Skocz do zawartości

[Startup] GoodContent.pl - platforma copywriterska


Rekomendowane odpowiedzi

Yyy ale w czym problem? Takich tekstów nie realizuje i tyle, a jak ktoś jest chętny to droga wolna.

 

Chociaż oczywiście szkoda, że pomimo obietnic nie udało się wprowadzić zmian i zleceniodawcy dalej nie wiedzą, ile copy rzeczywiście dostaje za dany tekst na rękę.

Edytowane przez kluskaKRK
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, że zlecenie wprowadza w błąd (szczególnie nowych copywriterów), bo tekst preclowy to nie jest tekst  "o wysokiej zawartości merytorycznej". Inna sprawa że jest to bezczelny wyzysk, ale na ten temat każdy może mieć swoje własne zdanie. Nie chodzi o stawkę, tylko o stosunek wymagań do stawki. Jak ktoś płaci 2zł brutto za najzwyklejszego precla bez żadnych szczególnych wymagań, to się tego nie czepiam, tu mamy 2zł brutto za wymagania tekstu tematycznego nazwanego jeszcze bezczelnie preclem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, marek_____ said:

W tym problem, że zlecenie wprowadza w błąd (szczególnie nowych copywriterów), bo tekst preclowy to nie jest tekst  "o wysokiej zawartości merytorycznej". Inna sprawa że jest to bezczelny wyzysk, ale na ten temat każdy może mieć swoje własne zdanie. Nie chodzi o stawkę, tylko o stosunek wymagań do stawki. Jak ktoś płaci 2zł brutto za najzwyklejszego precla bez żadnych szczególnych wymagań, to się tego nie czepiam, tu mamy 2zł brutto za wymagania tekstu tematycznego nazwanego jeszcze bezczelnie preclem.

Oczywiście, ale to jego prawo. Są tutaj cebularze, którzy oczekują super tekstów za dwa złote brutto, no ale cóż. Nie zlecą tutaj, to zlecą gdzie indziej. Grunt to nie przyjmować takich zleceń, powiszą trochę to może dotrze do nich, że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby taki problem wyeliminować w GC musiałby być moderator, który analizowałby każde pojedyncze zlecenie. Bez pracy żywego człowieka nie da się tego zrobić. Bo nawet jak wprowadzi się podział na teksty to co za problem dla klienta, aby wybrać "precel", a w opisie zlecenia dać wymagania na tekst wysokiej jakości. Takie zlecenie zostanie dodane i będzie wisiało. Ktoś ręcznie musiałby to analizować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, marek_____ napisał:

W tym problem, że zlecenie wprowadza w błąd (szczególnie nowych copywriterów), bo tekst preclowy to nie jest tekst  "o wysokiej zawartości merytorycznej". Inna sprawa że jest to bezczelny wyzysk, ale na ten temat każdy może mieć swoje własne zdanie. Nie chodzi o stawkę, tylko o stosunek wymagań do stawki. Jak ktoś płaci 2zł brutto za najzwyklejszego precla bez żadnych szczególnych wymagań, to się tego nie czepiam, tu mamy 2zł brutto za wymagania tekstu tematycznego nazwanego jeszcze bezczelnie preclem.

To wygląda tak, jakby zleceniodawca myślał, że precel to każdy krótki tekst SEO. Korzystanie z "typowych" precli bez żadnej wartości merytorycznej jest ponoć obecnie bezsensowne ze względu na sposób działania wyszukiwarek, ale taki klient powinien się dokształcić i inaczej nazywać to, czego oczekuje. Wprowadza zapewne stawkę podpowiadaną przez GC dla tekstów preclowych, nie wiedząc tak naprawdę, z czym ma do czynienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kluskaKRK napisał:

Yyy ale w czym problem? Takich tekstów nie realizuje i tyle, a jak ktoś jest chętny to droga wolna.

 

Chociaż oczywiście szkoda, że pomimo obietnic nie udało się wprowadzić zmian i zleceniodawcy dalej nie wiedzą, ile copy rzeczywiście dostaje za dany tekst na rękę.

Ciesze się, że nie jestem jedyną osobą, której zależy na wprowadzeniu stawek netto zamiast brutto.

W związku z tym miałem się właśnie pytać GoodContent na jakim etapie stanęły prace nad tą zmianą. Pamiętam, że ostatnio zbyto mnie stwierdzeniem, że pracownik odpowiedzialny za to, udał się na urlop :P Ustawowy termin minął już dawno hehe.

Edytowane przez plamster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo wdzięczna GC za to, że pozwoliło mi wystartować, ale po paru miesiącach „wdrożenia” w świat copy nie piszę już za stawki mniejsze niż 10zł netto za 1000zzs. Ostatnio na platformie nie ma mnie w ogóle... Wisi mi tam parędziesiąt złotych do wypłaty, muszę w końcu coś napisać, żeby dobić stówki, ale jak widzę te zlecenia...

Jakim cudem ludzie piszą na GC dłużej niż parę miesięcy? W jaki sposób im się to opłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności