Skocz do zawartości

Ankieta dotycząca szczepień na Covid 19


Presta

Ankieta dotycząca szczepień na Covid 19  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twoja sytuacja dotycząca szczepienia:

    • Jestem już po (niezależnie od ilości dawek)
      29
    • Czekam na swoją kolej
      6
    • Nie planuje się szczepić
      21


Rekomendowane odpowiedzi

Tyle fejków co okazało się w czasie pandemii chyba nie było nigdy w historii ludzkości. Prawda jest taka, że można zachorować miedzy pierwsza a druga dawką i do 30 dni po drugiej ( lub przy 10% po prostuszczepionka nie zadziała bo ma skuteczność ok 90%). Dla tego internetowi "eksperci" piszą, że niema przeciwciał. W artykułach medycznych czytałem, że maksymalne stężenie antyciał własnie następuje po 30 dniach od drugiego zastrzyku ale już po pierwszym zastrzyku nawet jeśli zachorujemy przebieg będzie łagodny.  Na obecnym etapie chyba bardziej trzeba obawiać się mutacji wirusa, może okazać się, że szczepionki a co za tym idzie antyciała mogą nie działać na jakiś szczep. W Tym tygodniu zaczęli się testy sputnik V z hinduską odmiana covid, ciekawo co wyjdzie.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą intuicja nie każdy ją ma. Mam takiego znajomego, niby prowadzi średnia po wielkości firmę wiec zakładałem, że głupi nie jest a za czas pandemii już chyba z 10 razy zmieniał zdanie. Na początku jak wparował w biuro śmiał się, że wszyscy siedzą w "kagańcach" a żadnego korona wirusa nie ma. Gdzieś za miesiąc już przyszedł w masce ze zmiennymi filtrami i rękawiczkach bo chyba Covid istnieje. Później wysyłał mi jakieś głupie filmiki, że szczepionki to chipowanie i inne bzdety, teraz wziął i zaczepił się :D 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja drugą dawkę mam 16 czerwca, i idę.Pomimo że po pierwszej tragicznie się czułem.Lepiej przechorować to szczepienie niż później chorobę.

Dziś rozmawiałem z kolegą który po 2 dawce przez 3 dni z łóżka nie mógł wstać, a potem nagle wszystko mu przeszło.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja dzisiaj idę na szczepienie 1wsza dawka. Ech

---

Pierwsza dawka przyjęta. Poza ogólnym zmęczeniem trasa, bo ponad 60 km i czekaniem w standardowej kolejce kompletnie nic się nie dzieje. Nawet ręka nie boli .... Może dlatego że 3 miesiące temu miałem KO-19 i jakieś przeciwciała już były.

 

Edytowane przez Mion

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja już (w niedzielę) po drugim szczepieniu Pfizer'em i oprócz umiarkowanego bólu prawej ręki nie mam innych skutków ubocznych.

 

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności