Jump to content

Recommended Posts

• Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

KamiX Nie wypowiadaj się za wszystkich. Ja nie czekam z niecierpliwością na giełdę, a piszę sporo na GC. Pilniejsze jest pozyskiwanie klientów.

Jest funkcja ignoruj, polecam. U mnie on wisi od kilku lat w ignorowanych, bo czytanie jego wypowiedzi było jak przedzieranie się przez wypracowania gimnazjalistów i to za darmochę.

Dobry wieczór,   postaram się tutaj odpowiedzieć na wszelkie uwagi.   1. Rzeczywiście w tym artykule nie ma nic odkrywczego, ale są pewne osoby, które nie rozumieją jak się liczą poda

Posted Images

2 godziny temu, mamilo napisał:

Szczerze mówiąc, moim zdaniem to jest zwyczajne oszustwo.

Tak, jest to oszustwo, bo zleceniodawca prawdopodobnie kopiuje sobie teksty, a potem rezygnuje ze zlecenia, żeby za nie nie płacić i sobie wykorzystuje skopiowane... Niestety, tak jak napisał Matthew1991, zleceniodawca ma prawo do rezygnacji ze zlecenia wynikające z regulaminu. Apelujemy do nowej Administracji portalu o zmianę tego przepisu, bo tak być nie może. Zleceniodawca nie powinien mieć możliwości zrezygnowania kiedy tylko zechce. Powinno być tak, że prawo do modyfikacji i rezygnacji może mieć dopóki nie zatwierdzi zlecenia i znajdzie się ono na liście albo dopóki zlecenie będące na liście lub jakikolwiek tekst w zleceniu na więcej tekstów nie zostanie wzięty do realizacji. Z chwilą wzięcia do realizacji pierwszego tekstu ze zlecenia, zleceniodawca nie powinien mieć już możliwości wprowadzania zmian ani rezygnacji. Zmiany powinien móc wprowadzać tylko na prośbę Administracji w razie gdy zlecenie za długo wisi na liście. 

A jeszcze zapytam o jedną rzecz, bo nie uzyskałem odpowiedzi ze strony platformy. Wspomniane wcześniej zlecenie zostało ponownie umieszczone na GC. Teksty były wolne, więc wysłałem ponownie swoje teksty. Tym razem ponownie zostały odrzucone, tym razem jednak, przez system anty plagiatowy. Napisałem do GC, ale w tym w czasie teksty ktoś już napisał. Czy jest waszym zdaniem szansa na odzyskanie pieniędzy? Mam jednocześnie wrażenie, że za czasów poprzedniego właściciela kontakt z klientami był o wiele sprawniejszy

28 minut temu, KamiX napisał:

Tak, jest to oszustwo, bo zleceniodawca prawdopodobnie kopiuje sobie teksty, a potem rezygnuje ze zlecenia, żeby za nie nie płacić i sobie wykorzystuje skopiowane... 

Ja sobie zostawiam takie teksty i sprawdzam co jakiś czas, czy nie ma ich w Internecie. Na razie tylko raz miałem podobną sytuację na innym portalu. Tam po wysłaniu tekstu (doszła w tym czasie mała zawieszka systemu) okazało się, że uznali go za nieunikalny. Wpisałem pierwsze zdanie do wyszukiwarki i na jednej ze stron wyskoczył mi cały mój tekst. Najpierw nie chcieli wierzyć, że to moje dzieło, ale szybko to udowodniłem, zwrócono mi pieniądze i nie podejmowałem żadnych dalszych kroków.

W opisywanych sytuacjach jest to po prostu kradzież, ponieważ za tekst nam nie zapłacono, a ktoś z niego skorzystał. Z tego też względu można już z takim delikwentem, ale też portalem rozmawiać inaczej.

10 minut temu, mamilo napisał:

A jeszcze zapytam o jedną rzecz, bo nie uzyskałem odpowiedzi ze strony platformy. Wspomniane wcześniej zlecenie zostało ponownie umieszczone na GC. Teksty były wolne, więc wysłałem ponownie swoje teksty. Tym razem ponownie zostały odrzucone, tym razem jednak, przez system anty plagiatowy. Napisałem do GC, ale w tym w czasie teksty ktoś już napisał. Czy jest waszym zdaniem szansa na odzyskanie pieniędzy? Mam jednocześnie wrażenie, że za czasów poprzedniego właściciela kontakt z klientami był o wiele sprawniejszy

Jeśli po ponownym umieszczeniu tego zlecenia, wysłałeś swoje teksty i wyszły, że są nieunikalne, a administracja sprawdzi ręcznie i stwierdzi, że są okej to masz szansę na odzyskanie pieniędzy. Z tym, że jest to dziwne. Skoro tamto zlecenie zniknęło, to Twoje teksty nie zostały wykorzystane (teoretycznie) i powinny być unikalne. Nie wiem - chyba, że w systemie coś zostało w pamięci?

8 godzin temu, mamilo napisał:

Zleceniodawca zrezygnował z zamówienia już po napisaniu przez mnie tekstów. Czy komuś też się to przydarzyło? Prosiłbym o wyjaśnienie ze strony portalu.

Zdarzyło mi się. Też szlag mnie trafił, kolokwialnie rzecz ujmując. Tak, jak napisali poprzednicy — zleceniodawca ma do tego prawo (niestety). Jest to krzywdzące dla nas, i co tu dużo — też uważam, że to oszustwo.

4 godziny temu, Matthew1991 napisał:

Z tym, że jest to dziwne. Skoro tamto zlecenie zniknęło, to Twoje teksty nie zostały wykorzystane (teoretycznie) i powinny być unikalne. Nie wiem - chyba, że w systemie coś zostało w pamięci?

Po jakimś czasie od anulowania zlecenia (może z tydzień, dwa) ten sam zleceniodawca dał zlecenie na dokładnie ten sam tekst. Zauważyłam. Wysłałam mu ten, który już napisałam ...  i odrzucił mi go system antyplagiatowy. Na szczęście właściciel portalu szybko zareagował na mojego maila, i odblokował mi tekst. Ostatecznie tekst został zatwierdzony przez zleceniodawcę. Nie wiem, jak wyglądałaby sytuacja, gdyby portal ociągał się z odblokowaniem systemu antyplagiatowego i  ktoś w międzyczasie zarezerwowałby ten tekst i go napisał.

Ten punkt regulaminu powinien zostać dawno usunięty. To jest mega nieprofesjonalne i doprowadza właśnie do takich sytuacji, gdzie zleceniodawca kopiuję sobie napisany tekst a potem usuwa zlecenie.

Inna bajka - co to się ostatni dzieje na GC, że tak mało zleceń nowych się pojawia i dużo starych wisi?

11 godzin temu, Matthew1991 napisał:

No nie wiem, jest sporo zleceń po dobrych stawkach. Zależy kto ile czasu spędza na stronie :) 

Obserwując grupy na FB zauważyłam, że wiele osób bierze przynajmniej 10 zł netto za 1000 zzs. Na GC ze względu na prowizję i dużą ilość początkujących copy raczej takich stawek nie uświadczymy, chyba że w przypadku bardzo specjalistycznych tekstów. Dla mnie te 4-5 zł netto za 1000 zzs to już dużo, biorąc pod uwagę to, że taką ilość tekstu napiszę zazwyczaj w 10-15 minut. Ale dla kogoś, kto długo pracuje w branży i wycenia swoje teksty wyżej, może to być niewiele.

• Like 1

Zlecenia wiszą właśnie przez stawki. W niektórych przypadkach nie opłaca się nawet czytać opisu, a co dopiero Google otwierać ;) Nie zgodzę się jednak z tym, że jest mało nowych. Spędzam na stronie trochę czasu i każdego dnia dochodzą dziesiątki, jeśli nie setki nowych zleceń, tyle że jak są za dobre pieniądze, to rozchodzą się jak świeże bułeczki. 

• Like 1

Po napisaniu 5 artykułów, wszystkie ciągle mają status "Oczekuje na akceptacje". Czyli nie dość, że stawki głodowe, to jeszcze Janusze biznesu nie chcą płacić nawet tej jałmużny?

A myślisz, że każdy siedzi 24/7 przy goodcontent, żeby sprawdzać teksty? Zapewne zlecenie jest większe i czeka zleceniodawca na email z goodcontent ze stausem, że Teksty zostały zrealizowane i dopiero wtedy sprawdza je i akceptuje. Nikt nie bedzie co 10min sprawdzał zlecenie czy czasem ktoś czegoś nie podesłał... Dobrze będzie jak akceptacja będzie wcześniej niż automatyczna po 7 dniach.

Edited by noupe
  • Like 1

34 minuty temu, noupe napisał:

A myślisz, że każdy siedzi 24/7 przy goodcontent, żeby sprawdzać teksty? Zapewne zlecenie jest większe i czeka zleceniodawca na email z goodcontent ze stausem, że Teksty zostały zrealizowane i dopiero wtedy sprawdza je i akceptuje. Nikt nie bedzie co 10min sprawdzał zlecenie czy czasem ktoś czegoś nie podesłał... Dobrze będzie jak akceptacja będzie wcześniej niż automatyczna po 7 dniach.

Status utrzymuje się od kilku dni, a zleceniodawca ma tydzień na ich sprawdzenie. Poza tym, poczytaj wyżej.

4 godziny temu, Ainee napisał:

Obserwując grupy na FB zauważyłam, że wiele osób bierze przynajmniej 10 zł netto za 1000 zzs. Na GC ze względu na prowizję i dużą ilość początkujących copy raczej takich stawek nie uświadczymy, chyba że w przypadku bardzo specjalistycznych tekstów. Dla mnie te 4-5 zł netto za 1000 zzs to już dużo, biorąc pod uwagę to, że taką ilość tekstu napiszę zazwyczaj w 10-15 minut. Ale dla kogoś, kto długo pracuje w branży i wycenia swoje teksty wyżej, może to być niewiele.

Dokładnie :) No, a jeśli ktoś oczekuje stawek od 10 zł netto wzwyż, to raczej nie powinien przesiadywać na tego typu portalach. 

3 godziny temu, TechWorld napisał:

Po napisaniu 5 artykułów, wszystkie ciągle mają status "Oczekuje na akceptacje". Czyli nie dość, że stawki głodowe, to jeszcze Janusze biznesu nie chcą płacić nawet tej jałmużny?

Jeśli ktoś ma siedem dni na ich sprawdzenie, to raczej jasne, że często korzysta z takiego prawa. Nie rozumiem pretensji. Jeśli nie rozliczą Ci tekstów po tygodniu i nie zapłacą, to wtedy można zacząć wylewać żale :P 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Pigułka
      Jestem copywriterką z kilkuletnim stażem. Tworzę teksty o szerokiej tematyce. Skutecznie łączę ze sobą ciekawą treść z zasadami SEO. Zlecenia wykonuję z pełnym zaangażowaniem, rzetelnie i terminowo.

Jakie treści mogę dla Ciebie stworzyć?

- artykuły wysokiej jakości,

- teksty na firmowe strony www,

- treści blogowe,

- opisy produktów,

- posty na FB,

- newslettery,

- artykuły poradnikowe,

- wysokiej jakości treści na zaplecza,

- wpisy do katalogów,

- precle,

- opisy stron www (opisy seo).

Oprócz tego:

- przeredaguję tekst, dzięki czemu zyskasz unikalną treść,

- stworzę tekst, do którego dobiorę najbardziej przyjazne dla wyszukiwarki słowa kluczowe,

- zamieszczę tekst na Wordpressie,

- zaplanuję tematykę treści na Twojej stronie.

Nie wystawiam faktury VAT, preferowana forma rozliczenia - umowa o dzieło.

Zachęcam do kontaktu: anna.pigula@op.pl
    • By seo-synonimy
      [Wykonam] Zlecenia na synonimy/teksty SEO! [PL i ENG] Tanio, precyzyjnie i szybko

Dzień dobry!
      Dziękuję za zainteresowanie moim ogłoszeniem. Jako doświadczony copywriter (w branży od 2008 roku) chętnie podejmę się realizacji zleceń dotyczących tworzenia treści - pisania nowych, unikalnych i zoptymalizowanych tekstów na: strony firmowe/sklepy (opisy kategorii i produktów), pod zaplecza SEO, na witryny typu landing page, na portale (artykuły sponsorowane), blogi, wizytówki firmowe lub teksty reklamowe z najróżniejszymi słowami (frazami) kluczowymi. Dostarczam zoptymalizowane teksty pod wskazane w zleceniu słowa kluczowe, z odpowiednim formatowaniem, nagłówkami i nasyceniem oraz odmianami fraz (istnieje również możliwość zamówienia researchu fraz pod artykuły/stronę).
      Specjalizuję się również w synonimizacji (teksty z klamrami pisane od podstaw lub dodawanie synonimów do przesłanych przez Klienta artykułów, możliwe wielokrotne zagnieżdżanie) i redagowaniu/optymalizacji gotowych tekstów. Piszę artykuły w języku polskim i angielskim - również synonimy. Wszystko na potrzeby oraz pod dyktando klienta. Zapewniam fachowość, profesjonalizm i terminowość.
      Gwarantuję rzetelne podejście do tematu oraz szybkość wykonania zleceń za rozsądne pieniądze. Szukam zamówień pojedynczych lub stałej współpracy. Copywritingiem zajmuję się zawodowo, w branży od 2008 roku.

Realizuję zlecenia na:

- opisy produktów, kategorii i firm (teksty na strony firmowe i sklepy internetowe),
      - teksty wyższej jakości (poradniki, recenzje, artykuły blogowe/branżowe),
      - artykuły sponsorowane i reklamowe,
      - wpisy do katalogów, wpisy na blogi, teksty na fora internetowe,
      - zwykłe teksty (precle),
      - teksty na zaplecza SEO,
      - teksty na e-mail (newsletter),
      - teksty w języku angielskim (zarówno teksty zapleczowe, jak i firmowe/wyższej jakości),
      - synonimy (dodawanie synonimów do gotowych tekstów lub tworzenie tekstów z synonimami od podstaw, również wielokrotnie zagnieżdżonych; synonimy w języku PL i ENG),
      - tłumaczenia z języka angielskiego na polski i odwrotnie,
      - pisanie newsów i ich publikacja, prowadzenie blogów,
      - opowiadania, e-booki,
      - redagowanie tekstów, przygotowywanie napisanych tekstów pod kątem kampanii SEO (optymalizacja gotowych tekstów).

Cechuje mnie:

- komunikatywność,
      - dyspozycyjność,
      - terminowość,
      - profesjonalizm,
      - doświadczenie,
      - kreatywność (nie boję się żadnego tematu, piszę unikalne, ciekawe teksty zarówno poradnikowe, jak i wpisy na strony firmowe i opisy produktów a także teksty na potrzeby SEO – dla mnie każde zlecenie to nowe wyzwanie),
      - precyzja i dokładność synonimizacji tekstów (każdy synonim jest gruntownie sprawdzany, aby idealnie pasował do kontekstu zdania i całego tekstu – w efekcie po wygenerowaniu tekst jest logiczny i spójny),
      - dbanie o unikalność i dokładność realizacji zleceń (piszę teksty tylko i wyłącznie unikalne, spełniające wszystkie wymagania Zamawiających).

W ofercie również tworzenie stron w oparciu o CMS (WordPress), publikacja i optymalizacja gotowych artykułów, administracja witryn, audyty SEO, wdrożenia optymalizacyjne SEO i wiele więcej!

Zapraszam do kontaktu na e-mail: damian@seo-synonimy.pl w celu zapoznania się z cennikiem oraz portfolio a także przetestowania moich umiejętności. Przy większych zamówieniach lub dla stałych Klientów udzielam atrakcyjne rabaty! Zapraszam do współpracy - Damian.

• By CopywriterPaulina
      Stworzę kreatywne posty z wykorzystaniem grafiki na Facebooka i Instagrama, teksty do mailingu, opisy produktów w sklepie internetowym, teksty na każdą tematykę i wszystko co z tym związane z uwzględnieniem wszystkich Państwa wymagań i sugestii za niewygórowana cenę w pakiecie pełne zaangażowanie oraz dokładne zapoznanie się z każdym tematem pracy. 

email kontaktowy: paulinap577@yahoo.com
      Zapraszam do współpracy!
    • By Juve
      Witajcie,

szukam możliwości, aby pracować w obszarze digital marketingu (np. SEO, content marketing, analityka). Posiadam już w tym pierwsze doświadczenia i pewną wiedzę.
      Mam m.in. certyfikat Google Analytics i Marketing Analytics (z platformy Udacity - wykonałem 8 projektów w języku angielskim sprawdzanych przez mentorów).

Jestem otwarty na różne propozycje oraz formy współpracy (B2B, UoP, zlecenie). Obecnie jestem dostępny niemalże pełnoetatowo. Interesuje mnie praca zdalna, ewentualnie hybrydowa (Łódź).

Przykładowe zlecenia, które mogę wykonywać:
       - pisanie wartościowych artykułów
       - tworzenie zaplecza blogowego na darmowych/dostarczonych szablonach
       - analityka danych
       - tworzenie opisów do produktów na sklepach internetowych
       - działania social media

Zapraszam do kontaktu. Najpierw na forumowy mail: juve160787@gmail.com.
      Zainteresowanym chętnie opowiem coś więcej o sobie i wyślę, np. przykładowe teksty.

Pozdrawiam i zapraszam.

• By seo-synonimy
      [Wykonam] Zlecenia na synonimy/teksty SEO! [PL i ENG] Tanio, precyzyjnie i szybko

Dzień dobry!
      Dziękuję za zainteresowanie moim ogłoszeniem. Jako doświadczony copywriter (w branży od 2008 roku) chętnie podejmę się realizacji zleceń dotyczących tworzenia treści - pisania nowych, unikalnych i zoptymalizowanych tekstów na: strony firmowe/sklepy (opisy kategorii i produktów), pod zaplecza SEO, na witryny typu landing page, na portale (artykuły sponsorowane), blogi, wizytówki firmowe lub teksty reklamowe z najróżniejszymi słowami (frazami) kluczowymi. Dostarczam zoptymalizowane teksty pod wskazane w zleceniu słowa kluczowe, z odpowiednim formatowaniem, nagłówkami i nasyceniem oraz odmianami fraz (istnieje również możliwość zamówienia researchu fraz pod artykuły/stronę).
      Specjalizuję się również w synonimizacji (teksty z klamrami pisane od podstaw lub dodawanie synonimów do przesłanych przez Klienta artykułów, możliwe wielokrotne zagnieżdżanie) i redagowaniu/optymalizacji gotowych tekstów. Piszę artykuły w języku polskim i angielskim - również synonimy. Wszystko na potrzeby oraz pod dyktando klienta. Zapewniam fachowość, profesjonalizm i terminowość.
      Gwarantuję rzetelne podejście do tematu oraz szybkość wykonania zleceń za rozsądne pieniądze. Szukam zamówień pojedynczych lub stałej współpracy. Copywritingiem zajmuję się zawodowo, w branży od 2008 roku.

Realizuję zlecenia na:

- opisy produktów, kategorii i firm (teksty na strony firmowe i sklepy internetowe),
      - teksty wyższej jakości (poradniki, recenzje, artykuły blogowe/branżowe),
      - artykuły sponsorowane i reklamowe,
      - wpisy do katalogów, wpisy na blogi, teksty na fora internetowe,
      - zwykłe teksty (precle),
      - teksty na zaplecza SEO,
      - teksty na e-mail (newsletter),
      - teksty w języku angielskim (zarówno teksty zapleczowe, jak i firmowe/wyższej jakości),
      - synonimy (dodawanie synonimów do gotowych tekstów lub tworzenie tekstów z synonimami od podstaw, również wielokrotnie zagnieżdżonych; synonimy w języku PL i ENG),
      - tłumaczenia z języka angielskiego na polski i odwrotnie,
      - pisanie newsów i ich publikacja, prowadzenie blogów,
      - opowiadania, e-booki,
      - redagowanie tekstów, przygotowywanie napisanych tekstów pod kątem kampanii SEO (optymalizacja gotowych tekstów).

Cechuje mnie:

- komunikatywność,
      - dyspozycyjność,
      - terminowość,
      - profesjonalizm,
      - doświadczenie,
      - kreatywność (nie boję się żadnego tematu, piszę unikalne, ciekawe teksty zarówno poradnikowe, jak i wpisy na strony firmowe i opisy produktów a także teksty na potrzeby SEO – dla mnie każde zlecenie to nowe wyzwanie),
      - precyzja i dokładność synonimizacji tekstów (każdy synonim jest gruntownie sprawdzany, aby idealnie pasował do kontekstu zdania i całego tekstu – w efekcie po wygenerowaniu tekst jest logiczny i spójny),
      - dbanie o unikalność i dokładność realizacji zleceń (piszę teksty tylko i wyłącznie unikalne, spełniające wszystkie wymagania Zamawiających).

W ofercie również tworzenie stron w oparciu o CMS (WordPress), publikacja i optymalizacja gotowych artykułów, administracja witryn, audyty SEO, wdrożenia optymalizacyjne SEO i wiele więcej!

Zapraszam do kontaktu na e-mail: damian@seo-synonimy.pl w celu zapoznania się z cennikiem oraz portfolio a także przetestowania moich umiejętności. Przy większych zamówieniach lub dla stałych Klientów udzielam atrakcyjne rabaty! Zapraszam do współpracy - Damian.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy