Paq

Forumowicze
 • Zawartość

  1526
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  21

Paq wygrał w ostatnim dniu 13 Listopad 2018

Paq ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

453 Excellent

O Paq

Contact Methods

 • Website URL
  http://paq-studio.com
 • GooglePlus
  +AdrianPakulski

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Koszalin

Ostatnio na profilu byli

10541 wyświetleń profilu
 1. Paq

  Struktura URL

  Jeśli to WP/Woo, to dziwne, że masz numerację URL'i tak, jak to pokazałeś. WP/Woo dokleja liczby porządkowe do URL'i tylko, kiedy wykryje, że istnieje druga, trzecia, czwarta z rzędu TAKA SAMA kategoria (żeby baza się nie wysypała). No chyba, że coś tam poustawiałeś dziwnego w Using > Permalinks.
 2. Paq

  Struktura URL

  https://www.youtube.com/watch?v=FALs2xyylsI
 3. Paq

  Nazwa domeny inna od nazwy firmy

  @SzlafRock Dawid spytał, czy angielskinazwamiejscowości.pl jest ok, czy nie jest ok na nazwę domeny dla szkoły językowej. Mion napisał, że nie ok, a ja dorzuciłem rozwinięcie, dlaczego - nie będę przecież materiału przepisywał
 4. Paq

  Nazwa domeny inna od nazwy firmy

  Tak, jak @Mion napisał, kiepski to pomysł. A tutaj wideo z argumentem, dlaczego: https://youtu.be/TmIORQ4VI-g
 5. Paq

  Budowanie zaplecza

  "Na czuja" to tutaj kluczowe słowo.
 6. Paq

  HDMI a DVI

  Super, dzięki Panowie!
 7. Paq

  Wesołych Świąt

  TOP'ów po powrocie ze świąt
 8. Paq

  Wybór domeny na sklep internetowy

  Jeśli są markami zastrzeżonymi w konkretnym regionie i konkretnej branży, to tak. Jeśli nie są, to nie, sprawa oczywista. Dlatego tak, jak Ci wcześniej powiedziałem - musisz sobie zbadać temat albo we własnym zakresie albo jeśli nie masz kompetencji, to zapłacić 500 zł kancelarii, która obsługuje tematy prawa handlowego w internecie i praw autorskich i będziesz miał przynajmniej zdrowy sen. Bo marka może być zastrzeżona na różnych poziomach - znak graficzny, graficzno-słowny, słowny. https://euipo.europa.eu/eSearch/ https://www.tmdn.org/tmview/welcome Ale nawet jeśli nie są markami zastrzeżonymi, to zachodzą problemy identyfikacyjne - klienci będą dzwonili w sprawie naprawy drukarki, której Ty nie naprawisz i w drugą stronę; ktoś będzie dzwonił do tamtej firmy, że złożył zamówienie w sklepie i chce sprawdzić status zamówienia. Pracujemy obecnie z jedną z marek ogólnopolskich FMCG, która ma nazwę produktu taką, jak nazwa własna popularnego wybrzeża w Europie i zgadnij, kto okupuje TOP'y. Wikipedia, poradniki podróżnicze itd. Bo nikt nie przewidział, że wypozycjonowanie firmy o nazwie np. "Szczecin" na frazę "Szczecin" takie proste nie jest; żeby nie powiedzieć, że jest pomysłem absurdalnym na etapie badań i planowania strategii W ogóle źle zacząłeś - nazwa nazwą, ale są dziesiątki scenariuszy dookoła, które musisz przewidzieć. To, czy nazwa jest seksi, czy nie, to na typ etapie sprawa drugorzędna.
 9. Paq

  Wybór domeny na sklep internetowy

  https://www.youtube.com/watch?v=oyAGAwG-dOc
 10. Paq

  Wybór domeny na sklep internetowy

  https://www.google.com/search?q=Cześć%2C+Zwracam+się+do+was+z+prośbą+o+ocenę+nazwy+sklepu+internetowego.+W+sklepie+będą+sprzedawane+głównie+komputery+stacjonarne+%2Fskładaki+oraz+podzespoły+PC+%2B+reszta+akcesorii+Głównie+sprzęt+przeznaczony+dla+graczy.+Do+wyboru+mam+dwie+domeny+%3A&oq=Cześć%2C++Zwracam+się+do+was+z+prośbą+o+ocenę+nazwy+sklepu+internetowego.++W+sklepie+będą+sprzedawane+głównie+komputery+stacjonarne+%2Fskładaki+oraz+podzespoły+PC+%2B+reszta+akcesorii++Głównie+sprzęt+przeznaczony+dla+graczy.++Do+wyboru+mam+dwie+domeny+%3A&aqs=chrome..69i57&sourceid=chrome&ie=UTF-8
 11. Paq

  HDMI a DVI

  Hej, milion takich tematów na forach IT, a i tak brak konkretów. Mam tak: Karta graficzna: 2 X DVI Monitory: 2 X DVI Wszystko cacy. I teraz tak. Muszę zrobić update grafiki w mojej stacji roboczej, ale że nowych kart graficznych z 2 X DVI w zasadzie się dziś już nie sprzedaje (a jak już są dostępne to jakieś potwory do grania w gry, które wymagają dodatkowego zasilania, a mój komp jest zaadaptowany ze starego serwera HP i zasilacz nie ma przewidzianych kabli zasilających PIN coś tam), to pozostaje mi zakup grafiki z wyjściami 2 X HDMI. Czyli miałoby być tak: Karta graficzna: 2 X HDMI Monitory: 2 X DVI Jak kupię kable HDMI do DVI, to taki układ zadziała? Kiedyś pamiętam to rozkminiałem i wiem, że w jakąś stronę nie działa. Pozdrawiam
 12. Hej, zlecę tworzenie napisów do filmów na kilku kanałach na YouTube. Potrzebuję gotowych plików do uploadu, format dowolny - ważne, żeby był zgodny ze standardem YT. Znaczna część filmów, do których chcę zlecić napisy ma już napisane transkrypcje, więc zadanie jest tym łatwiejsze, bo wystarczy po prostu dopasować treść do wideo. Mile widziana faktura VAT, ale to nie jest niezbędny warunek. Po realizacji kilku, kilkunastu materiałów możliwa współpraca długoterminowa. Kontakt: kontakt@paq-studio.com lub telefonicznie - numer dostępny na stronie firmowej.
 13. To, że linki wewnętrzne w listingu produktów mają przypisany parametr <h> to patologia, więc natychmiast do zdjęcia. Zastanów się w ogóle, czy kategoria nadrzędna powinna zawierać listing produktów, czy być tylko miejscem do "wylądowania" użytkownika i być zaprojektowana w taki sposób, żeby "zepchnąć" użytkownika na podkategorie. Bo, to, że zdejmiesz <h> z nazw produktów w listingu to nie musi być jednoznaczne z tym, że pozbędziesz się problemu kanibalizacji. Tłumaczyłem to w tym miejscu:
 14. Paq

  Pomoc dla początkującego

  Pytasz właściciela szybu naftowego czy lepiej inwestować w ropę, czy w energię odnawialną?
 15. Paq

  Certyfikat ssl

  Odpowiadając stricte co pytania: nie, nadal nie jest czynnikiem rankingowym. Wiadomo - wpływa na proces zakupowy, zaufanie konsumenta itd., ale traktując pytanie dosłownie, to mimo oficjalnej mantry, czynnikiem rankingowym na dziś dzień nie jest (co nie znaczy, że miałbyś go nie wdrożyć, bo nie taka jest moja rekomendacja).