Skocz do zawartości

Nadchodzi kolejny update algorytmu? Coś drgnęło w serpach? Google coś miesza? Przetasowania w TOPach?


MaxPan

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie od kilku dni przewaga zieleni, a ostatnio minimalnie na czerwono. W porównaniu z początkiem miesiąca utrzymuje się ta sama sytuacja, czyli % skuteczności. Jedne frazy pospadały, to wskoczyły inne, których wcześniej nie miałem, ale nad nimi pracowałem jeszcze w lipcu/sierpniu. Ogólnie ogromne wahania, jedna fraza skacze mi z 20 na 80 miejsce, inne pojawiają się a w serpach ich nie widzę (pokazuje je web pozycja, ale ja ich nie widzę).

Robiłem pewne korekty min, poprzez usunięcie ręczne niektórych linków czy zmiana na nofollow, lecz ciężko pokusić się o wnioski, skoro tak mieszają

Edytowane przez pablitomet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciekajmy do Australii - choć tam też według tego wynalazku startuje jakaś rotacja serpów :D

 

Zrzut_ekranu_2016_10_06_10_02_00.png

 

W Australii na razie spokojnie - najbardziej mieszało na początku września w okolicach 4-6, co pokrywa się z wrzuconym screenem, ale spore zamieszanie było też później, czego już na wykresie nie widać. Pozdro z Antypodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wchodzą w topy stare domeny, wysłużone i takie których dawno w topach nie było. Wystraczy dodatkowe teksty powiesić, LP zbudować i chwyta.

 

Częściowo działa to co kiedyś było zrobione DT - ale tylko częściowo bo sprzątanie trzeba robić na zasadzie usuwania linków. Nowe DT nie wchodzi - trzeba usuwać linki. Ściaganie linków z precli też pomaga (nie tylko z grypy katalogów :P )

 

Nowe domeny to też wchodzą ale na chwilę, potem trzeba się pomęczyć.

 

Wczoraj (czwarteczek) coś się działow  algo bo za dużo mam zielonego na ekranie - zobaczymy dzisiaj jak będzie powtorka (guglersi lubią coś zmieniać na weekendy ostatnio)

 

edit: moge dodac że branża lekarska fajnie oberwała świadcząca usługi dla ludzi (interniści etc...)

 

 

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ściaganie linków z precli też pomaga

 

Dodawanie linków do precli również.

  • Like 2

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowo działa to co kiedyś było zrobione DT - ale tylko częściowo bo sprzątanie trzeba robić na zasadzie usuwania linków. Nowe DT nie wchodzi - trzeba usuwać linki. Ściaganie linków z precli też pomaga (nie tylko z grypy katalogów :P )

 

 

Szczerze mówiąc już sam nie wiem co pomaga, od 2 tygodni publikuje tylko nowe teksty i analizuje profile linków. Nie dodaje nowych a dzisiaj zielono. Mam jedną stronę, która spadła z 7 poz. na 22 a wczoraj na 27.

 

Wg G prowadzi do niej 238 linków - Sprawdziłem i pod ok. 80 adresami nie ma linka do tej strony, zostają tylko katalogi stron z wysokim TR, własne zaplecze i trochę Statlinka (w panelu mam ustawione 35 linków na 6 fraz z czego G pokazuje 15). Jak myślisz co można by z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blake oczywiście... Ale ja akurat testuje zdejmowanie ?

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


która spadła z 7 poz. na 22 a wczoraj na 27

 

MI jedna z 22 spadła na 64, później wróciła na 41 a dzisiaj jest na 29. Co doradzicie?

  • Like 5

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że zwolnili teraz wcześniej nałorzone filtry żeby nowy Pingwin mógł je znowu ocenić pod względem poprawy profilu linków. Dlaczego tak wnioskuje ? Otóż mam dwie domeny na których były filtry (wcześniejsza czarno-biała bestia) na których schnipety się nie wyświetlały pomimo poprawnej konstrukcji mikrodanych. A od wczoraj nie dość że owe strony poszły w górę to o gwiazdki zaczęły się wyświetlać :)

Nowości z branży zoologicznej czyli wszystko dla psa i nie tylko https://www.dlapieska.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co doradzicie?

 

 

Żebyś Ty rady potrzebował ;) Jako kompletny "lajkonik" w temacie doradzam :drink:  i dużo spokoju ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To się nazywa zaśmiecanie tematu właśnie

 

Konkretnie to masz na myśli?:

 


Szczerze mówiąc już sam nie wiem co pomaga

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nowy 12

Ciężko coś doradzić, w jednym przypadku działa dodanie linków, w innym odjęcie linków. Próbowałem kilka metod, min. odświeżenie treści, dodanie treści na stronie. Dodanie fb na zapleczu. Google cały czas wszystko przelicza i miesza.

Mam tego serdecznie dość i siada mi to na nerwy coraz bardziej. Coś czuję, że dzisiejszy dzień będzie bardzo czerwony, dlatego mam to w d@#$ przynajmniej na weekend :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności