Jump to content

Lexy

Forumowicze
 • Content Count

  3,744
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Lexy last won the day on June 2 2019

Lexy had the most liked content!

Community Reputation

367 Excellent

About Lexy

 • Rank
  Addicted to SEO
 • Birthday 01/28/1982

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.lexy.com.pl/blog/
 • Twitter
  https://twitter.com/Lexy_82

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Olsztyn

Recent Profile Visitors

26,968 profile views
 1. Odświeżam temat ze względu na uruchomienie promocji wakacyjnej również w tym roku. Dotyczy ona wszystkich kursów SEO i ebooków dostępnych na stronie https://www.lexy.com.pl/blog/sklep Promocja obowiązuje przez cały sierpień 2020 r. i przez ten czas ceny są obniżone o 30%.
 2. W All in One SEO Pack jest dostępna jest sekcja "Weryfikacja Webmaster" i tam są pola, w których możesz wpisać kody weryfikacyjne z różnych narzędzi. Niżej jest pole na kod UA-... przy czym jeśli masz podpięty GA do tych stron, to nie potrzebujesz dodatkowego kodu GSC, ponieważ jedną z metod weryfikacji własności strony jest zamieszczenie na niej swojego kodu GA.
 3. Ten miesiąc rozpoczęliśmy od akcji promocyjnej, która potrwa od 1 do 7 czerwca 2020 r. Do KAŻDEGO zamówionego pakietu SeoStation dodawany będzie "Słownik pojęć SEO (ang<->pol)" w wersji PDF. Zawiera on tłumaczenie ok. 500 haseł branżowych i przyda się szczególnie podczas lektury anglojęzycznych artykułów. Dodatkowo, w zależności od wartości zamówienia, przekażemy: "SEO Case Study - zestaw 9 przykładów z życia wziętych" - dotyczy zamówień między 150 a 350 zł; "SEO Case Study..." LUB świeżo zaktualizowane szkolenie "Zarabiaj na audytach SEO" - dotyczy zamówień pow. 350 zł. Link do założenia konta: https://www.seostation.pl/wersje.html W pierwszej kolejności uruchamiany jest bezpłatny, niezobowiązujący 14-dniowy okres testowy. Aby jednak skorzystać z promocji, na zakup należy się zdecydować do końca tego tygodnia, przy czym pozostały okres testowy doliczy się do czasu obowiązywania pakietu. Promocja obowiązuje zarówno dotychczasowych, jak i nowych klientów. Szczegóły promocji: https://www.seostation.pl/wiedza/prezenty-za-zakup-uslug
 4. W dniu 1 maja 2020 r. wyszła aktualizacja szkolenia "Zarabiaj na audytach SEO". Materiał składa się z: 74-stronicowej instrukcji; 9 arkuszy z tabelami do przeprowadzenia oceny analizowanych czynników (arkusze w wersji polskiej oraz angielskiej); szablon audytu; 3 okładki do wykorzystania. Przy okazji aktualizacji uruchomiłam promocję podzieloną na 2 etapy: 50% taniej dla 10 pierwszych zamówień; 30% taniej dla pozostałych zamówień złożonych do zakończenia promocji, czyli do dnia 24 maja 2020 r. Link do zamówienia: https://www.lexy.com.pl/blog/produkt/zarabiaj-na-audytach-seo Materiały są udostępniane w zakładce "Moje pliki" (na koncie utworzonym na blogu w procesie składania zamówienia) tuż po opłaceniu dostępu do nich. Pozostałe ważne informacje są wysyłane mailowo. Wystawiam faktury VAT. Wstaw grafikę z URL
 5. W ramach Black Friday i Cyber Monday, od dzisiaj (29 listopada) do poniedziałku (2 grudnia 2019 r.) włącznie obowiązuje promocja -40% na następujące materiały edukacyjne (podane ceny zawierają podatek VAT): kurs pozycjonowania dla początkujących - cena: 180 zł 108 zł kurs pozycjonowania dla średnio zaawansowanych - cena: 220 zł 132 zł pakiet kursów SEO - cena: 270 zł 162 zł szkolenie "Zarabiaj na audytach SEO" - cena: 345 zł 207 zł "SEO case study" - cena: 97 zł 58 zł Słownik pojęć SEO (ang<->pl) - cena: 8 zł 5 zł Kursy można zamówić na stronie https://www.lexy.com.pl/blog/sklep
 6. Jeśli strona stoi na WordPressie, to do wyboru jest sporo wtyczek do szukania błędnych linków. Szukaj na stronach https://wordpress.org/plugins/search/404/ i https://wordpress.org/plugins/search/broken+link/ Masz też Xenu: http://home.snafu.de/tilman/xenulink.html i oczywiście wspomnianego Screaming Froga.
 7. Jeszcze do końca sierpnia obowiązuje promocja -30% na kursy. Na materiały, których nie wymieniłam w pierwszym poście, też ustawiłam drobne obniżki cen. Adres sklepu ze wszystkimi produktami: https://www.lexy.com.pl/blog/sklep
 8. Dałeś zbyt ogólne pytanie. Napisz kilka słów na temat sklepu, a w szczególności o branży, w jakiej chcesz zacząć działać. Czy masz już jakiekolwiek doświadczenie w działaniach marketingowych? Co do SEO, optymalizacja sklepu to jedno, ale do uzyskania efektów niezbędne są systematyczne i intensywne działania z zakresu link buidlingi połączonego czasem z typowymi działaniami promocyjnymi.
 9. Trochę złe podejście. Blog wykorzystuje się głównie pod long-taila ze względu na to, że jest najlepszym miejscem na zamieszczenie obszernych treści zawierających wiele odmian najważniejszych słów kluczowych, ich synonimy itp. Pod 1-2 popularne słowa optymalizuje się najwyższą strukturę strony, czyli stronę główną albo kategorie. Natomiast blog powinieneś wykorzystać do fraz składających się nawet z 4-5 słów, np. w formie pytań jakie internauci często wpisują w Google. Pamiętaj, że pomimo iż treści mogą być obszerne, to jednak wpisy są podlinkowane słabiej niż wyższa, ważniejsza struktura i dlatego właśnie wybiera się do nich mniej konkurencyjne frazy. Na przykładzie tarczycy, nie powinieneś skupiać się we wpisach na frazach w stylu "leki na tarczycę", tylko prędzej na "tarczyca - jakie są objawy niedoczynności", "Euthyrox czy Letrox", czy też cokolwiek związanego z badaniami TSH, FT3 i FT4, czyli wszystko wokół tego tematu. Temat kanibalizacji w szczególności. Niestety muszę się zgodzić. Samodzielnie można sobie działać na stronie hobbystycznej, ale jeśli od razu chcesz zajmować się komercyjnym serwisem, który de facto powinien Cię utrzymać, to szybko się zniechęcisz. Do tego potrzebny będzie niemały budżet i zaufana firma. Moim zdaniem musiałbyś już mieć za sobą pierwsze sukcesy chociaż w pozycjonowaniu mniejszych stronek, żeby podjąć się tak grubego tematu jak pozycjonowanie sklepu. Poza tym, skoro chcesz to zrobić sam, to wychodzę z założenia, że nie masz budżetu na współpracę z firmą. A jeśli nie masz takiego budżetu, to również na linki Ci nie wystarczy. Jeśli mimo wszystko chcesz to robić sam, to uzbrój się w sporo cierpliwości, nastaw się na spore wydatki i wyjątkowo dobrą organizację pracy, żeby systematycznie sporo się działo.
 10. W związku ze świeżą aktualizacją prowadzonych przeze mnie kursów pozycjonowania online, przygotowałam następujący harmonogram promocji: -50% od dzisiaj do 7 lipca br.; -40% od 8 do 31 lipca br.; -30% od 1 do 31 sierpnia br. Promocje dotyczą następujących materiałów: kurs pozycjonowania dla początkujących [PDF + EPUB + MOBI] zaktualizowany 25 czerwca 2019 r.: https://www.lexy.com.pl/blog/produkt/kurs-pozycjonowania-dla-poczatkujacych kurs pozycjonowania dla średnio zaawansowanych [PDF] zaktualizowany 3 lipca 2019 r.: https://www.lexy.com.pl/blog/produkt/kurs-pozycjonowania-dla-srednio-zaawansowanych pakiet kursów pozycjonowania (obejmuje kurs dla początkujących i kurs dla średnio zaawansowanych): https://www.lexy.com.pl/blog/produkt/pakiet-kursow-pozycjonowania Materiały są udostępniane tuż po dokonaniu transakcji. Po pewnym czasie uczestnicy otrzymują link do testów wiedzy bazujących na informacjach w kursach, a na podstawie ich pozytywnego wyniku wystawiam zaświadczenia o udziale w kursach. Za zapis na kurs wystawiam faktury VAT (dane należy podać podczas składania zamówienia). Moje dane firmowe: INFEO Marta Gryszko ul. Dadleza 1/76 10-687 Olsztyn
 11. Nie, nie powinno być żadnych łańcuchów przekierowań. Prawdopodobnie masz albo nieaktualne linki wewnętrzne, albo nieprawidłowo ustawione przekierowania, przez które np. najpierw przekierowujesz z http://domena.pl na http://www.domena.pl, potem dopiero na wersję z HTTPS, ewentualnie w międzyczasie są jeszcze jakieś przekierowania wynikające z dawnej zmiany struktury adresów URL. Możesz wkleić tutaj wszystkie 4 przekierowania? To jednak dużo.
 12. Odsyłam do wpisu https://sprawnymarketing.pl/seo-checklista-po-wdrozeniu-ssl/ Jest tam wszystko po kolei wyjaśnione łącznie z odesłaniem do narzędzia umożliwiającego sprawdzenie łańcuchów przekierowań, sprawdzeniem czy faktycznie połączenie jest w pełni bezpieczne (często zostają jakieś obrazki albo pliki w HTTP) itp. W skrócie, wszędzie powinieneś korzystać tylko z jednego formatu adresu, czyli z HTTPS i albo z, albo bez www w zależności od tego, jak ustalisz. Jedynie w GSC nie ma możliwości wskazania "preferowanej domeny" w postaci tej z HTTPS (wybierasz ją jedynie pomiędzy adresami z i bez www), więc po prostu musisz mieć dodane do panelu 4 formaty: - http://domena.pl - http://www.domena.pl - https://domena.pl - https://www.domena.pl Nie zapomnij też o ustawieniach w zewnętrznych narzędziach, w tym w GA, a w artykule, do którego podałam linka, dokładnie przeczytaj jak po przepięciu analizować dane w GSC (będą początkowo niepełne na każdym formacie).
 13. Zweryfikuj w pierwszej kolejności, czy faktycznie na tych stronach masz ustawiony noindex (lub none). Komunikat jest właśnie po to, abyś mógł szybko zareagować na ewentualne błędy na stronie. Jeśli pozostaną na nie, z czasem Google zacznie je usuwać z indeksu.
 14. Różne DC Google mogą mieć zapisane różne wersje strony, więc to jeszcze może się zmieniać. Możesz sprawdzić to klikając w link "Kopia" przy danym wyniku. Pamiętaj też, że Google nie zawsze wyświetli opis z sekcji META i że to co wyświetli jest w dużym stopniu zależne od wpisanego zapytania. Raz pobierze opis z sekcji META, innym razem wyciągnie sobie fragment strony zawierający wyszukiwane wyrażenie.
 15. Sądzę, że tak. Po 1. żadnych testów nie robi się pojedynczo, tylko hurtowo i z próbą wykluczenia innych czynników mogących zaburzyć wynik. Po 2. to spadek zaledwie o 1 oczko. Po 3. zdarza się, że na 10 odświeżeń uzyskasz wiele różnych wyników, bo są one zależne od wielu czynników. PS Dla komplikacji przypomnę o zasadzie first link counts.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy