Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek:

Pisałem prace inżynierską na temat pozycjonowania i rzeczywiście w przeprowadzonych testach pozycjonowanie "długiego ogona" bardzo się sprawdza

Długi ogon nie oznacza zawsze prostej frazy. Po raz kolejny napiszę, że wszystko zależy od branży.

Beerbant, o 15 grudzień 2013 - 21:53, powiedział:

Zobacz postSiciliano, o 15 grudzień 2013 - 20:51, powiedział:

że tanie SEO odejdzie do lamusa

Może nie tyle tanie co "pozycjonowanie" odejdzie w kąt bo samo zdobycie pozycji daje coraz mniej, teraz trzeba robić SEO a jest to znacznie więcej niż tylko zdobywanie linków automatami. Trzeba ruszyć głową i robić coraz więcej aby strona zapewnić stronie targetowany ruch a to niestety wymaga czasu i większej ilości pracy a za tym idą koszty .

Zobacz postunnamed, o 15 grudzień 2013 - 21:39, powiedział:

że do pozycjonowania na długi ogon nie potrzeba zaplecza

Bo i taka jest prawda, załatwia się to optymalizacją i treścią na witrynie.

Dziękuje za tą wypowiedź Beerbant. Unnamed ucz się od Beerbanta, jeśli potrzebujesz wzorców

mam pytanie . Obroniłeś tą pracę ?

Mam wątpliwości bo raz piszesz że trzeba zaplecze , innym razem że nie .A wisienke na tort znalazłem tutaj :

Czym różni się pozycjonowanie "bardzo dochodowych fraz" od tych mniej dochodowych?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam powiedzmy tworze zaplecze które jest na 100 domenach które mają różne końcówki zaczynając od regionalnych kończąc na domenach .pl .de i oczywiście różne IP

Z mojego punktu widzenia zróżnicowanie skryptu na którym będzie się opierać taka strona ma sens. Więc będę stosował różne cms, fora, galerie zdjęć jak również sklepy internetowe.

I tutaj mam do was pytanie czy nie lepiej skupić się na dbanie o własne zaplecze, chodzi mi tutaj że zamiast dodawać śmieciowe linki do katalogach do często śmietniskowych for. Po prostu uzupełniać swoje zaplecze wartościową treścią ?? co o tym myślicie forumowicze.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co o tym myślicie forumowicze.

Ja bym poprosił jeszcze jedną wypowiedź- spokojnie i zrozumiale bo 1 postu nie rozumiem- treść na zapleczu zamiast linków?

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką wartość ma zaplecze bez linków? Może najpierw potestujesz na mniejszą skalę a później na większą?

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast dodawać śmieciowe linki

Skoro wiesz, że są śmieciowe, to po co je zdobywasz?

czy nie lepiej skupić się na dbanie o własne zaplecze

Pewnie lepiej. Tutaj dochodzi jednak kwestia skali. Jak dużego zaplecza potrzebujesz, jaki będzie tego koszt i czy jesteś w stanie zapanować nad zapleczem takich rozmiarów.

uzupełniać swoje zaplecze wartościową treścią

Pojęcia "wartościowe treści', "wysokiej jakości zaplecze", "naturalne linki" itp. mnie już śmieszą. Zupełnie nie wiadomo co to znaczy, bo pewnie każdy ma własne kryteria oceny. Liczy się niestety tylko ocena algorytmu,

  • Like 1

Moje skromne przemyślenia na temat pozycjonowania próbuję przedstawiać na blogu -> https://blog.karlosky.pl
Osoby zainteresowane współpracą w zakresie SEO zapraszam na stronę www.topmaker.pl oraz https://pozycjonowanie-bialystok.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie tworzenia zaplecza pod jedną stronę docelową (firmową). Jest ich już kilkanaście z unikatową treścią, oczywiście wszystkie tematycznie. Nie ukrywam że jeszcze 1,5 roku temu za pomocą katalogów dałem radę się wybić na daną frazę w granicach TOP 1-3. A teraz mam wrażenie że te wszystkie katalogi są po prostu nic nie warte tylko szkodzą.

Edytowane przez Krzysztof_kf

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Waćpan jeszcze pomyślał nad wykorzystaniem socialmediów. To w sumie też zaplecze a możesz choćby częściowo uniezależnić pozyskiwanie ruchu od kaprysów G.

Integracja Sensoryczna | Góra Kalwaria | Integracja Sensoryczna Piaseczno

"Mam wielką łatwość w mówieniu innym co mają robić" - król Julian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty zaplecza spokojnie można przeznaczyć na reklamę lub coś zupełnie innego.

Możliwe ale moim zdaniem lepiej włożyć więcej wysiłku w własne zaplecze niż korzystać z reklam które i tak duża grupa ludzi ma adblocka. A jeżeli chodzi o reklamy kontekstowe google z pewnością nie są tak skuteczne jak czołowe wyniki wyszukiwania. Ja w każdym razie szukając czegoś za pomocą google, omijam wyniki sponsorowane kierując się tylko wynikami wyszukiwania.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty zaplecza spokojnie można przeznaczyć na reklamę lub coś zupełnie innego.

Możliwe ale moim zdaniem lepiej włożyć więcej wysiłku w własne zaplecze niż korzystać z reklam które i tak duża grupa ludzi ma adblocka. A jeżeli chodzi o reklamy kontekstowe google z pewnością nie są tak skuteczne jak czołowe wyniki wyszukiwania. Ja w każdym razie szukając czegoś za pomocą google, omijam wyniki sponsorowane kierując się tylko wynikami wyszukiwania.

Z tą kasą to dałem przykład :) Wiadomo, że nie musisz tego wydawać na reklamę. Aczkolwiek jeśli masz kasę to AdWords jest świetnym uzupełnieniem jeśli masz już topy.

Tak jak kolega wyżej napisał, zaplecze kosztuje a 25 tyś na drodze nie leży. Mały poślizg i leżysz.

Kocham Polskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności