Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pytanie, ale najpierw nakreślę sytuację. Mam zaplecze z blogów, które kiedyś istniały sobie i użytkownik je porzucił, więc można było przejąć stronę z jakimś już PR i podlinkowaną naturalnie (bo zakładam, że swoich zapleczy nikt by nie porzucał). Poprzednią tematykę stron znam i ją zachowałam. Jak był blog o warunkach atmosferycznych to mam tą samą tematykę. Ale pojawił mi się problem, bo niektórego blogi mają tagi i w sumie nigdy nie widzę w panelu dla blogera tagów... jak sprawdzić jakie tagi poprzedni użytkownik zostały na tym blogu? Bo generuje się nowa podstrona pokazująca otagowane danym słowem wpisy i u mnie ona jest pusta... chodzi mi o strony na blox.pl bblog.pl czy bloog.pl.

I tak wiem, że może lepiej by było postawić zaplecze tematyczne na owych blogach, ale chcę zrobić porządek z tym co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamcito każde przedsięwzięcie wymaga włożenia często sporego wysiłku, by osiągnąć sukces. W przypadku forum tego wysiłku musi być więcej, bo nie jest łatwym zadaniem nakłonienie ludzi by się aktywnie udzielali na forum. W przypadku katalogów trzeba czasu, by nabrały mocy, nie dzieje się to w ciągu godziny od postawienia.

Niezależnie od tego, na które rozwiązanie się zdecydujesz, życzę szczęścia, powodzenia i przede wszystkim wytrwałości. To może jednak nie być dostatecznie wystarczające, trzeba jeszcze posiadać przecież dobry pomysł.

Potrzebujesz linków? Pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wiem :) Robiłem stronkę przez naście lat, nie interesując się wcale SEO itp. Teraz widzę, że to był błąd i chcę go w miarę szybko naprawić :)

Forum i katalog wydawały się naturalnym wyborem, a wszelakie narzędzia z np. hotscripts.com wydawały się w miarę prostym sposobem na dużo zupełnie różnych tematycznie stron. Wszyscy tylko blog i oczywiście najlepiej na WP, a ja pomyślałem - w końcu jest coś takiego jak usenet z ogromną ilością contentu i zastanawiałem się dlaczego teraz tego się nie wykorzystuje, bo przecież nie tylko mi zapewne taka myśl do głowy przyszła :D

Jamcito każde przedsięwzięcie wymaga włożenia często sporego wysiłku, by osiągnąć sukces. W przypadku forum tego wysiłku musi być więcej, bo nie jest łatwym zadaniem nakłonienie ludzi by się aktywnie udzielali na forum. W przypadku katalogów trzeba czasu, by nabrały mocy, nie dzieje się to w ciągu godziny od postawienia.

Niezależnie od tego, na które rozwiązanie się zdecydujesz, życzę szczęścia, powodzenia i przede wszystkim wytrwałości. To może jednak nie być dostatecznie wystarczające, trzeba jeszcze posiadać przecież dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tylko blog i oczywiście najlepiej na WP

No widzisz, nie wszyscy.

Czasem warto spróbować innych skryptów, tych mniej popularnych. Spędzimy co prawda trochę czasu na ich dostosowaniu do naszych potrzeb ( nad WP też trzeba przecież przysiąść), jednakże jest to opłacalne rozwiązanie.

Bazowanie tylko na jednym skrypcie jest złą drogą...

Potrzebujesz linków? Pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazowanie tylko na jednym skrypcie jest złą drogą...

dlaczego ? Przecież wordpress jest najbardziej przyjazną platformą blogową i najpopularniejszą. Kradzioną znalezioną choinkę szybciej w lesie schowasz niż na parkingu ( przed deszczem oczywiście ).

Edytowane przez unnamed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Coś z tym pozycjonowaniem w polskim seo musi być jednak nie tak, jak nam samym kojarzy się tylko ze spamem i kradzieżą :P

A może by tak w końcu zrezygnować (pogodzić się?) z niskiej jakości i postawić coś wartościowego dla potencjalnych klientów naszych pracodawców ;)

  • Like 1

Wielka Promocja - Pakiet Zaplecze 2014
czyli oprogramowanie za 1746 zł w cenie 777zł brutto

Mówimy o Microsite Manager Standard, SpamKat i BaseSystem - wszystko to, co potrzebujesz do zaplecza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak w końcu zrezygnować (pogodzić się?) z niskiej jakości i postawić coś wartościowego dla potencjalnych klientów

Myślę, że tak i najlepiej na jakimś super oprogramowaniu, które dziwnym trafem jest akurat na promocji...

A może by tak w końcu zrezygnować (...) z niskiej jakości

Mówimy o (...) SpamKat

Jesteś żywym przykładem jak nie prowadzić szeptanki do której ewidentnie nie masz talentu.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@unnamed z przyjemnością odpowiem na Twoje pytanie.

W przypadku stosowania jednego skryptu często możemy złapać się na tym, że każda kolejna strona jest podobna do wcześniej wykonanych,popełniamy tam te same błędy.

W przypadku zróżnicowania skryptów mamy zawsze świeższe spojrzenie na możliwości oferowane przez dany skrypt, dzięki czemu możemy także traktować każdą stronę nieszablonowo, przecierając każdorazowo nowe szlaki.

Potrzebujesz linków? Pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie linkowania z zaplecza

poczytałem trochę jednak nie posiadłem żadnych konkretnych informacji

ile linków do danej strony może wychodzić z zaplecza?

przykładowo strona z 10 artykułami, linki w dwóch artykułach będą ok? oczywiście do różnych podstron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku stosowania jednego skryptu często możemy złapać się na tym, że każda kolejna strona jest podobna do wcześniej wykonanych,popełniamy tam te same błędy

Więc chyba lepiej te błędy zlikwidować niż

przecierając każdorazowo nowe szlaki.

robić kolejne.

Jak tak obserwuję topy na różne ciężkie frazy to większośc robiona standardowo - czasem nawet templatka z wordpressa podstawowa ( oczywiście mówię o zapleczu ) i nic poza tekstem nie jest zmienione. Dodatkowo jakis blog na blogerze lub czymś takim i po sprawie. Uczenie się nowych skryptów do robienia zaplecza na jedną stronę z łatwymi frazami nie ma WEDŁUG MNIE sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unnamed ale można też w ten sposób zaznajomić się z innymi skryptami, testować nowe rozwiązania, po prostu bawić się na całego.

O to przecież chyba chodzi tak? By nie robić czegoś na siłę, tylko czerpać z tego radość. Nawet z robienia zaplecza..

Potrzebujesz linków? Pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności