Skocz do zawartości

Jaki drugi krok?


M0drzew

Rekomendowane odpowiedzi

Piątkowe popołudnie, siedzę sobie i analizuję statystyki i mam takie oto niebanalne pytanie. Na interesujące frazy sprzedażowe osiągnąłem w google TOP1, lub TOP1 i TOP2, ewentualnie całą TOP1-3 jest moje. W adwordsach nie ma zazwyczaj nikogo, lub strony totalnie niezwiązane z moim produktem. Co jeszcze można zrobić by zwiększyć sprzedaż? Optymalizowanie opisów wyświetlanych w wynikach organicznych, a także układ strony, i modyfikacje strony nie wpływają znacząco na sprzedaż. Trafiam do około 1-2% potencjalnych klientów pozostali nie wiedzą, że mam dla nich rozwiązanie. Produkt wyjątkowo mocno niszowy.

 

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, M0drzew napisał:

Co jeszcze można zrobić by zwiększyć sprzedaż?

 

Rozumiem że masz na myśli tylko kanał intetnetowy?

Jeśli tak to błąd. Spróbuj innych możliwości pozyskania dużych klientów/zamówień.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, M0drzew napisał:

Trafiam do około 1-2% potencjalnych klientów pozostali nie wiedzą, że mam dla nich rozwiązanie. Produkt wyjątkowo mocno niszowy.

 

Tu jest pies pogrzebany ;) Musisz pomyśleć w jaki sposób uświadomić te 98% że masz dla nich przydatny produkt. Rozumiem, że chodzi o torby? W internecie możesz próbować publikować artykuły content marketingowe, ale takie prawdziwe, które będą czytane, a nie tę papkę, którą się robi żeby pozyskać linki. Musisz próbować uświadamiać potencjalnych klientów również w offline. Może jakaś forma promocji na różnych targach? Np. dogadanie się z organizatorem, że robisz im produkt na wydarzenie, na którym będzie to co chcą + Twoje dane jakby ktoś podłapał temat.

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, SzlafRock napisał:

Rozumiem że masz na myśli tylko kanał intetnetowy?

Jeśli tak to błąd. Spróbuj innych możliwości pozyskania dużych klientów/zamówień.

 

Ilość klientów jest stosunkowo nieduża i zarobek z "jednego" też niewielki, ale jak pisałem jest to nisza (na dzień dzisiejszy nie mam konkurencji w PL ). Poza internet wychodziłem, ale że ich zagęszczenie jest niewielkie, to tradycyjne banery, billboardy, ulotki - odpadają, reklama w radiu była, nie zwrócił się koszt, reklama w TV raczej też się nie zwróci (zbyt mało potencjalnych klientów)

 

@Aleksiejs nie chodzi o torby, prowadzę równolegle jeszcze dwa inne biznesy ;-) a klientów do tego nie muszę przekonywać, wiedzą, że będzie im moja usługa potrzebna, ale nie wiedzą, że jest w ogóle można coś takiego zamówić.

"artykuły content marketingowe " - wielu z potencjalnych klientów nie używa internetu w celu wyszukania rozwiązania ich problemu

9 godzin temu, KMlody84 napisał:

 Promocja na FB (też szeroko)? Sieć reklamowa w Adwords?

FB - reklama może trochę nie trafiona (ja się nie znam na społecznościówkach, robił to fachowiec), odzew jakiś był, ale wystarczyło praktycznie na pokrycie kosztów reklamy... Instagram jeszcze jakoś konwertuje, ale szału nie ma...
Adwords - w organikach mam top1, adwords wyników wyszukiwania nie wyświetla się nic, albo w ogóle nie związane z tematem, a sieci partnerskie, CPC zaskakująco niski (brak konkurencji? dobra optymalizacja?) ale współczynnik odrzuceń 95-99%. Wzrost UU o 300%, wzrost zamówień 0%

 

18 godzin temu, Nikonem napisał:

Do rozważenia jest bezpośredni kontakt z pt. klientami. Myślę, że potrafisz dobrze to rozegrać.

 

Za mała ilość potencjalnych i za bardzo rozrzuceni w terenie. Szacuję wg GUS, że potencjalnych klientów jest okolo 40-50 k rocznie w PL więc rozsiani są mocno...

 

15 godzin temu, jimmi napisał:

coś mi się wydaje że kanały offline, lub jakieś branżowe fora/portale

 

Kanał offline jest świetny - mam możliwość zdobycia imię nazwisko i adres potencjalnego klienta(niestety prawie w ostatniej chwili) (pakowałem broszurkę i pocztą wysyłałem) zamawia w ten sposób 1-2%, ale 1-2% opisuje, że się spóźniłem, bo potrzebowali to na tydzień temu, albo już sobie sami zrobili rozwiązanie, ale szkoda, że nie wiedzieli wcześniej... Jednak koszt zdobycia adresu plus koszt wysyłki broszur prawie zjada zarobek

 

portali nie ma praktycznie z tym związanych, ale są działy na niektórych forach... a że nie wpadłem na to wcześniej... Szeptanka startuje od dzisiaj + w tygodniu się u nich banery wykupi... @jimmi jesteś wielki... :winko:

 

Do piszących na PW - nie mogę zdradzić tematu, bo konkurencja nie jest mi potrzebna, a próg wejścia jest banalnie niski

Dziękuję serdecznie wszystkim za podpowiedzi.

 

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2018 o 05:54, M0drzew napisał:

Szacuję wg GUS, że potencjalnych klientów jest okolo 40-50 k rocznie w PL więc rozsiani są mocno...

 

Zlecenie mailingu?

 

e: nie zauważyłem wpisu Mariusza wyżej :)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Finan napisał:

A nr telefonu Jesteś w stanie zdobyć potencjalnego klienta? Jeśli tak podpowiedziałbym Ci tanią metodę dotarcia do niego.

niestety... miałbym bazę telefonów wysłał bym 30k sms-ów i tyle... :D

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności