Carnagge

Forumowicze
 • Zawartość

  3354
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana Carnagge w dniu 25 Październik 2017

Użytkownicy przyznają Carnagge punkty reputacji!

Reputacja

143 Excellent

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Łódź

Ostatnie wizyty

5700 wyświetleń profilu
 1. pozycjonowanie unirank z Kutna miesiąc po miesiącu

  Lol i specjalnie założyłeś konto, żeby się z nami dzielić efektami pracy i jako osoba nieznająca się na pozycjonowaniu od razu informacje zapodajesz "Każdy kto pozycjonuje wie, żeby efekty było widać trzeba dać trochę czasu 2 tygodnie do ok 2 mcy" oj słaba Wam szeptanka chłopaki wyszła Nawet zaspojleruje - za miesiąc wszystkie frazy będą w top3 a krysstian napisze, że jest mega zadowolony i za tę cenę to bajer
 2. [NOWOŚĆ] LinkTak.pl - statyczny SWL

  Mam pewne wątpliwości i pytania odnośnie sprawdzania danych domeny w Majestic. W obecnej chwili jest to robione chyba z przedrostkiem http jako URL - nie powinno być to czasem sprawdzane bez http jako 'Root domain'? Z tego, co widzę, sprawdzenie z przedrostkiem http jako URL daje dużo gorsze wyniki. Nie wiem z czego biorą się te rozbieżności w Majestic, ale przy takim sprawdzeniu nie pokazuje bardzo wielu linków, które faktycznie istnieją i powinny być uwzględnianie do ranku domeny. Przykładowy screen obrazujący problem z systemu okazwłoki - Majestic Checker - ta sama domena z www i bez oraz z http i bez. Dodam, że domena działa z "www" i wszystkie linki są z "www"'. W LinkTaku brana do ranku jest wersja z http, co daje TF 7 podczas, gdy wersja bez http daje TF 22.
 3. Personal w OVH - ile strona można postawić?

  Ok, coś głupio pomyślałem na zasadzie, że jest to czas reakcji serwera od wysłania zapytania do podjęcia przez serwer wykonywania skryptu, a nie do rezultatu.
 4. To jest to o czym zawsze mówi Google - twórzcie porządne serwisy, a ludzie sami sobie będą je polecać. Pewno u Was polecają ustnie i stąd ten wzrost ruchu mimo, że pozycje w dół
 5. Personal w OVH - ile strona można postawić?

  @Młynek chyba trochę złe konkluzje z tego testu wyciągnęliście - szybszy jest tylko czas odpowiedzi serwera. Natomiast nie znaczy to, że sam skrypt działa 50% szybciej. Druga kwestia jest też taka, że nie wiadomo ile to zasobów zjada, bo że działa szybciej to nie musi oznaczać, że mniej mocy serwera zabiera. Ogólnie patrzyłem na kilka testów php 7 to w zapowiedziach wyglądało to super, ale już jak jest dostępny i w realnych testach to takich przyśpieszeń na stronach nie ma. Problem na pewno leży jeszcze w tym, że większość skryptów jest pisana pod php 5.6. Pewno jakby wszystko napisać pod 7 to byłoby zauważalne przyśpieszenie.
 6. Karta debetowa - Podanie numeru w internecie

  W pewnych sytuacjach da się zapłacić bez podania kodu CVV/CVC - nie wiem od czego to zależy. Kiedyś na bookingu mnie poproszono o podanie karty mimo, że wybrałem sposób płatności gotówką - kartę się podawało jedynie nr i datę ważności, bez kodu CVV i mimo tego kasa została ściągnięta. Imienia i nazwiska nie trzeba znać - to sprawdzałem i można podać jakiekolwiek i jak jest nr, data ważności i cvv dobre to ściągnie płatność.
 7. Linuxpl.com i Futurehost.pl w rękach H88

  Ionic też został przez nich kupiony? Podpiąłem teraz nową domenę w do Ionica i strona startowa od Hekko jest.
 8. Łódź - Piwko 31 stycznia

  No to co w końcu robimy? kiedy i gdzie?
 9. Kupno licencji Windows

  Ale czemu licencja za 1000 zł? Przecież windows 10 home kosztuje jakieś 400 zł. Od razu zaznaczę, że home można używać w firmie. Z tymi licencjami nie jest sprawa do końca jasna. Jak już coś to kupować taki klucz z pudełkiem itp. Ja tak kupiłem office'a zadzowniłem do MS i mi powiedzieli, że klucz jest legalny, ale nie mogę go kupić i jak kupiłem to jest wtedy nielegalny więc MS ma swoją wizję na ten temat, co nie jest spójne z orzecznictwem sądów.
 10. O dziś nowy regulamin - będą nas dymać

  Nie wiedziałem o tej zmianie, ale coś innego przykuło moją uwagę o czym właśnie Adam piszesz - w pewnym miejscu w panelu jest napisane, że budżet dzienny 100 zł nie oznacza dziennego limitu 100 zł, a oznacza, że jest to średni budżet dzienny w skali miesiąca na zasadzie w jeden dzień będzie 200 zł, a drugi 50 zł, tak aby na koniec miesiąca wyszło właśnie średnio 100 zł. Takie coś daje też niezłe możliwości manipulacji. Dlatego najlepiej zasilać konto co kilka dni, bo jakby ściągało kasę z karty na bieżąco to nie wiadomo co tam Google wymyśli.
 11. Łódź - Piwko 31 stycznia

  Pasuje mi Tylko czemu śr? może czw?
 12. Składki przy umowie o dzieło będąc na etapie

  @Finan - gdzie jest taki zapis, bo nic takiego nie kojarzę? Wg. mnie nic takiego nie ma - jedynie ZUS może udowadniać, że ktoś zamiast umowy o pracę, ma o dzieło, żeby obejść płacenie składek. Wtedy to i tak nie ma znaczenia ile się miało umów z daną osobą, bo nawet mając 1 mogą udowodnić, że coś jest "kręcone" W innym przypadku np. urządzasz mieszkanie zwracasz się do stolarza, żeby zrobił Ci szafki do kuchni (1 umowa), później chcesz szafki do łazienki (2 umowa) i stwierdzasz, że by Ci się przydała też szafa w przedpokoju, no ale stolarz mówi - zapraszam za rok, bo już limit 2 umów wyczerpaliśmy
 13. Prawa autorskie odnośnie obrazków/zdjęć

  Temat jest trochę skomplikowany, ale najprościej mówiąc jak weźmiesz taką zwykłą fotkę i wstawisz na bloga to kwoty odszkodowania nie będą zbyt duże. Ktoś napisał na poprzedniej stronie, że ktoś tam dostał 100k zł odszkodowania za użycie jakiegoś zdjęcia znanej osoby - na pewno nie było to zwykłe użycie. Pewno ktoś to wykorzystał do reklamy na zasadzie "nasz produkt poleca Kowalski" i fota - wtedy wiadomo, że jest to coś innego niż zwykła kradzież zdjęcia do "upiększenia" artykułu. Stawki odszkodowania mogą być wyliczane na podstawie stawek u danego twórcy. Tylko wtedy to ten twórca musi udowodnić, że np. za 1 zdjęcie bierze 2000 zł. Często różne opłaty licencyjne itp. są wymyślane z kosmosu i sąd nie daje temu wiary. Oczywiście twórca może przedstawić umowy z klientami i wtedy to ma jakąś podstawę. Bardzo często sądy posiłkują się tabelą minimalnych wynagrodzeń twórców ze związków artystów - https://www.zpaf.pl/prawa-autorskie/tabele-minimalnych-wynagrodzen/ i na tej podstawie wyliczają odszkodowanie. Jak widać kwoty tam się wahają w zakresie 50 - 1000 zł, w zależności od zdjęcia i sposoby w jaki jest użyte. Oczywiście to jest tylko wynagrodzenie za wykorzystanie zdjęcia, bo jeszcze powstaje ew. problem naprawienia szkody (ale tę z kolei jest bardzo trudno udowodnić w takich sprawach, bo najczęściej też żadna nie powstaje).
 14. ZennoPoster 5 - Zautomatyzuj każde zadanie w sieci

  Jest jak sobie taki projekt napiszesz
 15. Freelancer a klient z dofinansowaniem z Unii

  taa i jeszcze kara szubienicy Jak się nie wyda kasy zgodnie z projektem to jest obowiązek jej zwrotu, a każda dotacja jest zabezpieczona np. wekslem, poręczeniem itp. więc urząd będzie miał z czego ściągnąć. Niech on się lepiej dowie w urzędzie jak to wygląda. Można w ramach dotacji rozliczać rzeczy i usługi nabyte wg umowy bez fvat i paragonów od osób fizycznych nieprowadzących dg, więc lepiej niech pogoda jak oni to widzą, żeby to zrobić, bo może niepotrzebnie kombinujecie.