karol122

Strona główna znika z indeksu

Recommended Posts

Cześć,

tak jak w temacie posta. Jakie mogą być przyczyny zniknięcia strony głównej z indeksu? Problem już zażegnany bo URL został ponownie zgłoszony przez GSC i już z powrotem widnieje w indeksie, ale interesuje mnie sam fakt zniknięcia, a przede wszystkim jego przcyzyny.

Zobacz jak samodzielnie stworzyć stronę internetową: https://stworzycstrone.pl/

hej,

Od rana obserwuje to samo.  Jeden z moich sklepów nie ma strony głównej w indeksie.  :)  Nic nie robione tylko wrzucone dwa nowe posty na bloga.

U mnie w branży od dziś wyniki ostro rotują.

Ja się zorientowałem po monitoringu, że strony nie ma w indeksie. Wrzuciłem adres do GSC i problem się rozwiązał, ale intrygujące jest samo zjawisko.

Zobacz jak samodzielnie stworzyć stronę internetową: https://stworzycstrone.pl/

Posted (edited)

To samo zaobserwowałem dziś na dwóch stronach. Kilka miesięcy w TOP1, a dziś poza indeksem. W GSC brak komunikatów o ręcznych działaniach. Po wysłaniu prośby o ponowne za indeksowanie wróciły na wszystkie frazy na podium. Czyżby Google coś szykował?

Edited by NowyWmiescie

Czkawka w Google - zdarza się nader często.

Blog seo.zgred.pl przestał istnieć, teraz wszystko jest na www.zgred.pl

Nie tylko strony główne poznikały. Niektóre podstrony w innym sklepie również znikły :)

Dzisiaj czytałem, że to może być bug w Guglu ...

Potwierdzam, coś jest na rzeczy. Dziś wywaliło z indeksu podstronę serwisu która była w topach na kilkadziesiąt fraz, po przeindeksowaniu GSC podstrona wróciła do indeksu, pozycje także.

Inny przykład wczoraj zaindeksowanych kilka nowych podstron przez GSC do domeny, dziś wszystkie wypadły z indeksu.

Jest to problem globalny o czym można poczytać na https://www.seroundtable.com/google-dropping-pages-out-of-the-search-index-27369.html

W przypadku ważnych zarabiających podstron na chwilę obecną nie pozostaje nic innego jak ponowne zgłoszenie przez GSC.

• Like 1

Blog SEO dla początkujących adeptów sztuki SEO. Medlabo.pl ciekawy serwis o medycynie i nie tylko.

Chyba coś ostro nabroili. 

Dziś sytuacja się powtórzyła te same strony znów wyleciały. Ponowna indeksacja nie wiele dała.

Sprawdziłem monitoringi z wczoraj (mam 3 rozne) - sypało brakiem pozycji. Dzis jest normalnie.