Jump to content

Matthew1991

Forumowicze
 • Posts

  251
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Matthew1991 last won the day on March 14 2020

Matthew1991 had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Matthew1991's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

66

Reputation

 1. Opodatkowanie ryczałtem sprawia, że jako wykonawca dzieła nie uwzględniasz tego w deklaracji rocznej i jednocześnie nie otrzymasz PIT-11.
 2. Takie teksty się zdarzają (w 2021 roku nawet sporo). Co prawda w moim przypadku były to zlecenia prywatne. Ogólnie ciekawe te informacje udostępnione powyżej. Fajnie, jakby wszystko było rozliczane tak jak do tej pory.
 3. Kontaktowałem się w tej sprawie z Urzędem Skarbowym. Jeśli dla kogoś jest to jedyne źródło dochodu - nie trzeba nic robić. Płatnik odprowadza podatek zryczałtowany, nie wystawia PIT-11, a co za tym idzie nie trzeba będzie w ogóle składać PIT-37 (w 2022 tak, bo do sierpnia mamy stare rozliczenia, a w 2023 będzie się składało jedynie wtedy, gdy któraś z umów będzie wyższa niż 200 zł brutto).
 4. Dokładnie, ale do sierpnia liczone po "staremu", więc odniosłem się już do nowego roku
 5. To sprawdź dokładnie rachunek i przeczytaj maila. W innym przypadku skontaktuj się z administracją.
 6. No teraz do sierpnia będzie liczone normalnie. Każdy otrzyma PIT-11. Mówię już o przyszłym roku.
 7. To raczej Ty powinieneś poczytać ze zrozumieniem Jeśli w przyszłym roku napiszesz jakiś tekst za ponad 200 zł brutto otrzymasz PIT-11. W innym przypadku nie.
 8. Dokładnie tak. KamiX - nawet dzisiaj było spore zlecenie za 11 zł/1000 znaków. Chyba nie myślisz, że jak wejdziesz na portal raz na kilka godzin to akurat się na takie załapiesz? Musiałabyś mieć sporo szczęścia 😉
 9. 10-11 zł/1000 znaków - zdarzają się dość regularnie 8-9 zł/1000 znaków - występują jeszcze częściej Z tym, że trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że takie zlecenia rozchodzą się w kilka minut :)
 10. Zmiany od 13.08, a pieniądze zabrane z rozliczonych już tekstów. Mam nadzieję, że będzie to poprawione @GoodContent.pl? Gdy przyjmowałem zlecenie, to godziłem się na stawkę zaproponowaną w danym momencie. Tak jak wyżej, straty z pewnością będą zauważalne...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy