Skocz do zawartości

Propozycje rozwoju LinkTak.pl


okazwłoka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym chciał same linki ze stron, które mają fajny bezpośredni ruch.

Ruch z Google niekoniecznie świadczy bezpośrednio o mocy domeny, świadczy przede wszystkim o optymalizacji pod słowa kluczowe. Statystycznie większy ruch będą miały strony z większą ilością podstron (wpływ title na pozycje), ale czy taki parametr świadczy o większej mocy linków wychodzących? Może być wręcz przeciwnie. Przypominam, że głównym parametrem określającym moc jest wciąż PageRank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, okazwłoka napisał:

Ja bym chciał same linki ze stron, które mają fajny bezpośredni ruch.

Ruch z Google niekoniecznie świadczy bezpośrednio o mocy domeny, świadczy przede wszystkim o optymalizacji pod słowa kluczowe. Statystycznie większy ruch będą miały strony z większą ilością podstron (wpływ title na pozycje), ale czy taki parametr świadczy o większej mocy linków wychodzących? Może być wręcz przeciwnie. Przypominam, że głównym parametrem określającym moc jest wciąż PageRank.

System miał się rozwijać, skoro nie będą promowane strony z prawdziwym ruchem i backlinkami, to wg mnie nie rozwinie się, będą tylko sztucznie nabijane parametry (które bardzo łatwo zrobić) 

Edytowane przez Krystian M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruch można łatwo nabić przecież.

Przypominam, to jest SWL. W SWL są głównie strony tworzone specjalnie pod SWL. Albo robimy SWL albo robimy platformę skupiającą influencerów.

 

System cały czas się rozwija, za jakiś czas dojdzie opcja artykułów sponsorowanych.

 

PS. Nie cytuj całego posta pod którym piszesz, bo to nieczytelne się robi ;) 

Edytowane przez okazwłoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tu nie chodzi o ruch jako taki bo semstorm/senuto jego zmierzyć nie ma jak, nie jest w stanie zliczać przecież wejść z linków rozsianych tu i tam czy z fb. Chodzi o mierzenie czy dana domena w ogóle rankuje pod jakimikolwiek frazami. Myślę, że sporo jest stron w systemie które mają duży TF, dużo reffering domains a mimo różnorakiej treści nie wypływają w serpach. I teraz zagadka, czy to może oznaczać, że domena jest spalona, że ma filtr czy po prostu ma nabite parametry a nie przekłada się to wcale na jej moc? Tego nie wiadomo bo nie ma jak odfiltrować takich domen od tych które samoistnie w serpach się pojawiają na różne frazy łatwiejsze czy niezbyt nawet optymalizowane z ich treści a to o czymś już świadczy.

 

Linkowałem z linktaka na setki sposobów, system daje radę z prostymi frazami, jednak z czymkolwiek choć trochę wymagającym jest zadyszka mimo ustawiania kryteriów dla linków z frazą tylko ze stron o wysokim rank i nawet idąc w większe ich ilości. I teraz zastanawia mnie czy skoro faktycznie są w systemie strony mające jakąś widoczność (nie mylić z samym ruchem bo nie o to nam chodzi) to czy mając linki systemowe chociaż te z exact czy partial matchami nagle nie okazałoby się że system ma naprawdę spore kopyto?

 

@okazwłoka myślę że niegłupim zagraniem byłoby dodanie takiego kryterium widoczności w przydzielaniu linków, zebrać te dane dla każdej domeny systemowej z semstorm czy senuto (preferowałbym senuto z racji większej dokładności ale nie wiem czy mają api które na to pozwala?), aktualizować raz na 1-2 tyg i zostawić taką możliwość min kryterium widoczności linkującym w formularzu nawet domyślnie nie wybraną. Kto zechce, wpisze sobie tam jakąś min wartość widoczności domeny z jakiej chce dany link. Nikt tu nie prosi o przebudowę całego algorytmu rank bo też nie o to chodzi by znowu mieszać w systemie i robić wydawcom kolejne problemy z dostosowaniem się. Jeśli technicznie da się takie kryterium dodać - to myślę że nic do stracenia nie ma. A będzie w ten sposób chociaż można równolegle porobić testy z linkowaniem z linktaka z domen z widocznością jak i z domen bez uwagi na to kryterium, każdy się przekona czy to znacznie pomogło czy nie. Kto będzie chciał to sobie to kryterium będzie ustawiać, kto uważa że widoczność to tylko powtarzana na blogach bzdura niczego nawet nie musi zmieniać i też będzie korzystać z systemu po swojemu dalej. 

 

Zresztą, jeśli w funkcjonalności artykułów sponsorowanych widoczność będzie od początku bo tak lud chciał i już są chętni do skorzystania dzięki temu bo tak sobie będą filtrować domeny to myślisz że w samym swlu by to też nie nagoniło większej puli użytkowników oczekujących takiej opcji? Racja to jest wciąż swl ale każdy użytkownik chce go używać by mieć efekty, każdy detal mogący je poprawić uważam za warty uwagi.

  • Like 3

LaoHost - tani i niezawodny / dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (link daje 5% rabatu) / spideric - genialny monitoring pozycji niezależny od sytuacji z proxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up i to jest zdanie klucz:

5 minut temu, Bestek napisał:

Jak ktoś chce bardziej wyszukane linki z parametrem widoczności to będzie miał artykuły sponsorowane

 

Wszystkie te parametry, o które ktoś tam wnioskuje wyżej powinny pojawić się tylko w art. sponsorowanych.

SWL z definicji powinien opierać się na linkach, a nie na innych parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krystian M w skali punktów w systemie 50k jest raczej niezauważalną liczbą ;) 

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dralik napisał:

SWL z definicji powinien opierać się na linkach, a nie na innych parametrach.

 

Ano, w okolicach 2005-2010 w istocie by robił szał ;) W zasadzie tylko ilość czy PR miały wtedy tylko znaczenie.

 

Sam przestałem przedłużać transfer na 150k bo po prostu efekty nie były współmierne do kosztów. No chyba, że ktoś potrzebuje swla w celach indeksacji czy innych zastosowań - tylko po co jak są tańsze rozwiązania. SWL jako suplement linkowania też kosztowo średnio wypada z racji miesięcznej płatności jak to samo można uzyskać kupując jednorazowo jakieś profile czy inne linki do zróżnicowania. A żałuję bo sam system jest super wygodny w użytkowaniu, bezbłędnie działający i bardzo funkcjonalny panel wolny od starych, niełatanych bugów czy ślamazarnie wolnego działania/przydzielania linków jak u konkurencji. Oka też nie ma gdzieś użytkowników i system się nieprzerwanie rozwija od początku - użytkownicy są, subforum linktaka ciągle żyje, w konkurencyjnych systemach cisza.

 

@okazwłoka a może taki pomysł - skoro mamy teraz możliwość dawania danych domen systemowych na czarną listę dla naszego konta, może moglibyśmy dodawać wybrane domeny do "ulubionych" a w kryterium przydzielania zaznaczać że chcemy linki tylko z takich czy też w pierwszej kolejności z takich ulubionych domen? Wtedy nawet na piechotę, skoro przydzielenia linków nie są ukryte, można sobie oznaczyć te domeny pod jakimś względem dla nas lepsze (widoczność czy co tam sobie kto wymyśli) i temat załatwiony bez robienia rewolucji?

 

 

  • Like 1

LaoHost - tani i niezawodny / dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (link daje 5% rabatu) / spideric - genialny monitoring pozycji niezależny od sytuacji z proxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma możliwość usuwania linków. Ale nie trzeba to robić codziennie, bo dodajesz domenę na czarną listę i już więcej na niej nie przydzieli linka.

 

Biała lista to dobry pomysł, mogłoby to podnieść i tak już niemałą jakość systemu. Dobre strony miałyby wtedy naturalnie lepsze obłożenie, bo czemu nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobra wiadomość. Czekam aż biała lista wpadnie na salony, odezwę się do swojego punktowego dilera, pozostanie jeszcze konto w senuto i można będzie dłubać w linkach ponownie.

LaoHost - tani i niezawodny / dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (link daje 5% rabatu) / spideric - genialny monitoring pozycji niezależny od sytuacji z proxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, najprostsze rozwiązania są czasem najlepsze. Proszę tylko jeszcze by takie domeny z białej listy także były w jakiś sposób oznaczone na listach przydzieleń wśród linków - selekcjonując domeny w poszukiwaniu nowych na białą listę będzie łatwiej dostrzec które już dodałem i nie muszę ich sprawdzać ponownie.

  • Like 1

LaoHost - tani i niezawodny / dhosting.pl - dla stron o dużym ruchu, skalowalne zasoby z płatnością godzinową (link daje 5% rabatu) / spideric - genialny monitoring pozycji niezależny od sytuacji z proxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie możesz odezwać się do dilera, bo opcja wprowadzona :D

Już wszystko jest przygotowane, ale jeszcze potestuję jutro z rana żeby mieć pewność.

Edytowane przez okazwłoka
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności