DanielBurchardt

Stat4seo - plugin/poprawka

Polecane posty

Cześć!

Jak pewnie część forumowiczów wie oferuje płatny dostęp do publicznych proxy przeznaczonych do sprawdzania pozycji w Google. Niestety lub stety większość osób używa do monitorowania stat4seo, które ma bardzo duże problemy z odpytywaniem Google z użyciem prywatnych proxy, nie mówiąc o publicznych. Dodatkowo po małym przeszukaniu sieci widać, że w s4s występuje bardzo dużo nierozwiązanych błędów, które utrudniają jego użytkowanie.

Przechodząc do konkretów - w zaawansowanej formie posiadam już stworzony plugin, który zastępuje oryginalny plik check.php (sprawdzanie pozycji, konfiguracja itp.), dzięki czemu szybkość oraz wydajność sprawdzania pozycji wzrasta diametralnie (dzisiaj na najmniejszym pakiecie proxy w 6h sprawdził ponad 1200 fraz bez żadnych problemów).

Kolejne planowane poprawki:

• automatyczne jednokrotne ponawiania fraz, które zostały oznaczone jako 0 - dość często zdarza się na publicznych proxy.
  • RWD

Cenna - jest to kwestia jeszcze do pomyślenia jednak myśle, że na 95% osoby, które kupiły u mnie proxy otrzymają plugin za darmo a dla pozostałych ustalę jakąś cenę.

Jest ktoś zainteresowany? Chciałby ktoś zaproponować jakieś zmiany/poprawki?

• Thanks 1

No na razie to ciężko coś proponować jak nikt tego nie przetestował. Wszystko wyjdzie w praniu i się okaże czy działa tak dobrze jak mówisz, czego życzę, bo są mega problemy z tymi proxy. Szczególnie jestem ciekawy jak działa na prywatnych proxy z innych źródeł niż od Ciebie.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO.

@Carnagge dzięki za odpowiedź! W tym momencie wtyczka jest nastawiona na publiczne proxy, które trzeba dość mocno atakować. Jeśli będzie potrzeba napisać odpowiednią wersje pod prywatne proxy.

W tym momencie jeden z forumowiczów testuje na swojej instancji s4s wtyczkę i wygląda to obiecująco.

Napisano (edytowany)

Bardzo ciekawa koncepcja. Kilku dniowe testy pokażą czy plugin jest skuteczny.

Edytowano przez AdamBoganD

Szybki wniosek o pożyczkę na www.pozyczka-prywatna.pl do 2000 zł na 90 dni.

Decyzja w ciągu 15 min. Przelew tego samego dnia.

Sprawdzone i działające proxy

Jak najbardziej jestem zainteresowany, proxy od Ciebie. Zwłaszcza że dzisiaj jeszcze gorzej, o 9 rano 44% (wcześniej 100%, od tygodnia było ~66%).

dymna.jpg

Dziś skończyło koło 10. Ponowienie 60 fraz gdzie nie znalazło pozycji i o 10:30 koniec.

50 minut temu, DanielBurchardt napisał:

@AdamBoganD na oryginalnym s4s o której sprawdzone było zazwyczaj? 

nie było szans by skończył do 23:59

Napisano (edytowany)

Szkoda @DanielBurchardt, że nie napisałeś do mnie żadnej wiadomości w tej kwestii, oferowania "pluginu do Stat4Seo", przynajmniej z czystej uprzejmości/przyzwoitości. Stat4Seo to nie jest otwarte oprogramowanie, nie mniej jednak nie zamierzam w żaden sposób walczyć z Twoimi modyfikacjami o ile nie okaże się, że wykorzystywane były jakieś fragmenty kodu programu i/lub był on dekodowany. 

Na przyszłość, jeżeli masz jakieś sugestie jak Stat4Seo mogłoby lepiej używać proxy które oferujesz (bo piszesz w wielu miejsach, że sobie nie radzi, że je marnuje itd) - zawsze możesz do mnie napisać. Od samego początku starałem się współpracować z dostawcami proxy bo to "wspólny biznes" (Stat4Seo bez proxy "nie istnieje") myślę, że @makauer mógłby to potwierdzić. 

Edytowano przez stat4seo
  • Confused 1

stat4seo-banner_old.png

@stat4seo niestety sytuacja moich odbiorców proxy była bardzo trudna przez co nie było czasu na czekanie na inne rozwiązania (plugin powstał w kilka godzin).

Co do licencji, nie masz się o co martwić - żadne pliki nie zostały zdekodowane - wystarczyło przeanalizować logi bazy aby zrozumieć schemat bazy.

• Like 2

@stat4seo proxy od dawna mam od @DanielBurchardt, jak tylko zaczął się problem ze zbyt szybkim ich spalaniem (a obecnie już wiadomo, że błędnie były oznaczane jako nie działające), pisałem do Ciebie kilka maili w sprawie problemów, jakie testy robiłem z zestawami, ilością fraz, polskimi znakami itd - zero odpowiedzi od Ciebie. Nawet logi wysyłałem. Nic.

Na forum s4s też pisałem. Cisza.

@DanielBurchardt zajął się sprawą choć nie musiał, nie jego problem że dobre proxy (bo działają w innych aplikacjach np. Check4Web, Indexer, SB) byłu uwalane przez s4s bez powodu (możliwe że Google coś namieszało).

Teraz z pluginem o 4 mam wyniki (1200 fraz, prędkość 25, V3, timeout 10 sek).

Został jeszcze jeden problem: po sprawdzeniu wszystkich fraz w największym zestawie mam sumaryczną różnicę pozycji na poziomie -2000. Dopiero po uruchomieniu wymuszonego ponownego sprawdzenia fraz z pozycją "0" a było lepiej i "-30" s4s  znajduje właściwe pozycje i sumarycznie jest na plusie. Oznacza to, że systemowe ponowienie sprawdzenia nie działa, o czym też pisałem do Ciebie i nic.

Innymi słowy przez 2 m-c zero reakcji, zero update. Nie wspomnę od tym, że od dawna ludzie piszą na forum s4s, że czas na wersję php7 bo 5.6 to zabytek. Tyle w temacie.

Edytowano przez AdamBoganD

@AdamBoganD starałem się odpowiadać na wszystkie wiadomości, a już na pewno na takie gdzie zawarte było jakieś pytanie. Jeżeli jakąś przeoczyłem to przepraszam.

Funkcja ponownego sprawdzania: sprawdzę to, ale sprawdzałem to już kilka razy i było OK. Odpisywałem Ci, że możliwe, że po prostu pozycja zmienia się później. Ew. dwa razy wystąpił jakiś (nieznany mi) problem z proxy. Bo skoro raz panel złapał 0, to równie dobrze mógł je złapać ponownie przy "drugiej próbie", a dopiero przy 3 próbie się udało. 

W tym momencie gdy korzystasz z wyżej wymienionego "pluginu" za ponowne sprawdzanie jest odpowiedzilny właśnie on, skoro podmieniony został plik check.php. 

stat4seo-banner_old.png

Plugin 

15 minut temu, stat4seo napisał:

W tym momencie gdy korzystasz z wyżej wymienionego "pluginu" za ponowne sprawdzanie jest odpowiedzilny właśnie on, skoro podmieniony został plik check.php. 

plugin jest w wersji "roboczej", nie ma jeszcze ani ponawiania sprawdzenia które robię ręcznie i ok 6% fraz leci do poprawki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.