Jump to content

Seo student

Forumowicze
 • Content Count

  69
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

871 profile views
 1. Dziękuję wszystkim za pomoc i informacje. @Lexy sprawdziłem przekierowania na jednej ze stron, który były podane w artykule. Rozumiem, że to nie jest normalne, jeśli niektóre rodzaje adresów są przekierowywane 4-krotnie? Co może być przyczyną i jak można zidentyfikować winowajcę?
 2. Witam po pewnym czasie. Temat został odłożony ze względu na inne ważne sprawy. Chciałem was podpytać jeszcze o kilka istotnych kwestii: 1. W GSC dodałem https://xyz123.pl i https://www.xyz123.pl. Oczywiście w GSC mam ustawiony preferowany adres bez www. I teraz pytania odnośnie działań w GSC: a) Czy należy dodać nową mapę strony - w zasadzie jest to ta sama mapa strony, co wcześniej z tym, że pod domeną https://xyz123.pl? Rozumiem, że pod wariantami http://www.xyz123.pl oraz https://www.xyz123.pl nie dodajemy map strony w GSC? b) Po wykonaniu a) tak na dobrą sprawę to w 2 z 4 dodanych wariantów domen podczepione będą mapy stron, tj. pod http://xyz123.pl (była już wcześniej przed dodaniem certyfikatu SSL) oraz https://xyz123.pl (świeżo dodana mapa strony - bliźniacza do tej z przed SSL). Czy tak to właśnie ma funkcjonować? Czy mapę strony dla adresu http://xyz123.pl (bez SSL) należy jakoś "usunąć"? 2. Ustawiłem na poziomie cms-a adres z https i włączyłem go dla całej domeny (a nie tylko dla stron z logowaniem, płatnościami itp.). Dodatkowo dodałem w .htaccess następujące zapisy (przekierowanie na https oraz bez www): RewriteCond %{HTTPS} !=on RewriteRule ^ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301] RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.(.*)$ [NC] RewriteRule ^(.*)$ http://%1/$1 [R=301,L] a) Czy tak może wyglądać ten zapis w .htaccess? b) Czy jeśli certyfikat SSL jest włączony na poziomie cms-a + dodatkowo jw. na poziomie .htaccess to nie spowoduje to jakiegoś podwójnego przekierowania etc.? Przy okazji tego dopytam - jak sprawdzić ewentualne wielokrotne przekierowania? Jakieś narzędzia? Dzięki i pozdrawiam.
 3. Czy XNEO można zainstalować na lokalnym kompie? Jeśli tak to czy przez takie podejście XNEO może mi zainfekować kompa? Przecież biega po różnych stronach, więc chyba jest takie realne ryzyko? Jak to się ma do instalacji XNEO i antywirusa z firewallem na jednym kompie? Potrafią ze sobą żyć? Jestem, ale zauważ, że w 2011 roku założyłem tylko konto, a to nie jest tożsame z aktywnością na forum To tylko potwierdza, że kiedyś interesowałem się SEO, co jest prawdą, ale to już zamierzchłe czasy... Odnośnie tego, co piszesz o moim problemie z pozyskiwaniem linków to jest to prawda - co nie jest zresztą tajemnicą, bo przecież podpytuję o to w różnych wątkach Jak wiadomo linki można pozyskiwać w różny sposób. Ja mam problem z tematem ich pozyskiwania za pośrednictwem zewnętrznych programów (takich, jak np. XNEO). Mam kilka niewiadomych/pytań, na które do teraz nie potrafię znaleźć odpowiedzi, a szukam wytrwale i będę dalej szukał. Na szkoleniach i kursach słyszy się podstawy podstaw i teksty w stylu, że "linki nie są już tak ważne, jak kiedyś", bo "content is the king". Jeśli uzyskam te absolutne podstawy (które są niezbędne do dalszego rozwoju) to będę mógł je samodzielnie rozwijać, bo do mistrzostwa w tej dziedzinie wiedzy droga jest daleka, a ja nie jestem osobą leniwą. Lubię testować, kombinować, ale utknąłem w martwym punkcie, a rozumiem, że nikt nie chce tego wytłumaczyć, bo o to się rozchodzi, by ta wiedza pozostała dla nielicznych... EDIT: Czy ZennoProxyChecker można połączyć z XNEO? Czy to się sprawdzi w praktyce?
 4. Witam, Szybkie pytanie - kiedy można uznać, że domena nie jest świeżynką? Czy po półtorej roku w sieci można mówić już o pewnej "dojrzałości" domeny? Kolejna kwestia - jeśli domena była zarejestrowana kilka lat (przy czym część tego czasu stał tam serwis oparty na WP, a część wisiała jako "strona w trakcie budowy), a następnie była wolna przez kilka miesięcy to, czy taka domena wa jakąś wartość? Dodam, że domena miała kiepski ruch i nie została zaspamowana. Czy kilkumiesięczny status jako "niezarejestrowana" mocno obniża jej wartość? Dzięki i pozdrawiam.
 5. Cześć, Przez jakiś czas byłem nieobecny, a potem nadganiałem zaległości. Przepraszam za milczenie i dzięki za odpowiedzi W tym czasie tylko delikatnie - dosłownie na palcach jednej ręki można by liczyć pozyskane linki zwrotne. Raczej nie miało to znaczenia. Myślisz o działaniach konkurencji itp.? Strona na tamtą chwilę nie stanowiła realnej konkurencji. Tak, ja napisałem - spokojnie rosła sobie w siłę. Odnośnie robots.txt to tak - sprawdziłem. Nie ma tam niczego niepokojącego raptem kilka standardowych linijek. GWT??? W sensie Google Webmaster Tools? Nic tam nie kombinowałem, a przynajmniej nie kojarzę. Dodaliśmy tylko mapę strony, po zmianie wtyczki odpowiadającej za SEO i tutaj upatruję winowajcę, ale muszę jeszcze trochę przetestować pewne kwestie. Jeśli chodzi o modyfikacje strony to było ich sporo. Trzeba by wszystko brać pod uwagę. Błędy 404 to tylko kilka wystąpiło i to nawet nie w tym czasie, w którym odnotowałem tę niekorzystną zmianę. W tamtym czasie nagle ponad 1500 stron, które były uprzednio zaindeksowane zmieniło swój status na "Strona zeskanowana, ale jeszcze nie zaindeksowana". To jest właśnie mój problem. Za tym poszedł nagły spadek ruchu i to spory, więc były to istotne podstrony. Tak właśnie zrobiłem. Zobaczymy, co będzie się dalej działo. Gdybym odkrył coś istotnego (a mam nadzieję, że tak będzie) to tutaj to opiszę - może komuś się przyda. A jeszcze moje pytanie z pierwszego posta - czy można jakoś masowo zgłaszać strony do ponownego zaindeksowania? Czy niestety trzeba klikać w każdy link z poziomu GSC i czekać kilkadziesiąt sekund? Rozumiem, że jedyną alternatywą jest ponowne wczytanie mapy strony?
 6. Cześć Mam do Was kilka pytań. Czy jeśli w GSC nie ma śladu po danej miejscówce to znaczy, że ona nie ma żadnego oddziaływania na stronę? Jeśli dana podstrona z miejscówki nie wyświetla się w wynikach wyszukiwania to rozumiem, że jest podobnie jak wyżej - nie ma ona żadnego sensu? Jak to jest na chwilę obecną? Gdzieś czytałem (chyba nawet oficjalne stanowisko kogoś od Googla), że obecnie algorytm potrafi już zlekceważyć kiepskie linki i po prostu ich nie brać pod uwagę w kontekście rankingu, ale z drugiej strony przecież za słabej jakości linki można wciąż dostać jakąś karę, prawda? Rozumiem, że jeśli jedno i drugie ma zastosowanie w praktyce to brane są też pod uwagę nieco inne czynniki, jak np. wiek domeny, popularność itp., tak? Jeśli dodajemy linki do jakiejkolwiek miejscówki, by ją wzmocnić to tak na dobrą sprawę dopalamy wszystkie linki, które znajdują się na danej podstronie (łącznie z menu etc.), tak? Dzięki i pozdrawiam.
 7. Cześć, Zastanawiam się nad tym, czy warto stosować Yandex Metrica zamiast Google Analytics? Z tego, co wiem to niektórzy stosują oba rozwiązania naraz. Ponoć każde z nich ma swoje wady i zalety. Wiem też, że warto stosować Yandex na zapleczach, by "nie wpuszczać" na strony Googla, a jednocześnie mieć jakieś pojęcie co do ruchu i innych bardziej szczegółowych danych analitycznych, których nie zapewniają nam proste mechanizmy analityczne po stronie serwera. Ale przede wszystkim zastanawiam mnie jeden fakt. Nie chce mi się wierzyć, że Google nie bierze pod uwagę w kwestiach rankingowych danych, które otrzymuje dzięki zainstalowanemu na stronie GA Jeśli tak jest to zastanawiam się też nad tym, czy możemy otrzymać jakieś "niepisane" negatywne konsekwencje wynikające z faktu, że np. zaprzyjaźnimy się z Yandex Metrica i jednocześnie "zamkniemy przed Google drzwi". Oczywiście pisząc o rozwiązaniach alternatywnych wobec GA mam też na myśli nie osadzanie kodu GSC, bo inaczej w powyższym kontekście nie miałoby to żadnego sensu. Co o tym myślicie? A może macie jakieś doświadczenia poparte testami?
 8. @Aleksiejs Rozumiem. Mnie w zasadzie - tak, jak już zresztą pisałem - nie zależy (tzn. chciałbym, ale wiem, że to nierealne ) na tym, żeby ktoś mi zdradzał swoje patenty, ale bardziej na odpowiedzi nie na pytanie w stylu "jak znaleźć jednorożce", tylko czy można znaleźć jednorożce". Zatem z tego, co piszesz wnioskuję, że takim zaawansowanym softem, jak np. Xneolinks, wykorzystując odpowiednią wiedzę i doświadczenie oraz będąc cierpliwym i wytrwałym można odnajdywać dobre miejscówki pośród gąszczu tych o słabej jakości, tak? Więc cała sztuka polega na tym, żeby zapuścić ileś tam różnych zaawansowanych konfiguracji, nie licząc tutaj na tysiące miejsc, lecz na np. dziesiątki miejsc, które mają sens z perspektywy SEO. Czy teraz dobrze to pojąłem? Do tego z kontekstu też rozumiem, że na tym forum, do którego dostajemy dostęp można znaleźć przydatne informacje, które pomogą przyspieszyć proces uczenia się - oczywiście nie piszę tutaj o podaniu wszystkiego na tacy. Czy może na to też nie mamy za bardzo liczyć?
 9. Jasne - zgadzam się z tym, że nie testując czegoś w praktyce, nie można wiedzieć czegoś na pewno. Aczkolwiek czytając wnikliwie forum, a w szczególności najbardziej zaawansowanych użytkowników (subiektywna ocena ich wiedzy) można dojść do wniosku, czego oni używają. Zakładam też, że wszyscy nie są endorserami danych softów i nie robią lokowania produktu Idąc dalej tym tropem - skoro coś używają to chyba przynosi to zamierzone efekty. Taka praselekcja... Na tym to polega, a reszta to tak, jak piszesz czas i pieniądz... Nie da się tego obejść. Jeszcze mam do Was pytanie - najwyżej zchejtujcie mnie, a co mi tam Już zadawałem je w różnych wątkach - tak przy okazji głównego tematu, ale nigdzie nie dostałem sensownej odpowiedzi. Tutaj zapytam szczegółowo, no bo chyba mogę wiedzieć, co zamierzam kupić, co nie? Jeśli sensowne precle i katalogi już nie istnieją praktycznie (poza płatnymi) to, co ja mogą osiągnąć za pośrednictwem Xneolinksa? Fora? Profile? Komentarze? Księgi gości? Przecież to wszystko ma ograniczoną wartość, bo stosunkowo łatwo to pozyskać. Najtrudniej znaleźć dobre miejscówki, gdzie można jeszcze zapodać linki z anchorami z dofollow, bo o to się tutaj cały czas rozchodzi, prawda? Reszta to uzupełnienie profilu linków, by stworzyć odpowiednią różnorodność, no i ilość. Ja wiem, że możemy wejść we współpracę z influencerami, właścicielami dobrych zapleczy lub stworzyć własne, ale to nie jest temat dla Xneolinksa. Widzę, że on jest bardzo zaawansowany i tak, jak napisałem skoro korzystają z niego zaawansowani użytkownicy to pewnie jest dobry, ale nie chciałbym kupować takiego drogiego narzędzia (ocena subiektywna - jak ktoś ma kupę hajsu to może dla niego to tyle, co dla mnie zakup hamburgera), by dowiedzieć się, co potrafi, jeśli chodzi o linki. Kiedyś było inaczej - wiemy, o czym piszę - z pozyskaniem linków. Dziś potrafię je pozyskiwać z różnych źródeł i na różny sposób, ale nie wykorzystuję do tego możliwości, jakie dają automaty, więc jeszcze spory potencjał mi ucieka... No właśnie - jaki potencjał? Chciałbym zrozumieć, bo przecież nie pytam o jakiejś super hiper tajne tricki i mega zaawansowane ustawienia Xneolinksa, które każdy SEOwiec chroni, trzymając je w sejfie. Chciałbym tylko jakieś przykłady (powszechne), jak Xneolinks może mi pomóc pozyskać linki z anchorami? Czyli te najbardziej pożądane. Może odpowiedź na to pytanie przyda się także innym osobom, które chcą zrozumieć to zagadnienie. Nie sądzę, żebym tylko ja drapał się po głowie i zastanawiał, jaka jest na nie odpowiedź.
 10. To prawda - nie rozumiem dobrze tych zagadnień i różnic z nich wynikających. Wyrobiłem sobie już pewną opinię na temat dostępnego na rynku softu, ale nie będę o tym pisał na forum publicznym, bo to nie o to chodzi.
 11. Cześć, Pytanie do użytkowników Zennopostera. Wydaje się on być najpotężniejszym narzędziem, ponieważ nie ustępuje innym topowym seo softom, a do tego jest najwszechstronniejszy, bo możliwości są praktycznie nieograniczone - wybiegające znacznie poza zastosowanie SEO. Jednakże to, co mnie przeraża to fakt, że inne softy dedykowane pod SEO (celowo nie podaję nazw, żeby nie tworzyć złej atmosfery) mają ukierunkowane funkcjonalności, a co za tym idzie ich obsługa jest zdecydowanie prostsza i bardziej intuicyjna. Wydaje mi się, że mając program, który potrafi nawet ugotować obiad mogę zostać z niczym (pomimo projektanta) lub na łąsce twórców gotowców, co w zasadzie mija się z celem. Czy tego softu można się dość szybko sensownie nauczyć, jeśli się zaangażujemy? Czy może rzeczywiście jest on tak rozbudowany, że trzeba baaardzo dużo przy nim przesiedzieć?
 12. Co masz tutaj na myśli? Na stronie Xneolinksa nie ma jakiejś wyraźnego rozdzielenia różnic. Jest informacja o dostępie do forum, większej ilości wątków oraz możliwości odpalenia softu na 2 kompach dla użytkowników premium. Czy są jeszcze jakieś inne istotne różnice? Rozumiem, że premium mają też dodatkowe bonusy na forum, czyli można tam skorzystać z czegoś więcej, niż z dodatkowej wiedzy? Wywnioskowałem to po postach z pierwszych stron wątku. Co się dzieje, gdy ktoś nie korzysta np. przez kilka miesięcy z Xneolinka? Wówczas po prostu nie płaci się abonamentu i nie można korzystać z program, a po opłaceniu abonamentu miesięcznego program się odblokowuje? Czy może wiąże się to z utratą licencji?
 13. To wiem - tylko zastanawiam się, czy to nie jest tak, że Google sobie to przestawia jak chce, aczkolwiek może to, jak my "redagujemy" title i tak ma znaczenie, tj. w jakiej kolejności? Muszę przyjrzeć się wielu serwisom i wyciągnąć wnioski na przyszłość - dzięki
 14. @okazwłoka cały czas wczytuję się w informacje na Twojej stronie i na tym forum a propos DonLinkage'a. Trafiłem między innymi na taką informację: http://donlinkage.i4a.pl/bazy-adresow-i-silnikow/dlaczego-mam-malo-dodan-na-katalogach-i-preclach-wordpress/ To tak pokrótce, co linkuje DonLinkage? Katalogi nie, precle nie... Zostają fora, komentarze i profile? Ale to wszystko raczej nofollow. Rozumiem, że sens ma Premium i ewentualne harvestowanie, które zapewne jest pewną sztuką samą w sobie wynikającą ze sprytu i doświadczenia? Dobrze to wszystko rozumiem? Jeśli nie to proszę - skoryguj mnie.
 15. Co się dzieje w sytuacji, w której przestaję korzystać z premium? Mam blokowany dostęp? Jeśli tak to do czego? Do listy? Czy możesz polecić jakiegoś sensownego OCR-a, który dobrze współgra z DonLinkagem? Jak działa indeksacja? Nie pytam tutaj o Twoje "tajemnice" ukryte w kodzie - tylko o jawne informacje Czy premium zawiera sporo miejscówek, w których można umieścić linki dofollow z anchorami? Nie pytam, co do sztuki tylko szacunkowo Czy te miejscówki są jakieś sensowne jakościowo? Domyślam się, że za tę cenę nie dostanę Ferrari, bo to by Ci się nie opłacało, ale pytam o to, czy znajdują się tam także "interesujące" miejsca? Dobrze to wiedzieć Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy