Jump to content

marek_____

Forumowicze
 • Content Count

  109
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

marek_____ last won the day on November 22 2018

marek_____ had the most liked content!

Community Reputation

41 Excellent

Recent Profile Visitors

388 profile views
 1. Ja mam nadzieję, że nowy właściciel GC weźmie się z dużo większą werwą do wykonania i wprowadzenia giełdy gotowych tekstów na GC, bo sporo ludzi oprócz mnie już tu o tym pisało.
 2. Ja bym powiedział, że problem nie leży w samych stawkach, tylko w stosunku wymagań do stawek. Stosunkowo niewielka stawka + minimalne wymagania = jest ok, ale często jest tak, że lista wytycznych ma pół strony
 3. Tylko, że "to jest jego prawo", bo na to pozwala mu administracja serwisu i nie reaguje. Moje zdanie jest takie, że administracja albo powinna ściągać wyraźnie sprzeczne i wprowadzające w błąd zlecenia, albo wprowadzić sztywny podział na typy tekstów. Tyle z mojej strony.
 4. W tym problem, że zlecenie wprowadza w błąd (szczególnie nowych copywriterów), bo tekst preclowy to nie jest tekst "o wysokiej zawartości merytorycznej". Inna sprawa że jest to bezczelny wyzysk, ale na ten temat każdy może mieć swoje własne zdanie. Nie chodzi o stawkę, tylko o stosunek wymagań do stawki. Jak ktoś płaci 2zł brutto za najzwyklejszego precla bez żadnych szczególnych wymagań, to się tego nie czepiam, tu mamy 2zł brutto za wymagania tekstu tematycznego nazwanego jeszcze bezczelnie preclem.
 5. Uważam, że administracja powinna reagować, jeżeli opisy zlecenia są wewnętrznie sprzeczne. To, czego wymaga ten człowiek w żaden sposób nie odnosi się do teksu preclowego (który z definicji jest tekstem niemerytorycznym). Liczę więc albo na możliwość zgłaszania zleceń do moderacji albo wprowadzenia podziału na typy tekstów, gdzie wytyczne są ustalone przez serwis.
 6. Kwiatek z dziś: " Zlecam teksty preclowe ale proszę pisać je z sensem. Preclowe - nie oznaczają że mają być pisane bezmyślnie w stylu co ślina przyniesie na język. Proszę o wysoką jakość merytoryczną. " Stawka: 1.15 netto / 1000 zzs. Dlaczego administracja nie robi nic z takimi pajacami, januszami biznesu? Bronicie się tym, że nie chcecie ustalać ścisłego podziału na teksty typu precel, zaplecze, tematyczny itp., gdzie każdy rodzaj tekstu miałby automatyczne wymagania. No to efekt jest taki, że cwaniaczek zleca precle za głodową stawkę, ale żąda tematycznego. To już lepsza sytuacja jest na TB, gdzie jest podział na typy tekstów.
 7. Z tego co sobie czytam, to niemal co drugi post w tym temacie to "napisałem/am e-maila ale nie dostałem/am odpowiedzi", więc chyba jednak ta współpraca taka dobra nie była.
 8. Dlaczego zrezygnowaliście z opcji automatycznej wyceny? Było to bardzo fajne, gdy można od razu automatycznie ustalić cenę dla danego tekstu, biorąc pod uwagę jego długość, typ oraz średnią stawkę sprzedanego tekstu w danej kategorii tematycznej. Przemyślcie proszę powrót do tego rozwiązania.
 9. Tylko, że jeżeli opłata za przelew ma "odstraszać" od za częstych wypłat to niech zrobią, że wypłata po upływie co najmniej miesiąca od poprzedniej jest darmowa. Ja i tak wypłacam nie częściej niż co miesiąc, a 3 zł to cena np. dość długiego precla i szkoda mi go "oddawać za darmo", dokładnie tak jak napisałeś.
 10. Nawet jeżeli te "koszty wypłaty" to są po prostu koszty pracy pracownika TB wysyłającego przelew, to i tak powinno to być zawarte w niemałej prowizji tekstów, a nie naliczane dodatkowo.
 11. Dodajcie proszę możliwość zgłaszania copywriterom zleceń z listy do moderacji (tak jak to niedawno zrobiono na TB), jeżeli wytyczne klientów są błędne, nielogiczne, absurdalne lub wewnętrznie sprzeczne.
 12. Kiedy w końcu podarujecie sobie odciąganie tych dodatkowych 3 zł jako "koszt przelewu"? Moglibyście chociaż zrobić tak, że o ile wypłata jest możliwa od 100 zł, to przykładowo od 300 zł w górę przelew jest darmowy. Nie przesadzajmy, że przy zarabianiu na prowizji za każdy tekst, konieczne jest jeszcze zarabianie na przelewie do copywritera.
 13. Dziękuję za wyjaśnienie. W takim wypadku niestety trzeba uznać, że płacenie 1,15 zł na rękę za 1000 zzs przez klienta za tekst "informacyjny/wartościowy/merytoryczny" to po prostu celowe skąpstwo i jego zła wola.
 14. Mam taką prośbę do administracji. Skoro już nie chcecie wprowadzać sztywnego podziału na typy tekstów, to przynajmniej przy ustalaniu przez klienta ceny wprowadzanego zlecenia napiszcie mu na stronie w widocznym miejscu, że oferowana zapłata powinna odpowiadać oczekiwanej jakości tekstu. Skręca mnie już od patrzenia na zlecenia za 1,15 zł / 1000 zzs, które są opisane jako "oczekiwane teksty merytoryczne, wartościowe, informacyjne" itp.
 15. Rynek pracownika to fikcja. Pod względem relacji pracodawca-pracownik, wciąż mamy w naszym kraju trzeci świat, a ulubiona argumentacja szefów to "jak się nie podoba to wynocha, mam 100 na Twoje miejsce" :). Wiem o czym mówisz, bo właśnie kilka dni temu straciłem pracę za postawienie się pracodawcy (na szczęście tylko zlecenie za kilka stówek miesięcznie). Ciężki los tych, którzy nie dają sobą pomiatać w pracy :).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy