marek_____

Forumowicze
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

marek_____ last won the day on November 22 2018

marek_____ had the most liked content!

Community Reputation

31 Excellent

Recent Profile Visitors

357 profile views
 1. Czekam na giełdę i miałem nadzieję, że pojawią się już jakieś konkrety, a tu ciągle cisza. Nie rozumiem, dlaczego nie może być to robione na umowę o dzieło, konkurencja tak działa (chyba :-)) i nie ma problemów?
 2. Opisy produktów i opisy do katalogów to 2 różne rzeczy, Ty chyba wspominasz o tych pierwszych, bo drugie to typowe teksty SEO :).
 3. Tak, zgadza się, chodziło mi o to, że jak ktoś pisze same precle/katalogi to raczej nie ma co liczyć na to, że dostanie indywidualne zlecenia wyższej kategorii.
 4. Dzięki za odpowiedź, tak właśnie myślałem, że zarobić konkretniejsze pieniądze na TB da się praktycznie tylko przy dużej przewadze zleceń indywidualnych :). Ja, jako że pisałem w 99% precle/katalogi raczej nie zrobiłem sobie bazy klientów (tak podejrzewam, że Ci mają swoje preferencje od zapleczowych w górę).
 5. Pani Iwono, pozwolę sobie z ciekawości zapytać, o ile to nie tajemnica, jaki procent Pani zarobków pochodzi ze zleceń prywatnych, a jaki z ogólnodostępnych?
 6. Również dostaję co jakiś czas zaproszenia od tego delikwenta, który najwidoczniej nie pojmuje, że podniesienie stawki za własne zlecenia działa lepiej niż uporczywe proszenie się o ich realizację :).
 7. Proszę o jakieś konkrety, na kiedy są przewidziane plany wprowadzenia giełdy tekstów na GC, oczywiście nie chodzi mi o konkretną datę, tylko czy to kwestia miesiąca-dwóch, czy raczej pół roku-roku itp. Co do dyskusji powyżej, to mam nadzieję, że administracja GC chociaż banuje konta klientów, którzy przywłaszczają sobie odrzucone teksty.
 8. Mam takie pytanko do copy piszących kilku/kilkunastotekstowe paczki zapleczówek z tymi samym słowami kluczowymi dla całej paczki: piszecie każdy tekst merytorycznie o czymś innym (innych aspektach tematu), czy w gruncie rzeczy to samo, ale innymi słowami?
 9. No to niech TB w końcu ustawi najwyższy próg zarobku dla ocen 5.01-6.00, a nie wiecznie udaje, że tego nie widzi.
 10. Ja tak. O ile za precle dostaję w zdecydowanej większości 6, o tyle za katalogi/zaplecza bardzo często właśnie 5 i to bez żadnego uzasadnienia.
 11. Miałem kiedyś klienta, który notorycznie za zaplecza wystawiał 5 z opisem "ok" - rzeczywiście cudowne uzasadnienie. Owszem, 5 to bardzo dobra ocena (jak twierdzi zarząd TB), ale copywriterów nie interesuje ocena sama w sobie jako liczba, ich interesuje próg zarobkowy, na który się łapią. Fakt jest natomiast taki, że poniżej najwyższego nie ma sensu pisać.
 12. Masz stuprocentową rację. Kilkukrotnie już postulowałem, żeby zmienili progi ocen z półpunktowych na całopunktowe i echo... W przypadku precli łatwo jest dostawać większość 6, ale w przypadku zapleczówek klienci w większości dają 5 "bo tak" i to jest problem, bo spada się na niższy próg wynagrodzenia.
 13. Na TB odkąd pamiętam jest tak, że albo zero, albo kilka setek/tysięcy. Wychodzi na to, że na platformie mało jest "drobnych" i regularnych zlecających, a za to dużo "hurtowników", rzucających duże paki raz na jakiś czas.
 14. Czy decyzja o stworzeniu czegoś w rodzaju "giełdy tekstów" wewnątrz serwisu już zapadła, to znaczy będzie to wprowadzone na pewno? Jeżeli tak, to jaki jest przybliżony termin wprowadzenia tej funkcjonalności? Czy będzie można sprzedawać tylko odrzucone teksty, czy też pisać teksty od podstaw z myślą o sprzedaży na giełdzie?
 15. Z racji hurtowego zarzucania od dłuższego czasu serwisu tekstami o długości 3-5k bardzo proszę o przemyślenie dodania dla copywriterów sortowania tekstów nie tylko po tematyce i rodzaju, ale także po długości.