Jump to content

pawig

Forumowicze
 • Posts

  469
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

pawig last won the day on September 20 2021

pawig had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

1,170 profile views

pawig's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Dedicated Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Reacting Well Rare
 • Very Popular Rare

Recent Badges

172

Reputation

 1. Mam jeszcze jedno pytanie. Przepisy, na które powołuje się GC weszły w życie od 1 stycznia. Tymczasem zmiany w platformie wprowadzone zostały od 13 sierpnia? To co z okresem od 01.01 do 12.08? Przez ten czas GC działało niezgodnie z przepisami? Trochę mi to wygląda na to, że te zmiany w GC zostały wprowadzone nie dlatego, że były konieczne, ale dlatego, że są wygodniejsze korzystniejsze dla GC.
 2. Zapewne taką interpretację stosuje TB: W konsekwencji, jeśli strony zawarły umowę o dzieło z przeniesieniem praw autorskich, będzie to przychód ze źródła wskazanego w art. 18 ustawy o PIT, czyli przychód z praw majątkowych. Oznacza to, że nawet jeśli kwota należności określona w tej umowie nie będzie przekraczać 200 zł, przepis art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o PIT nie znajdzie zastosowania, a płatnik będzie obowiązany pobrać z wypłacanego wynagrodzenia zaliczkę na podatek dochodowy.
 3. Nie dość, że od sierpnia spadła nam stawka netto za teksty (przyklad: tekst za 28zł brutto - wcześniej 17zł netto, po zmianach 15zł netto), to teraz jeszcze nie rozliczymy się na podstawie PIT-11, co wielu osobom dawało możliwość dostania zwrotu podatku. No ładnie spółka WhitePress nas potraktowała, jak zwykłe g...o.
 4. W takim razie przyznaję Ci rację, myliłem się i przepraszam. Mam nadzieję, że wybaczysz Spojrzałem teraz w swoj ostatni rachunek i rzeczywiście od każdego pojedynczego tekstu pobierany jest ryczałt 17%. Jeszcze raz sorry, ale chyba aż nie mogłem uwierzyć w to, że GC zastosuje tak bardzo niekorzystną dla użytkowników interpretację. Co innego jedna umowa o dzieło za x tekstow za mniej niż 200zl i ryczałt, a co innego rozliczanie w ten sposób każdego tekstu z osobna. No to jest jakaś masakra. Dzięki za uświadomienie i wyprowadzenie z błędu. Generalnie wychodzi śmieszna sytuacja. Jeśli dla kogoś GC to jedyne źródło przychodu i ktoś tam trzepie po 10 tys. zł miesięcznie to w rocznym picie-37 wykaże 0 dochodów? Dziwne to wszystko. Wchodzę w swój ostatni rachunek i tam czytam "Rachunek do umowy o dzieło 12345" a niżej ciągiem wypisane są numery wszystkich napisanych w ostatnim miesiącu tekstów. No z tego jasno mi wynikało, że wszystkie teksty zaliczone zostały pod jedną umowę o dzieło. A jeszcze niżej rozpiska każdego tekstu z ryczałtem. To jakiś komplety misznasz jest. Jeśli każdy tekst jest osobną umową o dzieło i napisało się np. 100 testów to powinno dostać 100 rachunków do 100 umów o dzieło. Tymczasem jest jeden rachunek za całość do jednej umowy o dzieło. Przestaje to kumać. Jeśli GC rzeczywiście każdy tekst rozlicza jako umowę o dzieło to od 1 stycznia tego roku firmy muszą zgłaszać do zusu wszystkie umowy o dzieło. To, co zgłaszają 100 umów czy może te jedna umowę o numerze 12345 (numer przykładowy). No miszmasz straszny.
 5. W takim razie przyznaję Ci rację, myliłem się i przepraszam. Mam nadzieję, że wybaczysz Spojrzałem teraz w swoj ostatni rachunek i rzeczywiście od każdego pojedynczego tekstu pobierany jest ryczałt 17%. Jeszcze raz sorry, ale chyba aż nie mogłem uwierzyć w to, że GC zastosuje tak bardzo niekorzystną dla użytkowników interpretację. Co innego jedna umowa o dzieło za x tekstow za mniej niż 200zl i ryczałt, a co innego rozliczanie w ten sposób każdego tekstu z osobna. No to jest jakaś masakra. Dzięki za uświadomienie i wyprowadzenie z błędu. Generalnie wychodzi śmieszna sytuacja. Jeśli dla kogoś GC to jedyne źródło przychodu i ktoś tam trzepie po 10 tys. zł miesięcznie to w rocznym picie-37 wykaże 0 dochodów?
 6. Znalazłem tego maila Chłopie weź jakieś korepetycje z zakresu rozliczeń podatkowych, bo naprawdę słabo z tym u Ciebie Wytłumaczę Ci to najprościej jak można... GC nie wystawi Ci PITu-11 jeśli Twoje dochody nie przekroczą 200zl w skali roku! Rozumiesz? Chyba jednak w przeciągu 12 miesięcy jesteś w stanie zarobić więcej niż 200zł. Innymi słowy, firma nie musi wystawiać pit-11 osobie, z którą w przeciągu roku podpisania np. W jedną umowę o dzieło na kwotę nie wyższa niż 200zł. Poza tym ludzie pity-11 jak były, tak będą
 7. Gdzie znalazłeś taką wzmiankę? Bo ja właśnie wszedłem w regulamin i czytam: Do końca lutego każdego roku, jeśli w poprzednim roku między Administratorem a Copywriterem została zawarta umowa o dzieło w ramach serwisu GoodContent.pl, Administrator przesyła Copywriterowi PIT-11 drogą pocztową, o ile co innego nie wynika z powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Regulamin z dnia 12.11.2021
 8. Mi się nie raz zdarzały takie rozbieżności w datach. Nie wiem z czego to wynika, ale jak na razie nie był to jakiś problem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy