Skocz do zawartości

Linkowanie z ogólnodostępnych miejscówek


GreenParrot

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, s_matysik napisał:

To Ty nie czytałeś wskazówek dla webmasterów od Google? Google może się obrazić i od jednego ręcznie zdobytego linka. Nie wolno sztucznie manipulować linkami :nonono:

Wręcz przeciwnie - chyba do tej pory byłem zbyt ostrożny... :rolleyes:

 

3 godziny temu, s_matysik napisał:

 

A tak na poważnie to nie ma znaczenia czy link zdobyty ręcznie czy automatycznie.

To wiem. Grunt by robić to z głową :crazy:

3 godziny temu, s_matysik napisał:

 

Linki można pozyskiwać w liczbach kilkudziesięciu, kilkuset, kilku tysięcy czy też kilkudziesięciu tysięcy

No właśnie - ja zawsze rozumiałem to tak, że należy postępować w taki sposób, by symulować "naturalność", tj. by całe te działania wyglądały na rzeczywiste, a nie sztuczne. Zatem kilka tysięcy linków w krótkim czasie powinno z założenia być podejrzane. Rozumiem, że z tego, co piszesz oznacza to, że nie koniecznie dla Googla musi to być podejrzane, skoro tak ostro idziecie z tematem linkowania?:unknw:

 

3 godziny temu, s_matysik napisał:

 

 

, kluczowe to odpowiednio je umieć przyłożyć.

Możesz nieco rozwinąć temat? Co masz na myśli pisząc o "umiejętnym przyłożeniu"?

 

3 godziny temu, s_matysik napisał:

A do tego trzeba testować i jeszcze raz testować, a nie teoretyzować że Google na Twoją stronę obrazi się :D

Niby tak. Inaczej, gdy robisz to na mało znaczącym projekcie, a inaczej, gdy działasz na projekcie, który zarabia na Twój chleb. Wówczas przypomina to pracę sapera, bo jak wiemy, jeśli popełni się jakiś błąd to może to nas sporo kosztować :vava:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@Seo student nie wszyscy operują na setkach i tysiącach pozyskiwanych linków, więc spokojnie :)

 

 

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aleksiejs ja wiem, że nie wszyscy. Ja też należę do tego grona, ale zawsze podchodziłem z dużym dystansem do pozyskiwania sporej ilości linków z ogólnodostępnych miejscówek w krótkim okresie czasu. Ten wątek mnie zaciekawił i dlatego chciałbym prosić, żeby ktokolwiek, kto stosuje takie podejście choć trochę się w tym temacie wypowiedział. Wiem, że nikt nie zdradzi swoich patentów i szczegółów, ale chociaż jakieś podstawy, by lepiej zrozumieć ten temat.
Algorytmy Google są bardzo skomplikowane - co jest oczywiste - i do tego ciągle ewaluują. Jak to możliwe, że jeśli roboty Google zidentyfikują potężny skok w ilości linków przychodzących z zewnątrz, nie kończy się to karą dla takiej strony?
Z tego, co wiem jest też w Google jakaś specjalna "komórka" - nie pamiętam nazwy - która pewne szczególne sytuacje weryfikuje ręcznie. Jeśli jakaś strona ma np. 57 linków do niej prowadzących i nagle okazuje się, że po miesiącu posiada tych linków 4928 to albo zadziałała jakaś kampania promocyjna, viral lub mówimy o jawnej manipulacji. Tę ostatnią można zidentyfikować w ciągu kilku minut (w większości sytuacji), bo jeśli linki nagle zaczęły masowo pojawiać się w preclach, stopkach na forach oraz katalogach firm to chyba nie jest to nic "naturalnego".
Co jest ciekawe, mam też wrażenie, że po zmianach w algorytmach Google najbardziej dostają strony sztucznie dopompowane (choć oczywiście nie wszystkie - i tutaj pytanie: dlaczego?). Te, które są spokojnie pozycjonowane, a linki zwrotne buduje się stopniowo z rozwagą, wykazują większą stabilność.
Jeśli mówimy o firmie, która na pozycjonowaniu organicznym opiera cały swój biznes (główny kanał pozyskiwania klientów) to taka niestabilność stanowi dla niej nie mały problem, bo przez agresywną technikę pozycjonowania trzeba się liczyć z pewnymi stratami.

Z drugiej strony obserwuję też wiele autorytetów z tego forum i wnioskuję po tym, co piszą, że rzeczywiście stosują tego typu podejście podczepiając (zapewne z głową i odpowiednią wiedzą wynikającą z doświadczenia) automaty pod dane projekty. Zakładam, że nie robią tego od tak sobie, lecz dlatego, że to po prostu działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nad tym debatować miesiącami :) ale musisz wiedzieć kilka podstawowych rzeczy o pozycjonowaniu i poradach na forum.

 

Nie jest w interesie kogoś kto pozycjonuje strony zawodowo wykładać kawę na ławę, w szczególności gdy do tej wiedzy doszedł wydając duże pieniądze na testy.

Nie dowiesz się niczego sensownego gdy tych testów nie przeprowadzisz sam, na własnej skórze, bo ramy można jakieś założyć, ale każda branża jest inna i podejście do pozycjonowania w branży X nie musi się przekładać na identyczne efekty dla branży Y. Owszem, starzy wyjadacze mają to opanowane i wypozycjonują różne branże.

 

Testowanie konkretnych rozwiązań nie jest łatwe, wymaga czasu liczonego nawet w latach, bo przecież dziś nie stworzysz domeny z X, która będzie podobna do domeny Y pod każdym względem.

Eksperymentowanie na stronie docelowej, której nie możesz spalić nie jest zalecane.

 

Forum to jest potrzebne jeżeli umiesz czytać między wierszami. Tu znajdziesz narzędzia, tu dostajesz wędkę, ale sukces będzie zależał od tego na jakie akweny wypłyniesz z tą wędką. Możesz siedzieć z nią przy rzecze Ruż albo wypłynąć na duże jezioro, gdzie są piękne miejsca na leszcza ;) może nawet zanęta jest już rzucona.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką Warszawa - Poddasza i stropy. 

https://docieplanie-poddaszy.pl/  a może wybierz sobie coś pożytecznego na https://szlabany24.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Toto napisał:

Testowanie konkretnych rozwiązań nie jest łatwe, wymaga czasu liczonego nawet w latach

Nie przesadzaj. Zmiany algorytmu implikują zmiany w podejściu do pozycjonowania. To co rankowało  "dziś" możne nie działać już "jutro" :(

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główne podstawy algo zupełnie się nie zmieniają, tak więc znajomość tego co działało kilka lat temu pomaga w testowaniu na bieżąco nowych zmian algo. Dlatego w SEO od dawna liczy się też doświadczenie. Coraz ciężej zaczynać obecnie "od zera"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, s_matysik napisał:

Główne podstawy algo zupełnie się nie zmieniają, tak więc znajomość tego co działało kilka lat temu pomaga w testowaniu na bieżąco nowych zmian algo.

 

Właśnie główne podstawy algo się zmieniły. W większości to co działało kiedyś już teraz nie ma większego znaczenia. Zostały wdrożone nowe elementy i mechanizmy algorytmu, które mają coraz większe znaczenie. Można powiedzieć krótko, że nie tylko linki robią robotę.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SzlafRock napisał:

Można powiedzieć krótko, że nie tylko linki robią robotę.

Ale żeby to wiedzieć trzeba być doświadczonym i robić testy. Nie da się osiągać rezultatów na "wczoraj" wchodząc "dziś" w biznes pozycjonowania.

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką Warszawa - Poddasza i stropy. 

https://docieplanie-poddaszy.pl/  a może wybierz sobie coś pożytecznego na https://szlabany24.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Toto napisał:

i robić testy.

 

Nie trzeba robić żadnych testów. Szkoda zasobów, pieniędzy i czasu.

 

30 minut temu, Toto napisał:

Nie da się osiągać rezultatów na "wczoraj" wchodząc "dziś" w biznes pozycjonowania.

 

Na "wczoraj" nie da się osiągnąć ( to jest niepotrzebne) ale można osiągnąć na "jutro". :)  

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, SzlafRock napisał:

ale można osiągnąć na "jutro".

ciężko będzie na jutro :) jutro ciężki poniedziałek i się nie zainteksuje wszystko

Izolacje Natryskowe - Ocieplanie pianką Warszawa - Poddasza i stropy. 

https://docieplanie-poddaszy.pl/  a może wybierz sobie coś pożytecznego na https://szlabany24.pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowałem sobie pewne kategorie źródeł dla linków (nie wymieniam ich wg żadnej hierarchii):
- zaplecza własne,
- blogi - oficjalne,
- media społecznościowe,
- katalog firm,
- artykuły sponsorowane na stronach osób/firm trzecich,
- współpraca z influencerami (poniekąd zawiera się to w niektórych z powyższych pozycji, ale tutaj nacisk jest na markę osobistą, a do tego często mowa o kilku kanałach jednocześnie),
- przemyślana wymiana linkami - mam tutaj na myśli jednostkowe akcje.

Przy czym tak na dobrą sprawę jest już bardzo niewiele możliwości pozyskania linków z anchorami, bo większość możliwości to już przeszłość:
- precle - praktycznie się skończyły,
- katalogi firm - w większości zrezygnowały z możliwości zamieszczania anchorów,
- SWL-e - chyba nie trzeba komentować,

- faszerowanie własnych stron linkami wewnętrznymi.
Oczywiście zawsze da się coś jeszcze znaleźć z kategorii wymienionych powyżej (szczególnie mowa o zadbanych katalogach i zadbanych WP z niezbyt dużą ilością linków wychodzących przy względnie dobrze napisanym contencie), ale jest tego już chyba mniej, niż więcej ;)

W zasadzie to można dość skutecznie pozyskiwać linki naturalnie wyglądające - bez anchorów - a te z anchorami są już dość ryzykowne i chyba będzie ich coraz mniej pośród linków zwrotnych. I nie piszę tutaj tylko o kwestii różnorodności - bo oczywiście należy ją zachowywać. Przeprowadziłem kilka analiz różnych (trochę przypadkowych stron) w różnych branżach, które siedzą na dobre słowa kluczowe w top 1, i co? Okazuje się, że jest naprawdę bardzo niewiele linków z anchorami. Wniosek jest z tego taki, że linki z anchorami wystarczą w bardzo niewielkich ilościach, towarzysząc różnorodnym linkom "naturalnym" pozyskanym z różnych źródeł + optymalizacja on-site i dobrze przemyślany content.
A wracając jeszcze do tematu automatów to ciekawe jest to, że nie zauważyłem żadnej strony, do której prowadzą tysiące linków zwrotnych. Czyżby żadne z narzędzi nie widziało tych linków? Czy może tego typu automatów używa się rzeczywiście do podbijania w górę prywatnych zapleczy?
Wydaje mi się, że linki z anchorami będą z czasem miały coraz mniejsze znaczenie, bo Google coraz mocniej będzie cisnąć, a pozycjonerzy coraz bardziej będą się bali. W przyszłości raczej ważna będzie różnorodność i naturalność (choć pozorna) tych linków. Przy czym dofollow i nofollow wciąż będzie istotne.
A teraz drodzy bardziej doświadczeni koleżanki i koledzy poprawcie proszę to, co jest niezgodne z prawdą ;) To nie jest sarkazm - piszę serio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Seo student napisał:

Wydaje mi się, że linki z anchorami będą z czasem miały coraz mniejsze znaczenie

Już nie raz to słyszałem, a mimo wszystko linki z anchorem EM nadal mocno liczą się. Samymi linkami na url konkurencyjne frazy ciężko zrobić.

 

7 minut temu, Seo student napisał:

a pozycjonerzy coraz bardziej będą się bali

jak się wie ile tych anchorów należy przyłożyć i to działa, to czego się bać?:)

 

9 minut temu, Seo student napisał:

Czyżby żadne z narzędzi nie widziało tych linków?

Sensowne linki ukrywa się, bo im mniej osób z nich korzysta tym dłużej będą działać. Tak jak każdą metodą w SEO, wszystko co staje się widoczne i masowo wykorzystywane często przestaje działać.

 

11 minut temu, Seo student napisał:

automatów używa się rzeczywiście

Nie ma znaczenia czy ręcznie to robisz czy automatem. Z zaplecza też możesz linkować ręcznie albo automatem. Różnica polega na tym, że ręcznie możesz dłubać sobie kilka domen. A przy automatyzacji możesz z powodzeniem linkować setki czy tysiące domen, z zaplecza czy jakichkolwiek miejscówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności