Lexy

Forumowicze
 • Zawartość

  3714
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  8

Lexy wygrał w ostatnim dniu 2 Sierpień 2018

Lexy ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

361 Excellent

O Lexy

 • Ranga
  Addicted to SEO
 • Urodziny 28.01.1982

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.lexy.com.pl/blog/
 • Twitter
  https://twitter.com/Lexy_82

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Olsztyn

Ostatnio na profilu byli

25232 wyświetleń profilu
 1. Lexy

  Struktura adresów URL

  Seo student, zgadza się. Pisałam o tym, że na potrzeby analizowania ruchu w Google Analytics łatwiej jest, jeśli struktury adresów URL różnią się od siebie. Wtedy nie ma problemu ze skorzystaniem z najłatwiejszych opcji filtrowania danych. Mam dobry przykład z ostatnich miesięcy, bo analizowałam osobno ruch w kategoriach (mogłam też analizować podkategorie w ramach wybranej kategorii nadrzędnej), produktach, tagach, a nawet połączeniach tagów z kategoriami i wiele więcej. Po takiej analizie widać było, że niektóre struktury można sobie było całkowicie odpuścić z wykorzystywania ich pod SEO (serwis wyjątkowo rozbudowany, a rozbudowa ta momentami doprowadzała do kanibalizacji słów kluczowych).
 2. Lexy

  Struktura adresów URL

  Nie działa to negatywnie, a przyda Ci się przy grupowaniu danych podczas analizy ruchu na różnych rodzajach podstron. Gdyby struktura URLi w kategoriach, podkategoriach i produktach była taka sama, nie znalazłbyś różnicującego ich elementu na potrzeby sprawdzenia, jak wygląda ruch w kategoriach, a jak w produktach. Gdybyś ewentualnie dodawał jakieś rozszerzenie (.html czy .php) na podstronach produktów, byłoby wtedy łatwiej i de faceto struktura URLi wyglądałaby logicznie.
 3. Sam canonical przekieruje jedynie roboty, a tu potrzebne jest dodatkowe przekierowanie użytkownika. Napisz jeszcze jakiego rodzaju produkty są tam sprzedawane, bo od tego powinno zależeć, jak to rozwiążesz.
 4. Od dzisiaj do 31 stycznia 2019 r. trwa promocja SeoStation, w ramach której można zdobyć 2 materiały PDF: "Słownik pojęć SEO (angielsko-polski, polsko-angielski)" - gratis przydzielany jest za każdą, nawet najmniejszą płatność; "SEO case study - zestaw 9 nietypowych przykładów z życia wziętych" (wartość: 97 zł) - gratis przydzielany jest za wszystkie płatności na kwotę powyżej 100 zł (z VAT). Z promocji może skorzystać każdy, tj.: nowi użytkownicy - w takim przypadku po utworzeniu konta należy przejść do zakładki "Płatności" i opłacić pakiet. Do opłaconego okresu zostanie doliczonych 14 dni okresu testowego; obecni klienci SeoStation - wystarczy dokonać przedłużenia lub upgrade'u posiadanego pakietu. Dodatkowe informacje: w przypadku płatności za okres co 3, 6 lub 12 miesięcy, można skorzystać z rabatów czasowych o wartości odpowiednio 5, 10 lub 15%; dostępne na stronie pakiety umożliwiają monitorowanie pozycji do 500 fraz (+4 dodatkowe frazy co miesiąc przez okres 2 lat, co daje max 596 fraz). Na potrzeby monitorowania większej ilości fraz przygotujemy pakiet indywidualny, który również może skorzystać z promocji styczniowej. Link do oferty: https://www.seostation.pl/wersje.html dla nowych użytkowników lub https://panel.seostation.pl/platnosci dla użytkowników posiadających już u nas konto.
 5. Z okazji Black Friday i Cyber Monday przygotowałam promocję -40% na wszystkie kursy SEO i poradniki dostępne na stronie https://www.lexy.com.pl/blog/sklep Oto ich lista: kurs pozycjonowania dla początkujących kurs pozycjonowania dla średnio zaawansowanych pakiet kursów (oba kursy w jeszcze lepszej cenie) szkolenie "Zarabiaj na audytach SEO" "SEO Case Study" - 9 nietypowych przypadków "Słownik pojęć SEO angielsko-polski, polsko-angielski" Wymienione na początku kursy pozycjonowania odbywają się mailowo, a składają się z części teoretycznej i zadań praktycznych. Oferty obejmują również dodatki w postaci dostępów do narzędzi SEO oraz rabatów. Oferta obowiązuje w dniach od 23 do 26 listopada 2018 r. włącznie. Wystawiam faktury VAT. Dane firmy: INFEO Marta Gryszko ul. Dadleza 1/76 10-687 Olsztyn NIP: 739-344-44-81
 6. Wydaje mi się, że w tym raporcie pojawiłoby się info o canonicalu, ale nie mam pewności. No ale na pewno nie jest to adres blokowany w robots.txt Sprawdź, czy przypadkiem nie wstawiłeś nofollow w linkach wewnętrznych.
 7. Tylko że ja w momencie robienia zdjęcia nie zdążyłam dopić pierwszej lampki wina ;>
 8. Lexy

  Google Search Console

  Sprawdzał i nie zgadzały mu się liczby z tym, co widział w Search Console. //edit: A przepraszam, chyba masz rację. Myślałam, że pisząc o ilości zaindeksowanych sprawdza Google, a chyba jednak pisał o samych liczbach z Search Console
 9. U mnie wyświetlał się taki status na podstronach, które ładowały się ponad 8 sekund. Upewnij się np. w https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ albo przez narzędzia dla programistów dostępne w Google Chrome, czy faktycznie te adresy nie mają problemów z czasem wczytywania. W narzędziach dla programistów zaznacz tylko "disable cache".
 10. Lexy

  Google Search Console

  Musiało coś się ruszyć, bo teraz masz sporo zaindeksowanych obrazków. Jak dokładnie sprawdzasz, ile z nich się zaindeksowało? Chodzi mi o dokładną komendę albo jeszcze lepiej pełny adres do wyników, które uzyskujesz.
 11. Mnie się udało tylko tyle i już po najlepszym momencie (wtedy Księżyc chował się w koronach drzew). Słaba ostrość, ale nie mogłam stanąć stabilnie
 12. Promocja jest czasowa i kończy się 31 sierpnia 2018 r. W ramach promocji wakacyjnej obniżone o 50% zostały ceny wszystkich produktów dostępnych na stronie https://www.lexy.com.pl/blog/sklep Są to m.in. kursy SEO, ale i ebook z case'ami. Wszystkie materiały są udostępniane od razu w wersji PDF i są dostępne do pobrania tuż po opłaceniu zamówienia. Wystawiam faktury VAT - w tym celu wystarczy uzupełnić dane do faktury na etapie składania zamówienia.
 13. No właśnie już tego nie ma. Było kilka miejsc, w których Google wyświetlało formularz, ale w tej chwili pozostał jedynie w Search Console.
 14. Pewnie o to, że spadek indeksacji powinien dotyczyć WYŁĄCZNIE podstron, do których blokujesz dostęp. Być może wkradł się jakiś błąd do zapisów w robots.txt dlatego skorzystaj z Search Console z opcji https://www.google.com/webmasters/tools/robots-testing-tool (wybierz z listy stronę, którą chcesz sprawdzić) i z formularza na samym dole, wpisując przykładowe adresy usuniętych z indeksu podstron. Sprawdzisz, czy przypadkiem i one nie są blokowane. Zerknij też do nowej wersji Search Console i skorzystaj z zakładki "Sprawdzenie adresu URL" wpisując adresy usuniętych podstron.
 15. Jakbyś od początku realizował kampanię przez Brandle.pl to nie dość, że system sprawdzałby kilkakrotnie, czy post nadal widnieje na forum, to dodatkowo miałbyś dostępne statystyki napisanych postów (z oznaczeniem dofollow i nofollow), anchorów, stron docelowych itp.