Jump to content

marek_____

Forumowicze
 • Content Count

  150
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

marek_____ last won the day on October 6 2019

marek_____ had the most liked content!

Community Reputation

49 Excellent

Recent Profile Visitors

483 profile views
 1. Rozumiem, że po tych "zmianach" precle i katalogi są płatne tak samo żenująco nisko, nie będzie żadnej podwyżki, trzeba dla "najwyższej stawki" cały czas zachowywać absurdalny próg oceny > 5.51, a klient może sobie masowo wystawiać zaniżające średnią oceny "5" - "bo tak" i nic nie można mu zrobić, bo "5 to bardzo dobra ocena". Fajnie.
 2. Dobrze by było, by TB odniosło się też w końcu do tego (choć się nie łudzę), dlaczego copywriterowi wypłaca tylko 48% kwoty brutto, skoro konkurencja wypłaca 58%? Skąd biorą się 10 procent wyższe koszty utrzymania serwisu?
 3. Twoja sprzedaż -> Twoje artykuły -> przy każdym tekście po prawej stronie są 3 ikonki - dolna nazywa się "zmień kategorię tekstu oraz cenę".
 4. Na TB aktualnie wiszą opisy do katalogów na temat narkotyków do sklepu z dopalaczami. Fajnie, że TB pozwala na coś takiego.
 5. Możliwość zmiany jest (ręczna, co może być problemem przy wielu tekstach), natomiast ja bardzo chętnie powitałbym "automat", który sam (w zależności od ustawień) powiedzmy obniża cenę o 10% co tydzień.
 6. Jeżeli aplikujesz do jakiejś agencji SEO czy podobnej firmy, to i tak dużo bardziej niż doświadczenie na platformach typu TB będzie ich interesował poziom wykonania zadania próbnego/rekrutacyjnego, które zapewne Ci zaproponują.
 7. Skoro copywriter z 3 zł brutto dostaje netto 1,74 zł (58%), podatek dochodowy to ok. 13,5% (wiadomo, że 17%, ale odliczając koszty przychodu 20% wychodzi od całej sumy jakieś 13,5%), prowizja GC to 17,5%, to gdzie podziewa się pozostałe 11%? Wychodzi na to, że podatek VAT od obrotu płaci w połowie jeszcze dodatkowo copy ze swojej pensji, a nie w całości zamawiający teksty klient - dlaczego to copy jest obarczony tymi kosztami? Mało to znika mu po drodze?
 8. Bardzo proszę o usunięcie z wymagań dla "super autorów" konieczności wykonania 10 zleceń. Jak sama nazwa Waszego serwisu wskazuje, jesteście giełdą tekstów, gdzie autor powinien pisać takie teksty, w jakich się dobrze czuje i tak je wyceniać, jak uzna to za stosowne. Brak wykonywania zleceń z narzuconymi przez klientów tematami, wytycznymi i stawkami w niczym nie ujmuje osobie, która chciałaby być uznawana za "super autora", skupiając się tylko i wyłącznie na własnej pracy. Druga sprawa dotyczy tego, że proponuję wymóg "30 dni bez odrzuconego tekstu przez klienta" zamienić albo na dużo krótszy okres 7-14 dni, albo jeszcze lepiej, dać wymóg nie przekraczania jakiegoś procentu odrzuconych tekstów. Kiedyś klient odrzucił mój dobrze napisany precel (na temat), wcześniej przyjęty przez moderatora, z lakonicznym i bezsensownym tłumaczeniem "chodziło mi o coś innego" i moderator odrzucenie przyjął. Trochę bez sensu, że starając się o status "super autora", wystarczy trafić na klienta, któremu nie spodoba się tekst "bo tak" i być tego statusu "super autora" pozbawionym przez 30 dni. Proszę, przemyślcie to. Poza tym, mam też takie info dla innych, bo sam bardzo się interesowałem i martwiłem tym, czy na giełdzie teksty w ogóle schodzą. Okazuje się, że jak najbardziej schodzą, piszę tam 2 miesiące i z 98 napisanych tekstów przez ten czas na bieżąco sprzedałem już 66, a więc ponad 2/3. Można więc pisać bez obaw, ale trzeba pisać na popularne tematy no i wyceniać teksty w zakresie 1-2 groszy za słowo, bo takie najbardziej schodzą.
 9. Właśnie odrzucono mi wszystkie zgłoszenia ocen "5" do moderacji (kilkanaście sztuk od wspomnianego klienta), mimo, że opisałem, iż klient wystawia je "hurtowo z góry na dół za wszystkie teksty". TB płaci najwyższą stawkę dopiero od średniej 5.51 (a więc za przewagę szóstek nad piątkami), a jednocześnie nie reaguje na widzimisię klienta, hurtowo walącego piątkami z góry na dół "bo tak" za w pełni poprawne teksty preclowe. "Brawo" administracja TB, traktujcie tak dalej copywriterów.
 10. Precel to z założenia tekst niemerytoryczny, a jedynie poprawnie napisany gramatycznie/stylistycznie - to może oceniać moderator, przepuszczając go do klienta. Kompletnie nie rozumiem sensu oceniania precla przez klienta w skali 1-6. Jak ktoś chce dobry, wartościowy tekst, to niech zleci tematyczne, a nie zleca masowo precle i wystawia za nie wszystkie z automatu 5 "bo tak".
 11. Skoro wystawia ocenę nie najwyższą, to przynajmniej w teorii powinien mieć jakikolwiek, konkretny zarzut do tekstu. Dodatkowo, skoro wystawia zaniżone oceny z góry na dół, to znaczy, że ta ocena nie jest merytoryczną oceną danego tekstu, tylko taki automacik "widzi mi się". Myślę, że doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że zaniżona ocena zaniża średnią i wypłatę. Owszem, oceny można zgłaszać do moderacji i sam to robię, ale po pierwsze, trzeba stale doglądać otrzymanych ocen, a po drugie, w ostatnim czasie na moderację ocen czeka się ponad tydzień. TB mogło by z tym zrobić porządek (np. najwyższy poziom od 5.01, a nie 5.51, albo brak ocen dla precli/katalogów, a zamiast tego tylko zaakceptowany/niezaakceptowany), no ale nie chce im się.
 12. "Pozdrowienia" dla klienta-buraka, który zleca w ostatnim czasie masowo precle na 2k i masowo z góry na dół wystawia za nie wszystkie ocenę 5.
 13. Tak, można zauważyć, że katalogi to ostatnio zdecydowana większość. Zastanawiam się, czy TB zdecyduje się podnieść ceny za te katalogi, bo wiele z nich pozostaje niezrealizowanych (no chyba, że się mylę), a pisze się je dużo trudniej niż precle. Inna sprawa jest taka, że jak zaczynałem pisać na TB 3 lata temu, to większość katalogów miała długość 500-600, no max. 800. Teraz większość katalogów to 1000-1500, a nawet więcej. Podejrzewam, że klienci wykorzystują te katalogi do czegoś innego, np. jako teksty na swoje strony.
 14. Nie ma więc nic trudnego, by odpowiedni przelicznik zastosować dla każdej z tych opcji. W ustawieniach jest przecież kto jak się rozlicza i każdy zobaczyłby własną stawkę na rękę za dany tekst. Sam pawelek przecież napisał 4 października: "Ma być tak, żeby już na liście twórca widział ile zarobi netto (szacowana kwota, bez zaokrągleń) oraz żeby ten widok był zależny od tego czy ma działalność gospodarczą czy też nie ma."
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy