Skocz do zawartości

Jak to w końcu jest z unikalną treścią, a pozycją w Google?


kair4

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami tak sobie myślę, czy warto jest poświęcać czas na skrobanie artykułów z unikalną treścią. Zauwazyłem, że wiekszość znanych stron z ogólna tematyką - technologia, komputery czy ciekawostki, wcale nie oferują zabójczo powalających tekstów, a nawet niektóre wręcz je kopiują toczka w toczkę. I takie wpisy są Top 10 w Googlach.

 

Skoro Google prowadzi ostrą politykę i gani witryny, które dosłownie przewalają teksty. To jakim cudem zajmują one tak wysokie pozycjie w wnikach wyszukiwania. Weźmy nawet taki Wykop.pl czy Strims, tam w zasadzie 90% to czysty zawodowy spam. Klika skopiowanych zdań, link do źródła, przewalona fotka i taka publikacja frunie na wyżyny w wynikach.

 

Proszę wytłumaczcie mi - jak to w końcu jest z tymi wartościowymi tekstami i pozycją w Google, bo zgłupiałem już totalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Po kolei:

 

Linki, dużo linków które zdążyły "dojrzeć". Według Ahrefs 22.8 k domen, a to i tak pewnie nie wszystko. Następnie wiek samej domeny - prawie 10 lat, to bardzo dużo.

 

Strzelam że mają także dużo wejść bezpośrednich i brandu. Dorzuć jeszcze czas spędzony na stronie oraz ilość przeglądanych stron przez użytkowników to wyjdzie Ci dlaczego są wysoko.

 

Poza tym musisz odpowiedzieć sobie po co Ci te teksty. Google ma w nosie Twój wartościowy tekst bez linków. Równie dobrze możesz sobie takie teksty tworzyć z mieszarki.

 

Poza tym nie będziesz konkurował z Wykopem na ogólne frazy. Twórz teksty tak aby generować wejścia z długiego ogona. Przy odpowiedniej optymalizacji tekstu da się z tego fajny ruch wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyka jest taka

  • twoja strona to jest mały pikuś i nie liczysz się w Google - dlatego lepiej mieć unikaną i merytoryczną treść - po czasie i budowie linków jesteś w top.
  • masz to szczęście czy pecha że twoja treść z strony skopiuje wykop czy np w przypadku sklepów sam skopiujesz na Ceneo, Allegro czy inne podobne strony. Nie trzeba być Holmesem by stwierdzić że z automatu wylatujesz z top a na twojej treści żerują i korzystają duże portale.    
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest właśnie śmieszność tych zasad jakie głosi Google, na dodatek puszczają co jakiś czas pingwiny, pandy i cholera wie co. Niby walczą ze spamem tylko jak widzę z du..y im to idze. Podejrzewam, że ów walka polega na tym, że jak strona X stoi wysoko na jakąś frazę, to w momencie wykupienia kampani reklamowej w Adwodsach, momentalnie ten wpis leci na zbity pysk w odchłań i wraca jak reklamy się skończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie  tak  dawno o  DC godzinę prawie mówił John Mueller

 https://plus.google.com/u/0/events/cca33kf1sbktdvlbicm3jj6ujfg

ogólnie nie ma kar za DC z różnymi domenami,  ale wiadomo że silniejsza domena wygrywa. a słabsze domeny jako DC  pokazują się niżej

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czasami tak sobie myślę, czy warto jest poświęcać czas na skrobanie artykułów z unikalną treścią

 

Jeśli bijesz się o najwyższe pozycje na najtrudniejsze frazy to unikalne teksty są obowiązkowe.  Jeśli tego nie zrobisz to zrobi konkurencja. Być może będzie to czynnik decydujący.  

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończcie te dyrdymały z "unikalnymi tekstami/treściami" , nie chodzi o to aby treść była unikalna ale interesująca ...


"unikalność" to tylko parametr techniczny

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


"unikalność" to tylko parametr techniczny

 

Algorytm google opiera się m.in. na podobnych parametrach. Pozycjonowanie polega na oszukaniu algorytmu a nie na zainteresowaniu treścią użytkowników  Chyba, że piszesz seobloga dla gimbazy wówczas zainteresowanie możesz osiągnąć pisaniem także o cyckach Dody. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


"unikalność" to tylko parametr techniczny

 

Algorytm google opiera się m.in. na podobnych parametrach. Pozycjonowanie polega na oszukaniu algorytmu a nie na zainteresowaniu treścią użytkowników  Chyba, że piszesz seobloga dla gimbazy wówczas zainteresowanie możesz osiągnąć pisaniem także o cyckach Dody. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak było jak piszesz to dalej strony MFA rządziły by w topach, poza tym algo już od dawna reaguje na zachowania użyszkodników, czyżby to Ci umknęło ? ;) 

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz dlaczego Twój blog jest w dooopie maryni na frazy pozycjonowanie stron ?  Przecież piszesz unikalne i interesujące teksty o pozycjonowaniu i udzielasz rad ? Nawet wypowiadają się tam użyszkodnicy ,  :)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pozycjonowanie polega na oszukaniu algorytmu

z tym się nie zgodzę, dla mnie jest to jak najlepsze dopasowanie się do wymogów algorytmu ;)

 

@Beerbant, przypadkiem to co mówisz to już nie jest pozycjonowanie tylko marketing internetowy ??? 

algo jeszcze nie umie ocenić co jest  interesujące a co nie

 

 

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Strzelam że mają także dużo wejść bezpośrednich i brandu. Dorzuć jeszcze czas spędzony na stronie oraz ilość przeglądanych stron przez użytkowników to wyjdzie Ci dlaczego są wysoko.

 

O ile zapytania brandowe są wg ich patentu któregoś brane pod uwagę (tzn. sprawdzają czy ktoś wiąże brand z frazami np.: wpisuje "Okna velux", "velux" itp. i rankuje to lepiej) o tyle resztę (wejścia z palca, PV / wizytę) można wsadzić w buty... już to było poruszane. Jak Ci to zmierzą...? (tylko nie liczę na odpowiedź, że po kodzie GA, AdSense, Adwords etc.). Co najwyżej rzeczy jak: powrót do organika itp i Bóg jeden wie są w stanie sprawdzać bo to ich podwórko wtedy i pełne pole do manewru. Zwłaszcza, że od dawna już przejścia na stronę z SERP robią z tymi hamskimi parametrami etc. :( co daje im ogrom wiedzy (czas, pozycja, czy zalogowany/nie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności