzyko generuje domena, która została wielokrotnie dodana przez rycerzy SEO do disavow tool. Tyle tylko, że nie sposób ocenić, czy domena została dodana do disavow tool. Disavow tool to tylko informacja dla algorytmu, który zbiera informacje na temat lokalizacji i jeśli takich sygnałów z disavow tool jest dużo, to algorytm prawdopodobnie ocenia, że jest to miejscówka o niskim autorytecie i oznacza ją jako toksyczną. Ale na pytanie, czy domenie, która wielokrotnie została dodana do disavow tool, Google przycina widoczność odpowiedzi nie znam. Trzeba byłoby samemu sobie strzelać disavow i to sprawdzić na dużej próbce. 3. IMO nie ma co tego rozkminiać na czynniki pierwsze. Jeśli domena ma w ch*j linków wychodzących, a jej historyczna widoczność w Google leci na łeb, to pewnie taką lokalizację sobie można odpuścić w kontekście pytania - czy pozyskać link z takiej strony, czy też nie. Ale to też nie jest taki jednoznaczny sygnał, bo mam kilka precli, które lata temu przepaliłem na frazy (tak, pozycjonowałem precla!), ich widoczność na poziomie algorytmicznym została przycięta, a kopią. Czyli tych domen w zasadzie w ogóle nie widać w wynikach, a żrą. Dużo ale. [1] Anyway, dziś takich powiadomień dużo już nie wchodzi, bo one dotąd były rozdawane ręcznie. Generalnie odkąd odpadł Matt, ograniczyli liczbę (IMO) pracowników SQT, oni takie rzeczy próbują na poziomie algorytmicznym załatwić.
 2. @Mion Mogę tylko przypuszczać, że @JaK_666 pisząc o dedykowanym CMS'ie nie miał na myśli dedyka pisanego od podstaw tylko to, że nie będzie robił tej dodatkowej strony firmowej w oparciu o samą Prestę tylko zainstaluje pewnie WP albo Drupala jako "dedykowane" rozwiązanie do nowej strony.
 3. W Search Controle będziesz miał powiadomienie o malware - jeśli domena jest czysta to wystarczy wysłać wiadomość, że zagrożenia już nie ma i w ciągu 1-2 dni zdejmą ten komunikat.
 4. Wyindeksujesz to w Search Console w ciągu 5 minut. Indeks Google » Tymczasowo ukryj
 5. Szablon graficzny nie ma w praktyce nic do samego silnika WP.
 6. @gieral Samo założenie w tej książce jest błędne, bo o czyjej etyce mówimy? Pozycjonera? Albo coś jest u góry, albo nie, a pamiętaj, że absolutnie każde działanie, które podejmuje pozycjoner jest niezgodne z regulaminem wyszukiwarki - nawet sama optymalizacja strony w treści, grafikę etc. ma na celu zmanipulowanie algorytmu; nie trzeba tego dalej rozwijać. Ale pracę dyplomową opisz tak, jak w książkach - na uczelniach nie mają o tym pojęcia, a tym bardziej na informatyce, więc w treści może być cokolwiek. I tak nie będziesz miał nikogo kto będzie w stanie merytorycznie ocenić pracę skoro SEO nie robi na co dzień. A ta książka to żadna wykładnia. W polskiej literaturze mylenie np. SEM z PCC jest na porządku dziennym, więc bez większego zaskoczenia.
 7. Aha. PS. 5 ostatnich wpisów z Planety-SEO ma tytuły: 1. Na czym polega pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google? 2. Jak zabezpieczyć towar przed wysyłką? 3. Najczęstsze błędy podczas adresowania przesyłek w eSklepie 4. Jak opakowanie może zachęcić klienta do kolejnych zakupów? 5. Jak zminimalizować liczbę zwrotów produktów w sklepie internetowym? Komentarza chyba nie wymaga. Brakuje tylko przepisów na bezlaktozowe naleśniki i poradnika z 5 sposobami na to jak zrobić ABS na brzuchu przed sezonem. A tak serio to wyczyściłbym Planetę ze wszystkich blogów korporacyjnych. Have a good day.
 8. Są techniki obarczone mniejszym i większym ryzykiem; nie ma nieetycznych, bo wszystkie prowadzą do jednego - manipulacji algorytmem. Danych jeśli nie załatwisz sam, to pewnie nic konkretnego nie znajdziesz. Ewentualnie szukaj po frazach - SEO case study etc. Ale nie wiem, jak zakwalifikujesz, który case jest naturalny, właściwy i nieetyczny, bo założenia tego podziału są najzwyczajniej w świecie błędne.
 9. Katalogowanie jako takie nadal może pozytywnie wpływać autorytet samej domeny, ale nie ma co oczekiwać, że gołe linki URL i brand wbiją jakąkolwiek frazę. Katalogowanie to IMO nadal szansa np. dla małych sklepów internetowych, w których to nowe produkty dziedziczą moc po stronie głównej i lądują na wyższych pozycjach niż przed tym katalogowaniem (robot częściej odwiedza stronę główną, to i szybciej wbija w indeks nowe treści - produkty). Kwestia selekcji samych katalogów po prostu, ale te podstawowe pakiety Pozycjonusz.pl nadal działają.
 10. Mylisz się - domena .pl nie daje lepszej pozycji, a domeny globalne pozycjonują się tak samo, jak krajowe i funkcjonalne. Można mieć tylko wątpliwości co do regionalnek, ale i tutaj brak IMO jednoznacznych wskazań, które by potwierdzały, że gorzej wchodzą w SERP'y.
 11. Szkoda na to wszystko czasu. Domenę .pl trzymaj sobie na 301 i nie widzę powodu, dla którego miałbyś na nią cokolwiek pchać. A już robienie subdomen to najgorszy możliwy scenariusz, bo subdomeny nie dziedziczą mocy z domeny matki, więc totalne przepalanie $. Strzelasz do muchy z rakiety balistycznej. Masz domenę .pl, to fajnie - możesz ją ewentualnie podawać przez telefon, albo drukować na wizytówkach, bo .net ma w PL niższą wiarygodność konsumencką od domen globalnych.
 12. H1 powinien odzwierciedlać zapytania do wyszukiwarki. Proste. A to, czy klienci najpierw wpisują autora, a dopiero potem tytuł książki, dowiesz się z Keyword Tool.io albo Google Keyword Planner. Pomijam już fakt, że piszesz o H1, a sprawdzasz to komendą site. To, że u Ciebie H1 jest takie samo jak title wcale nie oznacza, że to samo jest u konkurencji. Title a H1 to dwie różne sprawy.
 13. 1. Wygeneruj sobie całą mapę strony WonderWebWare Sitemap Generator; będziesz miał gotową listę URL'i do przeanalizowania i do przekierowania. 2. Tu masz poradnik, jak zrobić 301: http://www.rabinek.pl/seo-htaccess-tricki-dla-pozycjonera/ 3. A po co Ci Yoast? Przekierowania 301 zrobisz ręcznie w htaccess.