Jump to content

Nadchodzi kolejny update algorytmu? Coś drgnęło w serpach? Google coś miesza? Przetasowania w TOPach?

Recommended Posts

Wydaje mi się że zwolnili teraz wcześniej nałorzone filtry żeby nowy Pingwin mógł je znowu ocenić pod względem poprawy profilu linków. Dlaczego tak wnioskuje ? Otóż mam dwie domeny na których były filtry (wcześniejsza czarno-biała bestia) na których schnipety się nie wyświetlały pomimo poprawnej konstrukcji mikrodanych. A od wczoraj nie dość że owe strony poszły w górę to o gwiazdki zaczęły się wyświetlać :)

Nowości z branży zoologicznej czyli wszystko dla psa i nie tylko http://www.dlapieska.pl/ 

• Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jak nie myślał. Nie trzeba nie doceniać wroga, to przyczyna wielu klęsk o zarania dziejów. Wyszukiwarki to wysoko intelektualne korporacje. Stać ich na zatrudnienie każdego, na zakup całej firmy dla

Panowie, już wszystko jasne! Wszedłem na jedno takie forum, gdzie experci się wypowiadają (chyba 3 raz w życiu) i oświeciło mnie!   Tak więc - jeżeli dodawaliście jakieś linki ręcznie do swoich st

Może się przydać  

Posted Images

Co doradzicie?

Żebyś Ty rady potrzebował ;) Jako kompletny "lajkonik" w temacie doradzam :drink:  i dużo spokoju ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

To się nazywa zaśmiecanie tematu właśnie

Konkretnie to masz na myśli?:

Szczerze mówiąc już sam nie wiem co pomaga

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

@Nowy 12

Ciężko coś doradzić, w jednym przypadku działa dodanie linków, w innym odjęcie linków. Próbowałem kilka metod, min. odświeżenie treści, dodanie treści na stronie. Dodanie fb na zapleczu. Google cały czas wszystko przelicza i miesza.

Mam tego serdecznie dość i siada mi to na nerwy coraz bardziej. Coś czuję, że dzisiejszy dzień będzie bardzo czerwony, dlatego mam to w d@#$ przynajmniej na weekend :)

Powiem wam tak, że teraz google zachowuje się jak taki zagubiony piesek, który nie wiem co ze sobą zrobić. Wszystkie teraz aktualizacje algorytmu są skierowane tylko i wyłącznie w adwords. Strony wychodzą z filtra i zabawa zaczyna się na nowo. Im większe przetasowania w wyszukiwarce tym większy dolar w kieszeni dla zagubionego pieska. A te bajki o tym, że google będzie teraz działać w czasie rzeczywistym to sobie możecie wsadzić do szafy.

• Like 1

Wydaje mi się że zwolnili teraz wcześniej nałorzone filtry żeby nowy Pingwin mógł je znowu ocenić pod względem poprawy profilu linków

Wczoraj odświeżyli Pande.

Obecnie już sytuacja wraca do normy, więc w weekend prawdopodobnie będzie znowu "mielenie"

Jestem jak inni ludzie. Po prostu zaopatruje potrzebujących.

pablitomet, zgred A czy usuwacie tylko linki, które są widoczne w GSC?

Ja usuwałem też te które nie są widoczne. To, że link nie jest widoczny w GSC nie znaczy że go nie ma.

Co ciekawe dla jednej stronki fraza, którą miałem na 13-14 miejscu wróciła na 6 miejsce (po usunięciu linków, a przed aktualizacją była na 4) i trzymała się tam do wczoraj.. dzisiaj jest na 17 miejscu. Powiedz mi teraz, czy zaszkodziłem czy nie?

Dla innej strony linkowałem z whitepressa (wydałem blisko 200 zł na dwa linki). Z obu artykułów link df na różne słowa kluczowe, nie linkowane w ogóle dotychczas (ale tematyka artykułów ta sama, teksty unikatowe). Artykuły opublikowane w odstępie 6-7 dni. Fraza po tym skacze z 10 miejsca na 5-6, po aktualizacji spada na 11-12. Dzisiaj jest na 17.. co zaszkodziło?

Ogólnie domena linkowana paroma forami, trochę katalogów, kilka art i odrobina zaplecza. Ogólnie linków przychodzących około 40. Linki dodawane z różną częstotliwością :)

Edited by pablitomet

Jest jakieś oficjalne stanowisko Google w tej sprawie? :)

Przecież mieli nie informować już o aktualizacjach pandy i pingwina.

Bo działają w trybie "real time", a w praktyce ciągle mielą dane - i tak w kółko. A poprawki do algo są wdrażane "na bieżąco" bez informowania.

• jimmi locked this topic
  • jimmi unlocked this topic