Paq

Forumowicze
 • Zawartość

  1481
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  19

Ostatnia wygrana Paq w dniu 28 Listopad 2017

Użytkownicy przyznają Paq punkty reputacji!

Reputacja

420 Excellent

O Paq

 • Urodziny 01.05.1990

Contact Methods

 • Website URL
  http://paq-studio.com
 • GooglePlus
  +AdrianPakulski

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Koszalin

Ostatnie wizyty

9882 wyświetleń profilu
 1. Paq

  Teksty jakość preclowej są OK dla Google

  Prawdopodobnie nie, bo rozpoczynasz nowy łańcuch. Porzucenie jest, kiedy wracasz do organika i dalej grzebiesz po nim na tym samym zapytaniu.
 2. Paq

  Jaka agencja

  Powbijaj sobie na jakieś grupy E-commerce Polska i pokrewne na Facebooku, szukaj w tych grupach po słowach kluczowych "pozycjonowanie", "SEO", pokrewnych. Zobacz rekomendacje na ludzi do byłych ogłoszeń (bo na pewno ktoś już o to pytał), sprawdź kto jest chętnie polecany, kto jest aktywny, kto się merytorycznie wypowiada itd. Ja ostatnio szukałem osoby do montażu wideo, to najpierw szukałem na YouTube ludzi z kanałami, którzy tłumaczą jak montować wido, itd. - dostałem od nich rekomendacje. Potem pogrzebałem na kilku grupach na FB, też zebrałem kontakty; potem porobiłem sobie tabele w Excelu, zestawienia do kogo mam się odezwać, obserwowałem kto co robi itd. Research podwykonawcy wymaga wkładu czasowego. To już nie czasy ogłoszeń w żółtej panoramie firm. Teraz to zleceniodawca musi się bardziej napracować w researchu niż wykonawca. Bo dobry wykonawca ma tyle, że nie musi. Z szukaniem człowieka do montażu też łatwo nie było.
 3. Paq

  Jaka agencja

  Chyba złe miejsce, bo 80% grupy docelowej to ludzie, którzy świadczą usługi SEO. Na forum budowlanym nie szukałbym firmy, która zrobi remont mieszkania.
 4. Paq

  Teksty jakość preclowej są OK dla Google

  Źle rozumiesz ten współczynnik odrzuceń @jankos. Ranking factorem jest współczynnik odrzuceń, ale jako porzucenie strony na rzecz powrotu do wyników organicznych (i grzebania dalej w organiku), a nie jako zamknięcie karty przeglądarki ze stroną, która wyczerpała zapytanie użytkownika.
 5. Paq

  Teksty jakość preclowej są OK dla Google

  Robot nadal nie ma pojęcia czym różni się zwykły tekst pisany przez człowieka od bełkotu z synonimizatora. I pewnie jeszcze długo wiedział nie będzie. Być może w przyszłości będzie mechanizm, który wybrane fragmenty treści będzie wysyłał do np. modułu translacji. Jeśli translator byłby w stanie uprawdopodobnić tłumaczenie (np. kojarzyć pary słów - a przecież usługi takie jak Google Home są właśnie takim małym AI, bo do asystenta głosowego też można wypowiedzieć pytanie o różnych budowach, a czasami z błędami językowymi), to taki tekst będzie mógłby mieć przypisywaną wyższą wagę, od tego, który takiego testu nie przejdzie, ale musieliby mieć na to naprawdę nieograniczone zasoby.
 6. Paq

  Ankieta dotyczącą pracy SEOwca

  Konstrukcja trochę dziwna. Pada pytanie o zakres usług - pozycjonowanie stron internetowych. Ok, robimy, zaznaczam. Potem - linkowanie. Hmm. Linkowanie jest składową pozycjonowania, więc zastanawiam się, czy zaznaczyć. No nic, też zaznaczam. A potem pada pytanie ilu klientów obsługujemy w zakresie pozycjonowania, a ilu z zakresu linkowania. Czyli, że jako podwykonawca do linkowanie? Nie da się chyba pozycjonować bez linkowania, więc liczby będą tożsame. W sumie to nie wiadomo, jakiej odpowiedzi udzielić, żeby nie zmanipulować wyników. Ankietę porzuciłem i smutłem trochę, bo chciałem pomóc.
 7. Paq

  Amazon wycofuje się z AdWords PLA

  @SzlafRock to ciekawe, że Alibaba rozdrabnia się na jakieś marki-córki, skoro lepiej byłoby w Polsce od razu forsować Alibabę (której notabene pewnie nie znają użytkownicy AliExpress). To, że konsolidacja jest, to jasne. Pytanie tylko, czy rosnące technologie, jak np. wyszukiwanie głosowe uskuteczniane przez Alexę (i jej urządzenie Echo) nie wytnie niezależnych sklepów internetowych w perspektywie długoterminowej. Zastanawiam się po prostu, czy e-commerce zostanie sprowadzony do handlowania towarami na serwisach typu Alibaba, Amazon itd., czy jednak będzie trochę miejsca na zwykłe sklepy.
 8. Paq

  Filmy mało znane a niezłe

  Wiesz, temat jest o filmach mało znanych, ale dobrych, to już nie przebierałem w kategoriach płatny albo darmowy
 9. Od 28 kwietnia Amazon kończy z ładowaniem pieniędzy w AdWords PLA. https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-05-10/amazon-is-said-to-halt-google-shopping-ads-as-rivalry-heats-up To ciekawe, jak zaczyna kształcić się e-coommerce. Amazon czuje się tak mocny, że nie musi (lub nie chce) inwestować w Google. Zastanawiam się, czy jak daleko będzie przebiegał proces konsolidacji rynku. Czy docelowo zostaną: Amazon, Alibaba, jakiś tam AliExpress i lider ogólnokrajowy (u nas Allegro) i koniec, czy będzie miejsce dla sklepów niezależnych. W końcu dzisiaj nawet procesy automatyzacji dogonić trudno (roboty, które same obsługują całe magazyny z paczkami w stosach); nie mówiąc o nakładach na reklamę itd.
 10. Paq

  Filmy mało znane a niezłe

  Ładunek 200.
 11. Paq

  Zarobienie na zapleczu

  WhitePress tak, ale pod warunkiem, że zaplecze ma ruch. A jak go nie ma, ale ma mocny BL, to pozostaje Linktak.pl, a jak ma lepszy zasięg organiczny to Statlink.pl.
 12. Paq

  Śmieszne zdjęcia FB

 13. Paq

  Wesołego Alleluja

  Wzajemnie. Dajcie algorytmowi odpocząć.