Paq

Forumowicze
 • Zawartość

  1416
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  16

Paq wygrał w ostatnim dniu 12 Październik

Paq ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

387 Excellent

O Paq

 • Urodziny 01.05.1990

Contact Methods

 • Website URL
  http://paq-studio.com
 • GooglePlus
  +AdrianPakulski

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Koszalin

Ostatnio na profilu byli

8925 wyświetleń profilu
 1. Google nie tworzy takich powiązań. Tekst może być przetłumaczony 1 do 1 i algorytm nie będzie wiedział, że to kopia w innym języku.
 2. Jedna domena oczywiście. Głupotą byłoby równoległe pozycjonowanie 5 domen na 5 fraz, bo (mega upraszczając) 1000 BL wyciągnie do TOP 10 wszystkie 5 fraz na 1 domenie, a te same linki nie wyciągną do TOP 10 5 fraz na 5 różnych domenach. Jedna domena właśnie dlatego, że wypracowujesz jej autorytet i nowe treści, jakie się na niej pojawiają, dziedziczą wspólne wartości. Przy 5 domenach, masz 5 razy tyle roboty.
 3. Budowanie zaplecza

  @Moriarty Zdziwiłbyś się, ale nawet wśród moich znajomych padły dwa wyroki za pożyczony content i jeden jest w trakcie. I takimi sprawami nie zajmują się płotki, tylko zorganizowane grupy, które żyją z tego, że ciągają do odpowiedzialności za prawa autorskie. Są wydawcami, skumali się z kilkoma prawnikami i ciągają po sądach, żeby wyjąć swoje. Faktury za teksty sami sobie wystawiają z datami wstecznymi, więc podkładki mają (i co ciekawe, sąd łyknął temat, że kilkanaście tekstów mogło rzeczywiście kosztować 10k, przedłożyli fakturki). Papier wystawia oczywiście spółka spółce, jak akurat zajdzie potrzeba. Nie żebym straszył, ale uczulam, bo trochę młodzieży też tutaj siedzi, a oni nie będą potrafili się zabezpieczyć i jak usłyszą, że w internetach wszystko mogą, to potem ręka w majtkach.
 4. Na początku tej afery z cenami Hekko, po wysłaniu do nich wniosku o wydanie wszystkich domen, dostałem indywidualne warunki i -30% na wszystkie przedłużenia domen. Spoko, odpuściłem sobie, ale od kilku dni ceny są dla mnie, jak dla klienta indywidualnego (ostra zwyżka), a w supporcie zawsze odpowiada ktoś inny, więc nie idzie się z nimi dogadać i każdą ProFormę ręcznie chcą poprawiać. Kosmos.
 5. Spotkanie w Szczecinie

  I git. Do zobaczyska mordki.
 6. Budowanie zaplecza

  @blazejs Tylko pamiętaj, że korzystanie z subdomen, domen regionalnych ogranicza w pewnym zakresie linkbuilding. Nie mówię, że zaplecze musi być drugim Onetem, mieć przezajebiste logo etc., ale jadąc w kółko po najniższym koszcie, odcinasz się od możliwości zostawienia linka ręcznego na moderowanych miejscówkach. Szansa na to, że np. średnio rozgarnięty moderator forum wytnie link do strony w subdomenie (już nie mówię o darmowym aliasie) jest jednak znacznie wyższe od .pl i czegoś, co pod tą "peelką" wygląda względnie przyzwoicie. Domeny w subdomenie nie idzie też katalogować (OMG! on kataloguje w 2017 strony! sic!), no i generalnie IMO mało to rozwojowe, bo .pl zawsze idzie ewentualnie sprzedać, jeśli nadarzy się okazja. Cokolwiek. Subdomeny jednak zawężają pole manewru. Pozdrawiam
 7. Spotkanie w Szczecinie

  @Jedrker Jednak w czwartek nie mogę. Ostatecznie zostaje piątek - kilka osób już temat zaklepało, więc kwestia tylko doboru miejscówki. Szczecin, godzina 20.00. Jakie miejsce Panowie? Byle tam się jakoś względnie szło dostać, bo przebijać się po południu przez miasto, to będzie apokalipsa.
 8. Wiek domeny

  @Stranek Tu masz rozwinięcie mojego komentarza na temat tego, jak rozumieć wiek domeny: http://paq-studio.com/blog/wiek-domeny-a-seo-czy-wygasla-10-lat-temu-domena-ma-tak-naprawde-10-lat/
 9. Śmieszne zdjęcia FB

  https://obrazki.elektroda.pl/8228520400_1507193423.png
 10. Spotkanie w Szczecinie

  Ej, ja też bym chętnie wpadł. Najlepiej jakiś czwartek - ewentualnie piątek. Może @s_matysik by się ogarnął. Szczecina nie znam na tyle, więc w organizacji merytorycznie nie pomogę, ale może przyszły piątek 13 października? 20.00.
 11. Słowo kluczowe w domenie

  Modeo nie jest nawet w grupie haseł pochodnych do Moda, więc nie wiem skąd ten pomysł. Nawet fraza Gry będzie zwracała inne wyniki od frazy Gra, a co dopiero kiedy słowa dzielą różnice dwóch znaków. Kilka postów wcześniej wrzuciłem Ci odnośnik do innego wątku, w tym temat rozwinąłem. Czytałeś to w ogóle? Poza tym - pozbawianie anchorów pełnej nazwy domeny IMO nie wygląda na organiczny linkbuilding. To tak, jakbym linkował domenę adrian.pl na adria. Dziwnie to co najmniej wygląda w mapie anchorów.
 12. Słowo kluczowe w domenie

  Jeśli dobrze to ograsz, to domeną exact matchową możesz sporo ugrać. Tu masz więcej info:
 13. Budowanie zaplecza

  @Marudny To jest już problem algorytmu, który nie nadąża za trendami. Z jednej strony zmuszają nas do nadprodukcji treści pisanej, z drugiej chcą karać za jej ukrywanie, a sprawą oczywistą jest, że jeśli konkurencja ma 5 tys. znaków na kategorii, to dobrym tekstem na 500 znaków nic nie idzie ugrać. Braki w optymalizacji można nadrabiać backlinkami, ale dzisiaj BL jest znacznie droższy w produkcji niż content.
 14. Bo słabo wygląda, bo ma dużo reklam (żeby inaczej tego nie napisać), zero normalnej treści, skopiowane foty. Strony z quizami to (bez obrazy) żadna wartość dodana, stąd pewnie taka ocena.