Beltan

Forumowicze
 • Zawartość

  78
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

4 Neutral

O Beltan

Ostatnio na profilu byli

478 wyświetleń profilu
 1. Więcej jest punktów do ugrania na treści na stronie teraz
 2. Taaa, od razu zapytam za ile podlinkowali by mi zapleczówki.
 3. @brn może lepiej zostań przy tych swoich "krowich fryzjerach" @Finan Może nie ma żadnego algorytmu, a całe Google to iluzja podtrzymywana przez legion pracowników ręcznie sprawdzających i indeksujących wszystkie linki "The Show Must Go On", a biliony z adwordsów gra warta świeczki żeby trzymać formę. Ale tak na poważnie, całkiem łatwo dodzwonić się do Google i z kimś pogadać, a nawet sami do Ciebie dzwonią jak zgłosisz problem/pytanie i zostawisz namiar. To tym bardziej jak są jakieś spam-reporty czy systemy monitorujące, wątpię żeby wszystko szło w trybie full-auto. No ale to takie zgadywanie.
 4. Bez contentu robienie takich konkurencyjnych fraz to masochizm. Poza tym ludzie zgłaszają jak jest taka "wytrzaskana na topy" strona-kit to i ręczny filtr łatwiej zarobić na dużych frazach.
 5. Ja tu widzę np. "pozycjonowanie warszawa" Top1 przy wykorzystaniu zasady "content is King" i przeciętnego pozycjonowania od warsztatu technologicznego. Bardzo mocne i bardzo popularne frazy przypuszczam że są moderowane ręcznie przez pracowników Google, ale to może moje odczucia względem zaawansowania algorytmów oceniających content i trochę idealizm.
 6. Content nie z tej ziemi i to co on potrafi wypozycjonować już teraz, moim zdaniem ma dobre rokowania. Ale przemilczał temat więc nie ma tematu.
 7. Wątpię żebyś przebił konkurencję, masz jakiś konkretny content pod ten temat?
 8. @dpx Analytics.js jak jest cache'owany i wczytywany z dysku, chyba robi takie same wywołania jak zwykle?
 9. Dość dobry konfig do .htaccess na cache: # BEGIN Expire headers <ifModule mod_expires.c> ExpiresActive On ExpiresDefault "access plus 5 seconds" ExpiresByType image/x-icon "access plus 2592000 seconds" ExpiresByType image/jpeg "access plus 2592000 seconds" ExpiresByType image/png "access plus 2592000 seconds" ExpiresByType image/gif "access plus 2592000 seconds" ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access plus 2592000 seconds" ExpiresByType text/css "access plus 604800 seconds" ExpiresByType text/javascript "access plus 216000 seconds" ExpiresByType application/javascript "access plus 216000 seconds" ExpiresByType application/x-javascript "access plus 216000 seconds" ExpiresByType text/html "access plus 600 seconds" ExpiresByType application/xhtml+xml "access plus 600 seconds" </ifModule> # END Expire headers # BEGIN Cache-Control Headers <ifModule mod_headers.c> <filesMatch "\.(ico|jpe?g|png|gif|swf)$"> Header set Cache-Control "public" </filesMatch> <filesMatch "\.(css)$"> Header set Cache-Control "public" </filesMatch> <filesMatch "\.(js)$"> Header set Cache-Control "private" </filesMatch> <filesMatch "\.(x?html?|php)$"> Header set Cache-Control "private, must-revalidate" </filesMatch> </ifModule> # END Cache-Control Headers <IfModule mod_headers.c> <FilesMatch "\.(jpg|jpeg|png|gif|swf|JPG)$"> Header set Cache-Control "max-age=4838400, public" </FilesMatch> <FilesMatch "\.(css|js)$"> Header set Cache-Control "max-age=4838400, private" </FilesMatch> </IfModule> Tutaj jak włączyć kompresję deflate (jeśli serwer obsługuje - chyba każdy) w .htaccess: # compress text, html, javascript, css, xml: AddOutputFilterByType DEFLATE text/plain AddOutputFilterByType DEFLATE text/html AddOutputFilterByType DEFLATE text/xml AddOutputFilterByType DEFLATE text/css AddOutputFilterByType DEFLATE application/xml AddOutputFilterByType DEFLATE application/xhtml+xml AddOutputFilterByType DEFLATE application/rss+xml AddOutputFilterByType DEFLATE application/javascript AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-javascript AddType x-font/otf .otf AddType x-font/ttf .ttf AddType x-font/eot .eot AddType x-font/woff .woff AddType image/x-icon .ico AddType image/png .png
 10. Przerzucenie zdjęć i innych elementów z zydar.pl na agencja.reklamy.kraków.pl. Jak zrobić to szybko? ano skopiować je pod agencje reklamy z taką sama nazwą i podmienić linki w bazie danych do tych elementów:] Tylko to zostało z priorytetów. Jak mam dojście na ftp i panel admina WP to kryzys tej akcji coś czuję. Co do optymalizacji grafiki zamiast smashit polecam EWWW Image Optimizer. WP jest fajnym skryptem jak się wie co się robi i czego się oczekuje. Tylko compressor.io i tinypng.com dają na obrazkach rezultaty które są zbliżone do oczekiwań Google SpeedTest (zarówno jpg jak i png łącznie). Testowałem kilkanaście programów, zawsze jest albo że jpg robi dobrze a png nie, albo vice versa (lub wersja, że png jest lossless to program nic nie może zrobić). Lossless jest nieprzydatny do zwykłych stron. No chyba że ktoś maniakalnie będzie grzebał w poziomach redukcji jakości, to na pewno wygrzebie kilka kilobajtów więcej tylko po co. Bawiłem się prototypowym algorytmem od Mozilli do kompresji obrazków, ale to już trochę "off the grid". Praktycznie do każdej zamierzonej funkcjonalności strony. istnieje gotowe rozwiązanie w postaci pluginu lub templata. Czasami wystarczą jakieś małe własne zmiany aby osiągnąć to, czego się oczekuje. Gdyby te pluginy działały tak dobrze, nie było by problemu żadnego. Przynajmniej na tym konkretnym przykładzie. Dla przykładu https://gtmetrix.com/reports/www.oduk.pl/2MKZob1m także na WP, można osiągnąć jeszcze lepszy wynik, tylko po co? Także da się ale podstawą jest w twoim przypadku, to o czym pisałem. 101/100 i golden button Google Speed Pro przyjdzie pocztą Kompromis bajery/szybkość psuje marzenia.
 11. Nigdzie nie napisałem że nie potrafię sobie poradzić, ani że świadczę wymienione usługi. Skąd Ty to wytrzasnąłeś?
 12. @pyzdera 90+ też mam, ale tu będzie ciężko. Spodziewałem się że lepiej sobie radzą te wtyczki. Że Wordpress to odpalasz kilka pluginów i śmiga. Śmiga tyle, że zdaje się zachodzą konflikty między wtyczkami/priorytety, no i ta "powalająca" efektywność... Smush nie ruszył tam niczego, dopiero tradycyjna kompresja i na ftp, dopiero wtedy. +24 Speed Test. W3 Total Cache i Fastest Cache coś niezbyt włączyły cache. Przez htaccess poszło. Znalazłem za to wtyczkę WP do gzipa która działa... ła tak, że było 2/100 Ręcznie deflate ustawiłem to od razu +20 pkt. Pingdom - Grade B / 80 pkt, 43/100 Speed Test. Strona odchudzona a jeszcze z 1,5mb będzie do ugrania na zewnętrznym zasobie. "Nowoczesne" CMSy... A miało być tak pięknie...
 13. agencjareklamy.krakow.pl Jeszcze obrazki są pobierane z zewnętrznej domeny (zydar.pl ?) jak nie potrzeba. Diagnoza?