Jump to content
okazwłoka

Propozycje rozwoju LinkTak.pl

Recommended Posts

Tak jest. Wzrost punktacji za strony sprawi, że cena za 1000 punktów prędzej pójdzie w dół, a nie w górę.

Do końca miesiąca dajemy jeszcze szansę przejścia na nową punktację co zwiększy koszt niektórych linków (to oczywiście tylko w przypadku, gdy strona spełnia nowe wymagania). Robione jest to, żeby zniwelować odłączanie stron z systemu i ponowne ich podłączanie pod inną domeną.

Zmiana, która nie powinna dopuścić do spadku cen za punkty to ta z proporcjonalnym naliczaniem punktów do ilości emitowanych linków.

Zmiany te na pewno spowodują zamieszanie w gospodarce punktowej, ale powinny już być ostateczne i do kilku miesięcy jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem będziemy mieli stabilny system - pozbawiony "pustych" punktów. Wtedy cena i koszty linków w końcu się ustabilizują.

LinkTak.pl - linkuj z SWL

1. Czy jest szansa wdrożenia czegoś na zasadzie kampanii nad grupami linków i możliwość ustawienia unikalnych domen w kampanii? Myślę że to mogło by podnieść zapotrzebowanie na nowe domeny w systemie, gdyż pula domen szybciej by się wyczerpywała.  

Zbiorcze listy linków pokazują, że sporo domen powtarza się w grupach jeśli są w tej samej kategorii. To negatywnie wpływa na na decyzje podlinkowywania kolejnych stronek z danego projektu.

2. przeglądając temat widziałem, że wymuszane będą grafiki przy wpisach. Czy technicznie możliwe jest dodanie linków pod te grafiki? - może znajdą się chętni na taki sposób linkowania :)

Odnośnie "programu ochrony linkujących" ;) warto również sprawdzić jaki był koszt rok temu - około 28 punktów. Czyli wzrost był o prawie 100%.

Cieszy mnie obniżenie kosztu linka tylko znowu mamy niestabilność systemu. 

Dwukrotnie większy kosz linka ze strony głównej - dla mnie już poprzednio był za wysoki. Teraz tylko pytanie jak to się ma do "programu ochrony". Maksymalny koszt jest w wysokości 207. Czy odnosi się to do linków z głównej? Czyli za Rank 10 główna zapłacę 207 pkt? Jak tak to OK. 

Czy program ochrony zostaje na stałe, czy maksymalny koszt zostaje na stałe. Czy średni koszt będzie pilnowany przy ewentualnych innych zmianach w systemie?

dymna.jpg

@mkam - nie przewiduję poziomu wyżej od grupy, ale czy nie chodzi Ci po prostu o opcję "Unikalne w obrębie grupy''?

Technicznie nie ma możliwości, bo są różne systemy (głównie wordpress, ale nie tylko), ogólnie w linktak są tylko tekstowe linki i tu też raczej nie bedzie zmian.

@wedrowiec

Żadnych zmian mających wpływ na niestabilność systemu już nie będzie. Od początku istnienia systemu było za dużo zmian, czas pracować stabilnie.

W tym momencie jest tak:

Cytat

Średni koszt linka na podstronie 38 pkt. (od 1 do 207)
Średni koszt linka na stronie głównej 223 pkt. (od 10 do 714)

Sytuacja wygląda tak, że za link z podstrony zapłacisz od 1 do 207 punktów. Górna granica to strona z rank 10 i z bardzo długą treścią (6k znaków).

Koszt ze stron głównych nie ulega zmianie w przypadku stron istniejących już w systemie, tylko koszt na nowo dodawanych stronach będzie większy, ale nie dotyka to w żaden sposób linków już zamieszczonych.

Średni koszt linka może się zmieniać (może iść w górę lub w dół), bo

- średni koszt linka się zmienia, bo przede wszystkim system jest jeszcze mały i przydzielenie kilku tysięcy linków spowoduje widoczne zmiany na średnim koszcie. Przy większym systemie średni koszt nie ma prawa skakać

- też ważne w kontekście rosnących kosztów linków wydawcy dodają coraz częściej długie treści, a więc i linki na nich więcej kosztują. Biorąc pod uwagę ostatnie 10 tysięcy dodanych podstron statystyki wyglądają tak (w zaokrągleniu):

1. Poniżej 1000 znaków: 7%

2. Od 1000 do 2000 znaków: 24%

3. Od 2k do 3k znaków: 20%

4. Od 3k do 4k znaków: 14%

5. Powyżej 4k znaków: 38%

Jak widać ponad 50% nowych treści to długie teksty powyżej 3 tysięcy znaków i nie są to treści z całej strony z jakimiś sidebarami itp, to treść samego artykułu.

- rank też się zmienia z czasem, a więc i linki inaczej kosztują na danej stronie po zmianie rank

"Unikalne w obrębie grupy" stosuję jak najbardziej ale przydała by się możliwość dzielenia linków z jednego projektu na kilka podgrup z możliwością dodania unikalnych domen w projekcie.  Jak dla mnie taki układ byłby czytelniejszy, ale skoro tylko ja tak uważam to niema tematu. 

• Like 1

Co tak spadła ilość użytkowników? Zawsze było 180 a teraz 150.

Ostatnio popyta na punkty zmalał przynajmniej na moje punkty :D Z racji że leżały podlinkowałem kilka projektów i system ma moc, więc nie rozumiem.

Linkowana od lutego

http://prntscr.com/n9gwkh

Linkowana od lutego

tutaj top50 się wkręca ale cała strona indzie do góry

http://prntscr.com/n9gxcg

Proponuję dodać możliwość wyboru linku według prawdziwego ruchu strony - np. widoczność z senuto. Przyczyni się to do tego - że strony z prawdziwym ruchem zostaną bardziej docenione i linkujący będą mogli umieścić link na lepszej stronie. 

Nie chodzi mi o dodawanie punktów dla takich stron, tylko żeby jako linkujący - mógłbym wybrać czy chce mieć linki na stronach z rankiem np.10 - bez ruchu w google albo z prawdziwym ruchem.

• Like 2

Propozycja bez sensu. Ruch na 98% stron w systemie wynosi (strzelam) >100-150 wizyt miesięcznie. Nikt kto ma serwis z przyzwoitym ruchem nie doda go do systemu bo dla takich serwisów są dużo lepsze metody monetyzacji. Zwłaszcza że oczekujesz takiego linka w cenie "zwykłego" :D 

• Thanks 2

Przed chwilą, Młynek napisał:

Propozycja bez sensu. Ruch na 98% stron w systemie wynosi (strzelam) >100-150 wizyt miesięcznie. Nikt kto ma serwis z przyzwoitym ruchem nie doda go do systemu bo dla takich serwisów są dużo lepsze metody monetyzacji. Zwłaszcza że oczekujesz takiego linka w cenie "zwykłego" :D 

Mylisz się - jest bardzo dużo stron z ruchem i dlatego chciałbym wybrać, żeby system dodawał moje linki na takich stronach w pierwszej kolejności

Dnia 9.04.2019 o 10:59, Kaaarolek1 napisał:

Co tak spadła ilość użytkowników? Zawsze było 180 a teraz 150.

Nie spadła :) ,  jest cały czas w okolicach 180.

Ostatnio popyta na punkty zmalał 

Nie zmalał :) ,  mamy obecnie największą w historii ilość punktów transferowanych. Teraz inwestujemy w stabilność i powinno być coraz lepiej.

Z racji że leżały podlinkowałem kilka projektów i system ma moc, więc nie rozumiem.

To fakt, system ma fajną moc, idzie to powoli do przodu :).

@Krystian M - to jest system, a założenia tego systemu są takie, że oceniamy stronę nie po ruchu, lecz po podlinkowaniu. Wprowadzanie kolejnych parametrów do definicji linków może bardziej zadziałać na szkodę systemu niż na pożytek.

Ogólnie jeśli ktoś ma problemy z porównaniem mocy linka ze strony słabo podlinkowanej z ruchem VS dobrze podlinkowanej bez ruchu, to polecam zrobienie testu. Wg. moich testów jasno wynika, że ruch niewiele (jeśli nic) ma wspólnego z siłą linka. Ale to moje testy i ja się nie znam ;) Dlatego zachęcam do przetestowania.

4 minuty temu, okazwłoka napisał:

Nie spadła :) ,  jest cały czas w okolicach 180.

Nie zmalał :) ,  mamy obecnie największą w historii ilość punktów transferowanych. Teraz inwestujemy w stabilność i powinno być coraz lepiej.

To fakt, system ma fajną moc, idzie to powoli do przodu :).

@Krystian M - to jest system, a założenia tego systemu są takie, że oceniamy stronę nie po ruchu, lecz po podlinkowaniu. Wprowadzanie kolejnych parametrów do definicji linków może bardziej zadziałać na szkodę systemu niż na pożytek.

Ogólnie jeśli ktoś ma problemy z porównaniem mocy linka ze strony słabo podlinkowanej z ruchem VS dobrze podlinkowanej bez ruchu, to polecam zrobienie testu. Wg. moich testów jasno wynika, że ruch niewiele (jeśli nic) ma wspólnego z siłą linka. Ale to moje testy i ja się nie znam ;) Dlatego zachęcam do przetestowania.

Skoro to tak trudno zrobić, to sam sobie zrobię listę wszystkich stron w linktaku i ręcznie będę usuwał linki ze stron bez ruchu. 

Ja w dużej mierze nie kieruje się parametrami. Mam projekty, które są nadmuchane tak że hohoho, parametrycznie mam 2 lub 3 x jak konkurencja a jednak wejść do top10 jest cieżko. Od jakiegoś czasu przestawiłem się przy wyborze miejscówek na ruch, to głowny parametr po którym skrapuje miejscówki i linkuje. Linktak to dopełnienie profilu, lub podlinkowanie podstron, na które szkoda budżetu.

a koledze jak zależy na mniejscówkach z ruchem to neich sobie kupi linki na whitepress albo linkhouse...

Przed chwilą, M0drzew napisał:

@Krystian M a czym to będziesz sprawdzał ???  nawet google nie wie dokładnie jaki ruch jest na stronie (vide: analitycs =/= ads =/= adsense)

ruch w google najlepiej sprawdzić w senuto parametr widoczność - lub w semstorm parametr ruch ale ten jest mniej dokładny

I to jest zdrowe podejście do SWL. SWL sprawdza się świetnie do zróżnicowania profilu linków ważnych stron lub/i linkowania tych stron na które nie ma przeznaczonego dużego budżetu (strony zapleczowe, mniej istotne strony docelowe, tymczasowe strony). Może też posłużyć do podlinkowania artykułów sponsorowanych itp.

PS. Zrobienie dodatkowego parametru to nie problem techniczny. Jest swl, który ocenia strony po ruchu, efektem czego jest pompowanie stron słowami kluczowymi, byle wbić się do statystyk.

• Like 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Delta
      Wynajmę punkty w systemie LinkTak.pl.   Cena od 7zł netto za 1000 punktów za okres 30 dni.
      Dostępne 100 000 punktów.
      Wystawiam fakturę VAT.   Gwarancja stabilności transferu lub zwrot płatności.   Chcesz przetestować system, a nie masz jeszcze konta? Napisz do mnie na emaila a dostaniesz 1 000 punktów gratis na miesiąc rejestrując się z mojego polecenia.   Kontakt:
      STRONIK
      ul. Nieduża 22/7
      71-531 Szczecin
      NIP: 851-27-89-472
      email: makskonto@gmail.com
    • By Gamsiu
      Dzień dobry,

Sprzedam punkty w systemie wymiany linków e-weblink w ilości 500k

Możliwe mniejsze lub większe ilości. Dowolny okres wynajmu punktów.

Wystawiam faktury VAT. Cena do uzgodnienia.

Kontakt:
      Piotr Kołodziejczyk
      GG:6157716
      lub PW na forum.
      Tel: 796058746

Gamster
      ul: Kochanowskiego 15
      32-540 Trzebinia
      Nip: 628-202-81-87
    • By boloo
      Posiadam na wynajem punkty Linktak (wolne 60k).
      Cena 7 zł netto/1k na 30 dni.
      50k i powyżej 6,5 zł netto/1k
      100k i powyżej 6 zł netto/1k
      ----------------------------------------

Posiadam na wynajem punkty Statlink Standard (wolne 340k).

Atrakcyjne ceny!

Sprawdzony i doświadczony wydawca - w statlinku od samego początku czyli od 2008 roku.
      -----------------------------------------
      Kontakt:
      PW
      lub
      statlink (m.a.ł.p.k.a) aplikacje.net

Na punkty wystawiam faktury VAT.

• By Seo tekst
      Sprzedam punkty STATLINK standard i LINKTAK. Atrakcyjna cena.

Dane firmowe

Zapraszam do kontaktu:
      kontakt {} technernet.pl
      gg: 11083930
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy